Lektor

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 8.7.2019  00:47
    Annabelle 3 (2019)

Něco mezi solidní sračkou a naprostou kokotinou.

• 25.1.2019  12:37

Diametrálně jiných pět hvězd (Green Book, First Man - absolutní zážitky) ale furt výborná, chytrá zábava a skvělá filmařina. 90%.

• 21.7.2018  22:39

Nemainstreamová nad-žánrovka, kterou právě z té šablony vyhazuje zacházení s postavami jako v luxusním rodinném dramatu. Čímž vlastně "Hereditary" 3/4 je, jen občas upadne někomu hlava nebo se někdo objeví ve stínu (brrr). Posledních cca třicet minut jsou pro mě osobně ale jedny z nejintenzivějších za hodně, hodně dlouhou dobu (domyslete si co chcete). Výborná Toni Collete, dokonalá režie. 9/10.

• 25.1.2019  12:30

Film roku.

• 25.1.2019  12:47

A Star Is Born x Bohemian Rhapsody - 1:0. x)

• 10.3.2018  15:44

"Bridge of Spies" mě dostal víc, ale vyjímaje ho, tak minimálně od "Munich" je to nejlepší Spielberg. A rozhodně bych to nenazýval nudou, ba naopak. Vzhledem k tématu to má luxusní tempo, je to zajímavé a každý záběr je opět precizně komponovaný. Navíc, Hanks mě v téhle roli fakt bavil.

• 18.10.2017  23:11

Akční scény (především ta cca desetiminutovka na schodišti) perfektní ale kdo zná Netflix a konkrétně Daredevila, nebude nijak zvlášt překvapen. Stylově zrežírovaná věc, která se mi líbí víc než první Wick.

• 31.12.2017  00:10

Pravděpodobně nejnáročnější film, co jsem vůbec kdy viděl. Především kvůli tomu, že zodpoví otázky na úkor toho, aby jich kladl dvakrát tolik. Když se pak divák opakovaně vrací a jako hlavní protagonista pátrá a hledá odpovědi, převážně je nenajde a nebo dostane jen určité fragmenty. Villeneuve prohlásil, že má rád tajemství a přes tajemství hodně, hodně hustou mlhu. Povedlo se. BR 2049 mi v hlavě leží už týdny a nedá mi o moc víc než logické teorie a dedukce. Jestli měl (měl!) Denis v plánu abyste na jeho film nezapomněli, aby jste ho studovali a řešili .. opět se povedlo. No ale ke konstataci.. BR 2049 je dlouhý, pomalý, koncentrovaný, kompaktní, audiovizuálně dokonalý, myšlenkově bohatý, chytře napsaný, téměř hypnotický, lidštější než lidský Masterpiece.

• 29.12.2017  01:49
    Bright (2017)

Asi prvních čtyřicet minut je to solidní sračka, kde občas akorát tak sedne nějak fuck nebo shit. Pak ale začne chemie docela fungovat, fucky a shity přistanou ještě líp a na řadu se dostaví výborná akce a s krví se rozhodně nešetří. Takže nakonec díky nižšímu očekávání a většímu nadhledu spokojenost i když přizabitej potenciál samozřejmě zamrzí. Noomi Rapace děsivě moc mrdatelná.

• 15.3.2017  23:15
    John Wick 2 (2017)

Tématicky trošku zívačka. Akční scény, ano, jsou surové a jsou hmatatelnější než v jedničce, kde cítíte, že to zkrátka režíroval kaskadér ale v podstatě jim chybí kreativita co se týče choreografie (vyjímaje 1v1) a co se týče mytologie okolo hlavního hrdiny, přijde mi to už trochu přes. Naopak mytologie okolo podsvětí paráda. Pak především potěší pár scénáristických nápadů, že celé je to velmi, velmi stylové a že Reeves do toho dává očividně vše, žije tím a to by se mělo ocenit. Na Commona se budu těšit v dalším díle ;-).

• 14.3.2017  23:17

Mangolduv odkaz je Wolverineho náhrobek.

• 18.6.2017  11:16

Pláž, voda, slunce a svaly, kozy a zpomalovačky naplno. Navíc, má to fekálnější humor jak od Setha Rogena. Spíš parodie a hroznej "no-brain" úlet, ale já se bavil a minimálně třikrát jsem málem skapal smíchy.

• 21.4.2017  15:56

Chápu spíše čtyři hvězdy než dvě, protože narozdíl od předešlých dílů tvůrci tvoří celej ten "WTF" koncept úmyslně ale pro mě je to až moc no-brain záležitost. Úspěšně nahláškovaná scénáristická katastrofa. No ale třeba taková akční scéna ve vězení, úplně celá, dokonalá.

• 8.5.2017  21:36

Za poslední roky tu pravděpodobně nebyl film, co by tak moc definoval pojem "zábava". Nic se nezměnilo.. "Vol.1" je pro mě stále nejlepší marvelovka (nepočítám X-men universe) ale je to obdivuhodná věc, hlavně, jak je se vším tím množstvím faktorů perfektně funkční.

• 1.6.2017  21:33

Protože lidé zůstávají stejní, jen svět se mění... Pro mě lepší než jednička a klidně kamenujte.

• 14.10.2017  13:17
    Temná věž (2017)

McConaughey mě bavil, ale jinak je to hrozně špatnej film a to jsem předlohu nečetl, takže v tom není žádná zaujatost skrz očividnou zpackanost.

• 22.8.2018  17:34
    To (2017)

Stačí přistoupit na hru. Kontrast je šílenej, ale je to výbornej film a rozhodně nejzábavnější horor za hromadu let.

• 10.3.2018  15:28
    Tvář vody (2017)

Bez podpory ale s pochopením spíš ocenění za ten vlezdoprdelskej scénář než za film roku.. Minimálně "Phantom Thread" a "Ebbing" jsou o dvě úrovně víš. Ten film není špatnej ale hype společně s akademií to pochoval. 7/10

• 1.6.2017  21:40
    Uteč (2017)

Originální a znepokojující zábava. Režie a hlavní herec na jedničku a konec potěší jistě nejedno zajebaný sluníčko. <3

• 7.10.2017  00:39

Mě se především líbí, jak režie umí být citlivá ale naopak i hodně drsná, jak pracuje s postavami a "herci", jak nemainstreamově používá akční scény a kam se celkově proti veškerým očekáváním ubírá zakončení trilogie s názvem "war", ač jde především o ten vnitřní boj. Tedy myslím, že v rozkoši bude především užší část publika.. ostatně už to je samo o sobě odkaz na tolik zminovanou Apokalypsu x). Reevesovi bych přál minimálně nominaci na oscara za režii.

• 22.11.2017  00:10

Tímhle dílem je pro mě TWD zpět. Hodnocení bez kompromisů.

• 1.6.2016  20:59

Ale ano "Bay is back !!" a ve velkém, tedy výpravou neohromí ale v subžánru, kde dokáže áčkově prodat i hnusnou ruční kameru absolutně vládne. Zatraceně vážná forma. V podstatě aktuální téma živě.

• 11.11.2016  13:55
    Anthropoid (2016)

Rozhodně né film bez chyb, ale dokonalá pocta. Byl jsem hrdej a emočně mě to rozložilo.. nemůžu jinak.

• 24.3.2016  23:10

Ořezaný vypravěč (prodloužená bude nutnost) a nejspíš mě ještě čeká lehké vzdělávání v DC mytologii ("Luthor knows everything?") Jinak perfektní. Dokonce odpouštím i to, že duel Bat x Sup není highlightem téhle dvou a půl hodinové události. Akce ve skladu (Martha) dokonalá ! Postapokalyptická "pouštní" vize opojná a digifinále héroické. Snyder myslel hodně dopředu a já se začínám nebezpečně těšit, co bude příště. Snubák dojal. Geek ve mě zvítězil. 9/10.

• 25.5.2018  11:46

Dojebávání mytologie tentokrát nesedlo. 40%.

• 25.9.2016  01:24

... Franco, Rogen a to nejlepší z nich, respektive z jejich fekálního humoru. Navíc, má to přesah a sdělení, což je samo o sobě.. no, zajímavé.

• 26.5.2016  21:42

Tady není o čem. Po druhé projekci zvedám. Akce sama o sobě fantastická - přehledná a dynamická. Ta choreografie je zkrátka drtivá (Black Widow !!!). Humor Ok. Především mě však velice potěšil scénář, který je plně funkční, nepůsobí křečovitě a na Marvel je ponekud hodně neotřelý (twist je super). Komorní scény, tedy konverzace paráda. Nepůsobí to směšně, motivace jsou jasné, pochopitelné a emoce fungují. Sám nevím, který díl série bych zvolil za ten úplně nejlepší.. no, mezi pěti top si Civil War místo nejspíš najde. Bucky rulezz !

• 13.2.2016  20:46
    Deadpool (2016)

Padám. Love story roku. Ne fakt, anti-hrdinský nářez, který dává na prdel většině hrdinským nářezům. Reynolds zdaleka nejsympatičtější "super matherfucker nehrdina" široko daleko. Tuny odkazů, gagů, skvělé akce a styl vyprávění, který z tuctovky dělá věc zajímavou. Stejně je na tom ale nejlepší ta viditelná láska tvůrců k postavě. Honem, honem dvojku.

• 28.4.2017  00:20

Matně ale přece jenom.. od Titanicu jsem snad lepší katastrofický film neviděl. No-time-out.. dynamické, strhující a luxusně natočené peklo.

• 28.4.2017  00:26

Tyhle malé úsporné horory, které dokážou vytvořit atmosféru hustější jak čoklíci velkých producentů mě prostě baví. Na plnou hubu.. chvílemi jsem sral strachy.

<< předchozí 1 2 3 4 5