Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Krátkometrážní

plakát

Trabantem až na konec světa (2014)

Teším sa, že česko-poľsko-slovenské kombo spravilo z dokumentárneho filmu celovečernú zábavu. Informačná hodnota bola síce nulová, dej však nepredvídateľný a hlášky jednoduché a ozaj vtipné.

Grandhotel Budapešť (2014)

Rozprávkové fantastično so síce plytkou, ale komickou zápletkou. Jedinečná oddychovka, avšak nie pre každého.

plakát

Láska všemi deseti (2012)

Začalo to tak netradične a zaujímavo a skončilo to ako klišé romanca.

Pěna dní (2013)

Som uchvatena (z vizualnej stranky filmu) a v soku (z pribehu, deja, a reality, o ktorej neviem,co si mysliet).Trochu mi to vygumovalo hlavu. Nie,nehladajte v tom hlbku a zmysel,skor oddych a wtf?! pocit.

Prolomit vlny (1996)

Konečne som našla film od Lars von Triera, ktorý ma neiritoval, nebol nudný, samoúčelný a stvorený pre efekt, dokonca ma bavil a neľutovala som tie dve a pol hodiny čudnej angličtiny. A schizofrenické prejavy Bess ma jednoducho dostali. Aj keď...mám pocit stereotypie čo sa týka hlavných hrdiniek Trierových filmov (premaskulínna alebo príliš ženská postava s duševnou poruchou a neukojiteľnými sexuálnymi chúťkami).

plakát

Horší už to nebude (2006)

"Sotva som mohla tušiť, že..." to bude tak nápadité, že nebudem tušiť, čo sa stane o minútu a že to bude tak tragicko-komedické.

plakát

Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Trefné, vtipné a hlavne "naše"...a navyše ma to naučilo rozdie medzi arzénom a cyankáli!

Idioti (1998)

Už dlhšie si myslím, že si nás Lars von Trier len doberá a skúša našu trpezlivosť, no po tomto som si stopro istá! Keby sa niektoré časti a myšlienky z tohto filmu vystrihli a dali do rúk niekomu inému, verím, že by to mohol byť pekný film, ale v tomto prípade...bol to trochu nezmyselný chaos, trochu.

Sigur Rós - Heima (2007)

Krásne, ukľudňujúce, nevinné, zvučné....presne toto som potrebovala, aby ma to vytrhlo z kolobehu dennej rutiny.

plakát

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Skvelá česká hlava, ktorá toto vymyslela! A za tým si trvám, že Tomáš Holý (za ktorým smútim) bol pán herec, jeho hlášky sú nesmrteľné a tak nevinne, detsky vtipné. "Všichni kluci mají tátu, jenom já nemám ani psa!"

Ovládací panel