ElVory

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 28.8.2018  23:12
    Siberia (2018)

Jak snadno a rychle pokazit nadějnou kariéru? Vzít pár rolí za dobrý peníz, bez ohledu na to, co se vlastně bude dít. Už dlouho jsem neviděl film, který by byl tak plytký a o ničem, jako je Siberia. Keanu Reeves naprosto zklamal, i když takovéhle slátanině by nepomohl ani DiCaprio. Shrnuto a podtrženo, ztráta hodiny a půl z vašeho života 10%

• 17.7.2017  13:18

Přímé zasvěcení do děje po roční pauze. Příprava půdy pro následující epizody. Jednoduše řečeno: prostá úvodní epizoda od které nečekejte velké zvraty či šarvátky. Tedy snad kromě hromadné vraždy... Musí se přece navázat tam, kde se končí!

• 28.5.2017  21:16

Tak tu po pár letech máme další pokračování, další dobrodružství legendárního kapitána Jacka Sparrowa. Film nabitý akcí i lehkým humorem, který zaručeně pobaví a svým způsobem i ohromí. Na jednu stranu bravurně natočené scény a skvělé efekty, na stranu druhou... Jedná se o pátý film a bohužel, je to dost znát. Piráti obecně jsou skvělým tématem ke zfilmování, a dalo by se říct, že je zde nevyčerpatelné množství motivů, přesto film působí stejně jako předešlá dobrodružství... Ano, jsou zde nové tváře. Ano, příběh se odehrává někde jinde a jde také o něco jiného, ale stále se nezbavím pocitu, že je to uměle natažené pokračování a to požitek dost kazí. Nenapraví to ani dojemný příběh, který se nám rozplétá v druhé části filmu. Stručně řečeno...skvěle zahrané, dobře natočené, ale jedná se v podstatě o totéž, co jsme v minulosti viděli už několikrát. Přísloví "V nejlepším se má přestat" sem sedne jako ulité. Stále jde však o dobrý snímek. Pokud jste náhodou předchozí příběhy nějakým nedopatřením minuli a máte před sebou první setkání s pirátským světem, kde za každou vlnou číhá nové dobrodružství, potom vám film vřele doporučuji. 70%

• 18.2.2017  23:59
    Revizor (divadelní záznam) (1971)

Po všech stránkách slabší než Burianův Revizor z roku 1933! Herecké výkony přijatelné, kostýmy a prostředí velice nezáživné. Úpěnlivě se drží knižní předlohy a možná právě proto je film tak moc vleklý. Pokud se chcete pobavit, přejděte tento výtvor a pusťte si předchozí a mnohem lepší variantu. 40%

• 7.2.2017  16:50
    Velké katedrály (TV film) (2010)

Výborně zpracovaný dokument o stavbě obrovských katedrál. Pět hvězdiček nedám jen kvůli neustálým spekulacím o propojení geometrie staveb s Biblí. Samozřejmě je to možné, někdo by řekl, že je to i víceméně pravděpodobné, ale v dokumentu jako je tento mají převažovat fakta a tudíž bych něco takového bral jen pro zpestření. Ovšem zde je to neustále opakováno. Ono, když v tom někdo něco vidět chce, tak to v tom nakonec uvidí, ale nemusí to nutně podsouvat ostatním. 75%

• 30.12.2016  21:22

Nejdříve je nutno říct, že jsem od tohoto filmu nečekal nic extra...Už ze starého přísloví, že film, který vznikne ze hry, nestojí absolutně za nic a sledovat jej je jen marnotratně ztracený čas. Proto jsou mé dojmy zcela jistě lepší, než by byly, kdyby jsem se na film nějak výrazně těšil...asi jako většina fanoušků hry! Už se raději vrhnu i na samotný film. Film se snaží upoutat především příběhem a efekty. Příběh vytažený ze hry není ovšem tak extra výjimečný, aby se z něj dal vytvořil nějaký legendární snímek. Mnohem důležitější je zpracování. To se tvůrcům povedlo na jedničku. Ruku v ruce s tím jdou i efekty...to je podle mého i hlavní trhák filmu. Například takové prolínání dvou realit je zmáknuté na jedničku a nemusel by se za to stydět kdejaký hollywoodský režisér. Celkový pocit z filmu hodnotím kladně, avšak film má své mouchy...za ty může jeho předešlá herní adaptace. Jak to jen říct... Je to, jako by mladší bratr chtěl v něčem překonat toho staršího a ať by se snažil jakkoliv, vždy by se našlo něco v čem by byl horší... Příběh v podstatě beze změny od hry (mínus především pro herní fandy), nic co by film posunulo nějak dál. Efekty a celkové zpracování zmáknuté opravdu bravurně. Sečteno, podtrženo. 75%

• 19.11.2016  00:26
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Absolutně nevím kde začít... Nová show, nová trať, nová auta, nové publikum, nové prostředí... Všechno tohle je ale nepodstatné. Stará trojka je zpět a to je to hlavní! Clarkson, Hammond a May a jejich vzájemné narážky jsou opět zde! Dokonalý návrat. První díl naprosto ohromující, tak snad jim nedojde dech. 100%

• 22.10.2016  22:57

Nejlepší a nejpropracovanější dokumentární dílo z oboru inženýrského stavitelství, které jsem zatím viděl. Vřele doporučuji! 90%

• 22.10.2016  22:53

Dobře napsané akční krimi, které se drží ve stopách svého předchůdce. Co fungovalo v prvním díle, musí přece fungovat i nadále (jdi do uličky...zmlať pár chlápků, najdi a zachraň atd.)...je to už malinko klišé od filmu tohoto typu, ale vůbec to neznamená horší prožitek z celého filmu. Pokud jste si užili sledování prvního Jacka Reachera, tak vás zajisté neomrzí ani pokračování. Až na pár maličkostí jde o skvěle zpracovaný akční film, který má co nabídnout a nudit se u něho rozhodně nebudete. 85%

• 28.9.2016  10:35

Remake ,který sice nemusel vzniknout ,ale je dobře že vznikl takový jaký je. S původními sedmi statečnými se to nedá srovnávat po žádné stránce (snad kromě obsazení...ale u toho je samozřejmě taky generační rozdíl). Přesto se mi film líbil. Není to něco ,co bych musel vidět znovu ,ale zajisté si to budu ještě nějakou dobu pamatovat. Motiv je jednoduchý a přímý ,přestřelky jsou rychlé a akční. Vše je tak ,jak má být...jak už bych to od westernu čekal. 80%

• 25.9.2016  12:02

Mé očekávání bylo doslova sraženo na kolena. Doufal jsem v atmosférický horor ,který mě svým podáním dostane a u kterého půjde hlavně o příběh a napětí. Bohužel ,téměř nic z toho se tvůrcům nevyvedlo. Příběhů a legend o čarodějnicích a čarodějnictví existují mraky a tvůrci si to i hrdě napsali do závěrečných titulků ,jenomže to by to musela být pravda. Jak už se z obsahu filmu dozvíte ,děj se točí kolem velice pobožné rodiny a sebemenší podivnost si vysvětlí každý po svém. To by nevadilo ,ale uzavírat smlouvy s mluvícím kozlem a podobné věci...(nechci přímo spoilerovat části filmu) ,to už je trochu moc. Celková atmosféra filmu byla asi tak na hraně mezi usnul jsem a kdy už to skončí. Jediné co mě při filmu udrželo je prostředí. Jak už jsem psal ,tenhle film měl mnohem větší potenciál a s jiným scénářem to mohlo dopadnout o poznání lépe. 40%

• 27.8.2016  22:39
    Ben Hur (2016)

Film mě příjemně překvapil ,především tomu pomohly nepříliš velká očekávání. Neviděl jsem původní film ,takže to nemohu srovnávat s předchůdcem ,ale řekněme si to narovinu...filmů s podobným (ne-li stejným) scénářem je mnoho. Historický film o rozepři a usmíření mezi dvěma "bratry" z jiných náboženských kultur by se dal lehce přirovnat k loňskému Exodus: Bohové a králové ,který byl ovšem zpracováním někde jinde... Není to nic originálního ani převratného ,ale skousnout se to dá lehce. 60%

• 8.8.2016  21:17
    Croft (2013)

Nejprve je nutné říct ,že to ,co se objevuje ve hrách a skvěle to do her zapadá ,se zřídkakdy povede přesunout na filmové plátno v "koukatelné podobě". Akce a kaskadérské kousky zde vyšly na jedničku. Jelikož je tohle fan made video ,dá se to považovat za velký úspěch. Počty nepřátel atd. už raději ani nechci komentovat ,nemělo by se to přeci přehánět... Jak už jsem psal ,ne vždy to stačí ,aby se z úspěšné hry stal úspěšný film. 65%

• 1.7.2016  12:23

Úplně nechápu všechen ten humbuk kolem tohoto filmu. Je to snad díky Tarantinovi ,ke kterému každý vzhlíží tak ,že mu hází pět hvězdiček ještě než si film pustí..? Mě si u tohoto filmu QT nezískal ,jsou od něj mnohem lepší "díla" ,která si takovou slávu zaslouží ,ale to už je čistě věc názoru. Samozřejmě je zde pár kultovních scén ,které si budu pamatovat pěknou řádku let. Celkově jde o nadprůměrně propracovaný film s dobře vymyšleným scénářem ,zásluhu na tom má samozřejmě QT...o tom není pochyb. Samozřejmě je to film ,který ukazuje jakou cestou se QT vydal a pro jeho fandy se jistě jedná o onen "kultovní" film. Co je po chuti jednomu ,nemusí být i druhému...70%

• 1.7.2016  11:53

Zde žádný extra příběh rozhodně nečekejte ,avšak... Jestli jste fandou her ,máte rádi nekončící akci nebo prostě jen toužíte vidět ,co se stane když se spojí nápad filmové režie s herní scénou jste tu správně. Akce je zde víc než dost ,ale pořád tu něco chybí... Mohlo to být lepší než jen 90ti minutový nářez? Film po vzoru FPS střílečky prostě musím i tak náležitě ocenit. 70%

• 24.6.2016  14:38

Co se tak může přihodit 100 letemu staříkovi? Už jen název mě zaujal dost na to, abych filmu věnoval čas. Přitom na něm nic extra není, že? Stejně jako jsem nečekal nic extra od komedie se stoletým staříkem, který je přeci senilní, každou chvíli musí na toaletu, sám si ani nepřezuje papuče a už jen čeká až odbije poslední hodina...omyl!!! Tenhle senior raději vyhazuje věci do vzduchu, než aby si v klidu luštil sudoku. Žije ve vlastním stylu. Nečetl jsem knihu od daného autora ,ale docela by mě zajímalo jak se dá vymyslet příběh zachycující skrz naskrz celé 20. století a v něm ty nejdůležitější vynálezy a válečná období a při tom do něj nesmyslně ,ale o to víc komicky zahrnout někoho ,kdo v podstatě neví o čem mluví ,avšak svým chováním nebo jen čirou náhodou se ze všeho nakonec nějak dostane. U pár scén jsem se opravdu dost nasmál a moc se mi líbí nápad na takovou netradiční komedii. 80%

• 24.6.2016  14:19
    Kolonie (2015)

Na tomto filmu je moc dobře vidět ,jak se dá využít historická předloha ,ale je tu bohužel poznat i jak by se to dělat nemělo. Příběhově se filmu nedá moc co vytknout ,je to ostřílená romantická klasika ,ale pořád má něco do sebe. To co mi zde dosti vadí ,je nedostatek akce nebo jakéhokoliv napětí. Na každého to samozřejmě může působit zcela odlišně ,ale během filmu jsem se chvílemi i nudil a z některých scén šlo prostě vymáčknout víc. I tak jde o nadprůměrný film. 70%

• 8.5.2016  20:36

Slabší než jsem čekal a hlavním důvodem je předvídatelnost celého filmu. Pokud ohlásíte další filmy s postavami, které hrají zde, tak je jasné že vyváznou bez velké újmy, ať už očekáváte cokoliv, tohle je prostě daný fakt... Do kina jsem šel alespoň s nadějí perfektních soubojů mezi Avengers ,ale některé rvačky mezi nevyrovnanými postavami jsou až moc umělé a je na nich vidět že ať jste sebevíc slabý ,nesmíte zemřít! Hlavním tahákem filmu je nadhled a humor ,tyto věci se opravdu povedly a spolu ve skvělými hereckými výkony jsou dokonalým vyvážením toho, co jsem vytkl na začátku. 70%

• 21.11.2015  21:42
    Hangár 14 (2011)

Spíš než akční film je to parodie o přebíhání ze strany na stranu s výzbrojí "velmi speciální super jednotky" a simulátor střelby na mafiána 2011. 15%

• 21.11.2015  21:37
    Lucy (2014)

Zajímavý nápad (scénář)...avšak to provedení už nějak pokulhává. Všechno je tak přímé ,až to působí poněkud nudně. Velké plus je rozhodně Scarlett Johansson v hlavní roli ,která tomu dodá alespoň nějaký "náboj". 55%

• 21.11.2015  21:30

Tak tu máme závěr. "Nevím" čím to je ,ale už na mě atmosféra filmu nedolehla ,tak jako v předchozích filmech. Pravděpodobně tím ,že film (až na pár scén) už nemá čím překvapit. Když to vezmu velmi stručně...začátek a konec (média ,propaganda...) je zdlouhavý a tak nějak bez duše ,avšak zbytek filmu "průchod městem" je akční a opravdu velmi povedený hlavně po stránce efektů. 80%

• 14.11.2015  21:14
    Spectre (2015)

Další skvělá bondovka od Mendese. Má ovšem jeden opravdu velký problém a to je předchozí Skyfall. Celá zápletka s Blofeldem je na tom úplně stejně...nemůže se prostě a jednoduše rovnat předchozímu filmu. 89%

• 25.8.2015  10:53

Dobrý western ,ale musím vytknout jednu věc...opravdu přehnané efekty při střelbě (nevím sice jaký by na to potřebovali kalibr ,ale tohle už je moc), no Tarantino je holt Tarantino a tohle je jeden z jeho typických podpisů. Finále filmu mohli také promyslet lépe, ale i tak se jedná o pěknou podívanou a pokud máte rádi Tarantina, tak ve filmu najdete zcela jistě větší zalíbení než já. 80%

• 23.8.2015  10:50
    Počátek (2010)

Kde jen začít... Byl to sen ve snu ve snu a nebo snad sen ve snu ve snu, co byl jen sen? Filmy u kterých se člověk musí zamyslet nad tím co viděl, mám opravdu rád a tohle je jeden z těch nejlepších co jsem viděl. Už jen ten nápad, provedení a smysl pro detail musím náležitě ocenit! Rozhodně jde o jeden z nejlepších filmů ,které zatím někdo vytvořil. Vřele doporučuji! 90%

• 10.8.2015  18:03

Bez DiCapria by se jednalo jen o průměrný film podle bezesporu lepší knižní předlohy, ale osobitý styl DiCapria tomu dodává šmrnc. Vizuálně přilepšené díky "mega" párty ,ale fakt je stále ten ,že jen díky hereckému talentu DiCapria se jedná o dobrou podívanou, která zůstane ve vaší paměti. 75%

• 6.8.2015  17:52

Stejně jako u MI:Ghost Protocol mi tenhle film skvěle sedl. Prostě dokonalá klasika ,která se dá od MI čekat...spousta akce ,sem tam nějaký vtip ,nádherné lokace a odkazy na předešlé díly. 95%

• 31.7.2015  18:36
    Iron Man 3 (2013)

Úchvatný závěr této série...který se zajisté vyrovná předchozím dílům. Pro mě osobně je Iron Man jediná "více" přijatelná marvelovka...díky tomu jsem se podíval i na ostatní ,ale to už patří jinam. + Robert Downey Jr. je coby Tony Stark opět vynikající a film mohu jen doporučit. 95%

• 31.7.2015  18:31

Řežba od začátku do konce...nijak moc nenadchne ,ale ani nezklame. Jedinečný je zde pouze nápad. 50%

• 21.7.2015  11:52

Mám rád sérii filmů MI a tenhle díl je dosud nejlepší z celé série. Scéna v Dubaji je dech-beroucí i ostatní scény jako útěk z ruského vězení nebo výbuch bomby v Kremlu mají vždy co do sebe. Pokud jste viděli předchozí filmy ,nenechte si ujít i tento! 95%

• 20.7.2015  21:31

Viděli jste někdy dokonalou loupež? Já už ano ,tedy skoro... Dobře natočený akčnák s dobrým obsazením. Sám ani nevím co mi na tom zaujalo více než na podobných filmech ,že jsem dal takové hodnocení. Pokaždé když se na ten film dívám ,tak si říkám to samé...prostě skvělý film. 90%

<< předchozí 1 2