veru_needy

veru_needy

veru needy

okres Most
25 let, přesto stále dítětem

homepage
Skype: verubaru1
Twitter: veru_needy

19 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Moje sestra vlkodlak (2000)

  Ginger Snaps jsem poprvé viděla snad už v 11 letech, kdy jsem si ho ještě stihla nahrát na nostalgickou VHS kazetu a už tenkrát mě film opravdu dostal. Co se týká obsazení, neumím si představit lepší sestavy než jsou Katharine Isabelle a Emily Perkins. Nejvíce ze všeho se mi líbil vztah Ginger a Brigitte a jejich dokonalá zvrácenost, která filmu značně dodala něco originálního. Jasně, když přijde na žánr, tento film se rozhodně k hororům řadit nedá - ovšem pro mě, se tento film řadí až uplně na vrchol a asi se mi nikdy nepodaří vysvětlit proč. Nemluvě o tom, že tento snímek se řadí mezi jeden z nejlepších filmů s vlkodlaky své doby. Kdyby se dalo hodnotit nad rámec, hodnotila bych 110% a vůbec bych se za to nestyděla. Děkuji tvůrcům, že teď existuje film, který mě vždy vrátí do nostalgie a mých vzpomínek. - "Out by sixteen or dead on the scene, but together forever."

 • poster

  Titanic (1997)

  Tak Titanic je naprostá klasika a mě si získal už jako malé dítě, kdy jediné co mě tenkrát na filmu zajímalo bylo, kdy se ta loď konečně začne potápět. Dnes na film samozřejmě nahlížím celkově a i přesto, že je tam jedna sice maličká ale pro mě dost zásadní nedokonalost (nikdy Rose neodpustím, že nechala Jacka uprostřed Atlanticu), nemůžu hodnotit jinak než naprosto kladně. Titanic se řadí mezi můj velice úzký okruh nejoblíbenějších filmů už od jakživa. Okrem té malé nedokonalosti, kterou jsem výše zmiňovala, miluju na filmu naprosto všechno - hereckou sestavu a jejich profesionální herecké výkony, nádhernou atmosféru jak na lodi tak krajiny a ze všeho nejvíce určitě hudbu. Hudba z tohoto filmu se mi zaryla pod kůži. Asi se mi nikdy nepodaří vysvětlit, jak krásné a zamilované pocity ve mě tato hudba vyvolává. A to i navzdory tomu, že jsem Titanic viděla snad už stokrát. Ale asi to je i tím, že mám k tomuto snímku jaksi osobnější vztah. Nikdy mě tenhle film neomrzí. Kdyby šlo jen o mě, 100% je rozhodně málo. - "Come Josephine, in my flying machine. Going up she goes, up she goes."

 • poster

  S láskou, Rosie (2014)

  Love, Rosie jsem poprvé viděla někdy v roce 2015 a ne uplně jsem mu věnovala pozornost. To byl možná ten důvod, proč jsem si nedokázala dát vztah Alexe a Rosie dohromady a film jsem považovala za zcela zmatený. Jenže pak jsem tento film viděla znovu v roce 2016, kdy jsem mu tentokrát opravdu věnovala plnou pozornost a konečně jsem měla možnost si ho naplno užít a pochopit. Takže napodruhé jsem nakonec zjistila, že je tento snímek naprosto úžasný. Určitě dávám velké plus za to, jak je přátelství Alexe a Rosie ztvárněno. Nehledně na to, že výběr herců pro tyto role byl také moc příjemný. Film byl naprosto originální a já jsem hltala každou minutu. Asi je to tím, že mám pro filmy podle skutečných událostí slabost. Nemohu tomuto snímku nic vytknout. Nechyběl jak skvělý soundtrack, tak humor a nebo i ty srdceryvnější scény. Love, Rosie je jednoduše nádherný film o prátelství dvou nerozlučných lidí, kteří se přes všechny překážky života snaží najít cestu jak k sobě, tak i k lásce, která už od začátku brala všechno do svých rukou. Za mě 100%. - "I'm Rosie. And this has got to be one of the happiest days of my life."

 • poster

  Dlouhá cesta (2002)

  Tak k tomuto filmu snad ani nemám co říct. Měl všechno, co by každé romantické drama mělo mít. O filmu jsem nejdříve vůbec nevěděla, ale poté mi byl doporučený kamarádkou a po jeho shlédnutí se tento snímek okamžitě zařadil mezi mou TOP desítku. Asi ani nemusím zmiňovat, jak mě všechno zase emocionálně dostalo - k tomu samozřejmě dopomohla nádherná hudba, která sem tam hrála v pozadí a nepřekonatelný mix písniček, který se do filmu a daného příběhu dokonale hodil. Líbilo se mi, jak se film snažil ukázat, že ne vždy člověk do kterého se zamilujeme nás musí uhranout už na první pohled. Protože, říkejte si co chcete, ale Landon se do Jamie nezamiloval kvůli tomu, že se poprvé nalíčila, ale protože mu krásně zazpívala a jemu se holt podlomila kolena. Za mě rozhodně víc než 100%. - "But our love is like the wind. I can't see it, but I can feel it."

 • poster

  Je to i můj život (2009)

  Dlouho jsem nemohla sehnat drama, které by mělo přesně to, co se od dramatu očekává. My sister's keeper mi dal přesně to co jsem od takového žánru potřebovala k tomu, abych si ho mohla stoprocentně užít. Ne jen, že herecké výkony byly více než na úrovni, ale také se mi líbilo, jak byl film rozkouskovám do různých časových intervalů, kdy jsem měla možnost vidět, co se odehrávalo v minulosti a co se odehrává právě teď v přítomnosti. Když jsem film viděla porvé, měla jsem naprosto sevřené hrdlo, jak dojemné to bylo. Nevím čím to bylo, ale naprosto mě film dostal. Ještě větší kouzlo dal tomuto filmu i skvělý soundtrack, který do děje dokonale zapadal. Nemůžu a nebudu hodnotit nic záporně už jen z toho důvodu, že se tento snímek stal jedním z nejlepších filmů mého žebříčku. Podle mého si tento film zaslouží celých 100%, možná i víc. - "Remember that summer when I went away to camp? And I was so scared that I'd miss you guys, so before I got on the bus, you told me to take a seat on the left side right next to the window so I'd be able to look back and see you there? I get the same seat now.”

 • poster

  To nejsi Ty (2014)

  Když jsem se poprvé chystala na tento film, netušila jsem, že se mi až natolik zalíbí a že se nakonec zařadí mezi mou TOP desítku nejoblíbenějších filmů. Popravdě jsem ani nevěděla co zpočátku od filmu očekávat. Věděla jsem jen, že to bude drama a že mě to nejspíše zase v některých scénách dostane. Ovšem v průběhu filmu jsem se nakonec dozvěděla, že mě to baví ještě víc, než jsem očekávala. Líbila se mi opravdovost příběhu, výběr herců i opravdu skvělé herecké výkony - nutno podotknout Emmy Rossum a její skvěle odehrané emocionální scény a poté Hilary Swank a její neuvěřitelně dobrý celkový herecký výkon - ono zahrát někoho kdo trpí amyotrofickou laterální sklerózou asi není uplně nejlehčí úkol ve scénáři - skoro jsem jí to i uvěřila. Tento snímek je jednoduše dramaticky zpracovaný příběh o neobvyklém přátelství a o tom, že i uplně dva odlišné světy se nakonec mohou střetnout a svým způsobem se navzájem "zachránit". Tento film má prostě to, co se dá od dramatu tohoto rázu očekávat a to ve větší než přiměřené míře. Člověk totiž už na začátku může tušit, co asi tak na konci přijde, ale jak to přijde a jak to nakonec bude vypadat, si jen tak představit nedokáže. Celkový průběh fimu by byl tak za 80%, ale vzhledem k tomu, že mě ten slzy-vtírající konec tak dostal, nemohu jinak než udělit rovných 100%. - "Now you gotta promise me something. I'm gonna pay you a compliment, and you just gotta lay there and take it. Thanks for the manolos, and for teaching me how to cook. But the biggest thing that I have to thank you for is that you didn't let me fuck this up, cause no one in my life has ever done that for me."

 • poster

  Hvězdy nám nepřály (2014)

  Tento film ve mě už napoprvé vyvolal hezké a příjemné pocity. Pamatuji si, jak jsem tenkrát na film čekala a když už jsem se konečně dočkala, do kina jsem na něj stejně nešla. Moc dobře jsem totiž věděla, že bych to emocionálně nejspíš zase nezvládala (haha). Jsem hroznej cíťa a opravdu nevím, proč na tyhle filmy vůbec koukám, když vím jak to nakonec stejně dopadne. No nic, tento snímek se rozhodně řadí mezi mé nejoblíbenější filmy už od roku 2014 a to ne jen kvůli dobrým hereckým výkonům ale také kvůli soundtacku, který filmu dodal to pravé. A to nejdůležitější je určitě příběh, který i když se může zdát pro mnoho lidí jako klišé, mě se opravdu moc líbil. Nesmím také zapomenout, že na tento film mám spousty vzpomínek už několik let. Určitě 100%, bez zaváhání. - "You don't get to choose if you get hurt in this world, but you do have a say in who hurts you. And I like my choices. I hope she likes hers."

 • poster

  Zůstaň se mnou (2014)

  If I stay je příjemný, skvěle odehraný příběh o lásce, přátelství, rodině, životě a smrti. Líbí se mi jak je film rozpracovaný do různých časových úseků, které značí minulost a přítomnost. Když jsem se na film chtěla podívat poprvé, do kina jsem nešla (jak jinak), nemohla jsem riskovat, že mě to zase emocionálně dostane. A i přesto, že mě to za city nechytlo tak jako to třeba dokázaly jiné filmy, příběh a dost dobře napsaný scénář, mě ale stejně nakonec dostal. Nehledně na to, že samotný trailer ve mě vyvolal zvědavé pocity - to byl také ten důvod, proč jsem se v prvé řadě na If I Stay tak moc těšila. Nakonec nemohu jinak než udělit 95% a to ne jen za dobré ztvárnění ale také za příjemné obsazení. A rozhodně nesmím zapomenout na super soundtrack, který byl naprosto originální, vzhledem k tomu, že většina písniček byla nazpívána zrovna pro tento film. - "Why do I get this feeling you're about to mess up my entire life?"

 • poster

  Oddělen (2011)

  Skvělý film. Naprostá pravda o lidském životě. Nikdy bych nečekala, že se tak dobrý film se vším všudy vejde jen do 97 minut. Na co jsou potřeba celovečerní filmy. Detachment je pravý důkaz toho, že i kratší film může být masterpiece, když se toho ujme ta správná ruka režiséra, kameramana a zvukaře. Nemůžu si pomoct, ale tento film je teď zaručeně jedním z mých oblíbených, zamilovala jsem si ho okamžitě. Všechno co bylo řečeno, ztvárněno, každý si tím minimálně jednou prošel a nebo stále prochází. Líbí se mi jak se nikdo nebál a film postavil na zcela depresivním podstavci. Navíc Adrien Brody v hlavní roli pro takový film je jenom třešnička na dortu - ty jeho smutné oči jsou prostě pro depresivní filmy jako stvořené. - "I've realized something today. I'm a numb person. I'm not here. You may see me. But I'm hollow."

 • poster

  Bohemian Rhapsody (2018)

  Nemám slov, naprostá bomba. Věděla jsem, že to bude něco, ale že až tak, no co říct, totálně mi to rozhodilo sandál. Ne jen že Rami Malek ztvárnil Freddieho do dokonalosti, ale nechyběl jediný maličký detail, na který by se v průběhu filmu zapomnělo. Opravdu od těch nejmenších detailů do těch největších podrobností a událostí, bylo vše vyšvyhnuto tak, aby se divák mohl ztratit jak v úžasné tvorbě Queen, tak skvělém humoru, při čemž měl ještě tu čest se nechat vtáhnout do soukromí Freddieho Mercuryho. V podstatě nám film dává možnost nahlédnout do života úžasného podivína, pro něhož je výstřednost a originalita naprosto běžnou věcí a pro něhož je hudba a láska to nejcennější, pro co člověk může žít. Po dokoukání tohoto snímku vám vlastně dojde, že Freddie byl ve skutečnosti ještě úžasnější člověk, než jste si doposud mysleli. Vlastně vám dojde, že se hluboko uvnitř skrývá velice osamělá, životem zarmoucená smutná duše a najednou vám všechny ty songy začnou dávat daleko větší smysl. Neříkám že se o Freddiem smutném životě něvědělo již předtím, ale pouze podotýkám, že tento film je vlastně něco jako neviditelná brána, která vás pustí daleko blíž. Já Queen měla ráda vždycky, nikdy jsem ovšem neměla až takovou možnost nahlédnout do jejich života, jako zrovna při sledování tohoto snímku. Všechno se povedlo - od účesů až po kelímky na piánu. Konec byl tak srdcervoucí záležitost, že jsem se z tohoto filmového zážitku musela vzpamatovávat ještě druhý den. Husinu mám ještě dneska. Za mě rozhodně 200%. - "Now we're four misfits who don't belong together, we're playing for the other misfits."

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace