Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Horor
  • Akční
  • Animovaný

Poslední recenze (421)

plakát

Million Dollar Baby (2004) 

Souhlasím s tvrzením, že cca půlka filmu je relativně odlehčená a jde spíše o počin pro milovníky boxerské techniky, kde se hlavní protagonistka snaží dostat mezi špičku boxerů a tvrdě na sobě pracuje. Přichází však těžký úraz a náboj filmu se dostává zcela jinam. Najednou to již není jen film pro sportovní fanoušky, ale emotivně vypjatý příběh plný lidskosti, zoufalství a přesto stále ještě přetrvávající naději. Současně však obrovského boje s vlastním svědomím, zda nechat dobrovolně odejít milovanou osobu z tohoto světa, i když je to její vlastní přání. Eutanázie je nelegální, ale zoufalství mladé ženy, jejíž stav absolutního ochrnutí se zhoršuje stále víc, to je jedna velká prosba o vysvobození z beznaděje, obrovských bolestí a psychického i fyzického trápení. Film ve mě zanechal opravdu silné dojmy a každý, kdo žije životem bazírujícím na hloupostech a prkotinách, by jej měl takřka povinně vidět. Třeba by pak začal vnímat svět jinak. - "It's the magic of risking everything for a dream that nobody sees but you."

plakát

Forrest Gump (1994) 

My name is Forrest, Forrest Gump. Kam se na toto tvrzení hrabe slavné Bond, James Bond. Když se to tak vezme, jde vlastně o neuvěřitelně manipulativní film, který vás snadno dokáže rozbrečet i rozesmát a myslím, že si až příliš dobře uvědomuje, že to dělá... s divákem si hraje a my ochotně posloucháme a líbí se nám to. Dokonce se nám to líbí tak moc, že i když se na něj podíváme poněkolikáté, stále ho milujeme. Forresta a mapu napříč jeho životem, kterou nám film vyzobrazuje, si prostě nelze nezamilovat. Dostává se nám průřez americkou historií v podání mírně zaostalého muže, který si zažil opravdu hodně. Citlivý příběh dětsky upřímného a opravdového Forresta zaujme každého, kdo alespoň někdy přemýšlí nad smyslem života, lásky, pravdy a bytí samotného. - "I'm not a smart man, but I know what love is."

plakát

Hra o trůny (2011) (seriál) 

Tomuto seriálu jsem se kvůli všeobecnému 'hypu' snažila vyhýbat. Ale pak jsem si pustila pilot a byla jsem mile překvapena. Najednou se ze skeptického odstupu vyklubala docela dost dobrá zkušenost. Intriky, vraždy, brutální zákulisí královských rodin, šokující situace, do toho nadpřirozené jevy; obři, draci, mysteriózní příšery a na druhou stranu neuvěřitelná síla, čest, odvaha a vůle přežít za každých okolností. Jedná se o jeden z nejlepších fantasy příběhů, který jsem kdy videla zpracovaný do takto kvalitního seriálu, kde vlastně nikdo nemá nic jisté. Jeden z důvodů, proč je GoT tak úspěšný, je množství postav, které nejsou černobílé, ale velmi pozvolna a přirozeně se vyvíjí (stejně jako divákův vztah k nim). Některé více, některé méně, ale vývojem projdou všechny. V několika dílech posledních sérií se navíc začínají objevovat velice dobře a věrohodně natočené bitvy, které na člověka působí velice realisticky. Nesmím opomenout skvělé herecké obsazení, hezké kostýmy, natáčecí lokace a pěknou hudbu. - "Once you accepted your flaws, no one can use them against you."

Poslední hodnocení (3 232)

Sirotek: První oběť (2022)

15.08.2022

Dobrý doktor - Série 5 (2021) (série) (S05)

11.08.2022

Žralok v Benátkách (2008)

odpad! 10.08.2022

Útok žraloka (2009) (TV film)

odpad! 10.08.2022

Invaze žraloků (2008) (TV film)

10.08.2022

Černý telefon (2021)

05.08.2022

The Twin (2022)

05.08.2022

Nebezpečný žralok (2011) (TV film)

04.08.2022

Tohle jsme my - Série 6 (2022) (série) (S06)

02.08.2022

Reklama

Poslední deníček (4)

The Scientist | Coldplay

This song will never not shoot me right into my feels. I've loved this song ever since I can remember. This will forever and ever will be the numbler one song, the most beautiful thing on earth for me. What I feel inside while listening to this song, can't compare to anything in this world. This song forever ruined my life for better.


"Nobody said it was easy

No one ever said it would be this hard
Oh, take me back to the start"

"Nobody said it was easy
No one ever said it would be so hard
I'm going back to the start"

Reklama

Reklama