Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Poslední recenze (380)

plakát

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003) 

Jsem rád, že nějaký popkorn můžu zpětně ocenit. Člověk pak netrpí nostalgií, ale prostě si pamatuje správně. Jednička se povedla i když jsem si ji původně zařadil pod stejnou šichtu ve skladu jako ostatní díly. Je to rovnaký případ sešupu ala Potter. Prokletí má witty dialogy a tempo, solidní cool záporáky (a to sou tam dva) a dobrý, z valný části praktický triky i propracovaný kostými. Depp si roli úživá a scénář je nápaditej a nepředvídatelnej s nim. Ona mne zaujala ta elegantní scénáristika obecně. Jak se v přístavu nastartuje několik linií a vzájemně si nepřekážej. Jak je to pomalý když má a rychlý když má. 2,3 (díly bez Verbinskiho už mě naštěstí neobtěžovaly) sou bezobsažný, o stupeň hloupější a typicky těžkopádný. Zbyla jim nápaditost eskamotérství a Depp, kterej ale za 3 roky od jedničky ztratil sex appealu za dekádu. Prej se to po dvou hodinách nebo co rozjede, ale já vypínal televizi po 20 minutách. Tak na ty filmy seru! Když máte našukáno, nemusíte se v neperspektivnim vztahu mrcasit o jedinou metu dýl než je zdrávo.

plakát

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005) 

Kromě prví knížky, která byla psaná pro děti a poslední, kterou už Rowlingová příliš ovlivněna popularitou překombinovala, když teda na jejích vymýslech tolik záleží, mě bavili všechy díly. Moc ne jak na to přicházej ani atmosféra situací, protože nemám rád děti a už vůbec ne školu, ale jak je to silný příběh tažený zápletkama. Spoustu puzzlíků a pak celý obrázek na konci. Někomu přesycenýmu detektivkama ta struktura kdy se v posledí kapitole vysvětlí co všechno znamená co co znamená, může přijít otravná, ale ve fantasy světě to byl nářez. Filmy pro mě byly vždycky reklamou a tak nějak sem je házel do jednoho pytle. I Pán prstenů je s dospělym odstupem docela meh, natož Potter, o trapný seriálový Hře o trůny ani nemluvě. Má to jen význam abych moh nadávat, jak jsou ty knížky dobrý (zvlášť Martinova sága). Teď jsem si ležérně pustil pár dílů a nejvíc mě bavil tenhle. Lehkovážně dobrodružný, nejlíp sestříhaný, mě sedící živelný až surový akční scény, postavy s osobností a konec s áčkovou atmosférou. Cuarón to má podobý, ale kompozičně komiksový než akční. Oba ROZHODNĚ DALECE převyšujou Yatese. Naprosto triviální režie na pomalym jeřábu a dolly bez jakejkoli promyšlenejších kamerovejch jízd nebo detailů, nedej bože střihový skladby nebo inscenace. O stupen horší triky, což mě fascinuje. Z příjemně rustikální britský estetiky a z docela zábavný fantasy na to jak sou to dlouhý filmy, udělali od pětky holywoodskou rutinu superhrdinskejch spektáklů se studiovou výpravou, snuff porno vizuálem a impotentní, patetickou nudou korektních americkejch rodinejch břeček.

plakát

Vodník (2019) (TV seriál) 

Ne vodník, ale fakt nekecám, on to opravdu udělal zahradík.___I když bude vypadat, že to dobré na scénáři už vytvořila knižní předloha, úplně bych neřek že Jarchovskýho kolikrát debilní dialogy to sráží na tři. Jako často u nás zase ta dramaturgie. Prušinovský to hezky vystih v rozhovoru s Výbornou: "Per (Kolečko) je sřelec a hláškař. Vymyslí zábavný situace. Na mě je vymyslet jak se tam ty postavy dostanou. On píše odshora, já odspoda." Psaní odspoda je samozřejmě težší, lidi se s tim nechtěj moc srát a je to vidět úplně ve všem. Jmenovitě, že vlastně nemaj moc co říct, protože 90 procent reálnýho děje kolem sebe prostě ignorujou a tak se nikdy pořádně nenaučí jak ho věrhodně simulovat pro fikci. Nebo se to dá nudně svést na lacinou rychloprodukci český kultury, kdy neni času drtit text___Programově proženskej příběh je urážející, ale poměrně solidní, klasická detektivka zábavná. Fakt. Zahradník.

Poslední hodnocení (846)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

09.09.2021

Vodník (2019) (TV seriál)

07.09.2021

Zoufalství a naděje (2017)

05.09.2021

Blízká setkání třetího druhu (1977)

04.09.2021

E.T. - Mimozemšťan (1982)

04.09.2021

Kanárek (1999)

03.09.2021

96 hodin (2008)

21.08.2021

Sedm samurajů (1954)

14.08.2021

Poslední samuraj (2003)

13.08.2021

Reklama

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama