wormi_svk

Slovensko

2 body

• 21.8.2018  23:16
    Slender Man (2018)

Ano, naozaj to je take zle. Prva polhodina sa nesie v znameni klasickeho hororoveho becka, avsak ked sa postavy po 10 minutach prestavaju rozvijat a snimka posobi, akoby z nej boli zamerne vystrihnute vsetky desive sceny, viete ze to bude coraz horsie. A ono to tak funguje. Pretacky od studia su tu viac nez viditelne, pretoze pribeh ku svojmu koncu prestava davat zmysel, atmosfera lesa upada vdaka totalne tmavej kamere a CGI Slender Man by nevystrasil ani odporcu hororov. V druhej polovici nudnej stopaze su lakacky az tak odflaknute, ze sa na nich len zasmejete a klinec po hlavicke triafa absolutne vypustene finale doprevadzane stupidnym spravanin postav. Jedna * za prvu pol hodku, viac tomu dat nejde :( a Slender Man mal potencial, ak by sa ho chytil niekto zrucny

• 17.8.2018  11:26

Čerstvý závan od Groeninga a jeho tímu sršiaci nápadmi a príležitostnými gagmi, ktorý sa rozbieha pomerne solídne.

• 17.3.2018  14:16
    Backstage (2018)

Film funguje najmä v tom, že neupadá do nudných odbočiek či zbytočných pasáží obohatených o minulosť postáv, hoci by som v niektorých prípadoch uvítal možnosť ich hlbšie spoznať. Zápletka zahŕňajúca vzťahy v spojitosti s nekalými úmyslami médii mohla ponúknuť razantnejšie a napätejšie emocionálne situácie. Ako celok to má svižné tempo, dobre sa na to pozerá, ale vo výsledku kríva v dialógoch či motiváciach postáv. Backstage je zábavný počin plný modernej hudby, tanca, mladých ľudí a ich vzťahov, avšak mám pocit, že mohol v každom smere, či už v zápletkách alebo spoznávaní postáv, pritlačiť o čosi viac. 5,5/10

• 2.3.2018  10:17

Winchester žiaľ oproti moderným hororom nijak nevyniká, čo je vzhľadom na obsadenie a skvelý námet menším sklamaním. Opäť stavia na lacné ľakačky a nezvláda vytvoriť mrazivú atmosféru. Napriek tomu je film pozerateľný. Poctivý hororový fanúšik sa však báť nebude.. 5.5/10

• 17.1.2018  21:36

Liam Neeson opäť vo svojom živle. Taká "maličkosť", teda hľadanie pasažiera, ktorý do vlaku nepatrí, sa graduálne pretvára do komplexnej mozaiky plnej neistoty a mysteriózna. Snímka sama o sebe je pomerne kvalitne natočená (hoci pasážami pripomína Source Code), dej odsýpa pomerne bez zbytočných zatáčok a, žiaľ, ponúka tie najrôznejšie žánrové klišé. Ale niečo tomu chýbalo, čo by film oddelilo od ostatných jemu podobných. Pri návšteve kina ale nič nestratíte, a ak máte radi Neesonovky, prídete si na svoje. Nebude to však nič, čo vás zarazí do sedačky. 6,5/10

• 4.1.2018  08:41

O minulosti Elise a jej rodiny sme vedeli pomerne málo a som rád, že nám ju Whannell pomohol objasniť a naviazať na ňu zvyšok príbehu. Dej odsýpa pomerne svižne, nezachádza mimo základnej kostry a ponúka hustú atmosféru už od samého začiatku. Vynikajúci výkon predvádza najmä Lin Shaye, no a Whannell so Sampsonom potešia zopár hláškami. Ale funguje to len do poslednej tretiny. Zatiaľ čo sa na pozadí rozbehla strašidelná, miestami až trochu kriminálna zápletka, dej zrazu upadá do chaosu. Pomerne nápaditý záporák ostáva absolútne nevyužitý a nepôsobí vôbec desivo. A zarazí aj kompletná absencia veľkolepého finále. Snímka ale koniec koncov naväzuje priamo na jednotku a uzatvára príbeh, takže si myslím (hoci ságu milujem), že už je na čase s Insidious skončiť. Báť sa ale budete.