Eriol

okres Praha
be white, live white

<< předchozí 1 2 3
    • 12.4.2019  22:13

Dvě hvězdy navíc za Lauru Marano, ach.

• 19.12.2018  23:28
    Roma (2018)

Myslím, že hype tomuto filmu škodí, přotože zatím každá recenze nebo hodnocení, které jsem viděl, bylo pouze oslavné a i když jsem dnes neměl na tento typ filmu moc náladu, tak jsem si ho stejně dneska pustil, protože je to Událost. (A taky protože mám Cuaróna moc rád a Gravitace je pro mě jeden z TOP filmů vůbec.) A udělal jsem dobře. Roma (název odkazuje na čtvrť v Mexico City, nemá nic společného s romským etnikem) je rozhodně nejlepší film roku a asi i několik let nazpátek. Celkem těžko se mi vysvětluje proč. Jsou tam na jednu stranu velkolepé momenty, byť postava třeba jen běží nebo jde po ulici (a když si uvědomíte, kolik tenhle 20 vteřinový záběř dal práce, tak vás to ohromí), či širokoúhlé záběry na krajinu (nepochybuji, že z velké části digitální - ale není to poznat), ale na druhou stranu je to veskrze vysoce civilní a vlastně všední příběh jedné obyčejné rodiny. Kamera je vynikající, i když je většinu času statická, nebo se pouze otáčí za postavami. Vůbec to nevadí. Otravovalo mě, jak všude píší, že pro co nejlepší zážitek to chce co největší plátno/obrazovku, ale ...je to prostě pravda. Na větší úhlopříčce kompozice záběrů vyniknou v celé své kráse - viděno v domácím kině s projektorem a 92" plátnem. Ohledně děje - je asi nejlepší nic nevědět. A vydržet pomalejší začátek. Ze scény na pláži jsem měl podobně svíravý pocit, jako snad naposled kdysi dávno v Schindlerově seznamu z Osvětimi. Už dlouho se mi nestalo, že by mě něco tak moc emocionálně dostalo, uf. Silný film, veliká krása.

• 18.12.2018  21:53
    Uteč (2017)

Příjemně jsem se bavil. Zhruba od druhé poloviny překvapila a potěšila brutální, ale rychlá a úderná akce. Černošská postava ze začátku nesympatická, ale s postupem času jsem si ji oblíbil a fandil jí. Cool hudba, dlouhé tak akorát. Super pointa(!) na konci.

• 18.12.2018  21:53
    Upgrade (2018)

• 25.9.2016  22:54

Třetí * pouze za Hemswortha a závěrečné titulky, to nejlepší (vlastně jediné dobré) na celém filmu.

• 1.9.2016  23:51

Fascinující výlet do ryzích 80. let.

• 12.8.2014  20:43
    Hra s ohněm (1990)

Fascinující. Nájemný zabiják běžně olbečený v "nenápadném" černém obleku, s černým kloboukem a černýmí brýlemi, v trudných čašech komíhavě jammující na safoxon... Tohle bylo možné jen v 80. letech.

• 4.1.2014  21:30
    Lásky čas (2013)

That was... totally unexpected.

• 20.8.2013  23:14

3,5* First time není průměrný romantický fastfood, jak by se mohlo zdát. Je to sympatická, citlivá a téměř výhradně konverzační (byť trochu naivní) povídka.

• 6.2.2011  23:18

Jedna hvězdička navíc pro Chloe Moretz.

• 4.5.2009  18:23

S tímhle filmem je jto ako s přenosným kapesním bidetem. Až když se dozvíte o jeho existenci na vlastní oči, uvědomíte si, že bez něj nemůžete být!

• 25.1.2009  17:01

To, co by bylo celkem roztomilé jako půlohodinová epizoda Krajních mezí, působí na ploše 120 minut příšerně nudně a natahovaně. Jen tak halabala za sebou nabalovat epizody ze života obyčejného kluka s vlastní cyber-bodyguardkou a pokoušet se to ospravedlnit rádoby šokující a překvapivou pointou bohužel nestačí, když je hlavní dvojice zoufale nesympatická a nemá spolu nic společného (on: roztomilý a citlivý ňouma, ona: chladná supersexy cyberžena). Ve výsledku tak film jen využívá děje k prvoplánovým vtípkům a efektním trikovým scénám a nenamáhá se nic vysvětlovat (co způsobilo ono "velké neštěstí", proč vševědoucí cybergirl nezasáhne jinak a lépe, jak je to s její osudovou podobou?). Ale nač být náročný a chtít promyšlený příběh, když stačí bezduše se dojímat a plesat nad dojemným koncem... Cyborg girl je film umělý stejně jako jeho hlavní hrdinka.

• 6.7.2008  13:09

Šin stojí bohužel na pomezí - na romantický film je v ní příliš málo seriózní (ne přehrávané) romantiky a na komedii je tu zase trochu málo humoru. Vše zachraňují herci, kteří jsou výborní a hlavně skvěle typově obsazení. Více humoru a jiný konec... a byl by to perfektní film.

• 3.4.2007  20:14
    Nunui yeowang (TV seriál) (2006)

Matematický génius Han Tae-woong, namyšlená dcera z bohaté rodiny Kim Bo-ra a boxer bez maturity Han Deuk-gu. Tři jména, dvě duše, jeden osud. A taky nádherný seriál. Say 'hello'...

• 3.4.2007  18:53
    1%ui eomin keot (TV seriál) (2003)

Vlastně úplně průměrná korejská telenovela s vnukem pohádkově bohatého ochodního magnáta, prostou a drzou učitelkou z nižší sociální vrstvy, jednou zapeklitou podmínkou v závěti a nezajímavým televizním zpracováním. Proč má smysl na to koukat? Kvůli ústřední dvojici. Kim Jeong-hwa je příjemná, ale především Kang Dong-won je naprosto úchvatný a nedivím se, že se proslavil právě díky této roli .

• 15.2.2007  23:20
    Yeonae shidae (TV seriál) (2006)

Hořkosladký intenzivní příběh o lásce. Lásce bolestivé i zapírané, přehlížené i odmítané a.. přesto snad nakonec ne zcela beznadějné... Pocity a emoce postav (mnohdy opravdu hodně depresivní) jsou líčeny velmi silně a do hlubky. Naštěstí je děj místy protkáván a odlehčován příjemným humorem, což jej činí snesitelnějším. *** Najdou k sobě Eun Ho i Lee Dong ještě cestu?

• 15.1.2007  01:09

Kromě velmi příjemné Mun Geun-yeong nemá Sarangddawin pilyoeobseo mnoho kladů, které by se daly vyzdvihnout. Na dnes už skoro tradiční korejský depresivně-romantický skelet je naroubována zápletka s falešnou identitou, jež zvolna plyne k očekávanému závěru.. Kupodivu však plyne poměrně příjemně, aby byl nakonec tento film oplakán a.. zapomenut jako spousty jemu podobných. 7/10 (+1 je za světlušku)

• 2.1.2007  16:42

Když se ve filmu sejdou dva z mých nejoblíbenějších korejských herců, dává to tušit, že vznikne neopakovatelný zážitek. Někoho by mohlo zmást, že protagonisté hlavních postav jsou známi spíše svými komediálními a (a nebo) romantickými rolemi, ale atmosferické dusno patrné na každém filmovém políčku a neutuchající po celé dlouhé dvě hodiny mě brzy vyvedlo z omylu... Film tak nádherný, že pokládám za povinnost jej podpořit a mít jej na DVD (což je bohužel mnoha "takzvaným" skalním fandům a-filmů naprosto cizí idea).

• 11.12.2006  17:17
    Obeo deo reinbou (TV seriál) (2006)

(Audio)vizuálně atraktivní moderní provedení (pokud máte rádi moderní tanec a alespoň trochu korejský pop :o) ) napomáhá už tak dobrým hercům přenést vás do prostředí showbyznysu, kde se mnohem více než o přední místa hitparád hraje o vlastní štěstí a místo v srdci milované osoby. Ač seriálu ke konci dochází dech a zabývá se především vztahy mezi hlavními postavami a méně již jejich kariéře a prostředím showbyznysu obecně, přesto jde o velmi svěží dílo, kterému se podařilo vyhnout většině očekávaných dějových klišé.

• 20.11.2006  18:59

Nečekejte romantiku, tohle je čistokrevná komedie. Hlavní hrdinové se neustále pitvoří a strašně přehrávají, ale pokud na tuhle hru přistoupíte, film si užijete. Nerad používám tuhle frázi, ale já jsem se skvěle bavil. Fakt!

• 14.11.2006  13:44

Příjemná podívaná s chvílemi překvapivě (a příjemně) značně temnou a survival atmosférou. Kdo by čekal roztomilá zvířátka, dětské vtípky, mravní ponaučení.. šeredně se splete :) Krása

• 6.10.2006  01:27

Nesmírně intensivní, smutný, tížívý, depresivní... a přesto tak krásný zážitek. Oh good-bye days, now I know things are going to change...

• 4.10.2006  16:06
    Kairo (2001)

Jsem rád, že patřím k těm, kteří dokážou vnímat atmosféru filmu a ne jen děj odehrávající se na plátně. Naštěstí neočekávám od hororu potoky krve ani souložící rozleskávačky ve výřivce. *** Pro všechny kteří vědí, že i když ji na světle nevidí, ta příšera pod jejich postelí ukrytá prostě je. A má VŽDYCKY hlad...

• 4.10.2006  15:51

Film, jehož forma je na úrovni amatérského videa, ale který duchem převyšuje mnohé profesionální snímky.

• 4.10.2006  15:26

Nekouřím, ale po tomhle krátkometrážním snímku bych si cigaretu s chutí dal.. : )

• 8.9.2006  20:50

Chtěl jsem se vyhnout srovnání s Il Mare, zapomenout, že nějaké existuje, že jsem ho kdy viděl. Ale už po prvních pár minutách Domu u jezera jsem zjistil, že to prostě nejde. Vyjma scény s večírkem - která mi přišla z celého filmu nejlepší, se mi nepodařilo vyhnat z hlavy pocit, že sleduji pouhý odraz něčeho mnohem krásnějšího. Hudba Rachel Portmanové je nudná a hodně připomíná její práce z let minulých. Postavy jsou nevýrazné a neuvěřitelné. Hlavní hrdinové (a jejich okolí) se dokonce nijak zvlášť nepodivují nad "cetováním" dopisů v čase. Reevesův pokus o pláč mě přivedl spíše k smíchu a Bullockoá mi přišla vyloženě studená. Věci a pohnutky, v originálu jen lehce naznačené (což navazovalo jedinečnou atmosféru), zde musejí být vysvětleny až na dřeň i pro toho nejtupějšího diváka... Pár světlých momentů (kamera v otočných dveřích, rozhovor otce se synem, scéna se stromem) z filmu neudělá nic víc, než čím skutečně je - slabý a několikrát přelévaný odvar (do kterého byla přimíchána zmrzlina od McDonalda) z kdysi lahodného a osvěžujicího čaje, původem s Asie. Podívejte se radši na Il Mare...

• 2.7.2006  09:59

Kouzelny pohadkovy film s nadherne snovou atmosferou. Takovou, ze kdyz po jeho skonceni usnete, mozna se Vam bude zdat o Mei. Jako me. : )

• 30.5.2006  14:58
    Wolf's Rain (TV seriál) (2003)

:'(

• 25.5.2006  01:42

Mnoho zemí dalo vzniknout spoustě výborným, dechberoucím a vůbec jinak úžasným, či památným filmům, které vynikají příběhem, inovátorstvím, řemeslným zpracovaním, nebo nečím jiným. ____ U všech těchto snímků (jakkoliv jsou vynikající) však přesto postrádam cosi, čemu soukromě říkám "pure soul" filmu. Je to čiste můj popis čehosi abstraktního, co neumím jednoduše popsat, ale jehož přítomnost vycítím a je jasně patrná už od prvních okamžiků filmu. Takovéto filmy ve mně zanechavají hlubokou brázdu pocitů, které mě dlouho hřejí a těší kdesi uvnitř, a na než je nemožné zapomenout. Jednou z velmi mála zemí, v jejíž produkci tento prvek nachazím, je Japonsko. A jedním z mála takových klenotů je "Ima, ai ni yukimasu".____ Jediný záběr zde nepostrádá svůj smysl a pevně dané místo, jediné vyřčené slovo není zbytečné, jediný pohyb bezúčelný. Herci jsou skvělí, příběh dokonale vypointovaný a tak přesně dávkovaný, že jsem se od něj ani na vteřinu nedokázal odtrhnout... ____ Tohle vsechno normálně ale stejně nestačí, abych byl z filmu tak unešený, ze by mě to přinutilo psát tento text. To něco, co je zde navíc, bohužel neumím popsat. Je to duše filmu. ____ Možná ji v něm můžete také zkusit najít, chce to jen nebát se hledat. Konečně... Jestli tam je, nebo vám lžu, poznáte jen vy sami.

• 23.5.2006  10:09

"Some people have said, talking about love, is that all? In reality, liking somebody is the least productive thing in the world. It doesn't feed you, nor does it bring any money to you. Sleeplessness causes loss of productivity, acting silly all day and all night, mistaken for being a mental patient, go through painful jealous and broken heart... And have 'do you still believe in love?' Such a stinging words thrown at you. Yet I... realize when I love somebody, I know millions of reasons for doing it..." Almost love, perfect movie.

<< předchozí 1 2 3