Lektor

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 8.7.2019  00:47
    Annabelle 3 (2019)

Něco mezi solidní sračkou a naprostou kokotinou.

• 13.4.2019  06:05

Počátek hadr.

• 25.1.2019  12:47

A Star Is Born x Bohemian Rhapsody - 1:0. x)

• 25.1.2019  12:37

Diametrálně jiných pět hvězd (Green Book, First Man - absolutní zážitky) ale furt výborná, chytrá zábava a skvělá filmařina. 90%.

• 25.1.2019  12:30

Film roku.

• 2.12.2018  21:25

Nejlepší Hobit, ale přesto o dvě třídy slabší než kterýkoliv LOTR.

• 30.11.2018  21:42

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl.

• 22.8.2018  17:34
    To (2017)

Stačí přistoupit na hru. Kontrast je šílenej, ale je to výbornej film a rozhodně nejzábavnější horor za hromadu let.

• 18.8.2018  19:20
    Hancock (2008)

Konec blbne, ale ten je z velké části odraz super hrdinských filmů - kokotina (vůbec nic proti) nebo spíš Hancockotina x). Perfektní zábava, kde si Berg dělá co chce, a kterou nepobere jen člověk bez nadhledu.

• 21.7.2018  22:39

Nemainstreamová nad-žánrovka, kterou právě z té šablony vyhazuje zacházení s postavami jako v luxusním rodinném dramatu. Čímž vlastně "Hereditary" 3/4 je, jen občas upadne někomu hlava nebo se někdo objeví ve stínu (brrr). Posledních cca třicet minut jsou pro mě osobně ale jedny z nejintenzivějších za hodně, hodně dlouhou dobu (domyslete si co chcete). Výborná Toni Collete, dokonalá režie. 9/10.

• 2.7.2018  04:08

Artové psycho a ryze chlapská záležitost. Nekompromisní film.

• 12.6.2018  19:18
    Komando (1985)

Nejlepší béčko všech dob !!! x)

• 3.6.2018  19:31
    Ran (1985)

"Warriors, willing to give their lives for what seems to have become a forgotten word - honor." A u Kurosawi to platí dvojnásobně. Velký, chytrý, nádherný ale svým způsobem i velmi smutný film.

• 3.6.2018  18:07
    Lev v zimě (1968)

"Becket" mě vzal víc. Je chytřeji napsaný, umí si lépe pohrát s myšlenkami a hlavně má Richarda Burtona, jehož postava je podle mě jedna z nejlepších co se vůbec kdy objevila na filmovém plátnu. "The Lion in Winter" je divadelnější a v podstatě stojí jen na hereckých výkonech hlavní dvojice (Dokonalá Hepburn, opět výborný O'Toole) jejích dialozích, intrikách a vztazích, které se na povrchu mění jako den a noc.

• 25.5.2018  11:46

Dojebávání mytologie tentokrát nesedlo. 40%.

• 22.4.2018  10:29

Až na přivřenou obálku ve dveřích.. Dokonalost.

• 10.3.2018  15:44

"Bridge of Spies" mě dostal víc, ale vyjímaje ho, tak minimálně od "Munich" je to nejlepší Spielberg. A rozhodně bych to nenazýval nudou, ba naopak. Vzhledem k tématu to má luxusní tempo, je to zajímavé a každý záběr je opět precizně komponovaný. Navíc, Hanks mě v téhle roli fakt bavil.

• 10.3.2018  15:28
    Tvář vody (2017)

Bez podpory ale s pochopením spíš ocenění za ten vlezdoprdelskej scénář než za film roku.. Minimálně "Phantom Thread" a "Ebbing" jsou o dvě úrovně víš. Ten film není špatnej ale hype společně s akademií to pochoval. 7/10

• 1.1.2018  14:33

Cool momenty a pěkné záběry jsou fajn, chvílemi spíš infantilní humor už tolik ne. Nemá to tak drtivé tempo a tu příjemnou komornost předchozího dílu ale furt to má hromadu nápadů, což z toho dělá solidní zábavu.

• 31.12.2017  00:10

Pravděpodobně nejnáročnější film, co jsem vůbec kdy viděl. Především kvůli tomu, že zodpoví otázky na úkor toho, aby jich kladl dvakrát tolik. Když se pak divák opakovaně vrací a jako hlavní protagonista pátrá a hledá odpovědi, převážně je nenajde a nebo dostane jen určité fragmenty. Villeneuve prohlásil, že má rád tajemství a přes tajemství hodně, hodně hustou mlhu. Povedlo se. BR 2049 mi v hlavě leží už týdny a nedá mi o moc víc než logické teorie a dedukce. Jestli měl (měl!) Denis v plánu abyste na jeho film nezapomněli, aby jste ho studovali a řešili .. opět se povedlo. No ale ke konstataci.. BR 2049 je dlouhý, pomalý, koncentrovaný, kompaktní, audiovizuálně dokonalý, myšlenkově bohatý, chytře napsaný, téměř hypnotický, lidštější než lidský Masterpiece.

• 29.12.2017  01:49
    Bright (2017)

Asi prvních čtyřicet minut je to solidní sračka, kde občas akorát tak sedne nějak fuck nebo shit. Pak ale začne chemie docela fungovat, fucky a shity přistanou ještě líp a na řadu se dostaví výborná akce a s krví se rozhodně nešetří. Takže nakonec díky nižšímu očekávání a většímu nadhledu spokojenost i když přizabitej potenciál samozřejmě zamrzí. Noomi Rapace děsivě moc mrdatelná.

• 9.12.2017  01:52

Masturbace bez vyvrcholení.

• 27.11.2017  16:43

"Well, my philosophy is that worrying means you suffer twice." Pro mě povedenější návrat než u prvního Hobita.

• 22.11.2017  00:10

Tímhle dílem je pro mě TWD zpět. Hodnocení bez kompromisů.

• 19.10.2017  22:22
    Temný obraz (2006)

Zábavný ale i nesmírně smutný příběh a po pár týdnech očividně má srdcová záležitost. Animace geniální. "Black Swan" hypnotická.

• 18.10.2017  23:11

Akční scény (především ta cca desetiminutovka na schodišti) perfektní ale kdo zná Netflix a konkrétně Daredevila, nebude nijak zvlášt překvapen. Stylově zrežírovaná věc, která se mi líbí víc než první Wick.

• 14.10.2017  13:17
    Temná věž (2017)

McConaughey mě bavil, ale jinak je to hrozně špatnej film a to jsem předlohu nečetl, takže v tom není žádná zaujatost skrz očividnou zpackanost.

• 11.10.2017  12:57

Ještě jednou mi nějakej zaprdlej nostalgik řekne, že je to srovnatelné s LOTRem, tak mu zničím fantazii.

• 7.10.2017  00:39

Mě se především líbí, jak režie umí být citlivá ale naopak i hodně drsná, jak pracuje s postavami a "herci", jak nemainstreamově používá akční scény a kam se celkově proti veškerým očekáváním ubírá zakončení trilogie s názvem "war", ač jde především o ten vnitřní boj. Tedy myslím, že v rozkoši bude především užší část publika.. ostatně už to je samo o sobě odkaz na tolik zminovanou Apokalypsu x). Reevesovi bych přál minimálně nominaci na oscara za režii.

• 6.10.2017  22:52

"My face is mine, my hands are mine, my mouth is mine, but Im not. Im yours."

<< předchozí 1 2 3 4 5