Oppenheimer (2023)

"Asi sme to urobili. Zničili sme svet." Ja aj Vy. Svojou nečinnosťou alebo iniciatívnou hlúposťou. Vojna na Ukrajine a v Gaze je len symptómom identickej diagnózy, s ktorou prišiel už koncom 40tých rokov 20. storočia Oppenheimer.

Krakatit (1948)

Filmový skvost povojnovej éry so silným pacifistickým posolstvom.

Rysavá jalovica (1970) (TV film)

Ďalší z Ťapákových filmov, ktorý sa radí medzi klasiku slovenskej kinematografie.

Človečina (1973) (divadelní záznam)

Táto hra je dnes naozaj už klasikou.

Obchod na korze (1965)

Naozaj zaslúžene oceňovaný film. Jozef Kroner bol Pán herec s veľkým P.

Roger Waters: The Wall (2014)

"Mother, do I have to trust the goverment?" Najlepší záznam koncertu, aký som kedy videl.

Generation Kill (2008) (seriál)

Hlava XXII z druhej vojny v Iraku. Americké, vygumované a zelené mozgy v plnej nahote. Dnes, s odstupom času už musí byť úplne každému jasné, že celé to pôsobenie Američanov v Iraku bol jeden veľký FAIL.

Vesnický sen (1984) (TV film)

Krátkometrážny film z obdobia, keď RND malo "mančaft", vďaka ktorému divadlo získalo svoje neskoršie renomé, slávu a popularitu.

S láskou Vincent (2017)

Napriek tomu, že to je animák, rozhodne nie je pre deti ako väčšina Disenyoviek. Nie je to ani nejaká rodinná 3D blbosť od Pixaru. A dokonca to nie je ani sračkový hyperakčňák od Marvelu utopený v tak hnusných CGI efektoch, že niektoré hry vypadajú lepšie, než ich filmy. Tak pre koho je teda tento film určený? Pre ľudí, ktorí majú aspoň trochu umeleckého vkusu. Za mňa je to rozhodne na plný počet.

Muž činu (2022)

Vzhľadom na silný ľavicový obsah tohoto filmu som prekvapený, že vôbec vznikol a dokonca za peniaze tých najväčších kapitalistov spoza mláky. Normálne nechápem.