GilanCZ

okres Semily

Twitter: PavelKrupar

• 27.3.2020  00:20
    Parazit (2019)

Pod slogan "nejzábavnější vítěz festivalu v Cannes od dob Pulp Fiction" bych se asi úplně nepodepsal.. Nedokážu posoudit, jestli to pravda je, ale zatímco Pulp Fiction je spíše o odlehčených tématech s geniálním scénářem, Parazit jde opravdu do hloubky. Mísí žánry od černé komedie až po psychologický horor a v člověku zanechá zcela jiné pocity. Skvělá práce s detailním vykreslováním jednotlivých postav a postupnou gradací děje. Jeden z nejlepších filmů roku.

• 4.10.2019  10:23
    Joker (2019)

Není to úplně čistých pět hvězd, ale v každém případě se pro mě jedná o jeden z nejdůležitějších filmů roku. Unikátní komiksovka, která velmi dobře funguje a bude zajímavé sledovat, jak ovlivní podobu komiksových filmových adaptací a směr DC filmů v budoucnu. A kdyby Reevesův Batman volně navazoval právě na Rkového Jokera? Vůbec by mi to nevadilo.

• 24.8.2019  17:44

Ten film určitě není pro každého. Ale pokud má někdo rád tvorbu Q. Tarantina, upřímně nechápu, že se zrovna tenhle film někomu takovému nezdá. Za mě naprostá trefa do černého! Finále je samozřejmě luxusní, ale postavy jsou tak dobře napsané, že i absence nějakého intenzivnějšího příběhu nevadí a divák si může naplno užít retro 60. let v Hollywoodu, kterým provází skvělý DiCaprio a Pitt. Oba charaktery mají své momenty - Rick Dalton při natáčení jako Caleb a Cliff Booth na Spahn Movie Ranch, což je možná nejlepší pasáž celého filmu. Za mě jasných 5* a jeden z nejlepších filmů Q. Tarantina.

• 4.6.2019  22:32
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Něco takového tu už hodně dlouho nebylo. Poklona tvůrcům a obrovský palec nahoru za všech pět dílů minisérie!

• 20.7.2017  09:01
    Dunkerk (2017)

Poprvé.. ok. Podruhé.. lepší ok. :) Ale až třetí projekce nechala film vyniknout. Zážitek z IMAX byl opravdu unikátní a nečekaně skvělý! Takhle to Nolan chtěl a takhle je to správně. Film je opravdu dobré vidět víckrát, s vědomím co bude následovat vyniknou zajímavé detaily. Každopádně projekce v IMAX to celé posouvá na jinou úroveň. Věci k vytknutí jsou, to ale není důležité. Skvělé dílo to opravdu je.

• 19.1.2016  02:11

Trefa do černého. Z mého pohledu skvělé dílo, kterému vůbec nevadí větší délka ani pomalejší rozjezd. Od začátku filmu se každou pronesenou větou jednotlivých aktérů vytváří dokonalý příběh s mocným a těžko odhadnutelným dojezdem do cíle. Parádní hudba, výborné výkony herců.. Pro mě jeden z nejlepších filmů Quentina Tarantina.

• 19.12.2019  00:06

Vzestup Skywalkera není špatný film, sám o sobě je vlastně nečekaný dobrý. Těžko se tomu ale dává nějaké hodnocení, protože trilogie jako taková prostě nevyužila obrovský potenciál a často se potácela na místě. Devítka kvůli tomu dost spěchá, vlastně dohání vše to, co primárně osmička zazdila, nebo nikam neposunula a tak spousta zajímavých věcí nedostane prostor (krásný případ jsou Knights of Ren). I tak mám ale pocit, že Abrams v této situaci odvedl dobrou práci.

• 13.12.2018  23:28
    Aquaman (2018)

V tomhle filmu se sešly dva prvky, kterým prostě fandím.. DC a režisér James Wan. A jak to dopadlo? Je vidět, že se studio opravdu snaží někam posunout a poučit. Ačkoliv má film 143 minut (ještě že tak!), film se soustředí spíše na představení podvodního světa, Atlanťanů samotných a hromadu postav, na propracovanější příběh moc nezbývá čas. Dějové linky plynou po vcelku jasně stanovené a předvídatelné dráze, to ale bohatě stačí, protože film tohle dohání někde jinde :) Čeká vás parádní zážitek z úžasně vykresleného světa, který nejen Aquamanovi konečně dodává tvář! Jen škoda, že až po Justice League. Nicméně, takhle to půjde.

• 16.11.2017  23:24

Kontroverze je víc než dost, tak také přihodím svůj pohled.. Co vlastně od DCEU chceme, abychom byli spokojeni? Snyder nám totiž dává doslova komiks na plátně. Ten stále dokola probíraný a kritizovaný "digibordel" a charakter filmu, dialogů je jako vystřižený z DC komiksu a o tom to je! Není to barevná akční pohodovka jako dělá Marvel, nebo realistický akční thriller jako vytvořil Nolan (neříkám co je lepší), je to stále ta temná, ostrá komiksovka, která díky dvouhodinové stopáži hezky šlape, v žádném případě nenudí a občas nabídne i fajn fórek. Není perfektní, některé scény mi vadily opravdu hodně, ale je to to, co já osobně od DC chci a jsem rád, že to dělají takhle. Tým funguje skvěle, teď nám naházejte nějaké sólovky a já budu spokojen :) Čisté čtyři hvězdy.

• 2.9.2016  22:24
    Smrt ve tmě (2016)

Až nečekaná paráda! Nic zásadního se vytknout nedá, atmosféra postupně graduje až do finále, které je zpracováno bravurně. Film vtáhne člověka do děje a naprosto nedává tušit, jak to celé skončí. Hudba, kamera, herci parádní a nějaké ty drobné zvláštnosti ve scénáři se dají určitě prominout. Je to spíše takový psycho thriller než horor, leknout se ale dá i tak. Hezkých pět hvězdiček.

• 13.6.2016  12:30

Po z mého pohledu perfektním prvním díle byla minimálně u mě očekávání obrovská a to může být často problém. Tady to ale nevadí, naopak, tvůrčí tým vytahuje to osvědčené z prvního dílu a pod vedením nejlepšího hororového režiséra současné doby vytváří parádní našlapaný horor. Chybí originalita? Možná trochu. Mimo jiné právě to řadí film kvalitativně mírně pod první díl na čtyři hvězdy. Ono to ale ve výsledku nevadí, přidané prvky tu jsou a podívaná je to skvělá, tohle ještě nějakou dobu fungovat bude :) Lekaček tu máme požehnaně, některé jsou slabší a předvídatelné, pár jich ale člověka zachytí "nepřipraveného", to se moc hororům poslední doby nedaří. Tím nejlepším jsou ale stejně herci, hlavně Vera Farmiga a Patrick Wilson, kteří film udrží nad vodou i kdyby vše ostatní zklamalo. To se ale naštěstí nestalo a sečteno podtrženo tu máme další skvělé dílo z dílny Jamese Wana, které rozhodně stojí za zhlédnutí a může být nejlepším hororem tohoto roku.

• 21.8.2019  23:54
    Přes prsty (2019)

Přijemný překvápko. Pokud chcete nenáročnou, ale zábavnou českou letní komedii, zrovna tady byste neměli být v kině zklamáni. Moc lepších komedií v posledních letech v ČR za mě nevzniklo a je to výrazně lepší dílo, než klasický český filmový odpad co se soustavně hrne do kin. Jo a skvělej Jirka Langmajer!

• 27.12.2017  22:51

Shrnout recenzi na osmičku do pár řádků prostě nejde. Film má obrovskou sílu, ale těch jednotlivých věcí, které působí přinejmenším kontroverzně a nelogicky je tam příliš. Ve finále to celé závisí na deváté epizodě. Buď do sebe vše najednou skvěle zapadne a trilogie bude dávat smysl a nebo nezapadne.. A nebude.

• 22.1.2017  00:35
    Rozpolcený (2016)

Samotná myšlenka filmu je geniální a má očekávání nebyla úplně nízká. Čekal jsem ale trošku něco jiného, než bylo naservirováno. Něco realističtějšího, uvěřitelnějšího a hlavně se silnější atmosférou. V některých pasážích sice film nedovolí člověku ani mrknout, pro mě tam jsou ale scény "navíc", které finální dojem a zmiňovanou atmosféru kazí + narušují tu postupnou gradaci. Ani konec podle mě nebyl ideální. Perfektní byl ovšem James McAvoy!

• 15.9.2016  13:27
    Orel Eddie (2016)

Podobné životopisné filmy mívají často úspěch už jen kvůli příběhu, který vypráví a z toho se samozřejmě těží i zde. Příběh silný a film není špatný. Pro mě není ale ani nějak extra dobrý. Působí to docela odfláknutě a obyčejně. Ve srovnání s jinými životopisnými filmy posledních let zde prostě dost chybí, je to zpracováno tak nějak uměle, díky čemuž je jednání postav často příliš předvídatelné. Taron Egerton si to ale povodil slušně, líbil se mi také Keith Allen. Zbytek Ok.

• 23.5.2016  16:58
    Babadook (2014)

Film má velmi nadějný začátek, postavy jsou zajímavě vytvořené a filmu se vcelku daří divákovi ukázat jejich psychickou stránku, což je nejsilnější prvek filmu. U filmů tohoto typu ale velmi záleží na rozuzlení a závěru. První část by mohla mít klidně i 4 hvězdy. Z mého pohledu nevydařený, možná až směšný konec film ale srazil níž.

• 4.3.2016  23:46

Hodně zajímavý film. Příběh samozřejmě na prvním místě, psychicky občas hodně silné. Vyzdvihnout si ale zaslouží herci, Alicia Vikander skvělá a Eddie Redmayne zde podle mě měl obhájit Oscara.

• 4.3.2016  23:38
    Polednice (2016)

Není to špatný film, divák je dlouho v nejistotě a bývá těžké odhadnout další scénu, natož konec. Dost tomu ovšem napomáhá trochu zmatený scénář, který prostě není tak dobrý. Některé věci a jednání lidí jednoduše postrádá smysl, ve filmu je plno věcí zbytečně "navíc". Jestli je to horor? Jak se to vezme, hlavně je to drama, ale spíš než aby diváka děsila napjatá atmosféra, jsou ve filmu umělé lekačky, občas až moc umělé. Ale tak, ok. Zvukové efekty často pokulhávají, .. Herci ale dobří. Ve finále to špatná podívaná není, moderní zpracování klasických příběhů se mi líbí a tohle je v mnoha věcech originální, člověk ale nesmí očekávat moc. Tři hvězdy si zaslouží.

• 29.11.2014  11:39

Film tak nějak o ničem. Bylo jasné, že rozdělení knihy na dva filmy první část hodně odnese a ačkoliv bylo pár scén oproti knize přidaných, film nezaujme ničím, jsou to dvě hodiny bez jediné větší zápletky. Film mě nedokázal dostat na stranu povstalců a k nenávisti Kapitolu, jako třeba kniha. Zde si člověk občas spíše ťuká na čelo co to vyvádí.. Výkony herců byly ale kvalitní a jako velký fanda Hunger games dávám 3 hvězdičky. Jinak by si film zasloužil ještě méně.

• 24.9.2016  21:49

Tvůrci si občas musí uvědomit, že méně je někdy více :) Pointa tohoto "superakčního" filmu je relativně zajímavá a koukatelná, provedení je občas ale vážně směšné. Inteligence a šikovnost ozbrojených padouchů je ještě menší než je tomu obvyklé a štěstí Jasona už nemůže být větší. Přitom některé věci by po fyzické stránce nezvládl ani Superman. Ale takhle se nad tím nemusí přemýšlet, diváci dostanou svěží akčňák se stárnoucím, ale stále dobrým Jasonem Stathamem a krásnou Jessicou Albou, takto to na dvě hvězdičky stačí.

• 20.3.2016  17:19
    Dvojníci (2016)

Po prvních minutách a hromadě trapných pokusů o vtip jsem plánoval dát odpad a film zařadit do dlouhé řady českých propadáků posledních let. Trapné pokusy o vtip sice pokračovaly, občas se jim to ale přeci jen povedlo a celý film nakonec působí docela pohodovým dojmem, je to fajn komedie. Sokol byl ve své dvojroli skvělý, Kohákova role byla ovšem slabším článkem filmu. Za to ale může spíše scénář.

• 6.12.2015  23:16
    Oculus (2013)

Začátek nadějný, po většinu filmu se ale stále opakuje dokola to samé a člověk si pouze říká "kdy už se konečně stane něco důležitého??". No, nakonec se dočká jen částečně. Ačkoliv je atmosféra občas relativně silná, moc lekaček tu člověk neuvidí. Spíše podprůměrný horor.

• 26.10.2017  02:07
    Duel Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Moderátor fakt síla. Něco takového se v TV jen tak nevidí.. :)

• 6.12.2015  23:09
    Vánoční Kameňák (2015)

To je tak těžký udělat vánoční vtipnou komedii? Po ještě teoreticky snesitelných prvních dvou dílech klesla série na naprosté dno a tam se statečně drží i s tímto dílem. Děj je sice naprostá blbost, ale budiž.. Trapnost a tuctovost "vtipných scének" ale snést opravdu nejde a místo odpočinkové komedie, kde je přehnané přemýšlení nad smyslem klidně až nežádoucí, vzbuzuje film skutečný odpor. Nu což, gratuluju pánové, další zasloužený "odpad!".

• 11.9.2015  16:39
    Sinister 2 (2015)

Film propadl ve všech směrech. Chybí jakékoliv napětí, nejistota, nebo nečekaný zvrat, což jsou prvky, které dávají hororům šťávu. To hlavní je zde od začátku téměř jasné. Ani lekačky tomu moc nepomohou, pár jich tam sice je, ale kvalitou zrovna nepřekypují a jsou až moc nelogické a umělé. Chování postav je často také dost nepochopitelné a samotný děj velká bída, která je podtržená závěrečným vyvrcholením filmu. Na tento film jsem se vzhledem k povedenému prvnímu dílu docela těšil, věřil jsem alespoň v průměr, tohle je ale vážně jen filmový odpad.