Lektor

Česko

1 2 3 4 5 následující >>
    • 27.2.2016  19:59
    Vše o Evě (1950)

Spíš All about Margo, ale i tak.. skvostně zahraná konverzačka a jeden z dalších důkazů, že pro ty opravdové filmové klenoty se musí snad co nejhlouběji.

• 26.2.2016  10:21

Tam, kde se Pancharti báli přitlačit, na co Gauneři ve své době ještě prostě neměli a v čem se Pulp zase naopak až příliš utápěl, je Tarantinův epos z divokého západu nejvyváženější, nejfunkčnější.. zkrátka, nejlepším filmem v mistrově filmografii. Definitivně.

• 25.2.2016  20:50

Best of Rogen ! Gaučák nutící do tripu. Praho, brzy !

• 25.2.2016  20:47

Tísnivá dialogová hra, která vytrvalého diváka nakonec odvděčí skvělým finále. Kelly opětovně naprosto okouzlující.

• 13.2.2016  20:46
    Deadpool (2016)

Padám. Love story roku. Ne fakt, anti-hrdinský nářez, který dává na prdel většině hrdinským nářezům. Reynolds zdaleka nejsympatičtější "super matherfucker nehrdina" široko daleko. Tuny odkazů, gagů, skvělé akce a styl vyprávění, který z tuctovky dělá věc zajímavou. Stejně je na tom ale nejlepší ta viditelná láska tvůrců k postavě. Honem, honem dvojku.

• 9.2.2016  18:38
    Gauneři (1992)

Jedna ze tří nejlepších tarantinovek.

• 30.1.2016  21:00
    Total Recall (1990)

Chtít po tom ponurejší a melancholičtější feel (Blade Runner) je nejspíš nesmysl, ale kdyby to nebylo tak hrozně vzorově v "lehká-popkornová-zábava" hávu, bylo by to ještě lepší. Pro mě i tak nejlepší Verhoeven.

• 16.1.2016  19:59

Pro někoho film o ničem, pro jiného zase o všem. Fantastický vizuál, hromadu nápadů a přesahů nepopírám stejně tak, jako bohužel chvílemi až nesnesitelně rozvláčné tempo, kde "hypnóza" funguje "pouze" z půlky.

• 14.1.2016  18:45

Vtahující konverzačka s překrásnou hudbou a kamerou, které jednoznačně vévodí kapitola čtyři, pět a chutné gore finále. Místy utahaná věc s "jakoby obsahem o něčem", místy skvost. Tarantinův celkově možná né tak úplně top zářez, ovšem na film všeobecně pořád hodně nadprůměrná věc. Po druhé projekci větší spokojenost.

• 5.1.2016  23:06

Fantastický Will Smith a.. a to je vše.

• 3.1.2016  01:14
    Creed (2015)

Bože, nejsem fanouškem Rockyho, potažmo Stallonea, ale dejte mu za vedlejší roli oscara ! Vynikající film, který je hlavně funkční (emoce) pro "objektivního" diváka a né jen pro seknutýho, nostalgickýho fandu.

• 28.12.2015  11:23

Téměř hypnotický survival/thriller, který je v mnoha aspektech dokonale přesným až do finální katarze. Film roku.

• 22.12.2015  23:38

Výborná dravá režie budující základní kámen, který nemá (popřípadě nebude mít) problém zařadit se do legendárního SW universum. 90%

• 8.11.2015  18:26
    Titanic (1997)

Příval těch nejrůznějších ale hlavně nejúpřímějších emocí. Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších.. Jeden z největších filmů všech dob.

• 22.10.2015  00:12

Hype roku. Mdlé recyklovaní tolikrát viděného bez zrnka režijní inovace.

• 20.10.2015  12:48
    Apokalypsa (1979)

Nejkomplexnější zachycení válečného konfliktu na filmovém plátně.. a nejlepší. Další mistrovské dílo nejlepšího režiséra všech dob.

• 11.10.2015  01:17
    Hledám Amy (1997)

Strhující love story s myšlenkovým - sexuálním přesahem x)). Nejromantičtější, nejzábavnější a pro mě nejlepší Smith.

• 1.10.2015  23:35

Můj nejlepší přítel, kráčející ruku v ruce v těch nejtěžších okamžicích mého života. Devadesát jedna minut a tisíce těch nejrozporuplnějších vzpomínek a pocitů. Těžko vysvětlitelné, v podstatě ale absolutní láska a můj nejoblíbenější film vůbec.

• 16.9.2015  21:50

Pro mě bez debat nejlepší Hitchcock. Skvostná režie, skvostná kamera, skvostný scénář a ta nejkrásnější "blonde from the north" ze všech - Grace Kelly.

• 15.9.2015  22:58

Jeden z nejlepších a nejinteligentnějších akčních spektáklů, co jsem měl možnost vidět. Kluzká ale vypointovaná forma. Formálně správně neosobní a špinavé. Damon x Bourne skvěle kompaktní, akce vynikající (Bourne vs Desh - nejlepší fyzický duel co jsem viděl). Greengrass je machr, u jehož "ultimáta" by se udýchala slavná série M:I společně s většinou bondovek.

• 13.9.2015  14:12
    Barry Lyndon (1975)

Než-li film, spíše hraný dokument, recyklující tradice a především životy (obzvláště) anti-hrdinů v 18. století. Esteticky krásný zážitek, což je ovšem u Kubricka na místě stejně tak, jako Burtonova definice - vizuální stylizace. Takže jsem se spíše zaměřil na obsah. Velice zdlouhavé a hlavně absolutně chladné. Takže, více jak tři hvězdy si ode mě tento, pro mě nejslabší Kubrick nevyslouží.

1 2 3 4 5 následující >>