veru_needy

Skype: verubaru1
Twitter: veru_needy

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 6.8.2020  04:51

Tak tohle mě fakt pobavilo. Povídkový film skládající se ze sedmi historek (jak fungují afrodiziaka, co je to sodomie, proč mají některé ženy potíže s orgasmem, zda jsou transvestité homosexuální, atd.), přičemž mi asi každý dá za pravdu, že ta nejpovedenější je právě ta poslední; 'co se děje při ejakulaci', kdy Woody Allen jako spermie pochybuje o svém poslání. Nehledejte zde žádné tajné poselství nebo něco, co by vás mohlo poučit. Jen odpočívat a inteligentě se bavit. Celé, včetně názvu, je to pojaté jen jako parodie a má to za úkol nás rozesmát. - "Look, it looks angry. The nipple's getting erect."

• 6.8.2020  04:44
    Banáni (1971)

Hlavním představitelem je Fielding Mellish, který se pokouší bez velkých nároků nějak nenápadně protlouct životem. Kromě toho, že již delší dobu hledá pevnější milostný vztah a práci, nemá žádné ambice. Vyhýbá se politice a vlivu televize. Je také pěkný nešika a smolař. Ironií osudu způsobí zlom v jeho životě mladá aktivistka Nancy. Od okamžiku, kdy se Fielding do dívky zamiluje, mění se nejenom jeho vztah k okolí, ale i touha navždy zůstat jen nenápadným kolečkem ve společenském dění. Woody Allen tak vytvořil bláznivou parodii, v níž se místem děje stala smyšlená banánová republika San Marcos. Vysmívá se nejrůznějším vzbouřeneckým hnutím a také politice s jejími viditelnými i utajovanými metodami, mechanismy, rituály. Politická naivita je dobře trefená do černého. Dialogy a gagy jsou brilantně sehrány do humorného spojení s absurdním světem. Pro někoho se může zdát celá stopáž moc ukecaná, ale na druhou stranu to má svůj smysl v rovnováze s groteskními gagy. Není to snímek pro každého, což je přirozené, ale jedná se o typický film Woodyho Allena. - "I was always, ah, I was always very shy when it came to girls. I, I remember when I was a little boy, I once stole a pornographic book that was printed in braille and I used to rub the dirty parts."

• 23.7.2020  16:32
    Philadelphia (1993)

Jedná se o vynikající drama, které pojednává o diskriminaci homosexuálů v řadách soukromé firmy. Tom Hanks předvedl v tomto filmu perfektní a opravdu mimořádný výkon v roli homosexuálního právníka nakaženého AIDS. A může se zdát, že doba je dnes jiná a téma již ztratilo na své atraktivitě, ale není tomu tak. Téma je stále současné a stejně tak palčivé. Tak či onak, rozhodně jde o výtečný film, který ani po letech neztratil nic ze své působivosti. I dnes se zabývá stále aktuálními tématy. Diskriminace byla, je, a ještě dlouho bude velkým problémem společnosti a tenhle film se snaží ukázat, že ti druzí, jiní (nemocní, jinak orientovaní nebo jinak barevní) jsou také lidé jako my a není důvod, proč se na ně dívat skrz prsty. - "I don't recall that glorious document saying anything about all straight men are created equal. I believe it says all men are created equal."

• 23.7.2020  16:31

Bill Hayes, americký vysokoškolský student, je chycen za pašování drog a skončí tak v tureckém vězení. Příběh podle skutečné události z roku 1978. Snímek je znepokojivý ve své strašlivosti reálných skutků na tureckém území. Určité vyobrazené události mohou připadat drsně a občas až neskonale brutálně, ale kdo by co od vězení v Turecku také čekal. Snímek je svým námětem fascinující a vlastně i hodně varovný. Jedná se o hluboké vězeňské drama z prostředí bezcitných lidí poukazující na tamní spravedlnost, vězeňský systém a životní podmínky jako takové. - " I just wish you could be standing where I'm standing right now and feel what that feels like; because, then, you would know something that you don't know, Mr. Prosecutor: Mercy! You would know that the concept of a society is based on the quality of that mercy; its sense of fair play; its sense of justice! But I guess that's like asking a bear to shit in a toilet."

• 17.7.2020  17:08
    Vstupte (1975)

Hlavní představitelé tohoto bravurního snímku tvoří dvojice stárnoucích komiků Lewis a Clark. Humorné scénky na pódiích spolu tvořili 43 let. Byli jedna dvojice, jedno tělo a jedna duše. Lewis se ale jednoho dne rozhodl světla komiky opustit a to samozřejmě ovlivnilo i Clarkův život. Ten se teď nemůže smířit s tím, co mu jeho kamarád provedl. Dvanáct let spolu nepromluvili. Situace se mění v momentě, kdy přichází Clarkův neodbytný synovec (manažer) s opravdu zajímavou nabídkou; televize oběma nabízí vysoký honorář za natočení pořadu z historie komiky. Lewis a Clark tak mají spolu po 12 letech sehrát jejich nejznámější scénku. To se ani jednomu z nich ovšem nezamlouvá. Jednoduše naprosto unikátní film. Starý vtipně zapšklý Clark, který odmítá přiznat, že už senilní a starý zpomalený Lewis, který svými zlozvyky přivádí Clarka k šílenství. Opravdu nezapomenutelné duo. Tento film je takové menší odreagování s jemným humorem stárnoucích klaunů. - "Hello, who is this? Nevermind, it's the tea."

• 15.7.2020  20:26
    The Golden Girls (TV seriál) (1985)

The Golden Girls je úžasně příjemný sitcom, který svým opravdu vtipným humorem bude asi už navždy spadat mezi zlaté počiny komediálních seriálů. Prostě zalíbení na první pohled. Dorothy, Rose, Blanche, Sophia. Každá z těchto dam je něčím vyjímečná, jedinečná a povahově rozhodně k popukání. Dorothy je dáma od rány, sarkasmus jí koluje krví. Rose, ta je místy tak naivní, že byste jí i vraždu odpustili. Blanche, tak trochu dáma do větru, bez chlapů a seberealizace ani ránu. Sophia, ta ač je nejstarší, energie na rozdávání slovních ran má opravdu převršel. A to jen díky těmto dámám má tento seriál srdce na správném místě. Co se mi dále dosti líbí, je, že tento sitcom je schopen se uplně normálně všeobecně zaobírat tématy a situacemi, které by si ostatní televizní seriály na triko rozhodně nevzaly. Ničeho se opravdu nebojí a zaroveň to dokáží podat v tom nejhezčím a nejpřirozenějším způsobem, který nikoho nedráždí ale naopak ho příjemně pobaví. - "No matter how bad things get, remember these sage words: You're old, you sag, get over it."-

• 14.7.2020  13:04
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Black Mirror je zajímavý britský počin. Všechny příběhy jsou temné, kontroverzní, svým způsobem hodně zvrácené a zanechají vám v ústech nepříjemnou pachuť. Je to jakási satira na zvětšující se význam technologií. Každý příběh je jiný, odehrává se v jiné době, s jinými herci a epizody tak na sebe nenavazují (místama se ale svým způsobem navzájem připomínají různými referencemi). Co ale podle mě mají společného, je originální myšlenka. Další společný ukazatel je, že se odehrávají v blízké či vzdálené budoucnosti a tématem jsou technologie. A tohle téma je samozřejmě dosti aktuální, protože většina z nás má určitě větší či menší obavy, co nám rozmach technologií a budoucnost přinese. Některé díly jsou dokonce až mrazivě reálné a některé jsou trochu nadsazeným přirovnáním toho, jaký je dnešní svět. První díl konfrontuje diváka s tím, na co všechno je schopen se dívat a zda dokáže překročit hranice toho, co je považováno za mravní normy. A tím nás seriál usadí do křesla s popcornem a připraví spanilou jízdu do vzdálené budoucnosti. Seriál nepoučuje, neříká, co je dobré a co špatné, pouze naznačuje a nechává na divákovi, aby si svůj názor vytvořil sám. Black Mirror se jednoduše nedá popsat, to se musí vidět. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Nejoblíbenější epizody: Fifteen Million Merits, The Entire History of You, White Christmas, Shut Up and Dance, San Junipero, Hated in the Nation, Arkangel, Crocodile, Hang the DJ, Metalhead - "People don't even look up anymore. The sky could turn purple and you wouldn't notice for a month."

• 3.6.2020  13:44
    Po životě (TV seriál) (2019)

Celý seriál mi přijde jako seskupení jednotlivých scén daných dohromady. Ale skvělých scén a Tonymu bohužel velmi rozumím. Zemřela mu milovaná žena a jediný přítel v jednom, nemá smysl tu dále být a na ničem už příliš nezáleží. Jen na psovi, který mu zůstal. Z videí, které mu žena už s vědomím své smrti, zanechala, můžeme vidět, jak skvělý a laskavý člověk to byl a jak velká je jeho ztráta. A tak Tony dál tak nějak proplouvá životem, se smrtí ženy se vyrovnává po svém, čímž štve všechny kolem sebe. Docela hodně slýchávám názory, že druhá série zklamala, protože se seriál začal snažit prodávat moudra typu 'stále je tu pro co žít, i když už dávno máme pocit, že tomu tak není'. Moc tyto názory ale nechápu. Stejně tak jako v realitě, se lidé kolem nás ne zrovna moc rádi dívají na to, jak někdo koho mají rádi, vede mrzutý život se silnými sebevražednými sklony. To je přeci jasné, že se takového jedince budou všichni snažit přesvědčit o tom, jak krásný život vlastně je a zvracet na něj své inspirativní citáty. Ale tak to prostě je. Taková je realita. Ricky Gervais vlastně natočil dílo, které je něco jako sledovat reálné záběry ze života na obrazovce. A to je na tom to nejlepší. Kdyby totiž Ricky Gervais natočil seroš o tom, jak vám někdo při sebevraždě drží palce a přeje vám brzkou smrt, to by byla tak trošku fantas magorie. Každopádně se mi ale s tímto zpracováním trefil přímo do noty. Já osobně bych klidně brala, aby seriál nebyl natočen až tak 'novodobou' kamerou a všechno se třeba namísto nynějška odehrávalo v 80. nebo 90. letech, ale za celkovou kvalitu seriálu tuhle jedinou nemilost dokážu odpustit. Hlavně co je mi hodně sympatické a co mě moc těší je, jak krásně a čistě je tu znázorněna láska jako taková. Člověk je na obrazovkách zvyklý na falešný typ lásky, takový ten instinktivni. Ale láska člověka k druhému jako je právě ta Tonyho ke své zesnulé manželce Lise, není na plátnech moc častá a hlavně ne moc pravděpodobná. Já Tonymu ale naprosto rozumím a mám to s láskou uplně stejně. Smrtí láska totiž nekončí, naopak se ješté více prohlubuje a vám nezbývá nic jiného, než se bez své lásky naučit žít život tak trpký, jaký bez ní opravdu je. - "I'd rather be nowhere with her than somewhere without her."

• 31.5.2020  17:31

Je skvělé vidět velkolepý příběh, který se nebojí okázale představit slizkého hlavního představitele a jeho drsné (ne)přátele, potoky krve, oblaka kokainu a módu 80. let. Film jako celek funguje výborně ale ta stopáž... to je snad jediné, co filmu ubírá na kráse. Najednu stranu to nemám nikomu za zlé, protože většina scének ve filmu je naprosto stylových, ale přece jenom by filmu neškodilo, kdyby se zkrátil alespoň o dvacet minut. Scénář je napsán realisticky. Snímek má i správné zakončení. Děj pořád rovnoměrně graduje,více se střílí, je více obětí a všechno to zakončí perfektní přestřelka. Díky De Palmovi jsou tu památné scény a díky Al Pacinovi zase památné hlášky. Film prostě svou kvalitu nezapře, je to kultovka. - "Why don't you try sticking your head up your ass? See if it fits."

• 17.5.2020  11:50
    Chlapectví (2014)

Skvělý film, který právě pro svoji jedinečnost nemusí zaujmout každého. Vysoce hodnotím záměr režiséra natočit časosběrnou metodou vývoj chlapce a jeho okolí formou hraného filmu. Ne jen, že to muselo být hodně náročné samo o sobě, ale udržet si celé herecké obsazení na své straně po dobu 12 let, to musel být tvrdý ořišek. Jak jsem se dozvěděla, dříve nešlo udělat smlouvu na nátáčení delší než sedm let, takže šlo zde čistě jen o dohodu mezi režisérem a herci, aby vše zůstalo tak jak má a film se nakonec dotočil. Stačilo jen, aby se někdo rozhodl odejít a film by se tak nikdy nedokončil. Takže opravdu smekám. A přesně s tímto vědomím jsem šla do toho a proto mě to vlastně tak lákalo. Jako byste sledovali digitálně zpracované, sestříhané a sem tam trochu hrané rodinné album. Jde o obyčejný příběh jednoho kluka, který žije svůj život. Postupně vidíte jak vyrůstá, mění své myšlení, pohled na svět i své názory. Spolu s ním se samozřejmě mění i prostředí ve kterém žijě, vztahy s lidmi které zná nebo potkává. Snímek měl momenty, které zaujaly, měl svou dějovou linku a pro mě překvapivě rychle ony téměř tři hodiny utekly. A samozřejmě se najdou i tací jedinci, kteří tento počin nedokáží ocenit. Proto nerozumím tomu, že někdo vydrží tři hodiny zívat nudou a pak plivat na práci lidí, kteří jí věnovali poctivých 12 let. - "You know how everyone's always saying 'seize the moment'? I'm kinda thinking it's the other way around. You know, like, the moment seizes us."

• 6.5.2020  14:42
    Now Apocalypse (TV seriál) (2019)

Je to vtipné, zábavné, na postavy se dobře kouká, je zde hodně sexu a nějaké to mimozemské spiknutí. Co víc si přát? Jo, žádné ceny to v nejbližší době určitě nedostane, ale každý díl mě pobaví a i si u něj oddechnu. Čiště a jednoduše, jedná se o seriál plný nahoty, drog, gang-bangů, švédských trojek, fetiše a nevím čeho všeho ještě. Now Apocalypse se opravdu nestydí a nic této TV show není cizí. Takže, rozhodně to není pro všechny, ale pokud si třeba u toho zahulíte... mohlo by vás to celkem i dost pobavit. - "I'm not a dildo, I have a fucking feelings!"

• 5.5.2020  17:34

Policejní důstojník (tenkrát ještě ne moc slavný Keanu Reeves) se snaží vypátrat a zabránit v pomstě vysloužilému vojákovi, kterého hraje naprosto špičkově skvělý Dennis Hopper. Zachraňuje lidi z výtahu, houpe se v lanoví, skáče ve výtahové šachtě. Jezdí v autobusu přikázanou rychlostí a plní příkazy člověka, který se v tomto autobuse chystá odpálit bombu. Z akce do akce. Jedna nebezpečná situace střídá druhou v ostrém tempu. Radost pohledět, co hlavní představitel všechno dokáže. Tento film patří k těm zdařilejším akčním filmům. Ač občas plný nesmyslů, neustálá akce divákovi nedovolí příliš nad nimi přemýšlet. Prostě jedete přikázanou rychlostí a necháte se unášet krásnou řidičkou (Sandra Bullock) do happy endu. - "There's a bomb on a bus. Once the bus goes 50 miles an hour, the bomb is armed. If it drops below 50, it blows up. What do you do?"

• 4.5.2020  15:22
    Zločin (TV seriál) (2011)

The Killing je poměrně výjimečná záležitost a rozhodně patří k tomu lepšímu, co můžou kriminální seriály nabídnout. Výborná hutná atmosféra, podpořená neustálým deštěm, pochmurno, depresivní scenérie a skvělý scénář plný nečekaných zvratů, plus vždy povedený závěr. Postavy jsou napsané trefně, vše do sebe zapadá a je hezky promyšlené. Výjimečné jsou už jen postavy. Nejedná se totiž o žádné uhlazené a zářivé, americky krásné detektivy, ale právě naopak. Hlavní dvojci tvoří na první pohled běžní lidé, s běžnými problémy. To je mi hodně sympatické. Oni vlastně jak Holder tak i Linden, jsou tím nejlepším odrazem toho, co mají tito dva protagonisté pro tento seriál představovat. Oba svým chováním zpočátku působí místama opravdu záhadně, dá se říct až mysteriózně, ale zároveň nikdy ne tak, aby to diváka 'bolelo'. V průběhu řešení všech těch vražd, se ale začínají jejich postavy postupně vyvíjet a prohlubovat a tak se nás autoři snaží nenápadně vtáhnout ne jen do jejich myšlení čistě z pohledu detektivů, ale také do jejich soukromého života, kdy si pomalu ale jistě začínáte uvědomovat, že Holder a Linden jsou od sebe tak odlišní, až jsou vlastně uplně stejní. Takže co mě na tomto seriálu baví snad ještě víc než samotné řešení záhad, je rozhodně vývoj tohoto vztahu, který je opravdu zajímavý a tak trochu netypický; což je docela vítaná změna od jiných kriminálek. Seriál se ale hlavně vyznačuje jednou zajímavou věcí, kterou ne každý divák akceptuje. Tvůrci totiž s divákem od začátku manipulují a vedou ho tam, kam chtějí oni. Dívak většinu času nemá příliš prostoru k tomu, aby odhalil něco sám, protože mu jsou předkládány věci, které vedou cíleně k chybným závěrům. Pokud však na tuhle hru ale divák přistoupí, neměl by být zklamán. - "Hey, wasup Linden?!"

• 3.5.2020  12:19
    Atypický (TV seriál) (2017)

Tenhle seriál je prostě něco jiného. Je to vlastně rodinné drama, ale zároveň je to něco mnohem víc. Hned jak jsem objevila tento seriál, celou první sérii jsem zkoukla během snad dvou dní. Ta byla sice dobrá, ale nijak vyjímečná a nějak zvlášť neoslnila, prostě taková pohodovka. Všechno se tak pořád nějak rozbíhalo a charaktery se moc neprohlubovaly, lidi se dávali dohromady a zase rozcházeli a tak pořád dokola, až do posledního dílu. Nebylo to vyloženě vtipné, spíš tak milé, až to bylo úsměvné, což je ale vlastně záměr. Na druhou stranu je to ale velice kvalitní sonda do života 'obyčejného' chlapce, který trpí autismem a jaké je to s ním žít. Potom přišla další série, která přidala na tempu, představila pár nových postav a úžasně prohlubovala charaktery a vztahy mezi nimi. Seriál vlastně nemá žádnou hlavní zápletku, ale i tak se mu druhou sérií povedlo mě vtáhnout do děje. Postavy se mi líbí úplně všechny, protože každá je něčím vyjímečná. Seriál jednoznačně doporučuji, ale pokud si neoblíbíte většinu charakterů, nebude vás to asi bavit, protože tam o nic jiného vlastně nejde a je to celé svým způsobem originálně neoriginální. - "Penguins mate for life. So penguins aren't like people, they're better.

• 3.5.2020  12:17
    Parazit (2019)

Slovo absurdita asi nejvíc vystihuje tenhle korejský mišmaš. Funguje jako komediální satira, i jako napínavý thriller. Je to divácky zábavné a současně i pořádně odvážné. I když má pobavit, nebrání se zajít ani do silnějšího dramatu. Musím říct, že ten závěr asi jen tak z hlavy nedostanu. A když to tak vezmu, všechno to dává velmi dobrý smysl a funguje to velmi dobře. Dále se mi líbily i postavy. Jak se hezky a postupně jedna za druhou posouvají ve svém plánu, je to zajímavější a zajímavější. Okrem toho z toho vzniká skvělá komedie. A také nesmím zapomenout i na silné dramatické momenty. No myslím si, že závěrečných 10 minut z toho dělá absolutně fenomenální film. Je to velmi dobré zakončení jinak vynikajícího filmu. Dobře se na to dívá, korejština není nijak rušivá a všechny ty jednotlivé situace mě skutečne dostaly. Pro mě je toto jeden z nejlepších filmů tohoto roku. Nemám co zkritizovat. Vypadá to skvěle, zní to skvěle, dramatické momenty jsou silné, akční momenty mě baví, komedie funguje a celé to ve mě vyvolalo silné pozitivní dojmy. - "If you make a plan, life never works out that way."

• 19.4.2020  16:21

Nádherné romantické drama o dvou lidech, jejichž láska nemůže mít dlouhé trvání a končí tragicky. Christian Slater v době, kdy se mi líbil asi nejvíc je v tomto snímku naprosto okouzlující. Jeho ztvárnění tichého a introvertního Adama s velkým, ale bohužel také hodně nemocným srdcem, má skutečné charisma, schopnost zapůsobit a nadchnout. To samé platí i pro jeho protějšek. Dokonalé obsazení hlavních rolí a ještě dokonalejší příběh. - "I am going to fall in love with you. You don't have to love me back. I am going to give you my heart."

• 19.4.2020  16:16
    Kmotr (1972)

The Godfather naprostým právem patří mezi nejklasičtější opěvované klasiky. Celou dobu mě při sledování mrazilo v zádech, a pokaždé, kdy se na obrazovce objevil Marlon Brando, jsem cítila to samé. On je opravdu pan herec, který se rodí jednou za život, a je neuvěřitelná škoda, že už nežije. Ve filmu jsou občas části, kde se člověk může snadno ztratit, ale neuvěřitelné dialogy, které nás provází celým filmem, to zachraňují. Nejsou dlouhé, ale za každou cenu vás budou bavit. Mafiánské prostředí je zobrazeno úžasně; vražda je sice denním chlebem, ale rodinná soudržnost snad ještě větším. Sice je tohle někdy vytýkáno, ale mě právě více zajímaly ty rodinné vztahy než mafiánské vyvražďování. Výběr herců je také skvělý. Vše je krásně dokresleno perfektním hudebním motivem. Ale délka? Tříhodinový film je pro mě tvrdým oříškem, nevím, jestli by se to dalo ještě sestříhat, aby film byl pořád tak skvělý, ale za pokus by to asi stálo. Jsou to takové drobnosti, které mi ne vadí, ale kazí trochu dojem, ovšem ve výsledku, ač je to dobré dílo s báječnou atmosférou, na mě film zapůsobil jedině dobře. - " I respect those that tell me the truth, no matter how hard it is."

• 18.4.2020  18:19

Rest in peace, you'll always be missed.

• 13.4.2020  12:33
    Pomáda (1978)

Přesně takové muzikály mají být. Mají bavit, hrát barvami, zavést nás do světa, kde nic není nemožné, láska znamená všechno a kde hudba a tanec jsou středobodem veškerého dění. Tento film takový je. Je to kousek, který už má ta nejlepší léta za sebou, ale pořád se drží. John Travolta s pohybovým aparátem vyšperkovaným na sto procent a Olivia Newton-John jsou příjemným párem, který nás provádí celým filmem, zpívá a baví na maximum. Filmem nás provází na hlavách všudypřítomný gel na vlasy, se kterým se daly v té době asi řešit kdejaké problémy a když nebyl gel, tak hřeben na vlasy za páskem u kalhot určitě. Kdo neměl nagelované vlasy, nebyl cool. Dále samozřejmě chytlavé písničky, které jsou už známou záležitostí. Příběh sám o sobě je celkem jednoduchý, snadno předvídatelný a rozhodně ne ohromující. Aneb jak se koťátko zamilovalo do vlka a když zjistilo, že svou nevinností ho neokouzlí, změnilo se v kočku, která neváhá seknout drápkem. - "You better shape up."

• 13.4.2020  12:32

Jimmy potřebuje peníze, a potřebuje je hned. Pokud je nesežene, bude nucen pracovat ve stínu svého otce, což je přesně to, co by si jeho tatínek přál. To ale Jimmy samozřejmě nechce. Jak si tedy vydělat? Žebrání u kamarádů, neúspěšné brigády u bohatých, podfuky a nejlépe tak svou cestu za penězi podpořit aférkami a doufat v zázrak. Tento snímek je pohledem a cestou do neklidné mysli teenagera, který se chaotickým způsobem snaží zachránit svou budoucnost. Celý příběh stojí na výkonu Rivera Phoenixe a jeho schopnosti dokázat zahrát opravdu kohokoliv. Tenhle film je prostě naprostá chuťovka. Je to vtipné a dobrodružné. A ano, Jimmy je tak trochu záletník a místama jeho chování vůči ženám nechápete, ale i přesto má jednu velice kladnou a zajímavou atributu. Píše básně. Jde vlastně tak o jeho jedinou 'vlastnost', která ho dělá člověkem. Jinak je Jimmy totiž až moc zaneprázdněný naháněním děvčat a toho, co mu to přinese. Ale i tak je Jimmy velice zajimavá postava. Jakmile se totiž pro něco rozhodne, jde si za tím, ať už jsou následky jakékoliv. - "I just don't feel like Jack the Ripper today."

• 13.4.2020  11:15

Příběh o mládí, přátelství, lásce, hudbě a dospívání za dob Elvise. Takto by se dala shrnout podstata tohoto snímku. Příběh vypráví o mladém tak trochu arogantním, ale svým způsobem i nejistém chlapci jménem James Wright, kterému River Phoenix vdechl život svým přirozeným způsobem postavu procítit, nežli ji jen bezvýznamně zahrát. A skrze svůj uklidňující hudební hlas potvrzuje, že není jen skvělým hercem, ale také muzikantem. Spolu se Samanthou Mathis v roli Mirandy, která se také snaží v hudební branži proslavit, jim to tak sluší, že jim nakonec ten jejich celkem i toxický vztah přejete. Co se mi na tomto snímku hodně líbí, je, že vedlejší postavy mají také své místo a důvod. Linda Lou Linden v podání Sandry Bullock, je sice postavou celkem vedlejší, ale já si ji zamilovala nejvíce; je prostě tak správně praštěná a naivní. Dále pak jejich společný kamarád v klobouku Kyle v podání Dermota Mulroneyho. Také velice sympatická postava. Celý film se vlastně točí kolem Mirandy snažící se uplatnit ve světě hudby a jejího vztahu s oběma chlapci. Film jako celek je rozhodně zajímavý a místy i celkem zábavný. Příběhem se prolínají smysluplné dialogy a žádná scéna se tak nezdá být prázdná. Film je to neokoukaný, upřímný a narozdíl od běžných romantických hudebních komedií je přirozeně procítěný i zahraný. Při sledování máte pocit, že dýcháte čerstvý vzduch. - "Look out Nashville, cause I'm here now and I ain't never leavin'."

• 7.4.2020  20:28

Vystrčit svého psa z auta,nechat ho u silnice a jako celá rodina se sbalit a odjet z města nadobro. Taková je hned úvodní scéna. A co je víc znepokojující než tento samotný fakt? Nikomu to nepřijde divné; opustit rodinného mazlíčka, odjet z města a už se nevrátit. Není to totiž poprvé. Film vypráví o manželích Popeových, kteří už od 60. let utíkají před FBI a také o jejich nejstarším synovi Dannym, který dospívá a díky tomuto 'divokému' způsobu života tak vlastně nikdy neměl možnost poznat, jaké to je doopravdy žít. Jeho rodičům se v mladí podařilo zaplést se s radikály a při úmyslném výbuchu jedné budovy, neměli sebemenší tušení, že se uvnitř stále někdo nachází. Od té doby utíkají, schovávají se, stěhují se do jiných měst a mění svou identitu. A co je největším paradoxem? Čím více se snaží před minulostí schovávat, tím více je jim v patách. Danny je totiž talentovaný pianista a chtěl by svého nadání využít a jít studovat. Až do tohoto okamžiku se vždy rodina dokázala vypořádat s každým problémem, který se jim postavil do cesty. Teď jde ale vše stranou a všichni se tak musí rozhodnou mezi vlastní sobeckou potřebou udržet rodinu pohromadě nebo nechat Dannyho jit si svou vlastní cestou. Film je to velmi příjemný. Námět je neotřelý, originální a herecké výkony jsou velice přirozené a autentické. Postavy jsou sympatické a vyprávění je hezky plynulé. Takový pohodový snímek na hezké odpoledne. - "What are we doing to these kids? They've been running their whole lives like criminals, and they didn't do anything."

• 4.4.2020  21:49
    Red Balloon (2010)

Tento krátký film mě opravdu a upřímně vyděsil. Nemám zrovna v oblibě komentovat krátké snímky, ovšem teď musím udělat vyjímku. Když jsem tento krátký hororový počin viděla poprvé, měla jsem husí kůži až na prdeli. Při pomyšlení na to, že by v pokoji dítěte, které zrovna hlídám, byl pod hromadou plyšáků zahrabaný intruder v pletené králičí masce a já tam zrovna uložila ono díte ke spánku, mě opravdu běhá mráz po zádech. Neuvěřitelně dobře zpracovaný nápad. Škoda jen, že z toho nakonec nebyl film delší. Třeba by se to nakonec uchytilo daleko víc.

• 31.3.2020  19:47
    La La Land (2016)

Jedná se jak vizuálně tak hudebně o jednoznačně nejhezčí a nejemotivnější zážitek, jaký jsem kdy měla možnost prožít. S čistým svědomím mohu říct, že muzikály v lásce opravdu nemám, ale tenhle snímek je prostě něco jiného. Ocitáme se ve snovém, extrémně barevném světě, kde se náhodně setkávají dva samotáři, kteří si obrátí své životy naruby jen aby se nakonci zase mohli odloučit. Prostě tak trochu jiný muzikál, kde konec je jiný, než čekáte. Dialogy jsou jiné, než čekáte. Herci jsou jiní, než čekáte. Hudba je tak trochu jiná, než čekáte, ale i přesto je jednoduše až geniálně nakažlivá. Příběh je krásně zpracovaný, plný metafor a barevnosti, což pěkně charakterizuje vztah dvou mladých zamilovaných lidí, kteří si jdou za svými sny. Atmosféru dále podtrhává výborný jazz a taneční kreace. Pro mě osobně má právě nějak takto 'zasněný' film vypadat. Film, který nejen ukazuje krásu a radosti lásky, ale s postupnou gradací ukazuje také její křehkost a zranitelnost. - And if, in some distant place in the future, we see each other in our new lives, I will smile at you with joy, and remember how we spent a summer beneath the trees, learning from each other and growing in love."

• 31.3.2020  19:44

Tenhle film je klasika v hororovém žánru. I přesto, že je tento sním dost starý, je hodně povedený. Freddy je zábavný. Freddy je děsivý. Vraždí pomalu a překvapivě. V roce 1984 byl tento film natočen a dal tak život Freddymu Kruegerovi, jedné z nejděsivějších hororových postav. Natočeno je to kvalitně a napětí by se dalo krájet. Brutalita zde stoupá také velice vysoko a pokud jde o hudbu, ta je místama opravdu mrazící. Nightmare on Elm Street je opravdu na vysoké úrovni popularity a dodnes své oddané fanoušky dokáže vyděsit. První a třetí jsou podle mého díly nejlepší. - "One, two, Freddy's coming for you. Three, four, better lock your door. Five, six, grab your crucifix. Seven, eight, gonna stay up late. Nine, ten, never sleep again."

• 22.3.2020  08:27

Úvodní film Puppet Master, který dal zrod této sérii, má všechny klady i zápory, které startovací film pro rozjezd dalších několika pokračování má mít. Pětice vraždících loutek: Blade, Pinhead, Tuneller, Leech Woman a Jester. Blade má místo jedné ruky nůž a místo druhé hák, je to loutka která většinou zabíjí nejvíce. Pinhead má obrovské tělo, malou hlavu a velikou sílu poprat se s každým. Tuneller má na hlavě velký vrták, kterým vyvrtává do svých obětí díry, zvláště do nohou a do hlavy. Leech Woman vylučuje z úst pijavice, které z oběti vysávají krev. A poslední je Jester, ten je hlavou celého týmu, vymýšlí plány a pomáhá při zabíjení ostatním loutkám. Nejvíc jako loutka vypadala nejspíše Leech Woman, která měla na sobě plesové šaty a Jester měnící svůj obličej podle toho, jak se zrovna cítí. Snímek měl docela nudný rozjezd, ale vynahradil to střed filmu, kde už se začlo pořádně vraždit. Mistr loutkář určitě mnohé diváky zaujme místy neokoukaným zpracováním scén, kde jednotlivé postavy přichází o svůj život. Jak je tomu například ve výtahové pasáži či v obraze nedokonané poněkud zvrhlé soulože, respektive její přípravy a předehry. Pro mě jako dítě to bylo tenkrát skutečně něco nového vidět vraždit loutky a to už jsem nějaký ten horor předtím viděla. Ovšem tento nápad, mě zaujal už tenkrát, kdy jsem se k tomuto filmu dostala skrze zlevněnou pošetku z trafiky. Dnes už se na to dívám s jistou nostalgií, ale jako horor bych to teď rozhodně nebrala. Spíše se u toho pobavit a brát to s nadsázkou. Další díly bych ale určitě nebrala jednotně; některé se povedly, některé zase naopak vůbec. Samozřejmě platí pravidlo, že čím novější díl, tím horši zpracování. Ale pokud máte tyto vraždící loutky rádi, koukat se na to určitě dá.

• 14.3.2020  17:55
    Alf (TV seriál) (1986)

Já prostě ty seriály z dětství nedokážu hodnotit negativně. Byly prostě tak skvělé. Alf rozhodně patří mezi ně. Na to, že jsem Alfa jako malá nesledovala uplně pravidelně, si ho pamatuji dost dobře. Stejně jako ten fakt, že mým prarodičům tento sitcom lezl nejakým způsobem na nervy a vždycky mi to přepínali. Do dnes nechápu proč, vždyť je to tak správně praštěné. Pro mě je Alf jeden z nejstarších sitcomů, které si z televize jako malá pamatuji. A když si ho teď po těch letech pouštím, je mi jasné čím vším si spousty diváků získal. Alf dokáže pobavit, je drzý, sarkastický, ale má své pozemštany rád. Myslím, že dnešním dětem by se ale asi moc nelíbil. Na ně by to bylo málo akční, se slabými efekty a navíc z 80. let, ohrnovaly by nos. Ale pro nás nostalgiky to pořád kouzlo má. Zkrátka a dobře sympatický mimozemšťan, který ani po letech neztrácí svůj šarm. Neustálá chuť na kočky nebo ukecanost, to je zkrátka jeho. Hlášky a bláznivost dělá Alfa Alfem. A osmi žaludky, se také nemůže pochlubit každý. - "If you love something, let it go. If it comes back to you, it's yours. If it's run over by a car, you don't want it."

• 14.3.2020  17:50
    Souboj (1991)

Tenhle film se mi hrozně líbil, má v sobě neuvěřitelné kouzlo. Je vtipný i dojemný. Úžasné retro do 60. let s hity Boba Dylana, Joan Baez a dalších. Celý film vlastně vypráví o jednom dni, který spolu náhodou stráví voják Eddie Birdlace rukující do Vietnamu a ne právě pohledná dívka Rose. A přesto je tento den sblíží natolik, že se stává pro oba tou nejsilnější vzpomínkou. River Phoenix je vynikající jako ostatně vždycky, ale výborná je i Lili Taylor. Každopádně, čím si mě ale už od první chvíle tento film nejvíce získal, je jeho začátek, je takový poklidný, přirozený. Úvodní scéna je velice tichá. V autobuse plným vojáků slyšíte pouze tlumený šepot. I první záběr na Eddieho se nese uplně ve stejném duchu; sedí poklidně, tiše a osamotě - v člověku to vyvolává různé pocity. Podle mého je toto naprosto skvělý a nenucený způsob, jak hlavního protagonistu, který si v průběhu celého snímku prochází obrovskou charakterární změnou, divákům představit. Film vlastně začíná koncem, který nám dovoluje nahlédnou do života mladého chlapce, jež právě vzpomíná na hezké chvíle, které před odjezdem do Vietnamu prožil. Tento film má velice pomalý a jemný způsob vyprávění. Setkáváme se zde s mnoha hezkými a cituplnými momenty, ktere úsměv na tváři vykouzlit rozhodně umí. Ale také se setkáváme i s momenty, které naopak pěkně pobaví. Hlavním tématem tohoto filmu je upřímnost, přátelství, schopnost odpouštět, válka a láska. Tento filmový počin rozhodně nepatří mezi typické romanťárny. Naopak, přístup k lásce a přátelství, je zde odprezentovaný s ne-hollywoodským přístupem, což je zrovna jedna z věcí, která tento film dělá vyjímečným. První polibky nejsou vůbec dokonalé, naopak jsou nešikovné, místama nejisté a jsou podány v té nejvíce realistické podobě dvou mladých zamilovaných lidí. Dokonce nejsou ani podložené žádnou melodramatickou hudbou, ale naopak přesně takovou zvukovou kulisou, která se zase spíše přibližuje reálným momentům. Konec filmu je stejně tak jako začátek poklidný, upřímný a tichý. V této chvíli pochopíme, že slova jsou někdy opravdu zbytečná. "I'll just take a fucking beer."

• 8.3.2020  16:19
    I Am Not Okay With This (TV seriál) (2020)

Na tenhle seriál jsem se těšila a výsledek je zcela nadprůměrný. Seriál se mi líbí dost, to ano, ale uplně pecka to také nebyla. Moc se mi líbí jakási časová nezakotvenost, kdy vlastně celou dobu nevíte, jaký je asi tak rok, protože všechno je tak zastaralé a přitom se všichni chovají moderně. Taky se mi líbí postavy a zpracování. Co ale zrovna nemusím, je ten novodobý soundtrack, ale nějak mě to zrovna neruší. Tento počin je taková jaksi, dá se říct, dark verze střední školy. Konec trošku ve stylu Carrie mi taky nevadil a beru ho jako pozitivum. Postavy jsou moc příjemné, ať už jde o Syd, kde Sophia Lillis doopravdy předvádí skvělé herectví, kde je její postava tak hrozně divná (ať už od pohledů, autistických pohybů a celkově všeho). Dina je zase pravý opak, ale příjemná. Stanley se ukazuje jako klasický, jak sám říká, mentor, který se okamžitě a bez váhání chopí pozice sidekicka. Celkově tedy docela zvláštní seriál s docela zvláštní postavou, který je vcelku zvláštní až moc... ale je to docela můj šálek kávy a libí se mi i stopáž dílů, která je absolutně maraton-friendly a plně to stačí, aby seriál nepadal do přehnaného teen dramatu ani superhero kravin. Skvělá harmonie obou žánrů. "Dear diary, go fuck yourself."

• 8.3.2020  16:17
    TY (TV seriál) (2018)

Koncept celého seriálu je něco, co jsem ještě neviděla a vše od herců až po umělecký styl práce s kamerou se mi líbilo. Samotný příběh je poutavý; aneb pohled do mysli někoho, kdo je po všech stránkách rozbitý, ale dokáže si vše odůvodnit tím, že to dělá pro lásku. Hlavní postava se prezentuje jako nevinný, hodný kluk, který jen hledá tu pravou. Člověk místy neví, zda mu fandit, nebo křičet na ostatní, ať se od něj drží dál. Jak díly postupují dále, každý najde svou odpověď. Rozhodně není těžké si postavu Joea užívat. Hlavně mu to ostatní postavy dělají dost jednoduché. Hlavní představitelka Beck je sice pěkná, ale její naivita a hloupost mě několikrát vážně zklamala. Ještě horší je to pak s postavami, kterými se obklopuje v čele s nejlepší kamarádkou. Všechno drama se odehrává v monolozích, rozhovorech a děj postupuje krásně, plynule a je završen výborným koncem. Pozornost, kterou to vyvolalo, si to ale zaslouží, protože je to slušně zpracovaný nápad. Místy mi to dokonce připomínalo vnitřní monology Dextera, které se ale hned zase rozdělují v otázce emocí. Joe je velice zvráceným způsobem posedlý myšlenkou lásky a nalezením někoho, kdo ho bude milovat tak, jako on miluje je. - "If a man is aware he will suffer for his mistake. That will be his punishment, as well as his prison."

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13