Arthur: Prokletí (2022) odpad!

Tady je všechno špatně. Neztrácejte s tím čas. Nevyděsí vás to, znechutí a možná rozesměje.

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Magnetismus (2020) (epizoda)

Jak zbavit studenta závislosti na sítích? přece domino s jeho mobilem :). Filip je na zabití a v tom je to kouzlo? Kotek dobře hraje výstředního arogantního vědce. Zedníček/Čmaňa na diskotéce to je něco. Oddechovka.

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Termodynamika (2020) (epizoda)

Všimla jsem si že slováci mají stejný seriál se stejnými nazvy dílů, ale jinými herci. Už od pohledu na herce to vypadá že jejich verze je slabší. Na to jsem narazila náhodou. A teď k české verzi ...Za povšimnutí stojí že každý díl nám ukazuje jak zákony fyziky ovlivňují naše životy. Jak se znalosti dají využít. Vztahové pletky jsou v tomto díle nezajímavé. Možná je to slabost seriálu o vystavění zájmu o postavy tak aby se divák zajímal o jejich osobní životy. Tady to zavání nějakým seriálem o pletkách jako od vesnické drbny Blažkové. Kdyby mě to zajímalo pustím si Ulici. Téma je zajímavé. Seriál si bere inspiraci opět z jiných úspešnějších kriminálek a také reality a to nezastřené násilí. Je znát cizinka která je předabovaná, to moc ráda nemám. Klidně radši titulky. Bohužel najdeme nějaké nedotažené nelogičnosti takže kriminalsité vypadají někdy jako amatéři, bohužel...dávám lepší průměr. Reální kriminalisté přiznávají že jim vtipkování u případů pomáhá si zachovat zdraví rozum. Což v seriálu funguje. Filip hrající si na COlomba s doutníkem? ne s mrkví. :) Filip "Zabil jsi mi kolouška teď tě bodnu do ouška," ČmaŇA"držte hubu" :)

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Mikrovlny (2020) (epizoda)

A jelikož ve světě jsou v kurzu i nechutnosti /aby šokovali diváka a upoutali ho/ tak začátek tohoto případu jsem se dívala periferně na obrazovku. Já vím proč nepoužívám mikrovlnku XD, X-). Vtípky slabší ale koukatelný. Líbí se mi intro aspoň se někdo snažil.  Postava Filipa začíná být návyková. -Pár podobných lidí znám, takže mi přijde uvěřitelná. Líbí se jak díl poukazuje na /častejší/ dnešní duchovní kulturu. Jak lidé kteří hledají změnu/duchovno spadnou k manipulaci šarlatánů a zázraků. Njn víra tvá tě vyléčí ale v lepším případě přijdeš jen o prachy nebo taky o rozum. Znám u nás pár lidiček kteří rádi "zázračnou vodu." Nejen díky tomu přidávám hvězdičku navíc. Dohazování nebylo tak zábavné. Ani sebevražedné zkreslení. Zatím slabší díl.

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Gravitace (2020) (epizoda)

Začátek tohodle dílu mi přijde slabší, na sílu možná i trapný. Další část z osobního života mi nepřijde nějak zajímavá. Ale případ mi zajímavý přijde. A taky ten potapěč. Nesmí chybět v každém díle nějaký sexík. Nebo někdo bez  trička XD. V prvním díle holka  a v 2. a 3. pánové. Skok z mostu je ozvlášnění což se snaží udělat v každým díle. Je to dost zábavnější než ulice a nebo výměna manželek, ale bohužel seriál o géniovi není geniální. Ale přesto se těším na další díl. Ono kdyby postavy neměly své charaktery vystavěné tak že je psotupně poznáváte nestálo by to za čas. Naštěstí se nám tady s každým dílem u/vytváří.

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Balistika (2020) (epizoda)

Baví mě ja Kotek hraje takovýho podivína, některý vtípky jsou udobrý. Mělo by to být celé trochu propracovanější. Možná nějaký efekt kamery, ale chápu jsme malý rybníček. To vzájemné špičkování je někdy slabučké. Možná bych hledala jinou herečk una halvní vyšetřovatelku. Herci dělají hodně. Musí mít charisma, aby vás vůbec zajímal i jejich osobní život a přáli jste jim vyřešení případu. Čmaňa je dobrej, někdy slabší někdy silnější. Je to celé takové not great not trrible. Možná scénaristé přemýšleli jak se zalíbit mladším, jako dělá ní si legrace ze starších a dobré fyzické kondice díky prvkům parkouru jako two hander. Takové detaily mají však vliv. Lidé si jich více všímají než jako dříve. Závěr dobrej. Hi hi číňani.

Einstein - Případy nesnesitelného génia - Kinetika (2020) (epizoda)

Seriálu pomáhájí komediální prvky. Hodně se snaží vyrovnat zahraničí. Kopíruje koncept který už známe. Např. Mentalista nebo podobné kdy je borec divnej ale extrémně chytrej. Tohle lidi prostě láká. Jenže bohužel herecky je to slabé. Možná je to tím že u nás herci nemají čas se připravovat na role. Spoustu toho co se tvoří je spíš kvantita, ale co kvalita? Herci musí brát velké množství rolí v TV a na divadle aby se uživili. Známá USA produkce dává více peněz i času pro herce. Kotek je zábavnej ve své roli. Ale jeho i ostatní herectví postav je málo uvěřitelné. Máte pocit že něco předříkávají s papíru. To je škoda. + Některé nelogické děje. Scénky s panem plukovníkem pobavily.