Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný

Oblíbené seriály (10)

Živí mrtví (2010)

Ze začátku jsem byl k tomuto seriálu skeptický a podle ukázek mě nijak zvlášť nezaujal, ale poté jsem se nějakým způsobem dokopal a začal koukat na první sérii. Tím se to zvrhlo a já už nemohl přestat. Úžasný seriál, skvělý děj, výborné masky a kostýmy, jednotlivý herci jsou mi sympatičtí a záporní hrdinové jsou napsány přímo skvěle. Dlouho se mi totiž nestalo, abych nějakého záporáka nenáviděl tak moc, jako guvernéra. Líbí se mi zde i vývoj jednotlivých postav, u kterých dochází k obrovským změnám v důsledku toho co musí udělat, aby přežili. Někteří se s tím umí srovnat, jiní ne, a to psychologické dilema o tom zda již překračují hranici je zachyceno zcela výjimečně. Kdybych měl hodnotit jednotlivé série, tak musím říct, že si po celou dobu udržují vysokou kvalitu. 1. série 85% je to takový solidní úvod, kde se nám představí hlavní hrdinové. 2. série 85% - přišla mi místy trochu slabší než první, ale místy byla mnohem lepší, hlavně zde oceňuji příchod nových hlavních postav a také objevení se prvního záporného lidského elementu. 3. série 100% absolutně nejlepší série. Hlavně díky příchodu nového a dokonale odporného záporáka. 4. série 90% po dokonalé 3. sérii už bylo těžké udržet nastavenou laťku a první půlka série mě trochu zklamala, ale druhá část už zase byla skvělá a těším se na další díly z tohoto světa.

Castle na zabití (2009)

Už je to dlouho, co mě nějaký seriál takhle zaujal. Musím se přiznat, že jsem ho shlédl celý prakticky jedním dechem, aneb, několik dní u televize. A nedá se říct, že by to bylo nějaké šílené plýtvání času, protože Nathan Fillion a Stana Katic udělali z obyčejné nudné kriminálky velice záživnou podívanou plnou srandy, hlášek, komických situací, bláznivých teoriích a řešení vražd. A když to začne mezi Castlem a Becketovou jiskřit, úroveň seriálu ještě vzroste. Musím ještě velice ocenit několik narážek na Firefly, které mě pokaždé dostaly do kolen. No snad si Castle udrží svoji úroveň dál a vydrží s námi ještě pár let.

Da Vinciho démoni (2013)

Pro mě asi nejpříjemnější překvapení minulého roku. Genialita a bláznivost se zde neskutečně dokonale mísí v postavě Leonarda, který je ztvárněn výborně Tomem Rileyem (podle mě jeho zatím nejlepší herecký výkon). Občas mě tam jedině vadí homosexualita, ale u tak skvělé podívané to mohu odpustit. První série byla úžasná a druhá zatím také není špatná a doufám, že v tomto trendu bude tato skvělá série pokračovat.

Arrow (2012)

Největší překvapení minulého roku. Seriál, který si mě hned získal, a u kterého se těším na další pokračování. Konečně někdo přišel s kladným hrdinou, který spíš vypadá jako záporný. Temný pojetí, neustálé flashbacky a zajímavá akce, toto všechno dělá z Arrowa téměř perfektní seriál. Jediné, co trochu kazí celkový výraz seriálu, je občasná podoba s telenovelami. Ale díky svižnému tempu děje se to dá odpustit. Snad si Arrow udrží svoji skvělou kvalitu, kterou nás provázel po celou první sérii. A doufám, že se s Arrowem nestane něco podobného jako s Lost. Hodnoceno po první sérii 90%

Lovci duchů (2005)

Jeden z nejlepších fantasy seriálů, který je založen na řešení nadpřirozených případů. A ačkoliv hlavní dva hrdinové Sam a Dean vypadají jako typický seriálový hezounci, tak v Lovcích duchů to není až tak úplně pravdou, neboť Jared Padalecki i Jensen Ackles ztvárnili hlavní postavy dokonale. Seriál navíc obsahuje výborné efekty, akční scény a i příběh. A když k tomu připočtu i výborný soundtrack (oldies pecky), tak jediný výsledek, který může být: je to skvělý seriál. A ten si mě hned od prvního dílu získal a těšil jsem se na každý nový díl, ale jak už to tak bývá po několika sériích seriál začal ztrácet kvalitu a musím říct, že od čtvrté série to bylo místy nemastný neslaný, ale zatím poslední osmá série mě opět přesvědčila, že Lovci duchů jsou skvělí. SPOILER ALERT Jediným mínusem, a to hodně velkým, je že hlavní hrdinové v průběhu seriálu několikrát umřou (na můj vkus až mockrát), ale to by nebylo to nejhorší, nejhorší je, že se pokaždé vrátí, neboť jsou nějakým způsobem oživeni. Kdyby se to stalo jednou, dvakrát, tak asi mlčím, ale tady se už to skoro začíná stávat pravidlem a nikdy nekončícím klišé.

Hvězdná brána: Atlantida (2004)

Už je to dávno, co jsem v televizi poprvé viděl StarGate SG-1. Vzpomínám si, že jsem byl absolutně u vytržení. Bylo to pro mě to nejlepší, co se v tu dobu dalo sledovat. Proto jsem se bál tohoto pokračování. Nejprve jsem v něm viděl jen zbytečné pokračování a natahování již trochu skomírajícího seriálu. Ale SGA naprosto překvapila. Tvůrcům se podařilo absolutně dokonale navázat na SG-1 a propojit ji s SGA. Seriál má skvělý spád a solidní příběh, efekty s vizuálem jsou ještě na vyšší úrovni, než tomu bylo v původním SG-1 a co se týče hereckého obsazení také nebylo špatné. Jediná Rachel Luttrell mi zde trochu vadila, ale po pár dílech jsem si na ní zvykl. Co velice oceňuji, je pouhých pět sérií, což podle mě bylo tak akorát, aby seriál se nezačal moc opakovat. Největším plusem však pro mě byl David Nykl, který mě svými skvělými hláškami vždy rozesmál. (aby jeho hlášky vynikli musí se SGA sledovat v původním znění). Nakonec musím připustit, že SGA u mě absolutně překonala SG-1 a do teď si jí občas znovu pustím.

Červený trpaslík (1988)

Pro někoho klasika, pro jiného odpad. Pro mě je to stoprocentně klasika se skvělým humorem a s brilantními hláškami, která jasně předčí i takové hity jako jsou Big bang theory nebo HIMYM. Kromě deváté série tady není absolutně co vytknout. Snad se natočí ještě další díly.

Pán času (2005)

Velice povedený seriál, který má snad úplně vše, co divák, jako já, očekává. Nalezne se zde napětí, akce, příběh, trocha romance, výborné vizuální efekty, také tady nechybí skvělí humor a samozřejmě sympatičtí herci. Jediný problém, který tento seriál má, je velké střídání herců. Ačkoliv je to všechno v seriálu perfektně vysvětlené, vždy mi chvilku trvá, než si na nové herce zvyknu. Také musím konstatovat, že od doby co Matt Smith nahradil Davida Tennanta klesl u mě Pán času na ceně, neboť Matt Smith je mi poměrně nesympatický. Trvalo to skoro celou sérii, ale nakonec jsem si na Smitha zvykl a Pán času se pro mě stal opět skvělou podívanou. Doufám, že nový Doktor bude opět skvělý a nebudu si na něj muset příliš dlouho zvykat. No ono se totiž povídá, že regenerace je sázka do loterie.

The 100 (2014)

Od samotného začátku mi tento seriál přišel zajímavý s poměrně originálním nápadem a pojetím. Jedinou jeho slabinou byl lehce rozpačitý a pozvolný začátek. Pak se ale Ta 100 pomalu začala rozjíždět a nabrala slušné tempo, které si aspoň podle mě pořád udržuje. Hlavní postavy mi přijdou sympatické až na pár drobných výjimek, které ovšem scénáristé vyřešili nejlépe jak mohli, aneb pár mrtvolek se tu nakupilo. První série měla slabší rozjezd proto čtyři hvězdy za ní. Druhá série je zatím absolutní bomba a pět hvězd je tady pro mě jasná volba. Uvidíme co pak bude dál.

Tým Škorpion (2014)

Tento seriál si mě hned získal a to hlavně kvůli partě herců, kteří v něm hrají a kteří jsou mi ohromě sympatičtí. Musím připustit, že je to seriál založen na spoustě klišé a někdy i až stupidním scénáři, ale přesto mě opravdu hodně baví. Místy se u něj opravdu od srdce zasměji a místy trochu kroutím hlavou nad tím, na jaké hovadiny se to dívám. Ale právě kvůli hlavním postavám a té partě herců se na to musím dívat dál a dál a těšit se na další hloupost, kterou ti géniové provedou. Asi bych hodnotil jen čtyřmi hvězdami, což je podle mě adekvátní hodnocení (přece jen se tam objevuje spousta chyb), ale kvůli tak nízkému hodnocení (které si podle mě nezaslouží), dávám všech pět. Navíc druhá série je zatím o hodně lepší než ta první, tak možná těch pět hvězd bude nakonec i zaslouženejch.

Ovládací panel

Reklama

Reklama