• Krátkometrážní

Wishbone (1995) (seriál)

Dětský seriál s pejsánkem, který je literárně nejvzdělanější z rodiny, ale pořád má psí instinkty a mentalitu, aspoň IRL. Prolíná se dějství skutečné a literárních děl, kde psík Wishbone hraje klíčovou roli. Opravdu něco, když Axel Lidebrock k němu mluví jako ke strýci. Wishbonovo snění je vzhledem k žánru hezky natočené.

Get Smart (1995) (seriál)

Ten synáček Andy Dick, ufff

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Zdá se mi to nebo prostě CSI Miami byla víc povrchně líbivá oproti bratříčkům? S výraznějším feel-good prostředím a méně výraznými vyšetřovately? No, ten první aspekt byl uplatňován i v Las Vegas do velké míry, ale i proti NY tu něco chybělo. Ale Vice City je prostě Vice City.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Těch kriminálních seriálů je v televizi ubíjející množství, takže jsem se k tomu nejdřív s optimismem nestavil. Ale odbouchnout to jako staré “Vraždu, kterou napsala” nebo nedejbože “Diagnózu od Doktora Detektiva” by nebylo fér, vždyť to má tak skvělou nadsázku. I když se při vyšetřování může zdát, že seriál prostě rád blbne pro víc diváků, neukvapme se, máme tu i pro vážnější notu dějovou linii s dcerou naší drzé postavy a není to vůbec zobrazeno stereotypně, byť zas tak velký screentime to nemá. Pokud jde o tu hlavní, jak Richard vpadne do vyšetřování a přes svůj amatérismus se stane špičkovým kriminalistou, nikomu nevadí, jen jeho parťačka má výhrady. Ovšem buddy chemie se vyvíjí směrem, kam byste to možná ani neviděli.

Příšerky na farmě (1998) (seriál)

Jde o seriál, jenž byl u nás na Fox Kids někdy ještě před tou Fox Kids-Jetix symbiózou, nejde o to anime. Které je snad důvodem, proč je tohle zahrabaný six feet under. Možná to tu jednou blíže představím, teď na to nemám náladu...

Kameňák 2 (2004)

Nejde mi o “ohrané vtipy, které každý zná” (tolik let ještě nemám) nebo jejich vtipnost/nevtipnost (vtipné jsou samy o sobě), ale o tu premisu a polohy skvělého vtipu hned vedle absolutně nevtipného výtlemu nebo poznámky. Taky má tato série tendenci cutnout scénu v nejnevhodnější dobu, už si moc nepamatuju kde přesně. Když Genzer působí jako jeden z vtipnějších výkonů, je IMO problém. Kdyby ten Troška dal scénář pod režii někoho jiného a schopného alespoň před obdobím vlastní demence dané osoby (ovšem jak se Zdenda do ostatních navážel, asi je ta pravděpodobnost na cifrách teploty plynného povrchu Neptunu), kdo by vtipy ukázal vizuálně, možná by z toho mohla být prča, která by byla rozporuplná u diváků, ale snad i vtipná. Tak jako tak je ten pseudoděj (ano, opravdu narozdíl od minula nějaký děj!) s nadrženou bábou tak zmagořilý, že tento díl poslat tak nízko nemůžu. V mladém věku se to může zdát vtipné (kromě trojky, ta je fakt nejvíc postavená na palici z novodobých českých filmů), poté už jen čistá křeč. Gah

Bad Dog (1998) (seriál)

(Od 2003 na Fox Kids pod názvem Pozor, zlý pes!Český dabing to svým způsobem paradoxně zachraňuje, ale pokud uvidíte jednu epizodu, viděli jste je všechny. Ne vše z Fox Kids (a Supermaxu, ale to odbočuji) se třpitilo, tohle je horší než mnoho pozdějších věcí z notorického Jetixu.

Pokropený kropič (1895)

Komedie v plenkách, ale i tak staré známé z následujících dekád.

Annie Oakley (1894)

Víc než jen slušný sportovní výkon