Zodd

Zodd

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 6.10.2018  12:01

Když jsem v závěrečných titulcích viděl Spielbergovo jméno, potvrdilo mi to, že skutečnost je tady asi hodně zabarvená, ale kvůli mé lásce k vesmíru přestanu být objektivní. Kéž by bylo v novějších generacích Hollywoodu více herců jako je právě Ryan Gosling.

• 26.9.2018  00:57

Konec je na snímku rozhodně nejlepší. A ne v tom smyslu, že bych se po celou stopáž nudil, ba naopak. Tento 60 let starý černobílý escape/survival film má dodnes co říci, přesto si nemohu pomoci, že se najdou maličkosti, které doba vzniku neomlouvá. S příchodem Cary Williams a toho kluka na pás ztrácí postupně film na důvěryhodnosti, a přestože jsem do té doby autenticitě scénáře jako divák věřil, vzápětí mě přepadl dojem, že přece "Frajer" s Cullenem měli v tu chvíli kurevský štěstí. Jenže naštěstí film trvá ještě nějakou čtvrthodinku, takže to dojem nakonec zpět vytáhne.

• 25.9.2018  09:50
    Kriminálka Las Vegas (TV seriál) (2000)

Tarantinův dvojdíl je na 5*

• 23.9.2018  01:50
    Hulk (2003)

Psychologická sonda do hlavního hrdiny, která není zas tak odlišná od nás nezmutovaných. Režisér ví, jak velké sousto si ukousnul a kočíruje to podle mého velmi dobře, přestože pojmout komiks tímto způsobem mohl být hazard tak jako tak. Jako jo, to dlouhé hopsání může někomu připadat směšné (pro mě určitě ne tolik jako to, co předvádí v A:IW), ale posledních 10-20 min to vynahrazuje, že se na film nemůžu zlobit. Kdo říká, že jen DC může být temné?

• 21.9.2018  13:36

Přemýšlel jsem nad tím, jestli si z toxického novodobého feminismu "třetí vlny" dělá film prdel nebo nám ho jen hodně lacině předhazuje. Každopádně mi přišel velmi vtipný bez nějakého většího nadhledu. Jen nečekejte parodii či variaci na bondovky v sukních, protože dostanete jen absurdní mišmaš. Já jsem nečekal nic a nakonec se dost slušně pobavil. Jen moc zářivou budoucnost filmu neprorokuji.

• 21.9.2018  12:27

Ze začátku se může zdát, že jde jen o průhlednou hru na kočku a myš s komiksovým openingem. Spielberg už měl dlouholeté zkušenosti s režií i jinými profesemi v Hollywoodu, věděl jak přitáhnout co nejširší věkovou kategorii a jak vybírat herce v castingu. Jenže film patří do trochu jiného žánru, než se původně může zdát. Je jasné, že Spielberg zkresluje realitu, ale tady to dělá hodně s citem a zná hranice. Příběh (který se stal) je ve scénáři napsaný hodně chytře, stojí na vztazích mezi postavami a ví, kde využít celkový ironický twist události. Je lepší předem být s příběhem Franka Abagnalea Jr. neobeznámení, jinak film zas tolik fungovat nebude. Jen bych vyčetl, že tu mohlo být více toho dramatu a méně humoru, ale právě díky postavám a jejich obsazení to vyšumí. Zajímavé je, že když jsem snímek hodnotil, nebyl snad ještě ani v TOP a měl zde asi 84%, ale nyní má 87%!!! Že by film více oslovil novější generace vzhledem k roku snímku podobně jako u Titanicu?

• 20.9.2018  23:11
    Slunce, seno, erotika (1991)

Před revolucí těch bobrů a klacků moc na plátně ukázat nemohli, o tom žádná. Stejně jako české kamery na západě. Ale zbytek je jen odvar z minulého dílu, který už tak byl mlácení prázdné slámy. Je to od Trošky velkorysé, ale potenciál jeho "lidového" humoru se už kompletně spotřeboval během pár facek. Ani Italové Dejdar s Kaiserem to nevytáhnou.

• 18.9.2018  23:41

Před i po zhlédnutí jsem měl nového Sola za film, který vydělá čistě kvůli značce. A nakonec propadl. :/ Looooool! XD

• 18.9.2018  13:09
    Učitelčin mazlíček (TV seriál) (2000)

V době, kdy mi už tehdy kreslené seriály víceméně přestaly učarovávat, jsem narazil na toto dílo. Pro člověka, který se ve věku jednomístném díval na Disney seriály v klasickém stylu, z něhož moje první byli Kačeři, Rychlá Rota, Gumídci i pozdější Timon & Pumbaa (který je stejně starý jako já, proto jsem ještě několikrát zastihl zlatý starý dabing ČST u těch výše zmíněných), působí tento jako jakési zjevení. Zejména kvůli zvláštní, až občas surrealistické animaci, kterou jsem si u ničeho od Disneyho nedokázal představit. Máme tu psíka Spota/Fleka, který se rozhodne chodit do školy převlečený za chlapce jménem Scott Ledready II., kde chodí do třídy se svým majitelem Leonardem Helpermanem a zároveň tam učí Lennyho matka. Nevím, jestli jí tvůrci dali křesní jméno, jen si pamatuju, že asi samoživitelka, protože otce jsem nikdy neviděl. Leonard má nízké sebevědomí, ale Flek je mimořádně nadaným žákem, že by mohl být i o několik ročníků výš, a zároveň velmi oblíbeným spolužákem. Zní to jako nerealistické disneyovské klišé, ale seriál měl dobře napsané zápletky i hlavní postavy, sem tam se zpívalo a nebyl vyloženě násilně poučný. V druhé dějové linii byli často kocour Pohodář a kanár Krasavec, další ze zvířat Helpermanovic domácnosti. Za to většina vedlejších postav už tak zajímavá nebyla. Jinak si už z toho moc nepamatuju. Viděl bych to tak na 3 hvězdy s velkým plusem, ale kvůli vedlejším postavám to výš nevytáhnu. I když je mi jasné, že v 2000s (narozdíl od 90s a 2010s, až na výjimky) se kreslené seriály chválily hlavně za kontroverzi než skutečnou kvalitu, čímž si popularitu získala díla jako Kim Possible nebo Phineas & Ferb, které se silně odklonily od původního stylu a neměly ani tak hezkou animaci, mě zajímá, proč zrovna Teacher's Pet skončil v propadlišti dějin, když si vysloužil filmovou adaptaci.

• 15.9.2018  22:03

Jednička byla obyčejná pohádka, která se vyznamenala skvělým obsazením a nadprůměrnou režií. O to je překvapivější, že dvojka více pomrkává na starší, tlačí humor dopředu a mnohem méně se tváří vážně. Ze začátku se může zdát, že nový směr filmu svědčí a dokonce ji kvalitou předchází, ale jakmile dojde na drama vycházející z minula, příliš to nefunguje a nakonec vyšumí do prázdna. Jako vánoční "buddy komedie" se však něco takového jen tak nevidí.

• 15.9.2018  01:56
    Animáci (TV seriál) (1993)

Něco patří do zlatého fondu animace, jiné části se zas snaží diváka opít jedním rohlíkem. Dokonale vykalkulované v dobrém slova smyslu, ale nikoli masterpiece, natož jeden z nejlepších animovaných seriálů všech dob. Z těch méně populárních segmentů IMHO stojí za pozornost Rita a Runt, který je tak trochu černá ovce seriálu, přesto svůj svérázný parodických humor má. Jinak Yakko, hybrid Bugse Bunnyho a Groucha Marxe, je skvělý, dvojice myší jakbysmet. Občas až šílené inuendo pobaví a nažene mráz po zádech. Animáč pro děti, který čelil skandálu v plánech merchandizingu kvůli tomu, že byl více populární u teenagerů a dospělých, wow. Nicméně mnohem méně populární minulý collab se Spielbergem Tiny Toon Adventures byl prostě vyváženější v rozložení humoru pro děti a dospělé a fungoval lépe. Jen škoda, že jsou proti němu vzhledem k námětu předsudky. P.S. Československo v roce 1993? No tak, Warneři :(

• 15.9.2018  01:31

Stejně jako u Aliena zde kašle Hollywood na atmosféru originálu a místo toho buduje mytologii. Máme tu bioložku zaujatou mimozemským životem, přeživšího (a proto psance) z letecké jednotky, synáčka s Aspergerem a bandu vtipných "bad boys", kteří musí čelit naší ikonické figurce. Už takový námět zadělává na pořádný průser, ale právě důraz na humor a dostatečný rozpočet na konzistentní scénář to dokáže vytáhnout z bahna, kterému dal nedávno tvář Covenant. Seriózní nostalgici se budou smát nebo brečet, ztěží něco mezi tím, rozhodněte se proto sami, jaký postoj si zvolíte.

• 11.9.2018  13:33

Lví král od Marvelu. Na druhou stranu návrat do starých kolejí (myslím 2008-), kdy se studio nesnažilo za každou cenu zavděčit všem na účet svérázné dynamiky akce a obecně scénáře. Mně se to líbilo.

• 6.9.2018  01:02
    Potkali se na sídláku (TV seriál) (2015)

Medvědy od Kolína jsme jako malý nenáviděl (a to jsem drtivou většinu československých večerníčků mohl), ale ani přesto jsem se moc nepobavil. Zajímalo by mě, kde najít tu maďarskou předlohu (nezkreslenou verzi?)...

• 1.9.2018  16:11

Od r. 1996 se toho překvapivě hodně změnilo. Eathan už zvládne a přežije snad všechno, tato série už - zdá se - dávno není jen o scénách s lanem. Pořád se něco děje, scénář se kombinuje, ale dává to smysl a v záplavě digitálního bordelu jde přesto o velmi uvěřitelný sled událostí. A to je co říct. Pokud se akční žánr bude ubírat tímto směrem, nebudu mít velké námitky.

• 31.8.2018  21:52

Krátké animované drama o nemoci v jedné kočičí rodině (nebudu spoilerovat), která se stává fatální a vede k jejímu rozkladu. Nápad originální, dobrá hudba a animace, ale na vyždímání potřebných emocí přeci jen trochu krátké. Myšlenku tomu ovšem upřít nemůžu.

• 16.8.2018  21:04

Po informační stránce docela chudé, ale líbilo se mi to použití slavné české ironie, která se na našich televizních obrazovkách už moc nevyskytuje. Samozřejmě, že nejde o humor České sody, ale pro poučení dítěte a pobavení dospělého je materiál i stopáž akorát.

• 13.8.2018  11:09

Jackie Chan v romantické komedii? Dá se to. Jeden dva souboje s Bradley James Allanem a... akce poměrně slabá. Konec ale mohl být kratší.

• 31.7.2018  10:21
    Brooklyn 99 (TV seriál) (2013)

Skvělý seriál, kterému jsem ze začátku nemohl moc přijít na chuť, protože mi moc nedošlo, z čeho si dělá srandu. Ovšem klišé postav z kriminálek to paroduje výborně. Jde tedy spíše o formát sitcomu než komediální verzi parodujícího formátu, ale to byl slavný britský Red Dwarf taky, takže nevidím, kde by mohl být problém. Jen tu pětihvězdu si zatím nechám v záloze. Český dabing, kde byl Andy Samberg dabován Michalem Holánem, může ze začátku trochu iritovat, ale dá se přes to dostat. Avšak cameo Adama Sandlera bylo jedno z největších překvapení, co jsem v poslední době v televizní tvorbě viděl. P.S. Nyní výraznější dějová linie! Tak jo, tu poslední hvězdu si to zaslouží.

• 31.7.2018  10:17

Mimo akci jen taková rodinná (čímž myslím dětská) pohádka. Což nevidím jako velký zápor, ale to studio už dokázalo víc. Přeju jim ten úspěch, že značka stigmatizující své fanoušky do vod nerdů a fanboyů se v poslední dekádě transformovala v nejvíce mainstream filmové studio, které má sociopolitický podtext vycházející ze srdce, popkulturní narážky i vtipy na sebe, čímž dokázala oslovit různé diváky z celého světa, ale poslední dobou těží víceméně jen z toho. A to je docela škoda. Ovšem cameo Stana Lee je jedno z nejlepších. P.S. Nečekejte na post-titulkovou scénu, není tam žádné cameo a je to jen opakování jedné rádobyvtipné scény během hlavní stopáže. Mezititulková je OK.

• 2.7.2018  21:35
    Goldbergovi (TV seriál) (2013)

Čekal jsem, že to tu bude mít asi o 20% víc, ale nevadí. Hlavní problém tady je, že koncept vychází z ´80-90-kových rodinných sitcomů (které se do našich luhů a hájů nedostaly) a bere se s nadsázkou. Adama Goldberga neznám, ale ty střelené postavy nejsou vůbec špatné a herci, i když ne moc zažití, to hrají dobře a s chutí. A jo, The Middle mě stále nechává většinou chladným.

• 23.5.2018  13:30

Ještě si pamatuju, jak se tehdy na projekci nejméně polovina hostů smála a potom si to zde nikdo nepřiznal. Ano, je to kinematograficky datovaná konvenční hollywoodská rychlokvaška a i čeští distributoři zas jednou použili klasický marketingový tah, ale tak proč ne? Proč když zdejší elitismus hadr už nemá nějaký pátek žádnou moc, i původní účel webu se ztratil v prehistorických časech, se stále přetvařovat (-> nejstarší komentáře, procenta mi jsou jedno)? No, rád jsem vás všechny poznal, fellow soldiers, ale je čas jít do důchodu a užívat mládí jinde...

• 20.5.2018  13:29

Tomu filmu opravdu sráží body, že si hraje na mnohem chytřejší, než je doopravdy, všechno tu divákovi prakticky padá do klína pod tím CGI pozlátkem. Robert Downey Jr. má své charisma, které to celou dobu táhne, ale je na druhou stranu určitě největším důvodem úspěchu. Jinak ovšem ta částečná poameričtělost viktoriánské Anglie není příliš koherentní. A když se u nejnapínavější scény směju, úplně nejvýš s hodnocením nepůjdu.

• 15.5.2018  23:50
    Deadpool 2 (2018)

Konečně! Po dlouhých 27 letech se náš červený sráč konečně dočkal skutečně dobrého filmu! Není to jen čistý fanservis a marvelovský “kameňák”, kde se skvělý vtip v zápětí střídá s trapným, ale (ne)skutečný film s filmovou autenticitou, emocemi i chytrými (!) meta-vtipy, které jen tak nevyšumí do prázdna. Soundtrack je cool a se scénami je v symbióze. Občas se scény táhnou, ale jako komiks převedený na filmové plátno přizpůsobený nové době funguje výtečně. Počkejte na mezititulkové scény... P.S. Nechápu tvrzení, že dvojka je větší sázkou na jistotu. Jasně, první část mnohé překvapila svým pojetím, ale to je jediné, co od toho očekáváte? Dvojka podle mého má větší konzistenci a obecně dává věci víc do pořádku. Je v podstatě něco mezi jedničkou a klasickým filmem současného Marvel Universa, ale opravdu lidé od tohoto studia chtějí raději ten hype než vyváženost a smysl?

• 14.5.2018  00:11

Tak co nám tu vlastně kamarád Rosse z Přátel přichystal?Především nejsem hororový znalec. Trailery se nenechte vyhypovat - s žánrově věrným, ale v napětí a lekání zoufale neúspěšným (prvním) V zajetí démonů to nemá společného nic. Ale holy shit, předtím jsem si nedokázal představit, jak moc může němota ovlivnit psychiku z filmu. Upřímně takové rozpoložení z napětí během (!) sledování si dlouho nepamatuju. Je to jako ten strach zažít a přát si ve zlomku vteřiny se vypařit z kinosálu, ale přesto tam zůstat. Potom až tolik nezáleží na tom, že nic není 100% vysvětleno a originality v námětu není tolik, jak se může zdát. Představte si Jaws nebo Aliena, dejte na začátek silný úvod, ze kterého se bude rozvíjet psychologická rovina, malé místo dění, vypusťte po většinu stopáže slova a poserete se. Happy birthday to me! P.S. Tak oni to byli emzáci a ne mutanti. :( Ale co, ten hype na moje narozky zůstává...

• 5.5.2018  01:51

Nebudu předstírat, že jsem to pochopil. Akce bezkonkurenčně nejlepší ze všech Marvelovek, o tom se nebudu hádat. Některé postavy se hledaly - Thor s Rocketem i hořké setkání Tonyho s doktorem. Jenže kam vlastně toto neustálé natahování vede? Proč tu jsou emoce jak z kresleného filmu? Začínám být opravdu vůči tomu skeptický. Jasně, fanoušci dostanou, co chtějí. Vím, že komiksové knihy stejné značky/“podznačky” nemusí být na sobě závislé, a proto si dovolit cokoli, nechávat čtenářům otevřené otázky. Jenže u uceleného filmového univerza to zas tak nefunguje a vzhledem k tomu, co jsem teď viděl, bohužel takovou trpělivost nemám. A jako rozloučení s Robertem Downeym Jr. v této branži jde o maximální zklamání. P.S. Samozřejmě, nepopírám um Marvel Studios zakomponovat sociopolitický podtext a míchat akci i humor ve správném množství na správné místo, aby se bavila co nejrozsáhlejší věková kategorie (a nikdo proto neřešil originalitu). Ale i když jsem se po skoro celou dobu bavil, nemohu se po post-titulkové scéně zbavit dojmu, že mě studio neustále láká hypem jako na nekonečný seriál, i kdyby měli vyměnit další generaci herců. A tady je to opravdu moc, i vzhledem k tomu, že sem (!) dosud vedly všechny cesty. Kdyby to skončilo před titulky, zatleskám, ale tento marketingový tah je na mě falešný až příliš.

• 18.4.2018  12:32

Ta deus ex machina na konci byla velmi směšná (nebo trapná, dle perspektivy), o tom není pochyb. Ale líbilo se mi, že se k tématu film nestaví tak černobíle a dobře vyzdvihuje svůj podtext. Námět k nezaplacení, lepší konec a navázání na půl století starou kultovní klasiku si moc nedokážu představit. Proč tedy jenom ty tři? Scénář je hodně utahaný a sází na vztah diváka s hlavními opicemi (jsou to ve skutecnosti lidoopi (=apes X opice=monkeys), ale vem to čert). Taky u mě film doplácí na nedostatek normálních dialogů a to, že Caesar je z nich jediný schopný lidské mimiky (Serkis je výborný a ta CGI modifikace mu sedne, kdo to nečekal), ale chápu, že jinak by to nešlo, je to čistě můj problém. Nezakrývá to ovšem fakt, že se z toho dalo vytřískat víc. Mnohem víc

• 18.4.2018  02:47

Jako April Fools Joke nebo večerní zábava na Silvestra jde o nekonkurenční počin.Jinak jsem přetáčel, dokud jsem nenarazil na další reklamy, mě jen tak nedostanete ;)

• 9.4.2018  13:37
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Kdysi můj nejoblíbenější seriál (vedle tBBT, tedy když ještě tvůrci znali inteligentní humor) se změnil a je to do očí bijící. Čert vem změnu dabingu, i když nechápu to přeobsazení výtečného Bohdana Tůmy do jiné role. Humor je více politický, brutální a nelidský, s mnohem více vypípanými sprostých slovy, avšak největší změna je cítit v postavách a jejich rolích. Stewie již není matricidním megalomanským sociopatem, ale víceméně přátelským homo/bisexuálním vynálezcem/géniem, který má snad vždy Briana při boku (jsou nyní nejlepší přátelé), ale přesto mu sem tam zůstaly nemístné sklony k násilí. Brian už není sarkastickým a sofistikovaným mozkem rodiny, který dokázal každého uzemnit a stál při Peterovi přes jeho průsery, ale levicově orientovaným liberálem a demokratem, sukničkářem, domýšlivým intelektuálem a prokrastinátorem, který má deprese a komplexy z toho, že je antropomorfním psem ve víceméně normálním světě (-> kohout Ernie a jeho žena, dále všelijaká camea). Chris je podobně roztržitý puberťák jako dříve, ale s častějším příležitostným projevem inteligence a více kritičností k rodině. Z Meg je “boxovací pytel”, který je z Griffinů asi nejchytřejší po Stewiem a Brianovi, ale v jádru spíše delikventem než andílkem. Ze starostlivé obětavé matky Lois je nyní dost jiná osoba, více sobecká a sebestředná jako Peter, záleží jí jen na sobě a má sklony k promiskuitě a drogám. A pokud jde o našeho “rodinného taťku”, už není naivní a dětinský otec, který se stará o svou rodinu, ale naprostý sociopat, kterého zajímají jen posedávání a akce s přáteli u Škeble. Navíc si nedokážu vybavit moc scén s celou rodinou při sobě, ale ta tvrdá nadsázka pořád funguje, i když to není, co bývalo. Změna v charakteru Glenna Quagmira mi však přijde jako velký omyl. Co se stalo s tou komickou až cartoonovskou karikaturou spontánního a naoko sympatického Casanovy/sexuálního predátora/oportunisty ‘50/‘60 z leteckého průmyslu s tváří podle Boba Hopea? Nyní má minimálně jednu vraždu na kontě, jinak je praktikant extrémního BDSM a podle některých dvojsmyslných vtipů potenciální kriminální násilník, pašerák lidí, zoofil (sex s želvou), nekrofil, pedofil , i s incestními sklony a nadržeností vůči věcem (scéna v lednici) a podle scény se spaním s Peterem v jedné posteli možná i potlačený bisexuál či pansexuál. Ovšem vzhledem k tomu, že je z něj pokrytectvím přetékající ultrakretén, už se nikdy neusmívá jako dřív, je nerudný a výbušný a snaží se být morálně nadřazený pomocí toho, čím bývali Cleveland a Joe, tj. straight manem a alfa samcem (a selhává v obojím), je nyní jeho posedlost sexem spíše děsivá, přestože jako komická figurka fungoval dříve dokonale. Má sice vyšší vzdělání, zdá se být více loajální rodině a sem tam více ochoten dát pomocnou ruku než jeho přátelé, ale celkově už je zabijákem zábavy na obrazovce. Ovšem MacFarlanovi a jeho scénáristům musím přiznat jejich (pop)kulturní přehled. Seriál je teď sice méně vyvážený - některé scény jsou lepší než kdy dříve, jiné zas více stereotypní a hrající na shock effect. Ale mnohé odkazy jsou postavené na punech, dvojsmyslných vtipech, velikonočních vejcích a karikujícím podtextu (samozřejmě že něco se ztratí v překladu). Nejde jen o scény nesouvisející s dějem (-> pánové ze South Parku, kteří mimochodem původně něco podobného dělali taky, ale nyní Parker nesnáší první 3 série svého díla). Narozdíl od třeba Simpsonů mám nutkání dívat se dál, i když Am. Dad je více vyvážený a Cleveland Show v podstatě “poafroameričtělá” verze původních Griffinů. P.S. Aspoň že ten Quagmire zas více po návratu Clevelanda do seriálu připomíná sám sebe. Od sedmičky nebo osmičky byl naprosto strašný.

• 8.4.2018  01:45

A ještě před lety někteří Spielbergovi vyčítali, že se sci-fi žánrem už pracovat neumí. Neskutečně příjemný hype (v dobrém slova smyslu), který splnil očekávání a přinesl ještě víc. Film má zápletku, vyvrcholení, vyvíjí se nepředvídatelně, napětí funguje, u odkazů pobaví, dojme jako režisérovy starší snímky (ne-li víc) a i postavám nemám co vyčíst. Navíc chytřeji se myšlenku snad naservírovat divákům ani nemohlo.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8