Man Thing (2005)

Začátek byl spíše detektivní a tohle Man Thingovi sedělo: Zohavená těla, záhadný močál, malé město kde se téměř každý zná, bohatá těžařská společnost a skupinky velmi divných lidí. Bohužel ani ne od půlky filmu se vše smrsklo v pouhé chaotické bloudění po močálech a následné vyvražďování bloudících jedinců velmi kýčovitou a nudnou metodou. Nakonec to dopadlo jak jsme od první minutky odhadovali ovšem rozhodně nikdo nečekal tak stupidně udělané monstrum, to už je trošičku moc i na mě a hážu tento film tak kam patří, do močálu na hranici odpadu.

Boogeyman (2005)

Boogeyman obsahuje jen několik laciných lekaček s tím, že ta nejlepší byla hned na začátku a poté měl film velmi sestupnou tendenci. Páni producenti, ono nestačí jen krásné kulisy, mladé atraktivní herce a nějaký ten digitální efekt, nejnutnější je příběh který má hlavu a patu protože bez něj je film snětí několika "strašidelných" scének a dodá divákům pocit beznaděje v tom, že zde není žádná dějovoá linie, které se mohou chytit. Stejně tak postavy: Vše se motá jen kolem té hlavní a ostatní se jak "Boogeyman" vždy objeví a pak zmizí(zde ovšem nechtěně). Dialogů je ve filmu minimálně a většinou jsou to jen štěky do prázdna. Když už Barry Watson otevírá desáté dveře a je u toho pořádně vystrašený vy se můžete jen tak pousmívat. Je mi to líto, protože nápad "kdo se skrývá ve skříni" je docela zajímavý ovšem chtělo to větší propracovanost. Tento film budu nadále používat jako exemplární prípad špatného hororu.

Proces (2000)

Naprosto skvělé psychodrama z černošského prostředí začíná v basketbalové hale kam si šlo pár černochů a jeden běloch zahrát basketball avšak vše skončí procesem ne nepodobnému linčování a příchodem naprosto nekompetentní policie kterým definitivně utichá zvuk možné spravedlnosti. Nevím na kolik film dané prostředí popisuje věrohodně ale je po čertech napínavý. 90%

Anička jde do školy (1962) odpad!

Hustá bolševická propaganda. Např. "V roce 1917 v Sovětském svazu vyhnali dělníci pány a začali si vládnout sami. My jsme taky vyhnali pány a vládneme si sami" "A kam šli ti páni?" "Pryč, koho to zajímá".

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Zatím jsem viděl první sérii a musím říct že mě velmi ale VELMI nadchla. Od vpodstatě nízkorozpočtového sci-fi seriálu bych toho opravdu tolik nečekal. I když úvodní minisérie už něco naznačovala, vše se ve velkém rozjede až tu. Těžko říct která postava je nejlepší protože všechny jsou více než zajímavé

Constantine (2005)

Skvělý horor s jemnou příchutí akce a spoustou zajímavých vizuálních efektů. Keanu Reeves se na roli Constantina hodí lépe než kdokoli jiný. Jen tak mimochodem, Constantine je první film ve kterém někdo uhasil cigaretu o vlastní krev. Prostě některým lidem nestačí varování ministerstva na krabičce ;-)

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Skvělý úvod ke skvělému seriálu. V tříhodinové minisérii se dozvíte o tom jak Cyloni (Roboti) napadnou pět planet obývaných lidmi a jak padesát tisíc přeživších utíká hledat zemi o jejíž existenci však není její kapitán přesvědčený. Samozřejmě efekty se nemohou rovnat špičokovým hollywoodským filmům ale to co chybí na efektech to autoři přidali na ději, spádu a výborné atmosféře.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Hezká trochu temná pohádka s osobitým Burtonovským vyobrazením scén a výborným Johnnym Deppem v hlavní roli. Willy Wonka má někdy spíše úchylné čistě dospělácké poznámky a tak opravdu nevíte jestli mu jeho roztomilost baštit nebo ne. První třetina filmu byla úžasná, bohužel však poté film pomalinku ztratil tempo ale i tak jde o velmi solidní zábavu jak pro děti tak pro dospěláky.

Návštěvníci (1983) (seriál)

NEJlepší, NEJvětší, NEJdražší prostě NEJ seriál české televize. Návštěvníci mají výborné herecké obsazení v čele s výborných Josefem Bláhou a jeho nezapomenutelnou postavou akademika Richarda. Jemu sekundují Josef Dvořák který je vždy při chudi, sladká Dáša Patrasová či vesnický balík Vlastimil Brodský. Kdo tento seriál neviděl připravil se o hodně protože v jeho 7,5 hodinách naleznete vše, co si jen lze od českého seriálu přát.

Dům hrůzy (1999)

Průměrný horror z Americké produkce.