Lektor

Česko

1 2 3 4 5 následující >>
    • 22.8.2018  17:34
    To (2017)

Stačí přistoupit na hru. Kontrast je šílenej, ale je to výbornej film a rozhodně nejzábavnější horor za hromadu let.

• 6.10.2017  22:52

"My face is mine, my hands are mine, my mouth is mine, but Im not. Im yours."

• 30.1.2016  21:00
    Total Recall (1990)

Chtít po tom ponurejší a melancholičtější feel (Blade Runner) je nejspíš nesmysl, ale kdyby to nebylo tak hrozně vzorově v "lehká-popkornová-zábava" hávu, bylo by to ještě lepší. Pro mě i tak nejlepší Verhoeven.

• 10.3.2018  15:28
    Tvář vody (2017)

Bez podpory ale s pochopením spíš ocenění za ten vlezdoprdelskej scénář než za film roku.. Minimálně "Phantom Thread" a "Ebbing" jsou o dvě úrovně víš. Ten film není špatnej ale hype společně s akademií to pochoval. 7/10

• 1.6.2017  21:40
    Uteč (2017)

Originální a znepokojující zábava. Režie a hlavní herec na jedničku a konec potěší jistě nejedno zajebaný sluníčko. <3

• 25.2.2016  20:47

Tísnivá dialogová hra, která vytrvalého diváka nakonec odvděčí skvělým finále. Kelly opětovně naprosto okouzlující.

• 11.6.2016  15:48

Rozhodně se nejedná o žádné zklamání, přesto je to o něco slabší než jednička. Řemeslně téměř dokonalé, Wan v tomto žánru v současnosti nemá konkurenci ale tak trošku se bojím, jak to bude vypadat někde jinde (Aquaman). První polovina je infarktová. Famozní hra s napětím vždy perfektně vyvrcholená. Druhá polovina zvolní a přesto, že to jsem právě chtěl (budování vztahů, rozvíjení vztahů ad.) zvolnilo se možná až příliš a tak finále nepůsobí tak destruktivně jak by se čekalo. Trošku mi navíc vadí jak se z paranormálních jevů stává svým způsobem okaté fantasy. Přece jenom je v některých chvílích lepší ta "nevědomost". Ale jinak velká spokojenost. Emoce fungují a dvojici Warrenovích bych chtěl ještě alespon vidět v uzavření této trilogie, samozřejmě pod taktovkou Jamese Wana. 8/10.

• 10.12.2016  00:05

Nefunkční postavy a jejich vztahy a nefunkční emoce.. nepochopitelné a neodpustitelné. Cottilardy ale okouzlující a téměř všechny akční scény super. Scéna v kině a policejní stanice ovšem vládne.

• 8.3.2016  21:07

Hilfe!!!

• 7.10.2017  00:39

Mě se především líbí, jak režie umí být citlivá ale naopak i hodně drsná, jak pracuje s postavami a "herci", jak nemainstreamově používá akční scény a kam se celkově proti veškerým očekáváním ubírá zakončení trilogie s názvem "war", ač jde především o ten vnitřní boj. Tedy myslím, že v rozkoši bude především užší část publika.. ostatně už to je samo o sobě odkaz na tolik zminovanou Apokalypsu x). Reevesovi bych přál minimálně nominaci na oscara za režii.

• 27.2.2016  19:59
    Vše o Evě (1950)

Spíš All about Margo, ale i tak.. skvostně zahraná konverzačka a jeden z dalších důkazů, že pro ty opravdové filmové klenoty se musí snad co nejhlouběji.

• 11.6.2016  21:37

Scénáristická jebačka. To nejsem schopný akceptovat i přesto, že se jedná o přebarvenou nerd-fantasy. Navíc mi příjde, že Jonesovi pojem "dynamika" nic neříká.. ty akční scény prostě nemají štávu. Kouká se na to ale hezky (orkové jsou úžasní) hudba je fajn a některé momenty téměř epik. Dvojka (pokud bude) bude lepší.

• 21.5.2016  00:20

Prolog fajn, Quicksilver boží a Wolverinovo větší cameo pomrkává i na staršího diváka, jinak ale věc absolutně bezcharakterní. Jakoby se Singer zaprodal. Toho čeho jsem si na jeho X-Menech cenil vždy nejvíce, tedy toho jak dokážou být na komiks neotřelý, inteligentní a především jak upředtnostnují cennější atribut, jakým je psychologie před humorem (zdravím Avengers) je nejspíš pryč. PS: Druhá projekce byla alespoň daleko zábavnější.

• 25.1.2019  12:30

Film roku.

• 25.9.2016  16:34

Vzestup a pád v dokonalé podobě. Předloha je jednohubka (i když koketující s dokonalostí), tohle je ovšem k mému překvapení díky De Palmove režii extravagantní epos definující svůj vlastní subžánr (šablona). De Palmuv nejlepší film.

• 25.1.2019  12:47

A Star Is Born x Bohemian Rhapsody - 1:0. x)

• 16.11.2016  22:26

Twist jsem tušil po čtvrtině filmu ale právě proto jsem se těšil na finále. Přes psychologický rozbor, dramatickou-sociální stránku, trochu komiksový přesah a libování ve vyprávění mě nejvíc bavilo to, čeho jsem ve filmu čekal popravdě nejméně, akce. Skvěle zrežírovaná, chlapská, přehledná. Daleko syrovější a lepší handtohand než v prvním Wickovi, kterého kdekdo oslavuje jakožto novodobou klasiku. 8/10.

• 25.9.2016  12:15
    Četa (1986)

Závěrečný Taylorův voice-over je to jediné inteligentní.. Jinak je Četa skrz na skrz prohryzaná moralistickými žvásty, které jsou prostě hloupé a ruší. Skvělý soundtrack, duo Berenger/Dafoe a akční scény. Čistě válečný film. Skvělý válečný film. Jsou tam sice nějaké vnitřní boje, ale bez detailů pro masy a i proto srovnání s Coppolovou Apokalypsou (což je pro mě nejlepší film obsahující válečný konflikt) nepřipadá k úvaze.

• 30.9.2016  14:19

"Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi." Volba je děvka a každej na ní máme nárok. Ten film ve mě budí vášeň. 8/10.

• 14.6.2017  22:38

Po "No Sanctuary" nejlepší díl vůbec. Dokonalost.

• 22.11.2017  00:10

Tímhle dílem je pro mě TWD zpět. Hodnocení bez kompromisů.

1 2 3 4 5 následující >>