Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Po pár sériích musím změnit názor. Seriál se od 1. série obrátil o 360 stupňů. Inhumans, Hydra, Ghostrider. Chybí tomu jen pořádné napojení na filmy.

Sword Art Online (2012) (seriál)

1 - 14. díl: O SAO jsem z počátku nevěděl, co mám očekávat. Jiné anime seriály mě přiliš neuchvátili, takže jsem k tomu přistupoval spíše s odstupem. Ale hned po prvním dílu mě to chytlo a nepustilo. Prvních 14 dílů je dech beroucích. V každém díle se objeví něco nového o světě a lidech v něm uvězněných. Narozdíl od podobného Log horizont je zde MMO prvků méně, ale u zmíněného LH mi to přijde spíše jako rušivé. 15 - 25. díl: Druhá část je slabší především kvůli slabší vedlejší postavě (sestra Kirita) a minimálního obsazení Asuny. Na druhou stranu jsou zde zajímavější zvraty a celkově je zde přidám 3. rozměr díky létání a kouzlům, i když kouzla jsou velmi upozaděna. Také prospělo spojení virtuální linie s tou reálnou, která bohužel jen okrajově vysvětluje události po prvních 14 dílech. Jako celek to funguje naprosto perfektně. Nemusíte být online král, aby jste pochopili herní výrazy (popř. jsou vysvětleny v titulcích :) ) a ani nemusíte se zajímat o videohry k dosažení naprostého radosti z této famózní série, která očekává další pokračování.