• Krátkometrážní

Jurský park (1993)

Kult pro dospělé i děti (možná odrostlejší). Spielberg tohle skutečně uměl, přelomové triky ve své době nebylo zdaleka všechno.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Spielberg je v tom cítit, ale jen kostra. Kromě jedné skvělé scény jen natahovaná nuda, kde je hlavním cílem postupně kosit bezejmenné vedlejší postavy a není v tom moc napětí ani ironického smíchu. Mistr už ty dinosaury ukázal v jedničce, kde bylo mnohem více napětí, přestože se děj odehrával jen uvnitř parku. Tady pro pár dolarů navíc natočil pokračování, kde jeho obvyklé ingredience nefungují a neví, jakým směrem se doopravdy vydat. A vůbec je to jeho nejhorší film (sorry, A.I.). Nebýt té naprosto příšerné parodie na Godzillu na konci, dojem je tak na slabém průměru. Ale takhle... prostě ještě o jednu méně a odmítám to rozmazávat.

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Ani jsem nevěděl, že ten pořad trval tak dlouho. V mém dětství to u nás běželo v televizi na veřejnoprávní stanici hodně často a ze začátku mě to i bavilo, i když úroveň těch videí s nahraným smíchem asi nebyla příliš vysoká, jak jsem později zjistil. Ovšem melodii úvodních/závěrečných titulků a tu sochu si pamatuji stále docela živě.

Soudy Kláry Slámové (2017) (pořad) odpad!

Aspoň že to už nedávají. Jestli takové autenticitě někdo z diváků věří, tak potěš pánbůh.

Nespoutaný Django (2012)

Násilná, inteligentní satirická tarantinovka, jak známe a milujeme. Ale zatraceně dlouhá! U jeho jiných filmů mi taková stopáž absolutně nevadila, ale zdejší sterilita se má nejspíše omluvit hlavně tím protirasistickým podtextem (který je u tohoto filmu pochopitelně tím hlavním) a možná rýpnutím do spaghetti westernů. Ovšem díky trikovému obalu, Foxxovi, DiCapriovi i dalším je to hodně koukatelné. Tarantino je mistr, a přestože určité procento lidí nechápe jeho zapsání do filmové historie, nepřestal jsem mu věřit (viz. Hateful 8).

Spectre (2015)

I přes Craigovy herecké schopnosti jsem v něm skutečnou 007-čku doteď neviděl, i když Skyfall se hodně přiblížil atmosféře. Jenže tady jako by se něco změnilo a i Daniel má dostatek hlášek, atmosféra dotažena pro mě do dokonalosti. Klidně mě flamujte, Spectre je má nejoblíbenější bondovka s Danielem Craigem a můj názor se minimálně v současnosti nezmění.

Zlaté oko (1995)

Podle mě nej novodobá bondovka od dob Brosnana až po současnost. A s pravděpodobně nejlepší úvodní písničkou.

Máma (2013) (seriál)

Navzdory tomu relativně vysokému hodnocení na IMdB se stejně jako u Mika a Molly moc nezasměju. Chuck Lorre dříve uměl vykouzlit hořký humor ze života, který by přitáhl mnoho diváků, ale jeho novější styl je mi čím dál proti srsti.

Joey (2004) (seriál)

Zatím jdu do plných. Joey se možná trochu změnil po stěhování z N.Y. do L.A., ale je to pořád on a Matt si roli užívá. Největší chyba je zřejmě porovnávat s Přáteli, je to trochu jiný seriál, ale nebavil mě výrazně méně.

Žraloci na s(o)uši (2011)

Animace přijatelná (byť jak z reklamy na Jupíka), scénář snad ještě prázdnější než v 10-minutové grotesce. Ono se tam vlastně neječí a neotravuje to, ale… no, alespoň jsem potom hezky spal.