Co děláme v temnotách - Série 5 (2023) (série)

Omnoho lepšie ako predchádzajúca séria. Znovu viac originálnejšie, ale posledný diel ma dosť sklamal. Napriek tomu, že sa mi seriál veľmi páči, dúfam. že sa nebude ťahať do nekonečna a tvorcovia budú vedieť, kedy to už majú ukončiť.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Mne tento film pri pozeraní veľmi pripomínal Burtonovku, asi tou pochmúrnou atmosférou a nemilými vecami, ktoré sa diali. A bolo pre mňa dosť zvláštne, že toto je naozaj Nickelodeon kids film. Akoby to bola rozprávka, ktorá netrafila zameranie pre deti, ale skôr pre dospelých. A až teraz som zistila, že to vlastne ani nie je celý príbeh, čo by vysvetľovalo, prečo to skončilo akoby nijako. Na začiatku rozprávač povedal, že to nebude príjemný veselý film a že deti mali zlý osud, ale na konci proste odišli autom zase ďalej. Takže sa zlý koniec akoby neudial. Nie že by som nebola rada, že to nebol zase klišé happy end. V priebehu filmu to vyzeralo na mystery, že ako to bolo s ujom Olafom a ľuďmi s ďalekohľadmi, čo potom neskôr dosť vyšumelo. Inak film obsahuje naozaj krásne kulisy aj efekty, celkovo prostredie a postavy boli super. Takže ako som napísala, nikdy som o tomto príbehu nepočula a musela by som si prečítať, čo všetko sa vlastne udeje, ale ako samostatný kúsok je tento film dosť slabý.

Příběh služebnice - Divočina (2021) (epizoda)

Pomsta môže byť sladká a zlosť a hnev oprávnené. Ale problém sa nevyrieši. Človek sa bude iba cítiť prázdny, pretože túžba po pomste bolo to jediné, čo ho napĺňalo. Ešte jej aspoň ostal dôvod žiť a ísť ďalej (Hannah). Nie každý dokáže odpustiť, ale je to nesmierne dôležité. Áno, nedostal trest, aký by mal normálne dostať. Inak to sa nedalo požadovať? Aby si aspoň odsedel niečo z toho a až potom ho pustili? Uvidíme, či ju jej činy zničia ešte viac ako to, čo jej urobili druhí.

Příběh služebnice - Sliby (2021) (epizoda)

Trochu ťažko hodnotiť túto epizódu. Najviac mi vadí fakt, že ju na lodi pri overovaní totožnosti neprezreli. Veď stačilo, aby sa jej pozreli na ucho a našli by tú červenú značku. A celkovo podľa mňa mali mať rozkazy o tom, že ju hľadajú a aspoň jej fotku, aby vedeli, či to nie je ona. Ale na značke mala aj číslo, takže by hneď vedeli. Na druhú stranu, aj takéto veci sa môžu diať, že stráž nie je informovaná a tak. Inak je tu zobrazená veľmi ťažká dilema matky, ktorá má pocit, že zlyhala, keď nevzala so sebou svoju dcéru a nedokáže rozmýšľať racionálne. K tomu má ešte aj otras mozgu a spomína si na obdobie, keď sa na dieťa s mužom tešili a ako vyrastalo.

Zabijáci (2014)

Ja som mala pri pozeraní pocit, že sledujem alternatívnu históriu príbehu. Viem, že pri filmových adaptáciách kníh určite nemôžeme očakávať to isté na plátne, hlavne kvôli rozsahu, ale keďže vymazali zo scenáru dve postavy z partie (mali byť 4 muži a jedna žena), tak sa potom zlievali vlastnosti a udalosti dohromady. Slabý základ, ktorý sa celkom podobal, sa čím ďalej vzďaľoval od pôvodného príbehu a potom celkom zmenil celkové vyznenie prípadu. Do filmu sa vsunula romantická linka, ktorá vlastne neexistovala. Kimmie patrila každému, a zároveň nikomu. Bola to bezcitná osoba, ktorá mala ťažké detstvo. Bola rovnocennou členkou partie. Ulrik nebol slaboch. A komisár Mørck nebol emočne nestabilná osoba. Takže skôr to bol film o pomste bývalému priateľovi (a "tomu druhému"), ktorý zlomil srdce žene a zatiahol ju do nepekných vecí. Pôvodne to bolo o partii bohatých deciek, ktoré mali v podstate nudný a mizerný život. Lebo mali všetko a chceli cítiť nejaké vzrušenie. Veľmi mi chýbala postava Kristiana Wolfa, ktorý bol prakticky vodcom, a tiež aj Torstena Florina, ktorý mal byť tretím v partii pozostalých. A tiež sa vlastne skoro vôbec nevyužil fakt, že títo traja usporiadavali hony na zvieratá a medzi nimi napokon aj zahynuli. Pridalo by to na sile tej prázdnote a túžbe po moci, ktoré cítili. Myslím, že v konečnom dôsledku sa film držal knihy tak na 50 % a zvyšok sa dotvoril podľa fantázie tvorcov. To je na predlohu dosť málo. K výberu hercov nemám výhrady, snáď by som len podotkla, že Rose mala byť zmaľovaná, drzá, ale veľmi šikovná gotička. Vizuálna stránka tiež veľmi dobrá. Ale ten obsah... Veľké sklamanie.

Do kríža (2020) (pořad)

Je super, že máme diskusiu tohto typu, lebo je ich málo. Pišta po čase odišiel, ale zase sa otvoril priestor pre ďalšieho hosťa. Témy zaujímavé a aj také, ktoré sa inde nepreberajú, ale sú dôležité. Kľudne by tomu neuškodila ani dlhšia stopáž, lebo keď už, tak nech sa vec preberie dôkladne. Mimochodom, túto reláciu chceli zrušiť, lebo očividne niekomu prekážala. A mňa teší, že ostala.

Tiché místo (2018)

Dosť odvážne natočiť film s takýmto motívom. Práve kvôli zvukom, na ktorých to celé stojí. Potom hneď začne krívať logika, keď sa pravidlá porušia. Na druhej strane vidno, že to nebol priamočiary horor, kde si ide divák iba po krv a napätie. V tomto smere bol film úplný - príbeh, prežívanie postáv, atmosféra. Asi každý má veľa dotazov a otáznikov ohľadom deja, ale celkovo ide o veľmi solídny film, jednoduchý a efektný, skvele odsýpa a je dobre technicky spracovaný. Som zvedavá na druhú časť, vari to nebude sklamanie a nedostaneme film plný súčasnej propagandy :D Tých 70 % je podľa mňa akurát. Zaujímavý komentár: Matty

Gotham - Královna bere jezdce (2017) (epizoda)

Konečne, konečne! 100 % diel za mňa, každá scéna super, krásne plot twisty, dotiahnuté do konca, herci na vrchole. Veľmi sa teším na pokračovanie.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Mne to asi až veľmi pripomínalo Who is America?, takže som mala pocit, akoby to bolo to isté len s príbehom a vo filmovom spracovaní. A ako už niektorí napísali, nejako už tento humor dnes nefunguje. Napriek tomu to boli stále situácie, v ktorých by sa asi nikto nechcel ocitnúť. A na reakciách hercov bolo až veľmi vidieť, že sú to herci, pretože tak by ani Američania nereagovali. Ale záverečná konšpirácia a maskini super.