Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Animovaný
  • Akční

Poslední recenze (393)

plakát

Schindlerův seznam (1993) 

Hodně silný reálně filmový zážitek. Bezesporu skvěle natočené dílo o nacistovi, který za války zachránil před jistou smrtí mnoho Židů, když je odvezl z koncentračního tábora a místo toho je zaměstnal ve svém podniku. Dnes se ukazuje, že jeho snaha možná nebyla až tak nezištná, ale na konečném vyznění věci to už málo co změní. Hlavní jsou lidé, kteří díky němu zůstali naživu; a za ně si Oskar Schindler hold, složený tímto hluboce humanistickým dílem, určitě zaslouží. - "Power is when we have every justification to kill and we don't."

plakát

Nikdo to neví (2004) 

Dívat se na tento snímek bylo dosti bolestivé. Jedná se o příběh bezbranných, na který se nedá jen tak zapomenout. Čtyři děti, nejstarší jen 12 let, pohozeni matkou a odsouzeni k naprosté bezmoci bez prostředků k přežití. Vyprávění tohoto tragického příběhu je založeno na přirozené energii dětských představitelů, kteří vlastně ani nemusí svou roli hrát, ale jsou jen obyčejnými dětmi, které při každé jejich činnosti sleduje kamera. Někde jsem dokonce četla, že to vlastně byl i záměr; film se natáčel celý dlouhý rok, jen proto, že režisér chtěl nechat děti být prostě dětmi, dát jim možnost si na sebe a na všechno okolo sebe zvyknout, aby tak mohli odvést ten nejpřirozenější výkon. Při sledování tohoto snímku máte pak opravdu pocit, že se spíše díváte na soukromé záběry jedné rodiny, než na profesionálně natočený film. Tohle samozřejmě všemu dodává autentičnost a syrovost, díky které se cítíte bezmocní, rozzlobení a smutní. Tenhle film by měl vidět každý, kdo nechápe životní postoj antinatalistů. Tohle je totiž jeden z těch nejhlavnějších důvodů. - "I'll be right home. You take care of them."

plakát

Jurský park (1993) 

Určitě mohu troufale prohlásit, že Jurassic Park je ve filmovém světě nesmazatelný pojem, který zná každý. Když se někdo zmíní o filmech s dinosaury, každého v prvé řadě napadne právě tento a jisto jistě si vybaví nějakou tu nezapomenutelnou scénu. Příběh je neuvěřitelně originálně řešený. Největší úspěch filmu ale spočívá v tom, jaký dovedl mít spád. Hned ze začátku víte, že jde pouze o schválení ostrova a tak si užíváte naprosté pohody, a pokud vás i zajímají informace, které jsou ve filmu prezentovány, tak se určitě vyřádítě, protože se tu dbá opravdu na všechno. No, a pak to přijde. Pohodička se změní na boj o život. A ano, je to trochu předvídatelné, ale pokládat se to dá za špatné jen tehdy, když vás první polovina bude nudit, což já nemohu souhlasit. Efekty jsou na rok 1993 opravdu neobvykle kvalitní a velmi líbivé, dinosauři jsou prostě jak opravdoví. Spielberg myslel úplně na všechno a dal nám i skvělé herce a krásnou hudbu. Tento film je průlomový a zatím ho nikdo v námětu nepřekonal. "God creates dinosaurs. God destroys dinosaurs. God creates man. Man destroys God. Man creates dinosaurs. Dinosaurs eat man. Woman inherits the earth."

Poslední hodnocení (2 882)

Penguin Bloom (2020)

08.05.2021

Pod kůží (2013)

08.05.2021

Demonic Toys: Personal Demons (2010)

odpad! 08.05.2021

Dollman vs. Demonic Toys (1993)

08.05.2021

Demonic Toys (1992)

07.05.2021

Nikdo (2021)

01.05.2021

Olověná vesta (1987)

30.04.2021

Smrtonosné přeludy (2021)

30.04.2021

Schindlerův seznam (1993)

29.04.2021

Reklama

Poslední deníček (4)

The Scientist | Coldplay

This song will never not shoot me right into my feels. I've loved this song ever since I can remember. This will forever and ever will be the numbler one song, the most beautiful thing on earth for me. What I feel inside while listening to this song, can't compare to anything in this world. This song forever ruined my life for better.


"Nobody said it was easy

No one ever said it would be this hard
Oh, take me back to the start"

"Nobody said it was easy
No one ever said it would be so hard
I'm going back to the start"

Reklama

Reklama