Hotel Chevalier (2007)

Ako videoklip k tej nádhernej pesničke je to perfekté. Budem to brať týmto spôsobom.

Hardware Wars (1978)

Mne sa najviac páčil ten oranžový plyšák, dúfam, že mi ho naši kúpia na Vianoce.

Holka na zabití (1975)

Mohlo to byť o desať minút kratšie.....inak zaujímavý film. Trošku z toho žánru, trošku z tamtoho, malebné hory, pekné chatičky a v nich pomerne nesympatické postavičky reálneho socíka. Dobré vidieť ak neviete, čo od dobroty na obrazovku.

Zákony vlka (2023) (seriál)

No, Midsommer to nie je, ale slušná vidiecka kriminálka áno. Oceňujem, že tvorcovia sa neznížili ani k cukrblikom ani k umelej edgy-pseudoseverskej temnote.

Atletiko Cvernofka (2016) (seriál)

Tento seriál nedostal ani dostatok energie, ani peňazí, aby ukázal celý svoj potenciál. A ten potenciál bol blízky Národní házené, nie Okresnímu přeboru. Dôsledná satira na slovenské pomery z pohľadu športu najnižších líg, krikľavé postavičky a až surreálne momenty, ktoré sa berú úžasne vážne - áno, je to chuť len pre niektorých.

Kuchyň lásky (2011)

Bolo to dobré. Lebo v skutočnosti to bola paródia na všetky tie Lásky na cesnaku a Psychózy pána šéfkuchára. Gordon a jeho štvrtá stena mi to len potvrdili.

Horší už to nebude (2006)

Nemôžem si pomôcť, napadol mi pri tom ten Abedov film, ktorý Shirley zničila........ Meta je vzrušujúca myšlienka, ale  v reálnom prevedení je to prekážkový beh....a to hlavne pre diváka....a mne beh nikdy nešiel.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Kto vie, o čom je komixová predloha, tak vie, že v dnešnej dobe by -doslovné stvárnenie-  po prvé nefungovalo a po druhé bolo vnímané ako podpora konšpiračného hnoja. Už filmová jednotka bola bledomodrá verzia komixu a výrazne -zjemnená- . Posledný film už je jednoducho všetkými nohami...chápadlami...v 21. storočí. A to nie je nutne zlé. Film nemá žiadnu závažnú chybu, nudný nebol ani na sekundu. Páčil sa mi konečne dostatok rôznych ufóncov s rôznymi črtami aj osobnosťami. Akurát mohli tvorcovia šetriť hyper-modernými špeciálnymi efektmi.

Zákony vlka - Škodná v revíru (2023) (epizoda)

SPOILER : A mne sa to predsa len lúbi. Je to taká temná verzia Svätého Maxa a Strážmistra Topinky. Jedna hviezdička už len za krásnu prírodu na severe Čiech.