• Krátkometrážní

Cat Burglar (2022)

Skvělá klasická animace i humor. Interaktivita je zde řešena formou kvízových otázek. Bohužel tento snímek není v češtině a moje úroveň angličtiny není na takové úrovni, abych s průchodem neměl problém (např. že pork pie není jídlo, jak by název mohl napovídat, jsem vážně netušil). Ačkoliv má příběh 10-15 minut, trvalo mi skoro hodinu a půl, než jsem ho dokončil. V každém interaktivním úseku máte poměrně krátký čas na zodpovězení 3 otázek ze stejného okruhu, přičemž stačí udělat jednu chybu a přijdete o život a sekvenci opakujete znova (příběh se bude odvíjet jinak, což je velké plus). Celkem máte 3 životy a pokud přijdete o všechny, jede se pěkně od začátku celého příběhu. Celkově jsem byl však mile překvapen a za zkoušku to rozhodně stojí.

BANGER. (2022)

Film s repovo-drogovou tématikou prošpikovanej memečkama se pro mě stal nejvtipnějším filmem letošního festivalu. Marsell Bendig byl neskutečnej, jel jako drak (jak vtipem, tak fetem) a s Adamem Mišíkem vytvořili skvělou dvojici. Nejedna scéna rozesmála celý sál a došlo taky na ponaučení (a tím nemyslím, jak nařezat koks). Perfektní. Už teď se těším na další věc od Adama Sedláka [Viděno na KVIFF 2022 ve světové premiéře]

Spojené státy americké (2022)

Tohle je to, co si představím, když se řekne ART. Je to umění. Umění, které bohužel nechápu. A rozhodně nejsem sám. Z kinosálu odešla dobrá polovina lidí a to již během prvních 20 minut. 50 až na pár výjimek statických, a cca. 2 minuty dlouhých, záběrů na nic neříkající místo, které má reprezentovat některý ze států USA. Nebavilo mě to, ale vydržel jsem a čekal jsem, že v průběhu nastane nějaká změna.. a ta nepřišla. [Viděno na KVIFF 2022]

PSH Nekonečný příběh (2022)

Dokumentární film o legendě české hudební scény. Kapele tak známé, že o ní slyšeli i lidi, co rap vůbec neposlouchají a natolik legendární, že se dostala i do seriálu Simpsonovi (v dabingu). Jakožto fanoušek jsem se těšil a dostal jsem více méně to, co jsem očekával. Bohužel jsem se toho moc nového nedozvěděl, ale pokud PSH roky posloucháte a sledujete i jejich další aktivity a projekty okolo, tak se to dá očekávat. Atmosféra v sále byla úžasná a premiéra byla zakončena několikaminutovým potleskem ve stoje. A jestli si film zasloužil Diváckou cenu?  Upřímně, já bych cenu dal jinému filmu, ale chápu a respektuju to, jak to dopadlo. [Viděno na KVIFF 2022 ve světové premiéře]

Než skončí léto (2019)

Pokud dáte dohromady krásnou dívku bojující s rakovinou, zdeptaný rodiče na prášcích a přítele grázla, kterému byste každou chvilku nejraději vrazili pár facek, vznikne z toho poměrně silný emoční příběh, který se vryje do paměti. Co na mě opravdu zapůsobilo, byl soundtrack. Propojení s vážnou hudbou vyšlo na jedničku. Viděno v rámci akce TADY VARY, kde tento snímek celou akci otevíral. Moje hodnocení: 70% - z důvodu, že někdy méně by mohlo znamenat i více. V tomto případě by, dle mého názoru, filmu prospělo zkrátit stopáž a to klidně i o 20 minut.

Pat a Mat znovu v akci (2018)

Moje očekávání nebylo vůbec naplněno. Už jen to, že se jedná o jednotlivé epizody, které jsou ještě zcela prasácky uvozeny úvodními i závěrečnými titulky, na celkovém dojmu moc nepřidá. Jednotlivé příběhy mají dosti kolísavou kvalitu - Včely vs. Skalka kupříkladu. Upřímně, nejsem velký fanoušek epizod vznikajících v posledních zhruba 10 letech. Při sledování jsem však pochopil, že má svou logiku, že jednotlivé epizody mají necelých 10 minut, protože koukat na tohle více jak hodinu vkuse, mě vážně neskutečně nudilo. Hudebně to není špatné, ale zhruba po 3-4 epizodě jsem měl dost a poslední epizody jsem již protrpěl. Obávám se, že těmto dvěma kutilům dochází dech a více jak desetiminutovku již neutáhnou.

Lu-To (2013)

Film o mladém páru Luise a Tomasovi ze kterých od počátku jejich vztahu doslova srší láska, ale jak lze očekávat, dříve nebo později se něco pokazí. V nechronologicky pojatém vyprávění jejich příběhu sledujeme rozpad dokonalého vztahu. Štěstí hlavních postav postupně upadá, ale dějově nepřichází nic nečekaného ani zde nenalezneme žádný zajímavý zvrat. I přes krátkou stopáž snímku se velmi rychle dostavila nuda. Moje hodnocení: 25% - ke zhlédnutí na Netflixu

Lazer Team (2015)

Jako fanoušek kanálu Rooster Teeth a přidružených projektů jsem byl na film vážně zvědavý. Gavin a Michael jsou moji velcí oblíbenci, ale ani to nezachrání tento film od průměrného hodnocení. Čekal jsem více humoru, našlo se tu pár zbytečných hluchých scén a prázdných dialogů. Musí se uznat, že na youtubery předvedli solidní herecké výkony - viděl jsem násobně horší od lidí, co se prezentují jako herci. Jde o zcela průměrný film a to po všech stránkách, nicméně za zhlédnutí stojí. Moje hodnocení: Velmi lehký nadprůměr: 55%.