AndyMars

okres Prievidza
Echelon

3 body

• 15.10.2019  20:24

Asi najlepšie natočená dystopia, akú som zatiaľ videla. Nie, že by išlo o nejaký extra výnimočný nápad, ale to spracovanie a atmosféra boli naozaj výborne vytvorené. Občas som mala pocit, ako by som hrala nejaké RPG, to práve vďaka zaujímavej kamere. Inak rada by som si pozrela viac filmov na tému neplodnosti obyvateľstva, lebo myslím, že niečo podobné nám reálne hrozí.

• 15.10.2019  20:18
    Unplanned (2019)

Abbyin príbeh by sa dal zhrnúť príslovím "Cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami". Pre mňa úplne neznámi herci, tiež je film dosť orientovaný aj kresťansky, ale beriem to tak, že režiséri sú aj autormi filmov God's not Dead. Nie, že by to bolo niečo netypické, kresťania sú tí, ktorí vždy bojovali proti potratom. Vo filme padlo zopár veľmi zaujímavých hlášok a boli v nich silné scény. Naozaj strašné, keď si človek uvedomí, že ide zase len o peniaze. Pretože áno, kmeňové bunky sa dajú rôzne využiť, len je ťažké sa k nim dostať. Potrat je jedným zo spôsobov, lenže ho musíte vedieť predať, lebo predsa len to je strašná vec. Veľmi ma zarmucuje, že je to dnes niečo bežné. Napr. na Slovensku ich počet z roka na rok klesá, ale stále je ich niekoľko tisíc a každý človek je dôležitý. U nás ich pokiaľ viem vykonávajú iba nemocnice. Dosť ma desí predstava, že by sa u nás otvorila pobočka PP a bežne by som videla reklamy na ňu. Som rada, že tento film vznikol. Pridávam pár hlášok, ktoré ma dostali: "Abortion is our fries and soda.", "Non-profit is a tax status, not a business model.", "You might wanna wait, I got another one coming out.", "America wants abortion, which is why we exist.", "Have you ever seen the list of our donors? Soros, Gates, Buffett.", "I have been complicit in over 22 000 abortions. That is the weight of my guilt.", "No ambulance! We never do that. Think of all the protesters outside."

• 24.7.2019  00:04
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Napriek zhliadnutiu 6. série, ktorej som dala 2*, hodnotím celkovo seriál za 5*, pretože tú poslednú sériu absolútne neberiem vážne. Pôsobila ako paródia na ostatné série, na postavy v nich, na celý seriál. Výplod feministických myslí, ktoré už žiaľ pokazili nejeden seriál iba preto, aby si dokázali svoje. Zaujímavé, že to vždy dopadlo zle, však? Keď sa však dívam z pohľadu, že HOC v mnohom zobrazoval dianie v USA, tak paradoxne tá posledná séria ho zobrazuje úplne dokonale. Čo sa však týka toho zvyšku, toho dobrého, tak rozhodne išlo o jeden z naj seriálov, ktoré som videla, od Američanov vôbec. Veľmi kvalitná politická dráma, ktorá človeku poskytne iný pohľad na dianie okolo neho a prinúti ho premýšľať o politickom dianí úplne inak - outside the box, teda čo ak je všetko úplne inak, ako sa zdá? Bolo potešením ho sledovať. Mimochodom, nemyslím si, že Robin Wright by nutne neutiahla seriál bez Kevina, išlo iba o zlý scenár. Bolo by však úžasné sledovať, ako by tvorcovia spravili poslednú sériu, keby sa nič nepokazilo. Na konci 5. série mali všetko výborne nachystané a to by sa ešte diali veci. Bohužiaľ...

• 5.6.2019  21:53
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Som veľmi rada, že sa táto miniséria natočila, že sa natočila tak excelentne a že sa o nej tak hovorí. Sú udalosti, ktoré sa jednoducho nesmú zopakovať. Miestami by som do žánru zaradila "katastrofický horor". Dej, ktorý drží človeka v napätí prakticky počas každej scény. Hlboká sonda do histórie, politiky a vedy, po ktorej človek ostane emocionálne zdevastovaný. Myslím, že to bude mnohých inšpirovať a stúpne nám počet nukleárnych fyzikov :) Pravdivé, a preto tak strašné. Navyše, prizvanie islandského hudobníka na soundtrack vo výsledku tiež veľmi efektívne. Zvuk dozimetra vo mne asi dlho bude spôsobovať nervozitu. Večná vďaka a odpočinutie všetkým, ktorí priložili ruku k zastaveniu tejto katastrofy. Už by sme tu asi neboli.

• 28.5.2019  22:22

No mne to pripadá, že jediné, čo v človeku z filmu ostane, je výborný herecký výkon Garyho Oldmana (ktorého som inak vôbec nespoznala) a spomienka na dve hodiny neprestajného kecania. Film mal dve hodiny a predsa v ňom bol minimum bojových scén napriek tomu, že je o vojne a ku koncu som už začala byť znudená, že zase len kecáme a kecáme...

• 26.5.2019  16:35
    C.B. Strike - Hedvábník (série) (2017)

Tak toto už bolo oveľa lepšie, paradoxne o jeden diel kratšie ako prvá detektívka. Myslím, že keby to s týmto prístupom malo tri diely, už by to aj mohlo byť také, aké si to zaslúži byť. Oceňujem, že tvorcovia zaradili do deja mnoho detailov napriek tomu, že scény s nimi boli naozaj veľmi krátke. A keď niečo zmenili, spravili to šikovne. Keby do príbehu zaradili aj Pippu (postava, ktorá v knihe sledovala a napadla Strikea), bolo by to ešte o niečo napínavejšie. Na druhú stranu Matthew aj Liz sa chovali dosť odlišne ako v predlohe. Podľa mňa je základom detektívky práve komplexnosť, a preto si myslím, že dva diely jednoducho nestačia. Napriek tomu z toho príbehu naozaj vyťažili veľa.

• 8.5.2019  20:11

Druhá séria sa podľa mňa strašne nepodarila. Nejako sa to vzdialene približuje tomu, čo bolo v knihe, ale medzitým bolo tak veľa odbočiek, že z toho vznikla jedna veľká kopa scén a niekde medzi nimi bol hlavný dej. Teším sa na dej v Lakeside a dúfam, že tretia séria už bude zase vyzerať poriadne. Na osem dielov bolo tých vedľajších liniek až príliš veľa a potom sa to celé nejako zamotalo. Veľké sklamanie.

• 9.4.2019  18:04
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

A pre toto milujem britskú kinematografiu. Herci tak briliantní a zároveň neokukaní (Douglas Booth ma veľmi milo prekvapil), skvelá predloha, jednoducho klasika. A že to nepokazili! Opäť neľutujem, že veľmi nesledujem blockbustery a mainstreamové kino. Toto tam totiž asi málokedy uvidíte.

• 14.3.2019  22:27

Scény s halucináciami opäť top. A celkom ma pobavilo, ako Claire naštvala Petrova. Frank jej už vyjadril uznanie, ktoré tak veľmi chcela, tak som zvedavá, či ešte bude vyvádzať.A Kevin Spacey je ťažký sympaťák aj keď hrá postavu pár hodín po operácii.

• 12.3.2019  23:54

Myslím, že Claire sa týmto celým chce dostať na vytúženú pozíciu vice prezidentky. Aj som čakala, že jej Franka bude naozaj ľúto, ale nebolo. Aj keď ktovie, čo si skutočne myslí. Páčia sa mi tie halucinačné scény, aj tie, čo mal Frank pred nehodou. Pridáva to ešte viac korenia navyše. Mimochodom, komu ešte na konci napadlo, že Doug niekoho zabije, aby mal pre Franka celú pečeň? :D

• 7.2.2019  18:06

Tak ten koniec ma fakt dostal. Vážne som nečakala, že by Lars mohol natočiť takýto film. Malo to znova jeho štýl, ale bolo to vyslovene krásne. Stellan bol ťažký sympaťák a Emily rozkošná. Myslím, že toto bol jediný film tohto druhu od neho, možno sa mýlim. A preto je taký výnimočný.

• 30.1.2019  01:00

Konštatujem, že klasická hudba funguje v Trierových filmoch naozaj výborne. Dodáva onen pocit absurdity. Myslím, že dosť hodnoverná analýza psychopata, človek sa aj niečo dozvie. Mám rada filmy s pridanou hodnotou. Ja som Božskú komédiu nevidela ani nečítala, v podstate o nej nič neviem, takže pravdepodobne neviem doceniť niektoré scény. Napriek tomu to bola opäť skvelá jazda plná výbuchov smiechu, ale aj strachu z pokračovania v sledovaní. Znovu úžasné slow-mo zábery. Na konci mi Jack v tom červenom župane prišiel ako boxer, ktorý kráča do ringu a celkom by ma zaujímalo, čo bolo o dve poschodia vyššie. Herci sa pri natáčaní Trierových filmov dostanú na fakt divné miesta, ale to k nim patrí. Vyberá si nepochybne výborných. Už teraz sa teším na jeho ďalší film.

• 26.1.2019  17:01

Videli ste ten koniec. Stále to isté. Aj teraz sa zdá, že občianska vojna v USA je nevyhnutná. Veľmi kvalitný film, vážny a zábavný zároveň. Nehrá sa na blockbuster, je uveriteľný, herci neokukaní. Chválim.

• 2.1.2019  22:23

Krásna dystópia. V mnohom mi to pripomínalo Terminátora. Zase o niečo horšie ako predchádzajúci diel, ale stále oveľa lepšie ako súčasné akčné filmy. Naviac sa mi z celej série páčili scény z Matrixu, teda v mestách a chcela by som ten Reevesov kabát. Myslim, že išlo o fajn zakončenie a Matrix je jeden z tých geniálnych filmov, pri ktorých chcú fanúšikovia pokračovanie. Ak ho nedostanú, budú pindať. Ak ho dostanú, budú pindať. Že by to spravili inak, alebo to vôbec nebolo nutné. Podľa mňa to bolo slušné, aj keď prvý diel bol predsa len najlepší.

• 2.1.2019  15:00

Hlbšie poznávanie Matrixového príbehu, nadupaná hudba, výborné herecké obsadenie. Myslím, že prvý film bol len pomyselná špička ľadovca. Je zaujímavé vidieť niektorých hercov 15 rokov dozadu, napr. Monicu Bellucci a Jadu Pinkett Smith. Na druhý stranu by som neznásilňovala vizuálne efekty na úkor deja a len preto, aby boli čo najdrahšie. Tie v prvom filme boli už tak výborné. Niekedy je menej viac.

• 30.12.2018  21:16
    Matrix (1999)

CGI blockbustery, strčte sa!

• 29.12.2018  23:22

Oveľa lepšie ako druhá časť. Konečne je späť ten milý humor a zaujímavejší dej, pekné náhľady na vojská. Keďže drak zakapal hneď na začiatku, beriem to skôr ako tretiu časť veľkého príbehu, ale aj tak to bolo dosť odveci. Cringe momentov menej, z Legolasa sa stal nejaký uber assassin, aj keď vieme, že on je elf, on je všemocný. Rada by som od Jacksona videla sfimlované aj ostatné Tolkienove knihy, je to taká jeho značka.

• 26.12.2018  15:31
    Pelíšky (1999)

Bože, aké je to všetko krehké. Záverečnú scénu s klietkou beriem ako neskutočne výpovedný symbol.

• 21.12.2018  10:14
    Únos (2012)

Skvelý triler s realistickou atmosférou, ktorý je dôkazom toho, že európska produkcia by veľakrát americké blockbustery schovala do vrecka, pretože nie je prehnaná. Pasáže s napätím, pri ktorých môže byť hlučno aj úplné ticho. Søren a Pilou sú výborní herci, zožeriete im to aj s navijákom.

• 19.12.2018  22:29

Mne tento film strašne pripomínal typický americký blockbuster - akčné scény, CGI, cringe klišé so zaľúbenosťou a humor, aby to bola hlavne "zábava". Nechcem to úplne porovnávať s Pánom prsteňov, predsa len je to iný príbeh a ubehla dlhá doba, ale mám pocit, že čím pokročilejšiu techniku filmári majú, tým si na filme dávajú menej záležať. Udivovalo ma, keď som pri LOTR čítala o tom, ako z vriec piesku vytvorili močiare, kde všade sa natáčalo a celkovo na tú dobu to bolo vizuálne dokonalé. A nepotrebovali toto, čo dnes. Prvá polovica filmu bola nič-moc, druhá zase veľmi fajn. Tekuté zlato a vyhne, s tým sa pekne vyhrali. Veľmi sa mi tiež páčil Thorin a Bilbo. Legolas je starý a desivý :D Napriek veľkej snahe o veľkoleposť ma to nenadchlo, určite menej ako prvá časť. Ako celok dosť prázdne. Som ešte zvedavá na tretiu časť, dúfam, že zase nebude mať tri hodiny.

• 1.12.2018  21:10

Rozhodne lepšie spracovanie ako Prázdne miesto, ale aj tak to trpelo nedostatkom času. Zrovna pri detektívke by som si želala, aby mala aspoň 5 dielov a človek videl, ako sa postupne zaplieta dej a buduje napätie. Neviem, či mali tvorcovia obmedzený rozpočet, a preto museli tvorcovia veľa škrtať, ako sa to žiaľ stáva, alebo si mysleli, že toto bude stačiť. Pozerala som to s priateľom, ktorý nečítal knihu ako ja a na konci sa spýtal: "A ako vedel, že to bol zrovna on? Ako vedel, čo robil?" Pri vysvetľovaní som zistila, koľko dôležitých súvislostí sa vynechalo. Minútové dialógy, poprehadzované scény, celkovo sploštený dej. A chcelo by to viac strihu, statických záberov, atmosféry, niečo na Fincherov štýl :) Kniha bola obrovská krásna skladačka, kde všetko pekne zapadalo a malo svoj poriadok. Na druhú stranu - herci výborní, celkom príjemný soundtrack a dobrý výber prostredia. Celkom sa bojím, ako dopadli ostatné dve spracovania, keďže majú iba po dva diely. Za mňa tak 3,5*.

• 8.11.2018  23:30
    Velká krize (TV film) (2011)

Taký ten film o ľuďoch, ktorí sa najprv nevedia nabažiť svojich ziskov aj keď vedia, že raz sa to skončí a nemusí im ostať nič a potom sa tvária, ako strašne ich to mrzí. Tento film je akýsi záver mojej trilógie o filmoch o finančnej kríze z roku 2007. Keďže som čítala knihu, kde toho bolo vysvetleného oveľa viac a videla som, čo všetko mali na rováši títo ľudia, tak som sa akurát smiala, akí sú hlúpi. Čo je však najhoršie - nepoučili sa.

• 31.10.2018  18:42
    Domek z karet - Série 2 (série) (2014)

Náročky som čakala s 5* na druhú sériu, pretože tie prvé sú väčšinou výborné, ale nie najlepšie. Nemýlila som sa a druhá séria prišla s údernejším a ešte zaujímavejším dejom. Prvá séria je však tiež na vysokej úrovni, len ten rozbeh vždy musí byť a všetko sa plne ukáže až neskôr. Páči sa mi, že nie každý diel je robený na šokovom princípe - len aby sa v ňom niečo stalo a dej skôr postupne kulminuje ku koncu. Dúfam, že ostatné série nebudú preplácané a scenáristi nebudú vedieť kam z konopí. Zatiaľ im písanie totiž ide perfektne.

• 8.10.2018  23:44

Na takú stopáž sa tu toho stalo podľa mňa veľmi málo. Dlhé scény s prázdymi rozhovormi, nič konkrétne. Pol filmu zháňame jedného muža, bavíme sa, koho vyhodíme, trochu filozofovania a na konci zavoláme ľuďom. Toť celé vyvrcholenie. A taký herecký arzenál tam bol, škoda...

• 5.9.2018  14:35

Po dopozeraní filmu som sa o ňom bavila s kamarátkou, ktorá mi ho odporučila a po diskusii o historických nepresnostiach, ktoré poznala hlavne ona, som povedala: punk nie je dokonalý. Tak prečo by mal byť film o ňom dokonalý?

• 5.9.2018  14:35
    The Path (TV seriál) (2016)

Z kategórie malý, milý seriál, ktorý sa zaoberal neokukanou tematikou a mal obmedzené publikum, preto ho ako mnoho podobne kvalitných predčasne zrušili. S každou sériou sa postupne zlepšoval a zaujímalo by ma, či tvorcovia dopredu vedeli, že tretia séria bude posledná. Spravili jej veľmi solídny otvorený koniec, ukázali počiatky hnutia a jeho tajomstvá. Žiadne zbytočné naťahovanie, niektoré diely vysoko kvalitné, herci veľmi dobrí. Plus som si odniesla aj pár pesničiek zo soundtracku. Za mňa tak 75 %.

• 5.9.2018  14:34
    Jesus Camp (2006)

Tento film by si malo pozrieť mnoho mladých ľudí na Slovensku, ktorí si myslia, že to, čo robia na štadiónoch na istom evanjelizačnom turné, pochádza z katolíckej Cirkvi. Ja som totiž našla veľa podobností (vyvolená generácia, ktorá všetko zmení, dvíhanie rúk do vzduchu, plakanie a emočné útoky na mladé duše). V Amerike je veľa vetví kresťanstva, jednou z nich sú aj evanjelikáli, ktorí boli v tomto dokumente. Som rada, že páni v rádiu hovorili aj osobne s pani zakladateľkou. Mohli sme tak vidieť jej myšlienkové pochody a spraviť si vlastný názor. Tento film bol odporne silný, pretože bez pozlátka ukázal, čo sa deje na podobných akciách, ktoré sa začínajú posúvať aj ku nám. Ako katolíčke je mi z toho veľmi smutno, pretože sa na to mnohí namotali.

• 5.9.2018  14:33
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Knihu som čítala asi dva roky dozadu a tešila som sa na seriálové spracovanie. Napriek tomu, že som vedela, ako to skončí a čo sa bude cca diať, tak ma dokonalá atmosféra vtiahla dnu. Až tak, že keď som večer čakala na autobus, tak som si predstavila, že niekde spoza rohu vybehne partia tínedžeriek na korčuliach. Aj to, že bolo veľmi teplé leto a bývam v rovnako veľkej dedine. Mnoho ľudí sa sťažovalo, že sa dej vlečie a je skoro nudný. Mne osobne to nevadilo, keďže pomaly, ale isto gradoval a postupne odkrýval rodinné vzťahy. Bola z toho veľká a pekná skladačka. Herecké výkony výborné, konkrétne na Elizu Scanlen som veľmi zvedavá ďalej a zvukár by mal dostať cenu. Posledný diel mohli buď predĺžiť, alebo zmeniť, aby sa divákom dostalo viac vysvetlenia. Za mňa veľmi podarená miniséria.

• 5.9.2018  14:29

Táto séria mi pripomína tretiu, v ktorej to vyzeralo, že tvorcovia už nevedia, čo by do scenára dali. Mala som pocit, že za tých 13 dielov sa akoby nič nestalo. Zase sme mali nové postavy, ktoré boli „použité“ iba na jednu sériu a ďalej sa s nimi už nestretneme. Druhá séria mala Vee, tretia Stellu a táto Carol a Barb. Hra dozorcov vyšumela do prázdna. Naozaj by ma zaujímalo, o čom bude siedma séria, žeby o druhej polovici postáv? Takto je vidno, že postavy fungovali ako celok, pretože jednotlivo nie je veľmi o čom. Už ich za tých 5 predchádzajúcich sérii poznáme veľmi dobre. A aj keď bolo heslo na plagáte „To the max“, po pár častiach to zase vyzerá skoro tak isto ako v starej väznici. Koniec bol spravený celkom fajn, ale ak siedma séria nebude posledná, tak sa naozaj začnem báť, aká zlátanina z toho bude.