Kundun (1997)

Nemôžem si pomôcť, ale tie Scorseseho nemafiánske filmy mám podstatne radšej, než tie mafiánske

5x2 (2004)

Ozon natočil výborné zamyslenie o partnerských vzťahoch, ktoré sa svojou pomalosťou a rozvláčnosťou snaží ukázať divákom vzťah oboch hlavných protagonistov čo najreálnejšie. Za všetko vo vzťahu môžu vždy obaja partneri. 3.5*

Zlomené květiny (2005)

Neskutočne príjemný road movie, ktorý rozhodne budem chcieť vidieť znovu. Nenudil som sa pri ňom ani minútu.

Tristana (1970)

V tomto filme si Buñuel zobral na paškál aristokraciu, pracujúcu chudobu a vzťah medzi nimi. Zatiaľ čo je Don Lope symbolom aristokracie, Tristana je symbolom pracujúcej chudoby. Ich vzťah proste nemôže normálne fungovať, aj keď je spočiatku Tristana mladá, naivná a plná ideálov a lásky voči celému svojmu okoliu. Keď však časom narazí na realitu a uvedomí si, že bola iba využitá a zneužitá, tak začne spriadať plány na pomstu. Sociálna nerovnosť proste nemôže nikdy viesť k rovnocennému vzťahu a akcia vždy spôsobuje aj reakciu.

Deník komorné (1964)

Buñuel vo svojich filmoch neustále útočil na buržoáziu a malomeštiactvo. Neinak je tomu aj v tomto filme, ktorý bohužiaľ dnešnej generácii má už len málo čo povedať.

Hej-rup! (1934)

Pre mňa osobne najlepší film dua V+W - o máličko lepší než Svět patrí nám.

Kráska dne (1967)

Tento kontroverzný film je bohužiaľ produktom svojej doby a to, čo divákov koncom 60-tých rokov šokovalo v dnešnej dobe vyšumí proste do prázdna. Môže za to likvidácia strednej vrstvy, ktorá dnes už prakticky neexistuje a ich malomešitackého spôsobu života, na ktorý Buñuel týmto filmom útočí.

Ovládací panel