Lektor

Česko

• 13.4.2019  06:05

Počátek hadr.

• 17.12.2016  20:18

Výborná režie a celkově fajn feeling s funkčním a uvěřitelným světem a proto právě zamrzí, že se jedná o obyčejný slasher.

• 14.3.2017  01:42

Space opera, lehká satira.. Audiovizuálně nejopojnější a nejzábavnější Marvelovka s nejúžasnější výpravou a s jedním z nejlepších a nejdojemnějších finále. Čas navíc prověřil, že tuhle partičku hajzlů se srdcem na pravým místě mám přece jenom nejradši.

• 19.12.2016  03:25

U takové témy mám vždy obavy z kalkulu a naopak, že k nadšenému příjmutí hraje roli vždy nějaká ta povinnost či vnitřní vina. Dvanáct let v řetězech je výpovědí doby, stejně tak člověka, bez laciného sentimentu.. Brilantně natočené, brilantně zahrané (Fassbender je dábel !) a silné, opravdu silné drama. Tedy bez obav.

• 28.5.2017  23:56
    Coherence (2013)

Vysoká hra.

• 16.12.2016  20:16
    Gravitace (2013)

Gravity je vyjímka potvrzující pravidlo, že dobrý film potřebuje dobrý příběh. Vesmírná survival story, kde absenci pořádného příběhu vyvažují ostatní filmové složky, které jsou dotaženy do úplného maxima.

• 2.12.2018  21:25

Nejlepší Hobit, ale přesto o dvě třídy slabší než kterýkoliv LOTR.

• 8.3.2016  21:07

Hilfe!!!

• 15.5.2016  10:22

Hrůza. V podstatě to stejné co díl první, ale akce je díky bohu alespon přehlednější a o něco lepší.

• 26.2.2016  10:21

Tam, kde se Pancharti báli přitlačit, na co Gauneři ve své době ještě prostě neměli a v čem se Pulp zase naopak až příliš utápěl, je Tarantinův epos z divokého západu nejvyváženější, nejfunkčnější.. zkrátka, nejlepším filmem v mistrově filmografii. Definitivně.

• 11.10.2016  23:27

Ve svém subžánru (kokotiny) dokonalost. Objektivně samozřejmě víc dát nemůžu, ale znám to nazpamět.

• 14.3.2016  22:10

Co se týče pocitů, emocí.. zkrátka, co mě chytá za srdce, v tom Jacksonova LOTRří trilogie absolutně vládne. Ale co se týče hlavy, Nolanova netopýří trilogie nemá konkurenci. Nejsofistikovanější trilogie vůbec. TDKR je přes pár výtek nezpochybnitelně vynikajícím zakončením mého milovaného bojovníka se zločinem.

• 3.4.2016  21:41

Mám u Marvelu rád tu zcivilněnou formu (třeba Cap. 2), ale tohle musí milovat každý fanoušek komiksu !

• 24.8.2017  10:32

Říká se, že dobrá režie se pozná podle toho jak moc se nepředvádí. Tady je opak pravdou. Naprosto geniálně zrežírovaná komiksová adaptace. A můj velmi, velmi oblíbený film.

• 12.12.2016  00:10

Film perfekcionalisty o perfekcionalistovy. Progresivní filmařina.. na diváka ponekud náročná, přesto s dostatečnou pozorností přehledná. Žasl jsem.

• 1.10.2015  23:35

Můj nejlepší přítel, kráčející ruku v ruce v těch nejtěžších okamžicích mého života. Devadesát jedna minut a tisíce těch nejrozporuplnějších vzpomínek a pocitů. Těžko vysvětlitelné, v podstatě ale absolutní láska a můj nejoblíbenější film vůbec.

• 1.3.2016  22:01

Ano! Už jen proto, že Waltz předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů všech dob. Jak je u Tarantina zvykem - návykové.

• 25.8.2016  16:20
    Přenašeči (2009)

"Sometimes choosing life is just choosing a more painful form of death."

• 14.3.2016  21:54

Filozofující epos s myšlenkovým přesahem. Geniální dílo, které koho osloví toho zanechá v blažené rozkoši. Snyder (Moore) je vizionář, Fong nenápadný génius. "Watchmen" jeden z mých nejoblíbenějších.

• 10.12.2016  00:05

Nefunkční postavy a jejich vztahy a nefunkční emoce.. nepochopitelné a neodpustitelné. Cottilardy ale okouzlující a téměř všechny akční scény super. Scéna v kině a policejní stanice ovšem vládne.

• 18.8.2018  19:20
    Hancock (2008)

Konec blbne, ale ten je z velké části odraz super hrdinských filmů - kokotina (vůbec nic proti) nebo spíš Hancockotina x). Perfektní zábava, kde si Berg dělá co chce, a kterou nepobere jen člověk bez nadhledu.

• 21.5.2017  20:18

Nechtěně směšné ve vážných situacích ale převažuje to tuna killů, krve a hlášek.

• 1.10.2016  14:21

Crowe hraje nejlíp, Foster hraje nejlepší postavu. Fantastická hudba a pak už nic, nic co bych měl zapotřebí vychvalovat, ba naopak..

• 13.9.2016  22:01
    Až na krev (2007)

Film, který u mě definoval pojem "masterpiece".

• 15.9.2015  22:58

Jeden z nejlepších a nejinteligentnějších akčních spektáklů, co jsem měl možnost vidět. Kluzká ale vypointovaná forma. Formálně správně neosobní a špinavé. Damon x Bourne skvěle kompaktní, akce vynikající (Bourne vs Desh - nejlepší fyzický duel co jsem viděl). Greengrass je machr, u jehož "ultimáta" by se udýchala slavná série M:I společně s většinou bondovek.

• 17.5.2017  15:59

Nejlepší film Wrighta, Pegga a Frosta. Jedna z nejlepších buddy-movie a jeden z nejlepších policejních (hehe) filmů vůbec. A pravděpodobně moje nejoblíbenější komedie. Geniální film.

• 3.1.2017  00:23

Bloom sucks.

• 29.5.2016  13:42
    Pokání (2007)

Geniální režie, dech beroucí herecké výkony, dokonalá technická stránka a scénář, který je přes více motivů v podstatě o nejstarší, nejvděčnější a nejuvědomělejší tématice.. o lásce.

• 2.6.2017  14:26

Patos fašizmu na nejvyšší úrovni. Clint předpokládá, že divák bude automaticky sympatizovat se životem, protože vesměs žádné postavě se nedá fandit. Flashbacky jsou lepší a působí jako by byli z jiného filmu. Válečné scény bavily, především ta úplně první. Krásně utlumené barvy a pomalá, plynoucí hudba.. za mě ale celkově slabší eastwoodovka.

• 23.12.2016  23:31

Heroic hixploitation v nadupaném videoklipu s překvapivě velkou psychickou újmou.