Lektor

Lektor

Česko

• 28.4.2017  00:20

Matně ale přece jenom.. od Titanicu jsem snad lepší katastrofický film neviděl. No-time-out.. dynamické, strhující a luxusně natočené peklo.

• 5.1.2016  23:06

Fantastický Will Smith a.. a to je vše.

• 17.5.2017  18:12

Až konec poruší tu dokonale funkční šablonu, protože je lehce nevyzpytatelnej. Souhlas s tím jak si Clint dokáže poradit s prvoplánovým sentimentem, že ten film prostě nechybuje a že Costner hraje jednoho z nejsympatičtějších antihrdinů filmového plátna.

• 28.4.2017  00:26

Tyhle malé úsporné horory, které dokážou vytvořit atmosféru hustější jak čoklíci velkých producentů mě prostě baví. Na plnou hubu.. chvílemi jsem sral strachy.

• 3.9.2016  15:35
    Donnie Darko (2001)

šklapni

• 2.6.2017  14:26

Patos fašizmu na nejvyšší úrovni. Clint předpokládá, že divák bude automaticky sympatizovat se životem, protože vesměs žádné postavě se nedá fandit. Flashbacky jsou lepší a působí jako by byli z jiného filmu. Válečné scény bavily, především ta úplně první. Krásně utlumené barvy a pomalá, plynoucí hudba.. za mě ale celkově slabší eastwoodovka.

• 1.10.2016  15:56
    Dracula (1992)

Coppoluv prolog o vzniku Draculi je ukázka absolutní, filmařské dokonalosti a geniality. Nejdokonalejší forma co si lze snad představit a dejme tomu rozporuplný obsah. Což já osobně ale beru jako klad, protože se tak jedná o jedinečné dílo a to i přesto, že jde o celosvětově známou předlohu. Ta invence je omamná a romance svým způsobem strhující.

• 17.12.2016  20:18

Výborná režie a celkově fajn feeling s funkčním a uvěřitelným světem a proto právě zamrzí, že se jedná o obyčejný slasher.

• 21.7.2018  22:39

Nemainstreamová nad-žánrovka, kterou právě z té šablony vyhazuje zacházení s postavami jako v luxusním rodinném dramatu. Čímž vlastně "Hereditary" 3/4 je, jen občas upadne někomu hlava nebo se někdo objeví ve stínu (brrr). Posledních cca třicet minut jsou pro mě osobně ale jedny z nejintenzivějších za hodně, hodně dlouhou dobu (domyslete si co chcete). Výborná Toni Collete, dokonalá režie. 9/10.

• 15.5.2016  10:22

Hrůza. V podstatě to stejné co díl první, ale akce je díky bohu alespon přehlednější a o něco lepší.

• 27.11.2017  16:43

"Well, my philosophy is that worrying means you suffer twice." Pro mě povedenější návrat než u prvního Hobita.

• 9.12.2017  01:52

Masturbace bez vyvrcholení.

• 9.2.2016  18:38
    Gauneři (1992)

Jedna ze tří nejlepších tarantinovek.

• 16.12.2016  20:16
    Gravitace (2013)

Gravity je vyjímka potvrzující pravidlo, že dobrý film potřebuje dobrý příběh. Vesmírná survival story, kde absenci pořádného příběhu vyvažují ostatní filmové složky, které jsou dotaženy do úplného maxima.

• 12.11.2016  22:08

Neuvěřitelná jatka, která trochu táhne dolů CGI a inspirující životopisný příběh, který občas kazí hromádka patosu. Garfield dobrý, Mel si prosazuje svou a já se bavil. Ve výcvikovém táboře dokonce víc, než kdy jindy za poslední dobu. Technicky se to ovšem na "Saving Private Ryan" po těch všech srovnání nechytá.

• 18.8.2018  19:20
    Hancock (2008)

Konec blbne, ale ten je z velké části odraz super hrdinských filmů - kokotina (vůbec nic proti) nebo spíš Hancockotina x). Perfektní zábava, kde si Berg dělá co chce, a kterou nepobere jen člověk bez nadhledu.

• 1.3.2016  22:01

Ano! Už jen proto, že Waltz předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů všech dob. Jak je u Tarantina zvykem - návykové.

• 3.6.2016  11:29

Žánrový milník. Pak už jen záleží na tom, jestli je funkční a nebo fail.. Plná palba mluví za vše. x)

• 24.6.2016  12:54

V podstatě daleko více sentimentální Finding Nemo, což je ale bohužel spíše na škodu. Zootopia zatím vládne.

• 11.10.2015  01:17
    Hledám Amy (1997)

Strhující love story s myšlenkovým - sexuálním přesahem x)). Nejromantičtější, nejzábavnější a pro mě nejlepší Smith.

• 2.12.2018  21:25

Nejlepší Hobit, ale přesto o dvě třídy slabší než kterýkoliv LOTR.

• 14.3.2016  21:35

Pche.. škatulkovat Leoneho "opus magnum" pouze mezi nejlepší věci svého subžánru je čisté pokrytectví. Jeden z pěti nejlepších filmů, co jsem vůbec kdy viděl! Vykřičník.

• 23.12.2016  23:31

Heroic hixploitation v nadupaném videoklipu s překvapivě velkou psychickou újmou.

• 17.5.2017  15:59

Nejlepší film Wrighta, Pegga a Frosta. Jedna z nejlepších buddy-movie a jeden z nejlepších policejních (hehe) filmů vůbec. A pravděpodobně moje nejoblíbenější komedie. Geniální film.

• 15.3.2017  23:15
    John Wick 2 (2017)

Tématicky trošku zívačka. Akční scény, ano, jsou surové a jsou hmatatelnější než v jedničce, kde cítíte, že to zkrátka režíroval kaskadér ale v podstatě jim chybí kreativita co se týče choreografie (vyjímaje 1v1) a co se týče mytologie okolo hlavního hrdiny, přijde mi to už trochu přes. Naopak mytologie okolo podsvětí paráda. Pak především potěší pár scénáristických nápadů, že celé je to velmi, velmi stylové a že Reeves do toho dává očividně vše, žije tím a to by se mělo ocenit. Na Commona se budu těšit v dalším díle ;-).

• 21.5.2017  20:18

Nechtěně směšné ve vážných situacích ale převažuje to tuna killů, krve a hlášek.

• 22.4.2018  10:29

Až na přivřenou obálku ve dveřích.. Dokonalost.

• 12.3.2016  20:36

Až jsem se z těch odkazů na Tarantina krapet přejídal. :-)))

• 13.12.2016  06:53

Zamilovanost. V jeho době jsme se minuli ale nakonec jsme se přece jenom našli. Prozatím docenění hry s názory a myšlenkamy + brilantní filmařiny a časem, kdo ví, třeba láska (nikdy není pozdě, ne). Poslední scénu (včetně penisu) rámuju už teď. Souboj systému a anarchie.. rozkoš.

• 17.4.2017  01:15
    Kmotr (1972)

Hodnotit jednotlivé filmové složky je zde zcela zbytečné.. The Godfather je zkrátka nejlepším filmem všech dob.