Sexuální výchova (2019) (seriál)

Od dielu k dielu to ma klesajúcu kvalitu a smeruje to viac a viac do progresivisticko-labouristicko-liberalistických sračiek. Prepáčte, ale približne 96% populácie tejto planéty je hetero!!! Vďaka "moderným trendom" vo filmovom priemysle to vypadá presne naopak. Kua, aby sa človek pomaly hanbil za to, že patrí k väčšine.

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

Tak túto sériu hodnotím dvoma hviezdami. Je to lepšie, než predchádzajúce dve série, ale logické kopance a chýbajúce akékoľvek posolstvo, ktoré by táto séria ponúkala divákom mi nedovolí dať viac. Možno sa v siedmej sérii konečne dokážu dostať na úroveň pôvodného ST: TNG. :-P

Oppenheimer (2023)

"Asi sme to urobili. Zničili sme svet." Ja aj Vy. Svojou nečinnosťou alebo iniciatívnou hlúposťou. Vojna na Ukrajine a v Gaze je len symptómom identickej diagnózy, s ktorou prišiel už koncom 40tých rokov 20. storočia Oppenheimer.

Vražedná pole (1984)

Citácia z Wikipedie: "Reaganova administratíva Pol Potovi v rokoch 1980-86 tajne poslala spolu 85 miliónov dolárov." Čo viac sa k tomu dá ešte napísať? Čo viac sa dá ešte napísať k filmu? Nepriateľ môjho nepriateľa je už môj priateľ, aj keď vyvraždil štvrtinu populácie vlastnej krajiny?

Divoši (2012)

Z tohoto námetu by bola zrejme skvela Tarantinovka. Bohužiaľ, scenára sa chopil Stone, ktorému najlepšie idú politické filmy. Tento žáner mu moc nesadol a aj napriek hviezdnemu obsadeniu z toho vznikol len priemerný film.

Krakatit (1948)

Filmový skvost povojnovej éry so silným pacifistickým posolstvom.

Rysavá jalovica (1970) (TV film)

Ďalší z Ťapákových filmov, ktorý sa radí medzi klasiku slovenskej kinematografie.

Človečina (1973) (divadelní záznam)

Táto hra je dnes naozaj už klasikou.

Avatar: The Way of Water (2022)

Človek na to čučí 3 hodiny, aby nakoniec dostal záver - nezáver, vhodný do nekonečného seriálu, nie do trojhodinového celovečeráku. Za to nemôžem dať viac než 3*

Obchod na korze (1965)

Naozaj zaslúžene oceňovaný film. Jozef Kroner bol Pán herec s veľkým P.