Blondybaby

Blondybaby

Česko

• 9.5.2018  19:14
    Sanitka 2 (TV seriál) (2013)

Základní dojem - je tam proboha nějaké vdaná ženská, co není totální kurva??? Tohle už fakt přehnali, je to až směšný, Beverlyhills hadr. Jinak je to takový český Medicopter, o fous méně příšerný... Veškrnová je sice na svůj věk kost, ale vedle o 15 let mladšího Dvořáka vypadá jako jeho udržovaná matka. Sorry jako :)

• 7.2.2018  22:09

Jako kulisa k pletení se to dalo dokoukat do konce, ale jinak... Blažek hraje co mu síly stačí a dělal co mohl, ale totálně to zabil antitalent Pomeje a Kuklová s Morávkovou - spolek ochotníků. Navíc výběr herců svědčil o tom, že to Pomeje platil - jak může hrát mladšího bratra Blažkovi, když je starší téměř o deset let a je to sakra vidět?! Plus typově byl spíš směšný, jak chtěl působit jako dramaticky rozervaný hrdina. Kuklová je sice kost, ale její naivní "dívka"- třicátnice taky nic moc, plus to hraní, ach to hraní... Naopak super jako vždy Vašut, Vinklář, výše zmíněný Filip Blažek a příjemně překvapil Krampol.

• 24.1.2018  23:26
    Vzteklina - Epizoda 3 (E03) (epizoda) (2018)

Dnes poprvé zklamání. Vedle toho, že se většina lidí chová jako banda idiotů ve stylu "venku je maskovaný chlap s motorovkou, jdem se tam podívat" by mě taky zajímalo, zda se obtěžovali s nějakým odborným poradcem. Nejvýraznější příklad: Když připustíme, že by někdo byl takový asociál, že by měl, navzdory povinnosti dané zákonem, neočkované psy, dokonce i po té, co se procházejí vzteklé lišky po okolí, nejde přehlédnout fakt, že existuje něco jako inkubační doba. U vztekliny v řádu TÝDNŮ. Je tedy naprostá hovadina, aby psi roztrhali vzteklou lišku a za cca. tři dny již "běsnili". Vzhledem k tomu, že je tato choroba nosným tématem celé série, to považuji za kiks hodně nešťastný.

• 1.1.2018  20:11
    Kateřina zlé pověsti (TV film) (1976)

Protože jsem četla původní povídku Zikmunda Wintera, nemohu dát vyšší hodnocení. Zcela zbytečně překombinovaný a přitom vykostěný děj, postrádající téměř logiku. Kateřina je v tomto podání vlastně nešťastnou ženou, rychtář je zde spojen s knižní postavou bigotního měšťana Říhy Sukovského, čímž dostáváme zajímavě schzofrenní postavu :( Věčná škoda, že se více nedrželi původní povídky a úplně zbytečně přetvářeli perfektní příběh. Jinak herecké obsazení parádní, kostýmy na televizí inscenaci nadprůměrné.

• 23.1.2017  19:52

Neočekávala jsem mnoho, takže první film mě překvapivě (tolik) nezklamal. Zprvu se mi líbil Olda coby pravý Greenhorn. Ovšem greenhorn přes čtyřicet co greenhornem zůstává... Vinnetou je sice krásný borec, ale bohužel herec moc neumí hrát, čímž je zabita šance na jakoukoliv hloubku postavy. No, ona tam teda stejně dle scénáře moc nebyla. Navíc oba filmem proplouvají nikoliv jako hrdinové, nebo aspoň šikovní a zdatní bojovníci, ale jako dva loulové, kteří se konce filmu dožijí jen šťastnou náhodou. Pokud se sérii z 60.let daly vytknout odchylky od knihy, mnohdy i dost velké, v tomto případě jdou ještě dál. S knihou Karla Maye to má společné leda jména hlavních postav. Vzhledem k tomu, že film využívá popularity předlohy a její "slávy", považuji to já osobně za krajně nešťastné... Co bylo jakože dobrý - "syrový" divoký západ a, odhlédneme-li od scénáře a hereckého projevu, vizuálně věrohodní představitelé hlavních rolí.

• 23.1.2017  05:58

Jedna hvězdička za "Sama" a jeho Bell a za to, že "Vinnetou" byl místy opravdu sexy :) Kdyby se tento western, kolísající mezi komedií a patosem nejmenoval Vinnetou, přidala bych ještě jednu hvězdu. Ale jelikož to má s Mayem společné jen jména hlavních postav, tak si jí nezaslouží.

• 22.1.2017  19:50

Bohužel, tento film mi místy připomínal spíše Mannitouovu botu. Ta byla ovšem jako parodie na Mayovky zamýšlena...

• 4.7.2016  10:37
    Zkřížené meče (TV film) (1998)

Jedna hvězdička nad průměr. Za to, že princ výjimečné není idiot, který nepozná převlečenou babu ;)

• 17.6.2016  20:45
    Hříchy pro diváky detektivek (TV seriál) (1995)

Vcelku průměrné příběhy z mého pohledu sráží do podprůměru slečna Dáša. Její představitelka, D.Veškrnová v několika jiných filmech ukázala, že hrát umí. Rovněž Dušan Klein jinde ukázal, že umí režii. Proto nechápu, jak to vzniklo, že je slečna Dáša tak zoufale afektovaná a nepřirozená, že by se za to nemusely stydět ani prvorepublikové hvězdy Slavínského melodramat, a to je možná ještě urážím :( Zkrátka vždy na to koukám, říkám si - jo to se dá, neurazí, k večernímu žehlení... A pak se objeví zmíněná dáma a detektivní povídku změní ve frašku. V porovnání s páterem Knoxem a Evou Adamovou je propad velmi znatelný. (ne že by páter Knox byl veledílo, ale o hvězdu víc si rozhodně zaslouží)

• 26.9.2014  21:23
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Nebýt příšerného deklamování hlavních hrdinů, jejichž strojenost a výslovnost ochotníků z Horní Dolní (s nadsázkou, spousta zájmových spolků z malých vísek má větší talenty), mohla to být docela hezká pohádka... Dvě hvězdičky za námět a dobré herce ve vedlejších rolích, kteří bohužel nestačí napravit diletantský dojem z ústřední dvojice.

• 1.9.2014  15:42
    Mazaný Filip (2003)

Na světě je skutečně velmi málo filmů, které bych vypnula před koncem... Toto dílo se ale směle zařadilo na čelní místo tohoto kratičkého seznamu "odpadů", které jsem nedokázala akceptovat ani jako kulisu k žehlení nebo lakování nehtů. Slaboduchý děj, bez spádu, nápadu, pořádného děje atd. Pak je tu ještě ta možnost, že jsem to zkrátka nepochopila???

• 3.8.2014  19:51

Proč bylo nutné takhle zprznit knižní předlohu Agathy Christie??? Proč taková fantasmagorie, místo původního promyšleného příběhu? Jeden z nejslabších Poirotů co jsem viděla. Opravdu škoda, protože knížka je skvělá a mnohem více logická, lidská a psychologicky uvěřitelnější. Velké zklamání :(

• 28.7.2014  21:31
    Třináct u stolu (TV film) (1985)

Nemohu si pomoci, Peter Ustinov je charizmatický herec, ale z respektu ke slavné předloze ho mohli alespoň obarvit na černo :) Navíc mi na Poirota nesedí, je příliš hřmotný, velký... Prostě na "Suchetovky" to nemá...

• 12.7.2014  16:13

Pro filmy z první, potažmo druhé, republiky mám slabost. Dokonce natolik, že se mi svým způsobem líbí i melodramatické v podstatě slátaninky typu "Děvče za výkladem" "Bezdětná", nebo "První políbení". V tomto případě ale platí, čeho je moc, toho je příliš. V polovině filmu jsem si říkala "jestli ještě jednou uslyším něco o růžovém psaníčku, tak za sebe neručím!!!!" Podobné agresivní city ve mně obvykle vzbuzuje pouze nejmenovaná tv reklama s nejmenovaným zeleným mimozemšťanem a jeho zpívanými slogany :D Dvě hvězdičky dávám z nostalgie na staré časy, za výkony Vlasty Buriana a za to, že film z úplného začátku zvukové éry má své zajímavosti- místy ještě sklouzává k němé grotesce, velkým gestům, jindy zase zraje do klasiky zvukového filmu černobílé éry. Rozhodně je zajímavé to jednou vidět, ale pro cholerické povahy může být "růžovéééé psáááánííííčkoooo" poněkud náročné na srdce.

• 1.6.2014  07:44

Proč, když se udělá remake na nějaký starší film, tak je vždycky, o TOLIK horší? Na komedii to není vtipné, na horror nebo thriller to taky nemá... Tak ze soucitu dvě hvězdy za výpravu- kostýmy a úpornou snahu Nikol Kidmann z toho něco vyždímat. Jinak už vždy budu koukat jen na verzi ze 70. let ;)

• 18.5.2014  14:58

Plný počet hvězd nedám za to,SPOILER že ti dva hlavní sympaťáci na konci zemřou v podstatě úplně zbytečně... KONEC SPOILERU :(

• 18.5.2014  14:30

"Jiskru jeho žití uhasilo řiťolití... " a Queeni k tomu? Není co dodat ;) Akorát klasickou "rytírnu" od toho fakt nesmíte čekat, tohle je jiný šálek čaje.

• 4.4.2014  12:57
    Specialisté na vraždy (TV seriál) (1998)

S přihlédnutím k žánru a zemi původu je to nadstandardní podívaná, příjemná k odpolední kávě nebo k žehlení :)

• 11.1.2014  23:36
    Červený Bedrník: Nuda (TV film) (2000)

Bez Chauvelina to nějak ztrácí jiskru i sexappeal ;)

• 11.1.2014  23:26

Já mám s Bedrníkem jediný "problém" a sice, že hlavní záporák prvních tří dílů v podání Martina Shawa je natolik "sexy parchant" (navzdory šedinám), že mu zkrátka fandím víc než velkému klaďasovi a těší mě, že aspoň v Královském výkupném skončí v podstatě dobře ;)

• 23.12.2013  16:41

Kultovní záležitost nejen pro spoustu šermířů. "Máchale, spadlo ti to..." :D

• 20.11.2013  12:36

Tady se stal malér, že ačkoliv je v úvodu "romantický příběh dle starofrancouzké balady", tak od toho mnoho diváků očekává pohádku. Samozřejmě, takový jedinec bude krutě zklamán, stejně jako ten, kdo se domnívá, že je to "pro děti". Kytli je třeba brát jako adaptaci středověkého romantického příběhu, o jakém zpívali trubadůři. Tomu odpovídají i veršované texty (na rozdíl od jiných děl se toto obešlo bez trapností), vycházející právě z výborného překladu Hanuše Jelínka a hudba- Petr Traxler. Na polovinu devadesátých let je i slušná kostýmová úroveň, byť i zde najdeme obvyklé bolístky jako "elasťáky" a gotickou princeznu na kramflíčkách, ovšem nebijí tolik do očí jako v jiných dílech té doby. Obsazení neoslní/ neurazí (až na Rajmonta, z kterého místy mrazí- v dobrém smyslu slova) a jako plus vidím, že hlavní hrdina je aspoň mužný typ a ne jako poslední dobou- osmnáctilený ňouma od pohledu :-) Kamera občas trpí amatérismem, což je dáno i určitou komorností vzniku filmu, který byl od začátku atypickým počinem několika nadšenců. A tak je ho třeba také brát. A pro ty, kdo si myslí, že balada musí končit špatně a je to uměle upravený konec- není tomu tak. Doporučuji vyhledat Jacques de Bassieux, Balada o třech rytířích a lněné kytli, překlad Hanuš Jelínek. Je to téměř přesně podle originální trubadůrské písně.