Zodd

Yo Momma

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 29.4.2021  17:04
    Ani*Kuri15 (TV seriál) (2007)

// Princess Onmitsu: Hlavní postava, magická ninja princezna je dostatečně roztomilá i aktivní. Hezká grafika a animace. Zajímavě vybudované království, postavy a konfrontace s air piráty. Tempo je raketové a skutečně by to fungovalo více s delší stopáží, nejlépe celovečerák. Ale ono to vlastně funguje, i když sousto bylo veliké. (7/10) // Gyrosopter: Dílo, které by se mi určitě líbilo více, nebýt jedné "formality". A to, že CGI animace, jakkoli skvělá a atmosférická, je studená jako psí čumák. Ale i když to byl určitě účel, tak přesně v tom jiném slova smyslu. Příběh a písnička mají hodně emocí, ale s grafickou stránkou jsem tu symbiózu necítil. (6/10) // Wandaba Kiss: Roztomilé postavy, kreativní mašinka a skvělá hudba. Až ten konec možná trochu dětinský, ale dojem celkově velice pozitivní. (8/10) // From the Other Side of the Tears: Takový smutný hudební klip s příběhem, který někam vede. A výsledkem je jedno z top děl této kompilace. (8/10) // Project Mermaid: Pro mnohé (vypadá to, že) zklamání. Já osobně jsem v tom viděl tak trochu lyrickou ódu na původní dánskou verzi Malé mořské víly. Se synopsí se nevylučuje. A líbilo se mi to. (7/10) // Okkakekko: Hodně se mi v rámci japanimace líbí tento grafický styl, je velice krásný a výprava o nic méně. Děj však zahrnuje jedno odhalení a jakýsi závěr, který ani trochu nepřekvapí, takže lyriky taky ne moc. Má to jeden nápad a to je všechno. Pokud vůbec je nějaký. (5/10) // Good Morning: Fajn surrealismus, který celou dobu pokládá otázky, ale na konci do sebe všechny dílky zapadají. Osobně bych to v kůži té dívky bez kafe těžko dal. (9/10) // Supaatsu Taisa: Taková dramedy až na hranici burlesky. Hlavně kvůli závěru, těžko říct, jestli za účelem či ne. Zaujme, nebojí se ukázat proud krve, ale rychle vyšumí. (6/10) // A Gathering of Cats: A máme tu vrchol celé kompilace. Makoto Shinkai je skvělý talent. I přes velmi omezující premisu nacpat příběh do 1 min vytvořil příběh, který je perfektně vyprávěný a vygradovaný. A výborně pobaví. Multižánrová lahůdka. Proč dosud nerealizoval celovečerák, jakkoli by dopadl? (10/10) // Invasion from Space - Hiroshi's Case: Ze začátku jsem si skoro myslel, že sleduju Beavise a Prdelohlava kvůli grafické stránce. Filmeček stojí na jednom frku, který rozhodně není úplně předvídatelný, ale pobaví hodně. (8/10) // Yururu ~Nichijou Hen~: Kraťas z pohledu animátora, vyobrazující jeho děj v práci i vlastní dílo, přestože tvář neuvidíme. Chytlavá hudba, dobře absurdní konec, kterému sloní troubení dává třešničku na dort. (7/10) // Project Omega: Well, that escalated quicky! Takto by se dala popsat zápletka. Výprava na 100%. Vím, že u filmů není zdaleka pravidlo mít uzavřený děj, ale ani stará filmová a animátorská cvičení tolik nezvedla prostředníček jako tady. Nebo tu technicky vzato může být uzavřený děj? Nicméně jakmile skončí přesně při samém vyvrcholení, nezklame to, ale naštve a to je horší. (6/10) // Blaze Man: Nevylučuji, že na papíře ten film vypadal mnohem lépe. Embryo na začátku představí vrchol celého snímku. Po dvou či třech zhlédnutích už zaregistrujete ten děj. Epilepticky rychle se střídající trojrozměrně animované scény nemohou kvůli cílové stopáži 1 min překvapit, ale když v těch okolních světlech je sotva něco vidět (a je mi jedno, co symbolizují), nebude špatně jen odvyprávění scénáře. V tom případě není co sledovat a neubráníte se dojmu, že to opravdu šlo udělat lépe i za cenu menší nabubřelosti. (3/10) // Attack of Higashimachi 2nd Borough: Takové popichování amerických béčkových děl žánru sci-fi zejména padesátých let. Či ukázka, jak by se s tím vypořádala japonská filmová studia, která hodně dlouho byla (paradoxně) technicky pozadu v tomto oboru? Přijde mi, že to není jejich obvyklý žánr, spíš se ve vrcholné popkultuře zaměřovali na různá kaiju monstra, proto je ten vtip na místě. A taky, proč se v překladači těch emzáků mihla angličtina. (8/10) // Sancha: Ten art mi přišel jako z amerických komiksů 60s a okolních dekád, či jakási japonská derivace či simplicita. Pointu víte rychle. (5/10) ///// = 68,67%

• 27.4.2021  10:45

Vedle Smrtonosných pastí nejlepší vánoční film. Když se na poli 10 min dostatečně vytříská z 6 nejlepších postav frančízy, není co řešit.

• 27.4.2021  10:43
    Bunny (1998)

Najednou dává větší smysl, proč šavlozubá veverka byla propašována do filmu, s jehož dějovou linií měla pramálo společného. Ovšem toto je ještě mnohem větší art. Skvělá ponurá atmosféra a na závěr trochu surrealismu a černého humoru. Jeden z nejlepších CGI animovaných kraťasů vůbec.

• 26.4.2021  00:45
    Pro ptáčky (2000)

V podstatě pro mě oblíbenější než Příšerky, které jsem ze začátku opravdu neměl rád, ale paradoxně jsem do nich postupně dospíval, i přes na Pixaru poměry velké množství dětinsky infantilních gagů. Tedy aspoň tehdy oblíbenější, obsahově jde o bajku, kterou jsme slyšeli milionkrát. Jde ovšem o první výskyt té skutečně vrcholné a krásné animace od studia, u které je těžké uvěřit, že byl rok 2000. A je překvapující, že se k Pixaru dostal i jiný našinec než Jan Pinkava. I tak mým skutečně nejoblíbenějším Pixar kraťasem je Presto před Wall-Em, i když nedoceněný Piper měl jistou artistickou hodnotu mimo obvyklé rozměry studia.

• 18.4.2021  20:11

Rok 2004 - naše země v EU, konec SuperMaxu a zároveň rok, který málem smazal rozdíl mezi infantilitou animáků (aspoň té druhé ligy pod Pixarem) a dobových řadových komedií, mít jen větší úspěch. Je lepší si nepředstavovat ten film na souši, hvězdné obsazení či ne. Vizuálně neskutečně atraktivní (pořád ne jako Nemo), obsahově mělké. Humor jen pošťuchování mafiánských klišé s mnoha dobovými výtlemy. Kdyby film zahrnoval jen hudební scénu na konci, jasných pět. I tak bych se z junior nabídky od rybáře na dorůstajícím měsíci znovu podíval radši než na cokoli mezi tímto dílkem a Kung Fu Pandou (Za plotem mělo fajn netradiční myšlenku, ale charaktery dost na pytel).

• 9.4.2021  14:08
    Já, robot (2004)

Will Smith je skvělý, místy je to celé úchvatné. Ovšem perfektně si rozdělit místo ve svém srdci půl na půl emocionální stránku a trikové wow jsem nedokázal, závěrečné paf už mě minulo, protože jsem už chvíli měl pocit, že to mělo skončit. Pět nepřichází v úvahu, ale přesto je co doporučit. Jen já mám menší problém s tou prázdnotou a knihu neznám ani akcidentálně, byť to můžu ještě změnit.

• 9.4.2021  13:56

Film, který se od začátku tvářil jako vedlejší kapitola či díl seriálu než pokračování. I když krize středního věku, okatá snaha o vibe jedničky, netradiční polohy hlavních postav, dystopický pohádkový svět a více zlobrů by mohlo vyvést z omylu. Bylo by mohlo. Sakra, proč je tam teda těch narážek, screentimu vedlejších postav série (a nestojí za řeč) a celkově humoru tak málo, a když tam je, je zoufale neinspirovaný a čistě infantilní? V tom případně nefunguje vůbec nic. Trojka upustila od devadesátkové popkultury a šla až moc s proudem, ale aspoň byla pro děti. Toto není pro nikoho. Jen pro vyznavače Shreka a ty, co se dívali ze setrvačnosti.

• 9.4.2021  13:42
    Divočina (2006)

Pokud se k takové animaci schýlilo kvůli nedostatečným možnostem, nevadí. Působí velice osobitě, byť imo. Madagaskar tehdy v podstatě vočůral Disneyho, nebylo to naopak (byť Lví král z toho je cítit taky). Jenže dvojrozměrný Disney a v podstatě jiné animáky té doby měly jednu nebo pár postav, které působily jako komické figurky a víceméně to daly najevo. Tady má mít tu funkci koala, ale snad každá scéna nezabývající se dialogy otce se synem křečovitě tlačí snad každou postavu do této polohy, že se to rychle přejí. A ne zrovna karikaturou newyorských buranů jako z Madagaskaru. Není to dno, jak se může zdát podle zdejších komentářů. Vysolil bych nepopulární názor, že jeden z těch lepších CGI začátků Disneyho bez pomoci Pixaru. I tak to neznamená moc. 2,5*

• 9.4.2021  13:29
    Náhradníci (2009)

Nejvíce na tomhle snímku mrzí, že se za ten rozpočet přeci jen nevytřískalo vedle dvojníků víc než jen pomalý a plochý příběh (ano, film smutně kouká, ale i tak). Samozřejmě ke konci už tolik nenudí, ale promarněná šance a strach vylézt ze zaběhnutých konvencí z toho křičí. Distribuce Disneym (dříve Buena Vista, ale no co) působí jako trefná ironie.

• 9.4.2021  13:15
    Con Air (1997)

Jeden z vrcholů Cageovy kariéry a víceméně i akčních filmů 90s. Škoda, že v jeho případě šlo o úsvit společně s miléniem.

• 24.3.2021  01:34

Námět okatě pro rodinnou komedii, kde skutecný film je vlastně nářez pro všechny, jen ne ty nejmenší. Je až neskutečné, jak se žánr zvaný “road movie” dá využít, toto dílo i následující jsou oním důkazem.

• 24.3.2021  01:29

Bez prvního filmu určitě za tři nebo čtyři. Některé nápady jsou bravurní. Ovšem sequel tolik okatě kopírující jedničku si dosud nepamatuju. Na místech dost slušně pobaví, ale při předvídatelnosti scénáře spojené v každém momentě s mentální fixací na jedničku i z vlastní perspektivy vlastně dosti zevnitř naštve.

• 24.3.2021  01:20

V podstatě bizarním způsobem obstojná šílenost, na které mrzí hlavně prázdnota větší než očekávaná, ve prospěch Jackieho Chana a jeho obvyklých honiček, které působí jako dosti špatný vtip (a že ho mám moc rád). Steve Coogan není zas tak strašný, jeho humor s typickým britským nádechem naopak zachraňuje mnoho. Arnold Schwarzenegger je asi nejlepší část filmu. Velká škoda. Je to jak Karlík a továrna na čokoládu bez surrealismu. Celé to vypadá jako parodie Vernovy předlohy vykastrovaná neodisneyovskou infantilitou. Přitom s koulemi by se na to i možná vzpomínalo v dobrém.

• 14.3.2021  21:44
    Mamma Mia! (2008)

Ano, není to zrovna Broadway 40s, konec je výrazně lacinější než cokoli z předchozí stopáže a poslední Bond minulého století je příšerný zpěvák. Přesto to má svý kouzlo, který vypluje na povrch, až uvidíte část tý nový dvojky. Tak o hvězdu více a knihu zatím zavírám.

• 8.12.2020  16:36
    Sám doma (1990)

Nostalgie devadesátých let v současné společnosti hoří naplno a slavný rodinný film slaví už neuvěřitelné třetí kulatiny. Dekáda tehdy teprve začala, avšak celá ta její vůně v podobě páry z hrnce je cítit po celém tom bohatém baráku McCalistrových (i když jinak než u Fresh Prince). Rodinné hodnoty nevyšumí, závěrečnou akci bych mezi to radši nepočítal, i když je vynalézavá a sama o sobě velmi vtipná. I tak abych dal maximum, musela by přijít trochu dřív. Nebo i více s menší pauzou mezi tím, nebylo by to na škodu. P.S. Je fascinující, že Joe Pesci si ve stejném roce odehrál horkokrevného Taliána i zdejšího moulu. Ten chlap skóroval.

• 7.12.2020  14:48
    Terč (1997)

První film Jackieho Chana, který jsem viděl už jako malé dítě, a začal ho automaticky mít rád. Nevím, jak moc hraje nostalgie u mě, ale čtyři zasloužené.

• 7.12.2020  14:46

Nepochopím. Timberlake nebude patřit mezi top tier herce, ale nebyl tu špatný. Šílená dystopie je v první polovině vykreslena velmi dobře. Bohužel pak se to utopí ve sračkách (bohužel mezitím film zahrnuje nejpůsobivější scénu) a otevřeném konci. Opravdu to stojí za ten čas?

• 7.12.2020  02:25
    The New Yogi Bear Show (TV seriál) (1988)

Já jsem ho prostě jako malý žral úplně maximálně, tento remake i daleko víc než původní seriál i tolik ždímaného Scoobyho Dooa. Je to ten se skutečnou znělkou a dlouhými závěrečnými titulky (nikoli The End a šmitec). A můj kdysi nejvíc oblíbený večerní Prima seriál vedle devadesátkového Felixe, bohužel oba zapadlé v pr... (6,6 skóre a 144 hodnocení na IMDB? Slzy kapou). Jasně že HB děsivě dlouho vykrádali sami sebe i ostatní, ještě mnohem více než současný Hollywood se vším. Jasně, až devadesátky představily studiu jakousi renesanci, která byla i jeho epilogem, konkrétně mé taky celkem oblíbené Powerpuff Girls (u kterého bylo největší chybou nevyužití některých záporáků). A co tento seriál? Bylo to vtipné? Jo. Bylo to chytré? Ne snad? Mělo to sympatické postavy? Neříkejte, že toho méďu tehdy už tolik lidí nežralo. Má to původní námět, postavy (plus poskok Smithe), gagy snad ještě lepší. Jen mi přijde zvláštní, že byl podle zdrojů seriál předabován až v roce 2003, předtím jsem prý poslouchal na místě Boo-Booa Aťku Janouškovou. Ale co, její hlas mi býval po většinu času silně protivný, ale na toho malého méďu se celkem hodí. I když cartoony poslední dekády mají víceméně kvalitu, stejně je mi celkem smutno, že Méďu Béďu už tolik dětí dnes znát nebude. Ale čistě subjektivní pohled.

• 23.11.2020  03:08
    Osvícení (1980)

Počkat, ono to mělo i 119 min verzi?

• 23.11.2020  03:07
    Lasagna Cat (TV seriál) (2007)

When I was 18! 18 years old... I saw for the first time in my life... a vision of clarity. I saw a comic strip! Three-panel comic strip! And simple as it seemed... changed me. Changed my being, changed who I am! Made me who I am! Enlightened me!

• 30.10.2020  13:49
    Kocour (2003)

Velice těžké najít v historii film, který by se více ztratil v zaměření na cílového diváka. A víceméně i pod názvem knižní předlohy. Pokud jste viděli určité scény v angličtině, budete vědět, o čem mluvím. Scéna s písní Lionela Richieho v pozadí shrnuje celý film. Ale možná skutečně bude nejlepší, když to zů stane pod vrstvou prachu.

• 20.9.2020  02:39
    Taxikář (1976)

Filmově lepší než Rocky o celý NY. Tvrdé, hnusné, vulgární, naturalistické... Do žánru by se hodilo ještě psychologický, jinak by zdejší popisek spoileroval 75% děje. Ale i když mi dochází, že závěr má hromadu interpretací (jéžiš, z čeho si vybrat), přeci jen jsem barvoslepý nebo nechápu - cože tam vlastně na konci viděl? Jinak chápu De Nirův act, podle kterého se myšlenky odvíjí. Jen bez hudby bych to těžko postřehnul.

• 10.9.2020  01:38
    Truman Show (1998)

R O K P Ř E D M A T R I X E M

• 9.8.2020  12:37

Dlouho jsem nevěděl, co si o filmu myslet. Dokud se kecá a hádá, řeší se politika, má to smysl, je to paradoxně fajn, ale taky to hodně slibuje. A ono to nakonec nepřijde. Ta “řežba” ne letišti je natolik umělá, že je vidět, že ego filmařů nebylo zas tak odkišné od hlavních postav. Šílenosti ze středního/pozdního Jetixu jsem znovu vidět nemusel, jelikož už dokázali, že mají mnohem navíc. Nejhorší MCU, hlavně kvůli nesoudržnosti. Ale na druhou stranu Endgame nakonec vylepšil dojem. Od konce smlouvy Roberta Downeyho Jr. nebo aspoň nynější pandemie (no, tušil jsem i předtím tak trochu, ale nebyla moc velká konkurence) si čím dál více uvědomuju, že Marvel byl v poslední dekádě hlavně trend v pozlátku. I tak nelituju, ale tenhle film už vidět nechci.

• 21.7.2020  18:21
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Je to totální nářez a nevěřte těm, co říkají, že jde o pořad pro lidi jen s vysokým IQ. Nemyslím si, jde jen o to stíhat tu rychlou mluvu a mít menší přehled. A ty vulgarismy občas padají, tak nevím, v čem je seriál "čistější" než třeba South Park. Ovšem jako člověk, který viděl nějaké necelé dvě desítky epizod, mám menší smůlu, že narazím na díly, které jsem viděl předtím i 2x.

• 21.7.2020  18:16
    Brickleberry (TV seriál) (2012)

Není to špatný, ale jde o jeden z těch pořadů novější doby, který je víc chytrý než vtipný.

• 11.7.2020  18:04

Aneb jak vychcat Hollywood v kreslené grotesce. O skoro vše se postará posledních pár minut.

• 10.7.2020  00:56

Porkyho - hvezdu originalnich cernobilych Looney Tunes - uz na chvili vystridal Daffy a najednou se objevi vychytraly a vice provokativni kralik, u ktereho nikdo netusi, ze se stane jednou ze tri (Homer, Mickey Mouse) nejrozpoznatelnejsich animovanych postav vsech dob. Toho klidneho Bugse, ktery jen vynalezave nechava konfrontujiho ochutnat vlastni medicinu, byste zde nenasli, ten se zrodil az ve druhe polovine 40s. Tenhle kralik je doslova datel Woody, neuveritelne vychytraly a excentricky troll - a ten smich! Totiz u Lantze slavny Mel Blanc svym hlasem obleknul kralika do ptaciho a notoricky operenec se zrodil a vyvijel vlastni cestou. Ve vetsine pripadu i v nasledujicich letech trapil Porkyho Daffy, ale tenhle kralik jde jeste dal. V dalsim Bugsovym filmecku byl kralik vice kreativni i provokativni hajzl (v nasledujicich letech ho nastesti trochu uklidnili, az dokud nedostal svou nejpopularneji osobnost), tady mu role sedne vic. Filmecek patri tam, kam Parnik Willie nebo Wise Little Hen - jde o zrozeni jedne z nejslavnejsich kreslenych postav.

• 8.6.2020  00:40

Právě do té připitomělosti námětu, rodinně naivního a inflantilního konceptu postav, pseudo-polodokumentárního/polofilmového pojetí a francouzské scenérie náš fazolový muž zapadne daleko lépe než do toho experimentu v Americe, kde byl výjevem někde z Marsu. Recyklování není zde nejhorší, ale hraje se na efekt až moc. Ale aspoň si Willem Dafoe zahrál s Rowanem Atkinsonem.

• 21.5.2020  16:46
    Česká soda (TV seriál) (1993)

Klasika, která si dělala prdel ze všeho a všech. Jen o pár let později kolem přelomu tisíciletí už klasický český humor neuměl doopravdy prodat nikdo, čímž pomohly zejména více striktní pravidla. Lekce němčiny s Vávrou a Šteindlerem si snad pmatuje každý, ale byl to Čtvrtníček, kdo to nesl nejvýš. Je celkem škoda, že podobně jako u klasického britského humoru se už podobný pokus opakovat nemůže.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16