Lektor

Lektor

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 19.12.2016  03:25

U takové témy mám vždy obavy z kalkulu a naopak, že k nadšenému příjmutí hraje roli vždy nějaká ta povinnost či vnitřní vina. Dvanáct let v řetězech je výpovědí doby, stejně tak člověka, bez laciného sentimentu.. Brilantně natočené, brilantně zahrané (Fassbender je dábel !) a silné, opravdu silné drama. Tedy bez obav.

• 1.6.2016  20:59

Ale ano "Bay is back !!" a ve velkém, tedy výpravou neohromí ale v subžánru, kde dokáže áčkově prodat i hnusnou ruční kameru absolutně vládne. Zatraceně vážná forma. V podstatě aktuální téma živě.

• 16.1.2016  19:59

Pro někoho film o ničem, pro jiného zase o všem. Fantastický vizuál, hromadu nápadů a přesahů nepopírám stejně tak, jako bohužel chvílemi až nesnesitelně rozvláčné tempo, kde "hypnóza" funguje "pouze" z půlky.

• 1.10.2016  14:21

Crowe hraje nejlíp, Foster hraje nejlepší postavu. Fantastická hudba a pak už nic, nic co bych měl zapotřebí vychvalovat, ba naopak..

• 1.10.2015  23:35

Můj nejlepší přítel, kráčející ruku v ruce v těch nejtěžších okamžicích mého života. Devadesát jedna minut a tisíce těch nejrozporuplnějších vzpomínek a pocitů. Těžko vysvětlitelné, v podstatě ale absolutní láska a můj nejoblíbenější film vůbec.

• 10.3.2018  15:44

"Bridge of Spies" mě dostal víc, ale vyjímaje ho, tak minimálně od "Munich" je to nejlepší Spielberg. A rozhodně bych to nenazýval nudou, ba naopak. Vzhledem k tématu to má luxusní tempo, je to zajímavé a každý záběr je opět precizně komponovaný. Navíc, Hanks mě v téhle roli fakt bavil.

• 27.7.2017  17:02
    Ali (2001)

Není to komplexní jak by mělo, ale na životopisnej film se Mann svojí formou hodí jako málo kdo. Scénáristicky kolikrát jen nevýrazná šeď, kterou posiluje to, že je to část naší historie. Casting děsivě přesnej. Lubezki už zde téměř dokonalej. Hudba perfektní a souboje v ringu jedny z nejlepších vůbec.

• 8.7.2019  00:47
    Annabelle 3 (2019)

Něco mezi solidní sračkou a naprostou kokotinou.

• 11.11.2016  13:55
    Anthropoid (2016)

Rozhodně né film bez chyb, ale dokonalá pocta. Byl jsem hrdej a emočně mě to rozložilo.. nemůžu jinak.

• 20.10.2015  12:48
    Apokalypsa (1979)

Nejkomplexnější zachycení válečného konfliktu na filmovém plátně.. a nejlepší. Další mistrovské dílo nejlepšího režiséra všech dob.

• 1.1.2018  14:33

Cool momenty a pěkné záběry jsou fajn, chvílemi spíš infantilní humor už tolik ne. Nemá to tak drtivé tempo a tu příjemnou komornost předchozího dílu ale furt to má hromadu nápadů, což z toho dělá solidní zábavu.

• 18.10.2017  23:11

Akční scény (především ta cca desetiminutovka na schodišti) perfektní ale kdo zná Netflix a konkrétně Daredevila, nebude nijak zvlášt překvapen. Stylově zrežírovaná věc, která se mi líbí víc než první Wick.

• 13.9.2016  22:01
    Až na krev (2007)

Film, který u mě definoval pojem "masterpiece".

• 20.3.2016  13:55
    Backcountry (2014)

Klasická survival story, která je ale díky skvělé režii nadprůměrným a intenzivním zážitkem.

• 13.9.2015  14:12
    Barry Lyndon (1975)

Než-li film, spíše hraný dokument, recyklující tradice a především životy (obzvláště) anti-hrdinů v 18. století. Esteticky krásný zážitek, což je ovšem u Kubricka na místě stejně tak, jako Burtonova definice - vizuální stylizace. Takže jsem se spíše zaměřil na obsah. Velice zdlouhavé a hlavně absolutně chladné. Takže, více jak tři hvězdy si ode mě tento, pro mě nejslabší Kubrick nevyslouží.

• 25.9.2016  13:57
    Barton Fink (1991)

Svým způsobem hrozně inspirující snímek. Je možné, že mu budu ještě jednou v životě docela dost vděčný.

• 24.3.2016  23:10

Ořezaný vypravěč (prodloužená bude nutnost) a nejspíš mě ještě čeká lehké vzdělávání v DC mytologii ("Luthor knows everything?") Jinak perfektní. Dokonce odpouštím i to, že duel Bat x Sup není highlightem téhle dvou a půl hodinové události. Akce ve skladu (Martha) dokonalá ! Postapokalyptická "pouštní" vize opojná a digifinále héroické. Snyder myslel hodně dopředu a já se začínám nebezpečně těšit, co bude příště. Snubák dojal. Geek ve mě zvítězil. 9/10.

• 25.1.2019  12:37

Diametrálně jiných pět hvězd (Green Book, First Man - absolutní zážitky) ale furt výborná, chytrá zábava a skvělá filmařina. 90%.

• 31.12.2017  00:10

Pravděpodobně nejnáročnější film, co jsem vůbec kdy viděl. Především kvůli tomu, že zodpoví otázky na úkor toho, aby jich kladl dvakrát tolik. Když se pak divák opakovaně vrací a jako hlavní protagonista pátrá a hledá odpovědi, převážně je nenajde a nebo dostane jen určité fragmenty. Villeneuve prohlásil, že má rád tajemství a přes tajemství hodně, hodně hustou mlhu. Povedlo se. BR 2049 mi v hlavě leží už týdny a nedá mi o moc víc než logické teorie a dedukce. Jestli měl (měl!) Denis v plánu abyste na jeho film nezapomněli, aby jste ho studovali a řešili .. opět se povedlo. No ale ke konstataci.. BR 2049 je dlouhý, pomalý, koncentrovaný, kompaktní, audiovizuálně dokonalý, myšlenkově bohatý, chytře napsaný, téměř hypnotický, lidštější než lidský Masterpiece.

• 25.5.2018  11:46

Dojebávání mytologie tentokrát nesedlo. 40%.

• 15.9.2015  22:58

Jeden z nejlepších a nejinteligentnějších akčních spektáklů, co jsem měl možnost vidět. Kluzká ale vypointovaná forma. Formálně správně neosobní a špinavé. Damon x Bourne skvěle kompaktní, akce vynikající (Bourne vs Desh - nejlepší fyzický duel co jsem viděl). Greengrass je machr, u jehož "ultimáta" by se udýchala slavná série M:I společně s většinou bondovek.

• 29.12.2017  01:49
    Bright (2017)

Asi prvních čtyřicet minut je to solidní sračka, kde občas akorát tak sedne nějak fuck nebo shit. Pak ale začne chemie docela fungovat, fucky a shity přistanou ještě líp a na řadu se dostaví výborná akce a s krví se rozhodně nešetří. Takže nakonec díky nižšímu očekávání a většímu nadhledu spokojenost i když přizabitej potenciál samozřejmě zamrzí. Noomi Rapace děsivě moc mrdatelná.

• 25.9.2016  01:24

... Franco, Rogen a to nejlepší z nich, respektive z jejich fekálního humoru. Navíc, má to přesah a sdělení, což je samo o sobě.. no, zajímavé.

• 25.2.2016  20:50

Best of Rogen ! Gaučák nutící do tripu. Praho, brzy !

• 26.5.2016  21:42

Tady není o čem. Po druhé projekci zvedám. Akce sama o sobě fantastická - přehledná a dynamická. Ta choreografie je zkrátka drtivá (Black Widow !!!). Humor Ok. Především mě však velice potěšil scénář, který je plně funkční, nepůsobí křečovitě a na Marvel je ponekud hodně neotřelý (twist je super). Komorní scény, tedy konverzace paráda. Nepůsobí to směšně, motivace jsou jasné, pochopitelné a emoce fungují. Sám nevím, který díl série bych zvolil za ten úplně nejlepší.. no, mezi pěti top si Civil War místo nejspíš najde. Bucky rulezz !

• 3.4.2016  21:41

Mám u Marvelu rád tu zcivilněnou formu (třeba Cap. 2), ale tohle musí milovat každý fanoušek komiksu !

• 13.4.2019  06:05

Počátek hadr.

• 28.5.2017  23:56
    Coherence (2013)

Vysoká hra.

• 3.1.2016  01:14
    Creed (2015)

Bože, nejsem fanouškem Rockyho, potažmo Stallonea, ale dejte mu za vedlejší roli oscara ! Vynikající film, který je hlavně funkční (emoce) pro "objektivního" diváka a né jen pro seknutýho, nostalgickýho fandu.

• 13.2.2016  20:46
    Deadpool (2016)

Padám. Love story roku. Ne fakt, anti-hrdinský nářez, který dává na prdel většině hrdinským nářezům. Reynolds zdaleka nejsympatičtější "super matherfucker nehrdina" široko daleko. Tuny odkazů, gagů, skvělé akce a styl vyprávění, který z tuctovky dělá věc zajímavou. Stejně je na tom ale nejlepší ta viditelná láska tvůrců k postavě. Honem, honem dvojku.

<< předchozí 1 2 3 4 5