• Krátkometrážní

DumbLand (2002) (seriál)

Příběhy z primitivní rodiny, které vládne blbý a surový otec. Scéna s klackem v puse byla nechutná. Animace příšerná. Opakování skřeku leze na nervy.

Sedm samurajů (1954)

Předloha pro více známou verzi Sedm statečných. Sedm Roninů ( Ronin = samuraj bez pána ) je najmuto na obranu malé vesničky, kterou pravidelně drancuje skupina zlodějů. Samurajové brání jen za stravu, dělají to spíše ze cti a někteří aby to dokázali sami sobě. Během filmu poznáváte samuraje i vesničany, taktiku boje i morálku tehdejších lidí. I když je film z roku 1954 je koukatelný i po tolika letech. Stejně mám ale nejraději verzi na divokém západě :-)

Snídaně šampionů (1999)

Asi to měla být výpověď o poznání a prozření ve světě rutiny, ale film je strašně chaotický, šílený, psychedelický a nesourodý. Některé věci jsem vůbec nepochopil ani proč tam byly. Je to taková nic neříkající plastelína.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Každý z nás měl v dětství své oblíbené hračky a časem na ně zapomněl. I Andy má své, ale odchází na vysokou školu. I když je to pohádka se šťastným koncem, hračky se ocitají v situacích, kde musí řešit problémy dospělých a setkávají se s terorem od ostatních hraček. Děti jsou čím dál chytřejší a proto asi tvůrci změnili příběh skoro pro dospělé. Styl animace je stále 3D umělý ale přišlo mi, že s více detaily. Finále jako vystřižené z Terminátora 2 :-)

Utajená operace (2010)

Agenti bez cti, slušnosti a skromnosti. Taková je Alfa i Omega. Dva týmy zabijáků, kteří pracují pro vládu a nemají se navzájem v lásce. Jejich centrála je v podzemí a shodou náhod započne odpočítívání destrukce. Do 1,5 hodiny budou všichni mrtví, kdo začne zabíjet ostatní jako první ? Malorozpočtová vyvražďovačka, která ale vyniká drsným humorem a rychlými zvraty, úchylnými postavami.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Nick a jeho barevné košile + nevrlá sexy spolupracovnice :-)

Zpívání v dešti (1952)

Muzikály si nepobrukuji, ale tenhle mne příjemné překvapil. Lehká bezstarostnost nás provází během celého příběhu, kde slavný herec němého filmu přechází do ozvučených rolí, jenže jeho filmová partnerka nejen že je kráva, ale její hysterický hlas trhá skály. Gene Kelly se zamiluje do dívky, která ho sice zná z filmového plátna, ale nepadá mu k nohám jako ostatní dívky a to je pro něj výzva. Hudební i taneční čísla jsou sehraná jako nikde jinde a písničky mají pěkné melodie. Bezstarostnost a nemyslet na reálný život - to film splnil a vůbec nenudil

Kojak (1973) (seriál)

Kojak se svým lízátkem, bystrým úsudkem a výborným českým dabingem + výborné intro!

Hájili jsme hrad (1969)

Hrad v Belgii se stanem oázou klidu i útočištěm pro malou hrstku amerických vojáků během 2. světové války. Hrad je pravým opakem posádky. V posádce jsou převážné jen burani, kteří neocení krásu umění. Jsou jednodušší, ale mají rádi život. Hrad je historickým i uměleckým pokladem, který chce pan hrabě uchránit za každou cenu i přes postel své milenky / manželky. Jeden z vojáků je pekař a myslí jen na to jedno - ale che žít. Dělat chleba, milovat se, vychovávat syna. A vytvoří si s místní pekařkou a jejím synem krátký idylický ostrov lásky, který musí opustit a jít hájit hrad. Všechny postavy v jednotce jsou nějak výjimečné - lidské, myslící jen na sex a jak utéct z války. Ale válka je všechny dostihne. Během filmu padá jedna skvělá hláška za druhou. Hlášky jsou dosti peprné - nečekal jsem takovou necenzuru v tak starém filmu. Válečné scény jsou skvěle natočené na tak malém prostoru. Sice žádné davové scény, ale režisér si pomohl originalitou. Finální stříhání války / kamarádů / války / lásky je skvělým vyvrcholením. Peter Falk byl nejlepší !