Zodd

Yo Momma

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 21.5.2020  16:46
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Klasika, která si dělala prdel ze všeho a všech. Jen o pár let později kolem přelomu tisíciletí už klasický český humor neuměl doopravdy prodat nikdo, čímž pomohly zejména více striktní pravidla. Lekce němčiny s Vávrou a Šteindlerem si snad pmatuje každý, ale byl to Čtvrtníček, kdo to nesl nejvýš. Je celkem škoda, že podobně jako u klasického britského humoru se už podobný pokus opakovat nemůže.

• 21.5.2020  10:31
    Planet Sketch (TV seriál) (2005)

Tele Tele od Aardmanů

• 21.5.2020  01:54

Maj flóvrz ár bůtifl!

• 21.5.2020  01:53

Oni prostě museli. Ale šlo to i lépe. :)

• 21.5.2020  01:49
    1066: Historie psaná krví (TV seriál) (2009)

Technicky recese + pár informací navíc

• 21.5.2020  01:30
    Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál) (2004)

Je tam Čech, no... ale přesný opak původního seriálu. Chytlavý vizuál, příběhem zas tak ne. Ale přesto to ještě funguje, i když si to neumím vysvětlit.

• 21.5.2020  01:29
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Je to spíš jako kniha, peníze na využití plného potenciálu pro celý seriál prostě stačit nemohly. A je jasné, že se víc investovalo do obsahu než looku. Že už mimozemšťani mluví všichni anglicky, se dá přehlédnout. Když si někdo pustí televizi uprostřed dílu, holt bude ztracený. Ale podívat se na několik dílů za sebou, dává všechno smysl a je to chytře propojené. Zas tak často jsem se na to nedíval, ale házet to kvalitou ke Xeně je až příliš snadné. A náhrada za MacGyvera nebyla nakonec špatná, ba ještě lepší. A hlavně chytlavá zvučka, i se znělkou samotnou na začátku seriálu.

• 21.5.2020  01:20
    Mentalista (TV seriál) (2008)

Simon Baker má tu typickou australskou drzost a celý seriál si krade pro sebe. Bez něj o hvězdu méně.

• 21.5.2020  01:18
    Sběratelé kostí (TV seriál) (2005)

Herci v rámci tohoto televizního žánru vycházejí velmi dobře. Ale jinak nejsem úplně fanouškem seriálů, kde se moc řeší vztahy, lépe řečeno se seriál dělí o vraždy a zas tak moc nezajímavé vztahy mezi hlavním castingem, potom je těžké tomu věřit na 100%. Ovšem viděl jsem díl, jak byli dva poldové pohřbeni zaživa a to se mi líbilo nejvíc. A ne naturalisticky s "optimistickou" strunou jako ten Tarantinův dvojdíl CSI: Las Vegas, na vědu to nehrálo, ale šlo cítit tu beznaděj. A to je asi tak všechno.

• 21.5.2020  01:07
    Špionky (TV seriál) (2001)

Stejná blbost pořád dokola, kde jsou v hlavní roli Charlieho andílci se vzhledem Gunsmith Cats a osobnostmi Powerpuff Girls. A nehejtuju to kvůli bárbínkovství či "girl power", nic z toho tu totiž není. I když k tomu prvnímu to má blíž... no co, Francie vždycky byla kapitola sama o sobě. Proč zrovna TOHLE musel být jediný pořad, který si prošel všemi 3 názvy stanice?

• 20.5.2020  16:02
    Pečený sněhulák (TV pořad) (2014)

Obrázkový meme humor roztažený do několikaminutových skečů holt neutáhne seriál. I když ti, co to tu zdvihli z šedé skoro k 50% asi mluví jinak.

• 15.5.2020  22:36
    Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)

Ten Řek s mimozemskými teoriemi, který krmí internetou kulturu memy doteď. O_o Je to vědecky natočeno, ale vždy je třeba velká nadsázka.

• 15.5.2020  22:14
    Po proudu řek do moře (TV seriál) (2018)

Pustil jsem si dnešní díl až hodinu po začátku, ale ty kolumbijské Benátky (spíš Benátky na druhou) stojí za to. Navíc tam mají někteří i kočičku a psa. A stojí za to se podívat, jak čerpají sladkou vodu.

• 27.4.2020  21:06
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

“Ve Smrtonosný pasti to Gibsonovi vyšlo.” No, čeští překladatelé...

• 27.4.2020  13:06
    Žraloci 3D (2004)

Ptákovina jakoby vyprávěna želvou. :) Kdysi se základkou.

• 17.4.2020  19:32

Od té doby, co Pixar adoptoval novou politiku, jde o nejlepší sequel. Trojku, kterou před lety mnozí považovali za nejlepší Pixar film či snad animák všech dob, jsem tehdy rád neměl (Moc starý věk? Moc mladý věk? Špatné načasování? Temnější dvojka ještě jednou?), ale uznal jsem dokonalé zakončení série. Jako alegorie života, dětství, dospívání i přátelství to zde pořád dává smysl. Ale ta práce se starými postavami? Jsou jen fóliemi pro ústřední postavy, stejně jako u ostatních sequelů z posledních let. Návrat fajn, jedna retrospektiva, ale co se stalo třeba s Tučňákem? Jsem jediný, kdo se ptá? Navnadila mě zdejší zmínka o twistu postavy, s jakou jsem díky menším konspiračním teoriím počítal jinou, ale jsem rád, že k tomu nedošlo a stalo se zde to, co se stalo. I když to mnohé zklame. Jinak menší rozčarování, ale zároveň uvědomění, že to lepší být nemohlo. Na druhou stranu... i když typická dojná kráva tu ještě cítit není, má už svůj život za sebou. Snaha o vzkříšení by už byla jen a jen bolestivá.

• 16.4.2020  14:14
    Ptáci (1963)

Opravdu to tolik zestárlo? Pokud jste viděli více hollywoodských filmů z 60. let, lépe ještě k tomu něco od mistra Hitchcocka předtím, tu atmosféru musíte ocenit. Přesto už natočil lepší, protože nakonec tohle je “jenom” horor.

• 16.4.2020  14:10
    Svatý muž (1998)

Pohádka pro dospělé, která se často snaží být i bláznivou komedií. Není to vyloženě trapné, jen neskutečně přímočaré a skoro jsem se nezasmál. Osmdesátkový Eddie už to holt není.

• 27.3.2020  18:03

Možná trochu infantilní, ale svým způsobem vtipné a s nadsázkou. Jako dítě jsem to občas sjížděl a zapamatoval si některé názvy zvířat, na které bych jinak nenarazil. Rozhodně zajímavější koncept se zvětšením všech zvířat na velikost člověka oproti zimním hrám, které mohly nabídnout jen roztomilost některých zvířat (tučňáci) a trochu nesmyslné zahrnutí skutečných lidských sportovců. I tak je jaksi deluzivní dívat se na tento snímek skutečně vědeckým okem, hlavně kvůli zahrnutí trochu těch animákovských antropomorfních znaků pro nějaký ten komický prvek, hlavně kvůli diskvalifikacím. I když na některé z nich stojí za to se podívat.

• 14.3.2020  00:46

Zdejší hlavní plakát téměř připomíná něco málo ze Seagala, co jsem viděl, ale realita a Lazenbyho herectví je naštěstí velmi daleko od toho. Musím však říci, že mi úplně nesedlo jeho pojetí Bonda, byť jinak než u Craiga. Jediný Bondův herec, který není z území Spojeného království, britskou velkohubost konceptu postavy nahrazuje typickou australskou velkohubostí, která alespoň v Hollywoodu stereotypy nebourá přinejmenším na plátně dosud. Kdyby se to nerozjelo v druhé polovině, musel bych jít s hodnocením ještě níž, i když jsem u scény s lanovky nevěděl, jestli fandit nebo se smát. Ale to by zase nebylo fér kvůli významu jednoho z hlavních twistů série na konci.

• 13.3.2020  20:15

Jen kvůli dvěma hercům to za to nestojí. Zlaté Fool’s Gold.

• 8.3.2020  13:16
    Auta 2 (2011)

Pixaři, proč jste aspoň nepoužili ve filmu ten odkaz na MI z traileru? K čertu, lidi!

• 7.3.2020  01:57
    Auta 3 (2017)

Už první Auta byla výkyvem ve smyslu logické jámy (čtveřice vysokooktanových frajírků) přes nevyplněný potenciál postav až po disneyovsky archaicky okatý závěr a břímě remaku Doktora Hollywooda. A zřejmě touhy prodat ten potenciál přes hračky i počítačové hry. Dvojka měla neskutečně sympatický námět, který skončil mišmašem pro nikoho. A bez emocí. A teď se Auta vrátila v době, kdy Pixar vytřískává ze své zašlé slávy. Ale vzhledem k tomu, jakými trendy se v těch sequelech Pixar řídí, nakonec poselství šroubuje docela se ctí a ne násilně jako v Dory nebo druhých Úžasňácích. Navíc velmi potěšilo rozšíření světa, který jednička nastavila. 3,5*

• 1.3.2020  16:04
    Parazit (2019)

Film, který narozdíl od plytkého Jokera ukazuje realitu, jaká je, byť úplný závěr je trochu přetažený za vlasy (přestože má vlastní metaforu). Jinak se může stát, že se budete dlouho smát a vzápětí žaludek naruby, takže to asi není film pro každého. Parazit je však nakonec sympatičtější film z hlediska dramatického než komediálního. Jako sociologická sonda do dvou odlišných světů. Kdo má víc? Záleží na tom? Co se dá ztratit? P.S. Ono to bylo nyní holt těžké s oscarovými nominacemi, když je přemarvelováno, vykukuje na nás “seriózní drama” Joker a ani ten Pixar už není v nejlepších letech. Na druhou stranu nabízel se Tarantino, ale toho považují někteří za okoukaného, a potom ještě Le Mans ‘66, který by i dnešní mainstream politice pomohl. Nakonec jihokorejský film si získal přízeň porotců, protože bavit se o problému se sociální nerovností je dnes mainstream (a asi bude navždy, pokud nebude nějaká tichá revoluce). Odmítám názory, že Oscar byl rozdán jen díky rase, Asiati jsou v tomto aspektu až na druhé koleji, protože bílí lídři z nich mají tajně komplexy. Je ovšem možnost, že se do desetiletí dvou Oscar globalizuje (včetně Střední Evropy), to se nedá vyloučit.

• 25.2.2020  00:04
    Galaxy Angel (TV seriál) (2001)

Anime má u mě asi podobnou cenu jako hollywoodská díla či skutečně dobré snímky z našich luhů a hájů, rozhodně nevidím potřebu se schylovat k nesmyslnému elitářství či touze vykleštit toho, kdo anime vyhledává. Je však pravda, že kvůli této obecně rozšířené pošetilosti jsem s tím nechodil na světlo a nakonec to nechal být. I když lámete hůl, nakonec najdete něco zajímavého i po letech. Galaxy Angel je parodie a metašílenost podobná původní Di Gi Charat, která má sem tam i cameo (zastihl jsem 2). Ale má mnohem víc nápadů a nepřešlapuje na místě. Už dopředu se musíte smířit s tím, že moc vesmírné akce tu prostě nebude, zato blbnutí či zesměšňování různých klišé hodně. A máme tu pět vesmírných vojand. Dvě dospělé, další dvě asi 16 nebo 17, jedna z nich naivní a veselá dívka se sklony k obrovskému štěstí či smůle, čímž dokáže podusit ostatní, ale je skvělým prostředníkem k zápletce, a nakonec velmi tichá nejmladší dívenka v raném pubertálním věku, která má uzdravovací schopnosti, ale potlačuje emoce kvůli negativním důsledkům. A nese s sebou robůtka, který si jí nanejvýš váží, pokud ne miluje, ale bojí se ostatních. A je za to zvířátko, které utrpí nejvíce ran. Dal bych 4 a půl, výš jít nemůžu, ale níž taky ne. 5 moc, 4 zase málo. :(

• 18.2.2020  19:00

Překvapilo mě množství české účasti. Jinak je těžký pobírat slova. Chtělo to hlavně obrovský koule vůbec jít do této adaptace a náhle přeskakovat z vážnosti do humoru, nakonec má film co říct i proniknout do hlav některých jedinců z posledních generací, kterým je historie putna, pokud ji nesjíždí v mainstream seriálech. A ne, s JoJo’s Bizzare Adventure to opravdu kromě kapitoly o druhé světové nemá nic společného.

• 17.2.2020  19:16
    Ochránce (2005)

To byl Disney? Rodinná blbůstka, kterou jsem viděl už několikrát během let, ale není to jen o záchodovém humoru nebo americkém snu, člověk se může i vžít do situace. Ovšem kdyby to často nereprízovali, asi si to nikdo nepamatuje.

• 14.2.2020  23:50

Nádherný film, který nikdy nebyl dabovaný, ale i tak tu diváky našel.Ale přeci jen nepotřebujeme anděla, všechno je v nás.

• 13.2.2020  21:33
    Hair Love (2019)

Ne nejoriginálnější, ale má to srdce, hlubší myšlenku i tolik nepopulární zobrazení, že afroameričtí muži nemusí být jen velcí machové. Přeci jen se mohl nechat otevřenější konec, který se při titulkách zvrhává trochu do klišé. Každopádně holčička roztomilá a kočka přidala trochu humoru.

• 13.2.2020  05:47

Tohle se nesmí vidět, to se musí cítit. Opice jsou jak z grotesky, ale vydržte to a potom cítit po celou dobu. I když nebudete věřit, poslední část vás rozhodně bez emocí nenechá.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15