Mirai nikki (2011) (seriál)

Po shlédnutí jsem musel upravit žebříček největších filmových magorů. Protože Druhá je fakticky případ pro psychiatra. Celý seriál byl plný napětí a akce, jenom mě zklamalo posledních pár dílů, kde by se dalo říci, že mleli páté přes deváte a strašně to bylo zamotané (ale srozumitelné). Druhá je tahounem seriálu, i když by si i ostatní "čísla" zasloužila více prostoru. SPOILER: Pokud chcete dobrý konec, musíte kouknout na Mirai Nikki Redial.

Mirai nikki Redial (2013)

Pokud se Vám líbilo Mirai Nikki a jste romantická duše, na 100% koukněte. Vlastně, na to musíte kouknout tak či onak, protože je to vlastně skutečný konec Mirai Nikki. I když je poněkud slabší něž seriál, tak stále to stojí za kouknutí.

Tokio ghoul - Season 1 (2014) (série)

Kdyby každý díl byl jako ten dvanáctý, bylo by to úžasné. I když se nemohu zbavit dojmu, že za těch 12 epizod (polovina série, zbytek vyjde v lednu) se prakticky nic důležitého kromě událostí na začátku a na konci nestalo. Neříkám, že mě seriál nebavil, ale jen se nic nestalo. Jinak jako celek je seriál celkem zajímavý a i děsivý. Velmi se mi líbili části, kde Kaneki bojuje se svým vnitřním já. Uvidíme jaká bude druhá polovina.

Mahóka kókó no rettósei (2014) (seriál)

Po skvělém začátku, přišel tuctový konec. Jako kdyby autoři na vyhodili vztahy mezi postavami z okna. Očekáváte nějaký vývoj jejich vztahů? Ani omylem. Ze začátku to vypadá jako zajímavý mix akce a romantiky mezi bratrem a sestrou, ale pak romantika zcela zmizí a nikde se znovu neobjeví. Stala se z toho suchá akce bez špetky něčeho zajímavého.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Do té doby než se začalo měnit obsazení, jednalo se o výborný a vtipný seriál. Poté to byla stále sranda, ale opravdu o ničem. Příběh? Když to tak vezmete žádný to nemělo. Jednalo se spíše o "povídky", kde byli stejné akorát ty postavy. Nehledě na závěr seriálu, který vůbec nic nevyřešil. Neboli na začátku to stálo za to, na konci hořké zklamání.

Aldnoah.Zero (2014) (seriál)

Ze začátku si musíme ujasnit jednu věc. Hlavní hrdina musí být nejlepší pokerový hráč na světě, protože jediné, co umí je poker face. Zatím neprojevil jedinou emoci. Umírají kolem něho lidé - nic. Umírají přátelé - nic. Jako chápu, že hlavní postava musí být tvrďák, ale mohl by projevit alespoň jednu jinou emoci. Ale vraťme se ke zbytku. Nápad není zase tak špatný. Alternativní současnost, válka mezi lidmi ze Země a lidmi z Marsu. Námět to zase tak ohraný není a navíc jsou tu přimíchany mimozemské technologie - obří roboti apod. Postavy zase tak propracované nejsou, spíše jsou strašně ploché. Nic o nich prakticky nevíte. Ale na druhou stranu ani tak to není žádná nuda. Taky aby ne když tam jsou obří roboti. Když to vše sečtu mohu říci, že to mohu na 100% doporučit. Nehledejte v tom nějakou strašně složitou zápletku, je to prostě anime jen na odreagování.

DRAMAtical Murder (2014) (seriál)

Po 5 epizodách musím říct, že seriál je strašná nuda. Všechno se vleče, nic se pořádně nevysvětlí, takže tápete a je těžké se chytnout. Navíc mám pocit, že se skáče z jednoho do druhého, takže budete mít v příběhu pořádný guláš. Na druhou stranu postavy jsou zajímavé a většina z nich HODNĚ divná. Ale opět, je tu problém, že o nich prakticky nic nevíte. No ale proběhlo zatím 5 dílů a tak doufám, že se většina "záhad" vyřeší a příběh bude dávat aspoň trochu smysl.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Kdyby film udržel tempo vtipů až do konce, nebránil bych se 4 hvězdičkám. Některé vtipy jsou tak černé až to bolí, v dobrém slova smyslu, ale na druhou stranu některé trapné zvláště na konci filmu. FIlm je prostě parodie ať už na super vojáky/kadeřníky nebo na válku mezi Izraelci a Palestinci. Jenom škoda, že tento které film dal na začátku nevydrželo až do konce.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Začínalo to hezky, ale poté, asi po těch 150 dílech, to tvůrci začali protahovat fillery až to není hezký. Děj se strašně táhne až je to nuda. Dokonce ani souboje mě nebaví, ne proto že by nebyly nápadité, ale také se táhnou a když vidíte souboj 2 postav 10 epizod, tak Vás to vážně přestane bavit, nehledě na to, že souboje protkány tunami monologu, které plynulosti také moc nepomáhají. Alespoň postavy jsou zajímavé a příběh ve většině případů Vám přiroste k srdci. Ale jak říkám, je to strašná nuda a tvůrci by se měli vyprdnout na nějaké fillery a začít se opět věnovat manze a ne svým výmyslům, které nikoho nebaví a seriál kvůli tomu ztrácí akorát fanoušky.

Strážci Galaxie (2014)

Nemáte rádi Marvel? Nevadí. U strážců si ani nevšimnete, že jsou od Marvelu. Je to spíše klasická, šílená a vtipná scifi akce se skvělýma postavama. Nemusíte znát universum, ani jednotlivé postavy a přesto do toho budete na 100% zažraný. Teda pokud máte rádi scifi, protože tohle je scifi se vším všudy - spousty ras, laserů, mývalů. Ani Avengers nebyli takto propracovaní jako Strážci. Pokud milujete scifi, smím jedině doporučit. Pokud ne, také musím doporučit. Tohle je taková uvolněnější zábava naprosto pro všechny a další velká naděje pro filmové Marvel universum.