V zajetí kouzel (2015) (seriál)

Po prvním díle, no možná prvním dvěma, jsem nevěděla, co si myslet. Neustále jsem říkala svému nejlepšímu příteli - já ti nevím, něco je na tom divného. Stále je, ale nějak si to člověk oblíbil. Možná je to hlavní postava, která není sladší než stevie jako v dalších nových fantasy serošech. Je to rovněž celkem nepředvídatelný děj a až na ty těžko uvěřitelné, podivné a až pervezně působící pohyby prsty sloužící ke kouzlení, se mi líbí, že je to poměrně propracovnaý svět. A tak se nemusím dívat jen na to, jak spolu někdo vrká nebo nevrká (i když se tomu zároveň nemohu ani vyhnout, yop). Až na závěrečný díl, ten jsem viděla třikrát a stále teď nevím, jak to vlastně dopadlo, jak mě nebavil. 3,5*

Vlčí mládě (2011) (seriál)

První série se musí překousnout. Seriál z prostředí střední školy, takže vztahy mezi puberťáky, první lásky a hormonální výlevy, to je nutnost, kterou lze očekávat. Další série? Super pro milovníka fantasy. Mě to extra moc příjemně překvapilo. Yop. Koneckonců, má to slušnou akci, po první sérii jsem si zvykla na ty little pretty faces a mohla se nerušeně soustředit na děj a akci. Nic nepředvídatelného, ale pěkné zpracování. Líbí se mi rozpracovanost (a zároveň otevřené konce pro další rozpracovanost) světa, do kterého to je zasazené. A světe div se - i postavy samotné a jejich vývoj. Co mě mrzí jsou masky a efekty, je jich pomálu a nejsou zrovna okouzlující (asi proto jich je pomálu). 4*

Správci osudu (2011)

Chtěla jsem dát 2*, ale nakonec jsem si to rozmyslela. Nebyla to tak hrozná romantárňa. Příběh mě zrovna nefascinoval, byl předvídatelný už od prvních minut, ale herecké výkony se mi celkem líbili (byl by dobrý kongresmen, non?!), zpracování rovněž..Taková romantická pohádka, kde je něco z fantasy (protože, spravovat osud pro mě není sci-fi!). Okay. Why not. 3*

Světová válka Z (2013)

Paráda. Nic z toho by mě samostatně nebralo. Ani Pittie, ani zombie, děti a ohrožení jejich života - co života, jejich budoucího světa - ale yop, miluji ten film. Má správnou dávku dramatu a musím se přiznat, jsou tam pěkné scény, které mě vždy rozesmějí. A vůbec, kdo by nechtěl sledovat, co by se nepravděpodobně stalo a jak by se to dalo pravděpodobně vyřešit?! Mně se prostě líbí, jak to celé dává smysl. No jo. 5*

Hrdina Max (2015)

Děj sice není věrohodný, a hlavní postavy jsou až bolestné klišé a vlastně vedlejší postavy rovněž, ale na mou duši, na psí uši, je to jeden z nejlepších psích filmů posledních let. Prosím, nekamenujte mě, ale ten pes - ano, musím to říct - je prostě boží. A téměř mě rozplakal. Určitě mi vzal dech. Za film 1*, za psa 3*.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Laciný scénář? Rozhodně. Herecké výkony? Non. Propracované masky? No ani moc ne. Fantasy? Trochu jo no. Slabá 1*. Nechtěná komedie na dlouhý zimní večer s Vin Dieselem? Oči mi málem vypadli z důlků a úšklebek zůstal po celým film - God yes! 2*

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Nesnáším sitcomy. Ale Scrubs mají vyvážený humor. Snadno se lze vžít do situací a ještě snadněji své přátele a známé vykreslit do samotných postav. Původně volnočasovka, nakonec regulérní uvolnění. 5*

Letopisy rodu Shannara - Série 1 (2016) (série)

Masky a kostýmy se mi líbí. Děj ujde. S vrkáním hrdliček už je to horší. Ale co už, začínám stárnout, co já tedy vím.

Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál)

Nejzajímavější na tomhle seriálu je snad jen pozorovat ty dva "skoro bratry" a jejich nehynoucí lásku. Ano, je to škodolibé. Za všechny teenargery světa 2*.

Jump street 21 (2012)

Čekala jsem nějakou "Sandlerovku", které mě spíše nutí plakat, ale K.Hill a Ch.Tatum byli překvapivě dobrou volbou, čemuž se divím ještě teď. Mně osobně rušilo střídání mezi jasně humornými scénami s těmi rádoby vážnějšími, které se staly spíše otravné a kýčovité. I tak. 3,5*