Lektor

Lektor

Česko

• 4.1.2017  02:00
    Morgan (2016)

Scénář je máčka a škatulka "horor" vtip ale je to luxusně natočené a má to úžasně nasnímanou a přehlednou akci. Relativně zajímavé a zábavné a Kate Mara.. čičí.

• 3.1.2017  00:23

Bloom sucks.

• 30.12.2016  03:18
    Kmotr II (1974)

Nevýslovně smutný příběh člověka, který ztratil vše. Doceněno napodruhé.

• 29.12.2016  19:55
    Neúplatní (1987)

Ennio je bůh a jeho hudba je kouzelná ale De Palma sní v Neúplatných po většinu času neumí pracovat. Brutální gangsterka by neměla připomínat zrovna tu jemnou poezii westernu. Některé scény na hraně parodie, nejlepší postava (Connery) zemře příliš brzy a De Niro je trestuhodně upozadněnej... ke zbytku nemám výhrady.

• 24.12.2016  00:05

Čistá space opera a špinavá válečná akce, která je téměř stejně přitažlivá jako zvuk zkřížených světelných mečů.. téměř. Nakonec snad pocit, že efekty už nemůžou být lepší, že postavy jsem si všechny do jedné oblíbil a že se Vaderova "one man show" zapíše do dějin (v předaleké galaxii tedy určitě). Navíc to rozvíjení a doplnovaní SW světa je pro věrného fanouška prostě extáze.

• 23.12.2016  23:31

Heroic hixploitation v nadupaném videoklipu s překvapivě velkou psychickou újmou.

• 19.12.2016  03:25

U takové témy mám vždy obavy z kalkulu a naopak, že k nadšenému příjmutí hraje roli vždy nějaká ta povinnost či vnitřní vina. Dvanáct let v řetězech je výpovědí doby, stejně tak člověka, bez laciného sentimentu.. Brilantně natočené, brilantně zahrané (Fassbender je dábel !) a silné, opravdu silné drama. Tedy bez obav.

• 19.12.2016  00:22

V době digitálních sraček se musí tak poctivá a inovativní filmařina docenit. A i přesto, že to u mě možná za plný počet není, rád si právě z toho to důvodu v hodnocení přidám.

• 17.12.2016  20:18

Výborná režie a celkově fajn feeling s funkčním a uvěřitelným světem a proto právě zamrzí, že se jedná o obyčejný slasher.

• 16.12.2016  20:16
    Gravitace (2013)

Gravity je vyjímka potvrzující pravidlo, že dobrý film potřebuje dobrý příběh. Vesmírná survival story, kde absenci pořádného příběhu vyvažují ostatní filmové složky, které jsou dotaženy do úplného maxima.

• 13.12.2016  06:53

Zamilovanost. V jeho době jsme se minuli ale nakonec jsme se přece jenom našli. Prozatím docenění hry s názory a myšlenkamy + brilantní filmařiny a časem, kdo ví, třeba láska (nikdy není pozdě, ne). Poslední scénu (včetně penisu) rámuju už teď. Souboj systému a anarchie.. rozkoš.

• 12.12.2016  00:10

Film perfekcionalisty o perfekcionalistovy. Progresivní filmařina.. na diváka ponekud náročná, přesto s dostatečnou pozorností přehledná. Žasl jsem.

• 10.12.2016  17:41

Mistrovský scénář pod taktovkou koncentrované režie s herci, jejiž postavy jsou učebnicovým příkladem psychologického rozboru a propracovanosti. Fincher je v sedmičce atraktivnější a výraznější, ale netroufnu si říct kdo je lepší...

• 10.12.2016  00:34
    Sedm (1995)

Best of Fincher. Bezchybná režie, skvělí herci a zdrcující, nezapomenutelná a geniální pointa.

• 10.12.2016  00:05

Nefunkční postavy a jejich vztahy a nefunkční emoce.. nepochopitelné a neodpustitelné. Cottilardy ale okouzlující a téměř všechny akční scény super. Scéna v kině a policejní stanice ovšem vládne.

• 9.12.2016  03:55
    Nový svět (2005)

Skloubení lásky s lhostejností. Já se chci nechat ale celkově unést a né jen občas žasnout nad jednotlivými momenty...

• 21.11.2016  23:43

Rose Byrne pro mě byla třičtvrtě filmu největší bitch za poslední roky. Ale pak řekla tu větu a já ji pochopil a nemohl se dál zlobit. Láska a všechny její stránky. Dobré stránky a i ty špatné.. Promyšlený a moc, moc krásný film a díky práci režiséra se scénářem a emocemi, které vyvolává je jedním z nejlepších ve svém žánru co jsem viděl.

• 16.11.2016  22:26

Twist jsem tušil po čtvrtině filmu ale právě proto jsem se těšil na finále. Přes psychologický rozbor, dramatickou-sociální stránku, trochu komiksový přesah a libování ve vyprávění mě nejvíc bavilo to, čeho jsem ve filmu čekal popravdě nejméně, akce. Skvěle zrežírovaná, chlapská, přehledná. Daleko syrovější a lepší handtohand než v prvním Wickovi, kterého kdekdo oslavuje jakožto novodobou klasiku. 8/10.

• 12.11.2016  22:08

Neuvěřitelná jatka, která trochu táhne dolů CGI a inspirující životopisný příběh, který občas kazí hromádka patosu. Garfield dobrý, Mel si prosazuje svou a já se bavil. Ve výcvikovém táboře dokonce víc, než kdy jindy za poslední dobu. Technicky se to ovšem na "Saving Private Ryan" po těch všech srovnání nechytá.

• 12.11.2016  21:50
    Příchozí (2016)

Klasicky Vileneuvevova hypnotická jízda. Neuvěřitelně vtahující, jemná a inteligentní sci-fi.

• 11.11.2016  13:55
    Anthropoid (2016)

Rozhodně né film bez chyb, ale dokonalá pocta. Byl jsem hrdej a emočně mě to rozložilo.. nemůžu jinak.

• 3.11.2016  21:49
    Terminátor (1984)

"I came across time for you, Sarah. I love you. I always have." Ta romance mě dostává x)). Odstupem času stále nejlepší Cameron a pro mě po Matrixu nejlepší akční/sci-fi vůbec.

• 3.11.2016  20:34
    Pearl Harbor (2001)

Vizuálně a esteticky tak opojné, že k vysokému hodnocení mě nevede jen sladká nostalgie. Ale odstupem času až příliš prvoplánové, což především u romance zamrzí.. Jeden z nejlepších Zimmerových soundtracků.

• 11.10.2016  23:27

Ve svém subžánru (kokotiny) dokonalost. Objektivně samozřejmě víc dát nemůžu, ale znám to nazpamět.

• 1.10.2016  15:56
    Dracula (1992)

Coppoluv prolog o vzniku Draculi je ukázka absolutní, filmařské dokonalosti a geniality. Nejdokonalejší forma co si lze snad představit a dejme tomu rozporuplný obsah. Což já osobně ale beru jako klad, protože se tak jedná o jedinečné dílo a to i přesto, že jde o celosvětově známou předlohu. Ta invence je omamná a romance svým způsobem strhující.

• 1.10.2016  14:21

Crowe hraje nejlíp, Foster hraje nejlepší postavu. Fantastická hudba a pak už nic, nic co bych měl zapotřebí vychvalovat, ba naopak..

• 30.9.2016  14:19

"Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi." Volba je děvka a každej na ní máme nárok. Ten film ve mě budí vášeň. 8/10.

• 30.9.2016  10:12

Relativně zajímavé, zábavné a skvěle zahrané (Madsen level pod Deppem). Al v netypickém postavení ale opět excelentní. Ne tak komplexní ale jako funkční předskokan, třeba pro Casino, paráda.

• 25.9.2016  16:34

Vzestup a pád v dokonalé podobě. Předloha je jednohubka (i když koketující s dokonalostí), tohle je ovšem k mému překvapení díky De Palmove režii extravagantní epos definující svůj vlastní subžánr (šablona). De Palmuv nejlepší film.

• 25.9.2016  14:10

Scénáristická dokonalost. Moji nejoblíbenější Coeni a jeden z nejlepších mafiánských filmů vůbec.