R.E.M.

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 4.4.2017  14:01

Hodně okecávání, málo kriminalistické práce. Rozuzlení zápletky a dopadení pachatele slabé.

• 3.1.2017  17:16
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Hrůza. Čirá hrůza. Od splácání nesourodých motivů, přes směšný děj, otřesné kostýmy až po výběr princezny, údajně zlatovlasé, s parukou, kterou když jsem viděla, chytala jsem opakovaně záchvat smíchu. Nesoudnost a kreativita jak filmařského týmu, tak vedení ČT, kteří, patrně pod vlivem zakázaných látek, naplánovali vysílání na Vánoce, si zaslouží odpovídající hodnocení odpad. Upozorňuji, že mi v pohádkách vážně nevadí skutečná originalita, nadsázka nebo semtam nějaké boření pohádkových zvyklostí. Můžu vzpomenout Princové jsou na draka, Strach má velké oči (kde I. Janžurová jezdí jako čarodějnice na kolečkových bruslích), draky, kteří výjimečně nežerou princezny, ale uhlí nebo bramboráky. Ovšem tyto originální nápady musí do sebe zapadat, pohádka by měla mít hlavu a patu a nepodbízet se divákovi jen lascivností, obhroublostí a nevkusem... A to jsem si myslela, že po Třech bratrech rodiny Svěrákových hned tak nedám další odpad. Chyba lávky! "Bratrům" vyrostla ve Slíbené princezně nedostižná konkurence.

• 1.1.2017  14:36

Matně jsem si vzpomínala, že jsem četla na film pochvalu. Fajn, pustila jsem si po vánocích v TV Příliš hlučnou samotu s trochou těšení. Ale... Minuta plynula za minutou a..., a nic. Žádná atmosféra, otravný děj, podivné dialogy, místy špatný dabing. Ani P. Noiret mi nepasoval do příběhu. Po 15 minutách jsem si přibrala ke koukání práci, ale někde v polovině jsem usoudila, že ani jako kulisa mě počin Věry Cais nebaví a zmáčkla kouzelné tlačítko "vyp.".

• 11.9.2016  15:25

Podivný scénář, s minimem děje. Bondovské a fantazijní vsuvky byly zpočátku zábavné, dobrá parodie, ale Františkovy fantasie, vzhledem k jejich délce a četnosti opakování, minimálně od poloviny začaly nudit. Ondra Vetchý a Simona Stašová, i Miroslav Táborský, byli velmi dobří, navzdory scénáři. Některé vtípky, umístěné do přítomnosti, byly úsměvné, ale většina "zábavných" scének byla spíš trapně absurdní. Jedno zhlédnutí stačilo. I když, O. Vetchému to prudce v bondovském hávu slušelo. :)

• 22.1.2016  22:15

Proč G. D. Goldberg dobře vystavěný příběh rozškubl oklikou s Dermotem Molroneym? Děj tak ztratil tempo, ucelenost a filmu pochyběl čas pro vznikající vztah. Příjemně komické scény, mnoho výborných dialogů. Kvůli nim zapomenu i na pár trapných scén. Sympatická Diana Lane a lehce svérázná Stockard Channing se dokázaly vloudit do mé přízně, stejně jako Christopher Plummer. John Cusack nemá pro mě to správné charizma, při prvním podívání jsem vůbec nechápala, proč si ho Sarah vybrala. Při druhém si mě získal, nedokáže pohledem uhranout, ale má určité kouzlo. Je milý. I když filmový "dábel" pořád našeptává "Vyměň Cusacka za Webstera". Původní dvě hvězdy měním na tři.

• 16.1.2016  23:45
    Planeta Yó (TV pořad) (2011)

Manipulace cílená na dospělé je sprostá, nemorální, zkráceně humus. Manipulace cílená na bezbranné děti je ... (zasáhla má vnitřní autocenzura). Autoři textů by zasloužili víc než pár facek + rok o suchém chlebu a vodě.

• 16.1.2016  23:21
    Marťan (2015)

85% za film, který příjemně ctí knižní předlohu. Vesmírná podívaná s novodobým trosečníkem, uvíznutým nikoli na pustém ostrově, ale, pro změnu, na pustém a nehostinném Marsu. Pěkný vizuál, příjemná kamera i střih. Sympatický a nezdolný Matt. Úsměv vzbuzující hudba, vtipně zasazená do děje (je skvělé, že za celý film rušila pouze jednou). Obávala jsem se, jak si Drew Goddard a Ridley Scott poradí s knižní předlohou, založenou především na deníkových záznamech. V této oblasti jsem byla mile překvapená. Jistě, předloha musela být pro potřeby filmu osekaná a přímočará. Vynechaly se mnohé důležité momenty (likvidace Paithfindera, rozhovor Johannesové s otcem), jiné se nelítostně zkrátily (cesta k modulu MAV). V knize zůstalo i několik bezvadných humorných momentů. Ale navzdory tomu všemu byl děj kompaktní a film si uchoval atmosféru nadhledu a sarkastického humoru. Tvůrci navíc přidali obrazy naladěné do vážnějšího tónu. Skvěle si pohráli s detaily změny vzhledu a váhy. Pokud vám přijdou šílené některé momenty marťanské mise - POZOR prozrazení části děje - třeba vykuchání MAVu a let s roztlemenými okny KONEC spoileru - vzpomeňte si na jednu nejmenovanou, diletantatsky organizovanou skutečnou misi na Mars, která plánuje zhruba od roku 2023 posílat na červenou planetu první lidskou posádku s jednosměrnou jízdenkou. Vzhledem k současným technickým možnostem, schopnostem lidského těla a nevyčíslitelnému množství možných selhání a poruch, se z chystané reality show, zaznamenávající osudy prvních "Marťanů" pravděpobně stane velmi drsný thriller, křížený s hororem. Závěrečné zúčtování: Marťan je tématem, hereckým projevem i zpracováním atraktivním filmem, po jehož zhlédnutí budete odcházet s příjemným pocitem nepromarněného času. Pokud teda máte stejný vkus jako já. A pokud ne - je mi líto.

• 16.1.2016  20:57
    Gravitace (2013)

Začátek filmu se rozjel jak Formule 1 s Lewisem Hamiltonem. Nehybně jsem zírala na ohromující obrazy a probíhající drama. A říkala si, jest-li se štábu s režisérem podaří udržet napětí a strhující tempo. No, škoda. Nepodařilo se. Od poloviny stopáže Gravitace sklouzla do absurdní nereálnosti a podivné otravnosti zásluhou nepodařeného děje. Jeho absenci a absenci smysluplných uvěřitelných dia/monologů nemohlo zachránit ani pár vydařených hlášek.

• 16.1.2016  20:40

Schematické, vykalkulovaně vyostřené, nezábavné.

• 15.1.2016  11:30
    Žena z antisveta (TV film) (1985)

Jeden z úžasných a nezapomenutelných filmů, kde byl důležitější děj a dialogy než filmové efekty.

• 1.1.2016  14:45
    Tři bratři (2014)

Měla bych pro tvůrce pochopení nebo omluvu jen kdybych měla jistotu, že byli napadeni zákeřnou, velmi vážnou nemocí, postihující schopnost porozumět textu, způsobující hluchotu a ochromující celkovou funkci mozku. "Pohádka" týrala mnohé nebohé diváky stupidními dialogy, otřesnými texty písniček a falešným zpěvem, který mě nutil vypínat zvuk. Jest-li skutečně J. Svěrák použil byť jen jedinou korunu z dotace, tedy našich daní, na tuto slátaninu, doufám, že už nikdy nikoho nenapadne obdarovat ho ještě jednou. Vždycky jsem si cenila textů Z. Svěráka, ale tohle byla z 90 % čirá hrůza. Dílo by také mohlo nést název Jak znehodnotit svěrákovský talent. Na začátku jsem chvilku vyčkávala, chvilku nevěřila..., pak se trápila u otravně nepřirozeného mentorování dědečka Z. S., u falešného zpěvu, namátkou představitelky Růženky (a to jsem ještě neslyšela Holenu s matkou), u zoufalého zpracování děje klasických pohádek s ještě horšími dialogy, u sledování karikatury Lábusovy ježibaby... Mohla bych pokračovat. Pak evidentně zapracoval můj obranný systém a aby ochránil mé mozkové závity vypnul můj cit pro skutečné pohádky, vypnul mé rozpoznávání estetiky..., zkrátka vypnul, co šlo. Nechal smysl pro absurditu a škodolibost. A tak jsem pohádku začala brát jako zpotvořenou karikaturu a parodii, naléhavé praktické varování, jak nemají vypadat pohádkové filmy. V pravidelných intervalech jsem dostávala záchvaty smíchu - tu při směšném textu, vždy při pohledu na vlka, za kterého by se nestyděl ani jediný zdivočelý fantasy horor, tu při pohledu a poslechu tří bratří. Klus, Piškula děs běs, nejlépe ještě dopadl V. Dyk. Ale taky žádná sláva. Tak jaké dát hodnocení? Budu počítat. 2 % za slušné exteriéry a interiéry, za D. Matáska, Z. Norisovou a O. Kaisera 3 %, za polovinu kostýmů 1 % (druhá polovina nevkusná), to máme pěkných 6 %. Ze sympatií k J. Uhlířovi přidám ještě jedno procento. Sečteno, podrženo 7 %, což stačí na lepší odpad.

• 13.12.2015  12:35
    Stromy umírají vstoje (TV film) (1998)

Působivá divadelní inscenace... Neoznačila bych ji za stoprocentní komedii, ale nedivím se škatulce. Když si produkce neví rady s žánrem filmu, tak tam, pokud to je jen trošku možné, vpálí slovo "komedie". Nic to nemění na perfektních hereckých výkonech - Vlasty Fabiánové, Ladislava Lakomého, Zuzany Slavíkové, Igora Bareše... Nic to nemění ani na mém zážitku, který mi ozvěnou zůstal i po mnoha letech.

• 13.12.2015  12:28

Proč jsem už před lety dala pořadu 5 hvězdiček? A stále na nich tvrdošíjně trvám. Prvním a patrně hlavním důvodem je, že miluji tanec, mám zážitek z dobré/krásné/vtipné choreografie, pokochám se účesy a šaty... Jsem nadšená, že se takový pořad (i když model je převzatý ze zahraničí) v ČR vytváří a vysílá. Humor M. Ebena mi k takovému typu taneční soutěže pasuje. V každém z ročníků jsou soutěžící, kteří nejen poctivě trénují, ale umí předvést velmi pěkný amatérský výkon, s poutavou choreografií. Pokud jsou navíc charismatiční, příjemní..., pak mají mé sympatie a ráda se i opakovaně vracím k jejich tanečnímu vystoupení. Uznávám, jsem zcela objektivně zaujatá, takže lehce přivírám oči před prohřešky a fatálními kopanci kamery i osvětlení, vnucenou reklamou, přespříliš blyštivými šaty (méně je často více)... Přivírám oči, ale nezapomínám.

• 13.12.2015  12:04
    Únosy bez výkupného (TV film) (1983)

Knižní předlohu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat. Ale... pokud mi zážitek, dojem z filmu zůstane i po více než dvou desítkách let, tak měl film - děj, námět, herecké výkony, ten nezměřitelný rozměr navíc... stal se pro mě nezapomenutelným i po jednom jediném podívání. O kolika televizních filmech to můžu říct.? Zbytek komentáře mi ušetřil svým výstižným příspěvkem lukano.

• 3.12.2015  20:10

V jedné slabé chvíli jsme se rozhodli podívat na Neprůstřelného mnicha. Už po pár minutách jsem si mnula oči a štípala se do ruky, jest-li se mi film jen nezdá. To přece scénárista nemyslel vážně! Děj ujíždějící všemi směry... nelogický, nesmyslný. Příběh, kterému chybělo víc, než jen hloubka. Ubohé triky, pitomé scény. Nakonec jsem nechala mozek spát a bez přemýšlení se dívala na líbivého Yun-Fat Chowa. Původní 2 zamýšlené hvězdičky jsem zvýšila na 3 jen kvůli přímluvě potomka, který se zmíněnou blbostí vcelku bavil.

• 28.11.2015  20:02

O pohádkovou atmosféru se nejvíc zasloužily půvabné a přiměřeně divoké exteriéry slovenských hor (Tater), českých a slovenských lesů, a v neposlední řadě přesvědčivý interiér. Děj na pohádku nevhodně přeskakoval z přítomnosti do minulých událostí. Záblesky minulosti byly delší a ke konci hodně polopatické. Příběh se v prostřední části nudně táhnul. Martha Issová mi typově na Bohdanku neseděla. Její hovorové vyjadřování spratka otravovalo. Zato přepychová tichá řeč Bohdanky mě potěšila. Kdyby se Martha vyvarovala v obličeji několika výrazů drzého, vzpurného spratka, byla by její postava ještě lepší. Princ v podání Lukáše Příkazkého byl zpočátku dojemně bezbranný, pak mile sympatický. Vím, že Alice Nellis často sahá při výběru herců mezi své „koně“, ale tady se obsazením Sabiny Remundové krutě netrefila. Místo děsivé intrikářky tam motala své nitky zla směšná královna, připomínající hloupou tetku. Režisérka mě naposledy oslnila v roce 2002 filmem Výlet.

• 7.9.2015  19:12
    Uličnice (1936)

Mile naivní, pitomoučké, hravé a k tomu čtverácké oči Věry Ferbasové.

• 20.8.2015  23:28

Meryl Streep v Madisonských mostech naladila své herectví do mistrovských tónin. Tak krásně civilní v roli, která ji padla přesně na tělo jako kdyby byla opravdovou Francescou. Rozhodování mezi láskami, tou dřívější, trochu stereotypní, bezpečnou, laskavou a na druhé straně jiskřivou vášní, citovým souzněním. Co vybrat? Naplnění intenzivní touhy nebo klidný cit s každodenními povinnostmi. Vydrží zamilování, splynutí duší nebo city zhasnou a zbydou jen odlesky. Dát přednost rozumu, zodpovědnosti, rodině nebo si splnit sen? Už jen za tyto otázky načrtlé perem života si film zaslouží ocenění. C. Eastwood není běžným představitelem takových rolí, ale tady, na farmě nedaleko dřevěných mostů, je správně. Stejně jako štítek - drama/romantika. Obojí si užijete v hojné míře a k tomu běžné situace, které vás mohly potkat včera, minulý týden nebo vás potkají za měsíc.

• 20.8.2015  22:36
    Čtyřicítka na krku (TV film) (2008)

Čistá esence pohodové a příjemné romantiky. Heather Locklear vypadá úžasně, Robert Buckley je pohledný sympaťák a společně vypadali jako skutečný pár, byli uvěřitelní. K tomu půvabné záběry přírody. Pár vtipných vět a črtů vedlejších postav. Exmanžel i kamarádky přejí Jackie štěstí a když se náhle cítí šťastná, tak jsou zaskočeni a zasypávají ji pochybnostmi a výčitkami. Jako v životě. Bezvadný film jak pro milý letní večer tak pro deštivý den.

• 16.8.2015  19:44

Ústřední téma a námět docela fajn, ale ty bláznivé peripetie byly dost mimo. Semtam jsem se zasmála, několikrát se chytla za hlavu... Z povolání hodinového manžela udělal T. Svoboda trošku jiné povolání... Obohatil ho o činnosti gigola. K hereckým výkonům nemám námitky, B. Polívka hrál příjemně "normální" postavu, i Evu Holubovou, kterou jinak nesnáším, jsem přežila. Škoda malého prostoru pro ženské postavy - Zuzanu Norisovou, Lenku Vlasákovou, Simonu Babčákovou. Pobavil mě nápad se zabydleným bazénem, i karikatura opravy lanovky. Jen jsem netušila, že i David Novotný umí nahodit neodolatelný rošťácký úsměv ala americká hvězda z Beverly Hills, a k tomu úsměvu přidat i dávku sebeironie, nadsázky a výrazu "já vím, že víte, že vím".

• 16.8.2015  19:26
    Fotograf (2015)

Karel Roden, ač fyzicky nepodobný předloze, velmi přesvědčivý. Marie Málková hraje skvěle nejdřív ušlápnutou, vlezlou asistentu, které kouká z očí touha páchat dobro, měnící se postupně v excelentní potvoru. Ještě Vilma Cibulková si zaslouží pochvalnou zmínku. Pár vtipných hlášek a situací. Dvě třetiny filmu s chaotickými útržky děje, atmosféra bulvárního plátku. Nějaké drama se rozvinulo až v posledních 30-40 minutách. Vražedná stopáž. Postrádala jsem vizuální zážitek a požitek, které by vyvážily scénáristickou beznaděj a množství nudných a opakujících se scén. Jistě, k Janu Saudkovi patří nahota a nahotinky, ale čeho je moc... Vyšisované obrazy (až na výjimky) bez smyslnosti, erotiky, převálcované vulgaritou a trapností. Drtivá většina ženských postav je stvořená jako depresivní panoptikum hloupých, nesvéprávných a hysterických žen, podléhajících neodolatelnému nadsamci. Ale to možná nějak zapadá do fantazie fotografa. Film je zdařilou kopií vytvořeného mediálního obrazu J. Saudka. Co je pravda, co póza a co výmysl – těžko bez osobní znalosti posoudit. Pro mě promarněná šance dozvědět se něco víc o nesnadně zachytitelném záchvěvu tvoření a vzniku fotografií, o skutečných názorech JS.

• 16.8.2015  18:46

Těžko hledat přesvědčivějšího ďábla než je Jack Nicholson. Trojice čarodějek byla taky skvělá. Okouzlující přímočarý děj, krásné kostýmy i triky,

• 27.6.2015  11:57

Žádný zázrak, ale v konkurenci současných hrůz, které mají nepravdivou nálepku komedie, dobrý průměr. Důvěrně známá zápletka. V zápletce bych mínus neviděla, protože v podstatě všechna základní témata už byla zfilmovaná, obměňují se jen detaily, rámec příběhu a kulisy. Horší je, že v polovině komedie začala ztrácet dech a, možná se tu projevilo zoufalství autorů "co dál?", v druhé polovině se to hemžilo absurdními skeči (viz např. scéna s Krausem), které nezapadaly do příběhu ani děj neposunovaly. Mrzí mě nevyužité téma práce malířky a výtvarnice. Ale přes všechna popsaná negativa byl film Martin a Venuše příjemný pro lehké pobavení, odpočinek a relaxaci. Z hereckých výkonů - Kristýna Boková-Lišková a Jan Budař fajn, M. Taclík také. A jako bonus zcela skvělý Ľubomír Paulovič.

• 4.4.2015  01:12
    Uzavřený pavilón (TV film) (1991)

Malokterý TV film na mě zapůsobí tak, abych si ještě po 20 letech pamatovala tak živě pocity a mrazení v zádech při sledování. Skvělí herci. Filmový zážitek.

• 4.4.2015  00:15

Prvních 15 minut jsem byla na vážkách. Vtip střídala trapnost a já se rozhodovala, jest-li filmu věnovat svůj čas. Jsem ráda, že sledování nakonec nezavršil pocit ztráty času a znechucení. Často se stává, že filmu dojde v druhé půlce dech. Stařík si nejen udržel své tempo, ale stal se ještě svižnějším a druhá filmová hodina byla dokonce zábavnější. Ano, připouštím, že děj byl předvídatelný, místy si autoři neodpustili klišé témat o starých lidech. Přesto těch 114 minut bylo pro mne příjemnou relaxací s dobrými dialogy, černým humorem, absurditou, narážkami na historii a postavy, neurážejících mozek a vkus diváků.

• 3.4.2015  23:56
    Forrest Gump (1994)

Film nepobavil, nedojal. Směs propagandy, zesměšnování, hlouposti a nudy nepřebil ani můj oblíbený herec a neudržel mě u TV obrazovky ani do 3/4 filmu.

• 31.3.2015  12:21
    Matrix (1999)

Ač nijak zvláštní příznivec sci-fi oceňuji Matrix za scénář, režii, herecké výkony, moc hezký vizuál a v neposlední řadě za podmaňující atmosféru.

• 31.3.2015  12:17
    Proč bychom se netopili (TV seriál) (2009)

Jedna hvězdička za vánek romantiky a pohody. Druhou za charizmatického Lukáše Vaculíka. Neodpustím místy zvláštní dialogy a hlavně - nudu. Obzvlášť vypečený a 3x politý nudou byl díl s divadlem. To bylo k nekoukání.

• 31.3.2015  11:50
    Kleopatra (1963)

Film Kleopatra je i po tolika letech okouzlující, věrohodný a velkolepý. Máte pocit, že vidíte skutečnou Kleopatru, vtáhne vás to a procházíte se Egyptem i Římem. Co dodat? Je fajn, že ani čas filmu neuškodil.

• 31.3.2015  11:41

Hodnocení vidím na 2,5 *, ale dilema zda 2 nebo 3 hvězdy vyřešil hloupý a dost nereálný závěr. Vcelku ucházející detektivka s velmi předčasně odhaleným pachatelem, příjemným J. Langmajerem a Martinem Stránským. Oba zahráli věrohodně otrávené a vyhořené kriminalisty. Snad jen ještě jedna výtka. Už je nudné, když téměř každý detektiv je napůl ztroskotanec, rozvedený, popř. alkoholik. Co takhle po dlouhé době zase změnu.

<< předchozí 1 2 3