wormi_svk

Slovensko

2 body

• 17.3.2018  14:16
    Backstage (2018)

Film funguje najmä v tom, že neupadá do nudných odbočiek či zbytočných pasáží obohatených o minulosť postáv, hoci by som v niektorých prípadoch uvítal možnosť ich hlbšie spoznať. Zápletka zahŕňajúca vzťahy v spojitosti s nekalými úmyslami médii mohla ponúknuť razantnejšie a napätejšie emocionálne situácie. Ako celok to má svižné tempo, dobre sa na to pozerá, ale vo výsledku kríva v dialógoch či motiváciach postáv. Backstage je zábavný počin plný modernej hudby, tanca, mladých ľudí a ich vzťahov, avšak mám pocit, že mohol v každom smere, či už v zápletkách alebo spoznávaní postáv, pritlačiť o čosi viac. 5,5/10

• 2.3.2018  10:17

Winchester žiaľ oproti moderným hororom nijak nevyniká, čo je vzhľadom na obsadenie a skvelý námet menším sklamaním. Opäť stavia na lacné ľakačky a nezvláda vytvoriť mrazivú atmosféru. Napriek tomu je film pozerateľný. Poctivý hororový fanúšik sa však báť nebude.. 5.5/10

• 17.1.2018  21:36

Liam Neeson opäť vo svojom živle. Taká "maličkosť", teda hľadanie pasažiera, ktorý do vlaku nepatrí, sa graduálne pretvára do komplexnej mozaiky plnej neistoty a mysteriózna. Snímka sama o sebe je pomerne kvalitne natočená (hoci pasážami pripomína Source Code), dej odsýpa pomerne bez zbytočných zatáčok a, žiaľ, ponúka tie najrôznejšie žánrové klišé. Ale niečo tomu chýbalo, čo by film oddelilo od ostatných jemu podobných. Pri návšteve kina ale nič nestratíte, a ak máte radi Neesonovky, prídete si na svoje. Nebude to však nič, čo vás zarazí do sedačky. 6,5/10

• 4.1.2018  08:41

O minulosti Elise a jej rodiny sme vedeli pomerne málo a som rád, že nám ju Whannell pomohol objasniť a naviazať na ňu zvyšok príbehu. Dej odsýpa pomerne svižne, nezachádza mimo základnej kostry a ponúka hustú atmosféru už od samého začiatku. Vynikajúci výkon predvádza najmä Lin Shaye, no a Whannell so Sampsonom potešia zopár hláškami. Ale funguje to len do poslednej tretiny. Zatiaľ čo sa na pozadí rozbehla strašidelná, miestami až trochu kriminálna zápletka, dej zrazu upadá do chaosu. Pomerne nápaditý záporák ostáva absolútne nevyužitý a nepôsobí vôbec desivo. A zarazí aj kompletná absencia veľkolepého finále. Snímka ale koniec koncov naväzuje priamo na jednotku a uzatvára príbeh, takže si myslím (hoci ságu milujem), že už je na čase s Insidious skončiť. Báť sa ale budete.