• Krátkometrážní

Útěk (1978)

Začátek je křečovitý. Celý film je až moc fantaskní, něco tomu chybí - asi lehkost ostatních komedií, kde hrál Richard. Hudba byla bohužel EN zpívaní, takže ani krásná hudba od Vladimíra Cosmy. Film na jedno shlédnutí u kterého stačíté vylouskat ořechy či oškrábat brambory.

Tuvalu (1999)

Moc pěkná němá groteska !!! Správné karikatury :-) Velmi hezká pohádka točící se kolem sauny :-)

Samuraj (1967)

Stylové drama nájemného vraha. Kamenný výraz Delona se nejvíc hodí v tomto filmu. Pokud jste nepochopili konec, tak asi nemáte fantazii. On chtěl tak skončit, on to věděl! Ten pohled mezi Delonem a tou mulatkou u varhan říkal vše! Není potřeba slov ani vysvětlení. Hudba krásně podmalovala příběh. Chladné špinavé prostředí dodávalo filmu smutek. Francouzský film mě čím dál více příjemně překvapuje.

Seber si svých pět švestek (1983)

Poprvé né moc vtipný film, spíše úsměvný. Nejlepšé scéna je, když dojde ke rvačce a lidi se začnou bavit úplně o něčem jiném :-)

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Druhá část více svižná a také více vtipná. Vincent Cassel se tímto hereckým vystoupením zapíše mezi francouzská herecká esa. Líbily se mi proměny vizáže Mesrina - myslím jak tloustnul nebo byl zarostlý. Mezi strhující scény filmu patří : novinář, nákupy, konec. Za výrazné role je nutno jmenovata : Mathieu Amalric - strašně kulil oči :-) .Gérarda Lanvina, kterého jsem sice viděl poprvé - ale role komunistického revolucionáře mu vizáží sedla. Film je houpavý = houpe se od dramatu a hned je zase komediální ( jako život ). Jako 2dílné dílo celkově hodnotím za 5*. Splnilo to nadrámec mého čekávání. Čekal jsem opět film horší než trailer (což je v poslední době u filmů zvykem ).

Nevím nic, ale řeknu všechno (1973)

Velmi originálni gagy. V tomto filmu více září Bernard Blier než Richard. Nejlepší hláška: Ta mě sere, jak ta mě sere !!! :-)

Život plný malérů (1972)

Velmi originální a ztřeštěné, místy zase pozvolné. Nejlepší je scénka z testů a boxer vs spánek :-)

Zrcadlo nenávisti (1987) (TV film)

Mám rád starší TV (studiové) filmy. Vyznačují se hlavně realistickou kamerou , kde je vidět pokožka herců bez makeupu s boláky i vředy, které má každý člověk. Ostrý obraz bez přikrášlení ve mne vždy vyvolá větší realističnost než jakýkoliv Hollywood film. Příběh je dosti vleklý, ale vavažují ho herci a ke konci vice flashbagů. Naprosto skvěle unavený Hrušínský i Čepek.

Studený bufet (1979)

Absurdní snímek s velice absurdními příhodami, s absurdními postavami, absurdním chováním. Tajemno na každém kroku, chvíli drama, chvíli bezstarostná zábava. Chování postav je absolutně nepředvídatelné - máme totiž již zakořeněny klišé z filmů či chování lidí, zde je chování bez zákonů a bez výčitek. V tomto filmu se vše bere jako samozřejmost. PŘEKVAPENÍ - nečekané - ABSURDNÍ - skvělé ! ! !