Lektor

Lektor

Česko

• 25.9.2016  13:57
    Barton Fink (1991)

Svým způsobem hrozně inspirující snímek. Je možné, že mu budu ještě jednou v životě docela dost vděčný.

• 25.9.2016  12:15
    Četa (1986)

Závěrečný Taylorův voice-over je to jediné inteligentní.. Jinak je Četa skrz na skrz prohryzaná moralistickými žvásty, které jsou prostě hloupé a ruší. Skvělý soundtrack, duo Berenger/Dafoe a akční scény. Čistě válečný film. Skvělý válečný film. Jsou tam sice nějaké vnitřní boje, ale bez detailů pro masy a i proto srovnání s Coppolovou Apokalypsou (což je pro mě nejlepší film obsahující válečný konflikt) nepřipadá k úvaze.

• 25.9.2016  01:24

... Franco, Rogen a to nejlepší z nich, respektive z jejich fekálního humoru. Navíc, má to přesah a sdělení, což je samo o sobě.. no, zajímavé.

• 25.9.2016  01:09
    Solaris (1972)

Třetí Tarkovskij a třetí tří hvězdné hodnocení a já si říkám, že na filmy tohohle uznávaného pana režiséra nejsem nejspíš ten pravý. Loučím se.

• 19.9.2016  23:01

Kouzlo těchto filmů (jako například u básní či citátů) je v tom, že na každého můžou působit jinak a každý si je i jinak může vyložit. Co je ovšem v každém případě neoddiskutovatelné, tak dokonalá režie.

• 13.9.2016  22:01
    Až na krev (2007)

Film, který u mě definoval pojem "masterpiece".

• 3.9.2016  15:35
    Donnie Darko (2001)

šklapni

• 25.8.2016  16:20
    Přenašeči (2009)

"Sometimes choosing life is just choosing a more painful form of death."

• 24.6.2016  12:54

V podstatě daleko více sentimentální Finding Nemo, což je ale bohužel spíše na škodu. Zootopia zatím vládne.

• 11.6.2016  21:37

Scénáristická jebačka. To nejsem schopný akceptovat i přesto, že se jedná o přebarvenou nerd-fantasy. Navíc mi příjde, že Jonesovi pojem "dynamika" nic neříká.. ty akční scény prostě nemají štávu. Kouká se na to ale hezky (orkové jsou úžasní) hudba je fajn a některé momenty téměř epik. Dvojka (pokud bude) bude lepší.

• 11.6.2016  15:48

Rozhodně se nejedná o žádné zklamání, přesto je to o něco slabší než jednička. Řemeslně téměř dokonalé, Wan v tomto žánru v současnosti nemá konkurenci ale tak trošku se bojím, jak to bude vypadat někde jinde (Aquaman). První polovina je infarktová. Famozní hra s napětím vždy perfektně vyvrcholená. Druhá polovina zvolní a přesto, že to jsem právě chtěl (budování vztahů, rozvíjení vztahů ad.) zvolnilo se možná až příliš a tak finále nepůsobí tak destruktivně jak by se čekalo. Trošku mi navíc vadí jak se z paranormálních jevů stává svým způsobem okaté fantasy. Přece jenom je v některých chvílích lepší ta "nevědomost". Ale jinak velká spokojenost. Emoce fungují a dvojici Warrenovích bych chtěl ještě alespon vidět v uzavření této trilogie, samozřejmě pod taktovkou Jamese Wana. 8/10.

• 3.6.2016  11:29

Žánrový milník. Pak už jen záleží na tom, jestli je funkční a nebo fail.. Plná palba mluví za vše. x)

• 1.6.2016  20:59

Ale ano "Bay is back !!" a ve velkém, tedy výpravou neohromí ale v subžánru, kde dokáže áčkově prodat i hnusnou ruční kameru absolutně vládne. Zatraceně vážná forma. V podstatě aktuální téma živě.

• 29.5.2016  13:42
    Pokání (2007)

Geniální režie, dech beroucí herecké výkony, dokonalá technická stránka a scénář, který je přes více motivů v podstatě o nejstarší, nejvděčnější a nejuvědomělejší tématice.. o lásce.

• 26.5.2016  21:42

Tady není o čem. Po druhé projekci zvedám. Akce sama o sobě fantastická - přehledná a dynamická. Ta choreografie je zkrátka drtivá (Black Widow !!!). Humor Ok. Především mě však velice potěšil scénář, který je plně funkční, nepůsobí křečovitě a na Marvel je ponekud hodně neotřelý (twist je super). Komorní scény, tedy konverzace paráda. Nepůsobí to směšně, motivace jsou jasné, pochopitelné a emoce fungují. Sám nevím, který díl série bych zvolil za ten úplně nejlepší.. no, mezi pěti top si Civil War místo nejspíš najde. Bucky rulezz !

• 21.5.2016  00:20

Prolog fajn, Quicksilver boží a Wolverinovo větší cameo pomrkává i na staršího diváka, jinak ale věc absolutně bezcharakterní. Jakoby se Singer zaprodal. Toho čeho jsem si na jeho X-Menech cenil vždy nejvíce, tedy toho jak dokážou být na komiks neotřelý, inteligentní a především jak upředtnostnují cennější atribut, jakým je psychologie před humorem (zdravím Avengers) je nejspíš pryč. PS: Druhá projekce byla alespoň daleko zábavnější.

• 15.5.2016  10:22

Hrůza. V podstatě to stejné co díl první, ale akce je díky bohu alespon přehlednější a o něco lepší.

• 9.5.2016  20:30

Inteligentní, syrové, atmosférické a na konci i dojemné. Film jenž přesahuje svůj vlastní subžánr.

• 1.5.2016  17:15
    Padesátka (2015)

Klasika z toho nebude, ale je to chvílemi příjemně úsměvné a Kotek jako režisér je sympaticky z půlky pamětník a z půlky nová škola. V pohodě za tři.

• 1.5.2016  17:09
    Maggie (2015)

Mohlo to být surové pokoukání, ale mainstream nutící kameru u každé "gore příležitosti" ucuknout to kazí. Spousta podobných, nezávislých filmů má navrch.

• 24.4.2016  13:46

Objektivně spíše za tři. Ale, za těch 14 let nepamatuju, kdyby mě ten film nebavil (a to jsem ho viděl nespočetněkrát), nebo mi dokonce nezlepšil náladu (lék!). Po čase tedy hodně osobní věc. A Wright jako režisér samozřejmě absolutně geniální.

• 3.4.2016  21:41

Mám u Marvelu rád tu zcivilněnou formu (třeba Cap. 2), ale tohle musí milovat každý fanoušek komiksu !

• 24.3.2016  23:10

Ořezaný vypravěč (prodloužená bude nutnost) a nejspíš mě ještě čeká lehké vzdělávání v DC mytologii ("Luthor knows everything?") Jinak perfektní. Dokonce odpouštím i to, že duel Bat x Sup není highlightem téhle dvou a půl hodinové události. Akce ve skladu (Martha) dokonalá ! Postapokalyptická "pouštní" vize opojná a digifinále héroické. Snyder myslel hodně dopředu a já se začínám nebezpečně těšit, co bude příště. Snubák dojal. Geek ve mě zvítězil. 9/10.

• 20.3.2016  13:55
    Backcountry (2014)

Klasická survival story, která je ale díky skvělé režii nadprůměrným a intenzivním zážitkem.

• 14.3.2016  22:10

Co se týče pocitů, emocí.. zkrátka, co mě chytá za srdce, v tom Jacksonova LOTRří trilogie absolutně vládne. Ale co se týče hlavy, Nolanova netopýří trilogie nemá konkurenci. Nejsofistikovanější trilogie vůbec. TDKR je přes pár výtek nezpochybnitelně vynikajícím zakončením mého milovaného bojovníka se zločinem.

• 14.3.2016  21:54

Filozofující epos s myšlenkovým přesahem. Geniální dílo, které koho osloví toho zanechá v blažené rozkoši. Snyder (Moore) je vizionář, Fong nenápadný génius. "Watchmen" jeden z mých nejoblíbenějších.

• 14.3.2016  21:35

Pche.. škatulkovat Leoneho "opus magnum" pouze mezi nejlepší věci svého subžánru je čisté pokrytectví. Jeden z pěti nejlepších filmů, co jsem vůbec kdy viděl! Vykřičník.

• 12.3.2016  20:36

Až jsem se z těch odkazů na Tarantina krapet přejídal. :-)))

• 8.3.2016  21:07

Hilfe!!!

• 1.3.2016  22:01

Ano! Už jen proto, že Waltz předvádí jeden z nejlepších hereckých výkonů všech dob. Jak je u Tarantina zvykem - návykové.