NikoKovac

okres Šumperk

LinkedIn: NikoKovac

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 10.10.2019  22:32
    Premiér (TV seriál) (2019)

K dokonání díla zkázy už jen stačí, aby znělku, případně soundtrack, složil, otextoval a nazpíval Richard Krajčo.

• 7.7.2019  14:35
    Hovory s TGM (2018)

Upřímně, přečkalo to moje očekávání. Já mám rád dokumenty a tohle na mě dokumentaristicky celkem působilo, byť v takové filmové verzi. Nebudu tady spekulovat, na kolik je to reálné, že spolu takhle mluvili i ve skutečnosti. Pro mě je opět vynikající Martin Huba, ne nadarmo ho podruhé s Kosatíkovým scénářem obsadili do role TGM. Už v Českém století byl neskutečný. Je to lidské, vlastně i oddechové, ale zároveň inspirující a nabízející přemýšlení. A na rozdíl od tématiky totality tenhle film prostě nemůže nikoho naštvat. Strašně se mi navíc líbí to prostředí, ve kterém to je točené. Opravdu to evokuje podzim, takový ten hezký slunečný, dvě ikony První republiky se spolu prochází a při tom řeší otázky názoru každého z nich, otázky života, lásky, politiky, otázky světové. Za mě je to prostě vynikající práce a kdybych mohl, dám i šestou hvězdičku.

• 2.6.2019  14:41
    Vychytávky Ládi Hrušky (TV pořad) (2015)

Co si myslím o tomhle proplešatělým okloboukovaným praseti, co si myslí, jak je vtipnej, a všude hodí takovej xicht, že bys mu ho nejraději prohnal cirkulárkou, to ani není publikovatelné. Stejně, jak by neměly být publikovatelné ty jeho pokusy o to cokoliv ošidit, nahradit, vylepšit, protože to je naprostá tragédie a urážka všech normálnch kutilů, kuchařů a lidí. Mor na něj!

• 6.5.2019  18:25
    Pompeje (2014)

Mně se to líbilo. Samozřejmě, bez klasický milostný zápletky by nebylo co točit (no, aspoň, že se nevyšukali, nepohádali a zas k sobě nevrátili), ta dramatičnost je asi taky přehnaná, ale si nejde čekat o moc víc. Něco jako Titanic, akorát z mého pohledu lépe provedené a míň propagované. Zkáza Pompejí byla jednou z největších přírodních katastrof v dějinách, ale příběh je to tak starý a tak zapomenutý, že to asi jinak, aby to mělo úspěch, natočit nešlo.

• 3.5.2019  22:02

Za mě je to jeden z nejsilnějších filmů, které jsem měl možnost vidět. Nevím, nakolik je to skvělou předlohou a nakolik hereckým uměním Karla Rodena ve spojitosti s Renčem. Toho sice za TOP režiséra nepovažuju, ale tenhle film je vynikající. Jsem zděšený, že tohle má tak průměrné hodnocení. Hlavně, že blitku typu Majora Zemana oceňujete, "experti".

• 27.3.2019  17:00
    Dubček (2018)

Nabízí se srovnání s podobným tématem v cyklu České století. Tomu dílu jsem vyčítal nepřesvědčivou roli prezidenta Svobody, který si sice byl podobný, ale bylo poznat, že ho hraje Slovák, ten akcent prostě Horváth nezakryl. Tady sice Svobodu hraje Čech, ovšem, a to je podle mě daleko radikálnější chyba, Brežněva nehraje Ukrajinec. Brežněv byl Ukrajinec, což se pozná na výslovnosti, jelikož Ukrajinci nemají G, ale H. Nejsem rusista, ale tady tahle amatérská a z mého pohledu fatální faktografická chyba poznat byla. Za to hvězda dolů, druhá za takové méně záživné zpracování.

• 21.3.2019  17:21
    Toman (2018)

Zajímavý snímek. Ani nevím, jak ho správně ohodnotit. Kvalitní obsazení je základ, z mého pohledu nelživý pohled na rudé machinace a všechny ty svině, co byly u zrodu toho nejzrůdnějšího režimu 20.století. Mně se tyhle filmy líbí, ještě musím stáhnout a zhlédnout Dubčeka a sám jsem pro to, aby vzniklo něco podobného i o Gottwaldovi a ještě lépe Slánském. Takových dramat není nikdy dost a jednou třeba mohou sloužit jako připomenutí vlády rudé lůzy, která šla po krku i sama sobě. Nejvíc mě uchvátila scéna v Masarykově koupelně, to byla spíš tvůrčí myšlenka než odraz skutečnosti, protože se už asi nedozvíme, jak to bylo, nicméně nastolenému cénáři jsem taktéž velmi přikloněný. Ne, tenhle žánr se prostě neomrzí.

• 23.1.2019  17:55
    Televizní noviny (TV pořad) (1994)

Bulvární odpad a hnůj, který může sledovat je duševní mrzák. Je málo pořadů, jestli vůbec nějaký, co bych nesnášel víc než tuhle nováckou žumpu. Už ta vylízaná melodie znělky zapřičiňuje, že se mi otvírá kudla v kapse. Naštěstí v hospodě, kam chodím, furt běží jen sport, bydlím sám a doma televizi nemám.

• 13.1.2019  09:23
    Jan Palach (2018)

Upřímně, čekal jsem od toho víc. Čtyři hvězdy dám, já filmy s odkazem na historii málokdy hodnotím menším počtem hvězd, ale tady převládá spíš zklamání. Herecky skvělé, ale ten příběh je takový nemastný, neslaný. O tom, co bylo po upálení, už pojednává Hořící keř, takže nečekal jsem, že bude ještě něco potom, ale celé to upálení mi přišlo sfouknuté rychle, přijde mi to, že to je prostě useknuté, nedokončené. Mohlo tam být ještě, jak na Palachův čin reagovala rodina, partnerka, okolí... tu na konci vypustili úplně. Nevím, prostě to mohlo být pojato líp.

• 10.1.2019  00:40
    Jehovova pomsta (amatérský film) (2010)

Máma má raka je sice lepší, ale i toto je skvost. A jakožto odpůrce všeho náboženskýho to oceňuji o to víc.

• 10.1.2019  00:25

Já bych k tomu nebyl tak příkrej. Obecná škola to sice není a ani být nemůže, ale celkový dojem pro mě není špatný. Zajímavá je postava a osud Vlka v kontextu s přísným karbaníkem v podání Jana Třísky. A přitom se tyhle postavy nesetkají, Vlk umírá jako hrdina při konci války, zatímco dědek vlastně svým chováním z Vlka udělal monstrum. Zajímavé lidské chování, ale tak to chodí.

• 9.1.2019  23:45
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Mně se to líbilo. Hlavně zajímavé herecké obsazení, takovej mix mezi mladší generací pro diváka ne příliš známých herců, a klasiky. A je to takové laskavé. Absolutně nepochopím, proč tohle má 55% a zrůdnost typu majora Zemana atakuje vysoká procenta, když žánrově a ideologicky to je humus na entou. My jsme falt divnej národ....

• 5.11.2018  17:48
    Rašín (TV film) (2018)

Čekal jsem od toho víc, to se přiznám. Zabít posledních pět let Rašínova života, to je podle mě docela škoda. Daleko lepší by bylo, kdyby k tomu natočili ještě třetí díl, zaměřený vyloženě na jeho činnost o vzniku ČSR. Protože je to takové useklé, v tom mi to hodně připomíná film Lincoln. Taky bych jako představitele Rašína viděl někoho jiného, zdá se mi, že to šlo vybrat líp, hlavně co se podoby týče.

• 20.6.2018  00:13
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Úžasnej film. Hvězdu strhávám jen za to, že autor scénáře nepochopil, že "bo" znamená v ostravštině protože, nikoliv nebo.

• 24.2.2018  16:44

"Všichni ženatí jedou s Luňákem, nebo řeknu jejich manželkám, co se stalo loni po soustředění v Hlístkách. Kájo, ty jedeš taky, nebo to řeknu tvojí mámě."

• 24.2.2018  16:41

"Na kraj má jen tamten s tím lampasem." Ale na 100% hodnocení má celá takhle epizoda!

• 24.2.2018  16:37
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Novácká produkce překvapila. Comeback byl takovej výstřel do tmy, ne vyloeně špatnej, ale taky ne hvězda, takže po seriálu Hospoda je Okresní přebor to nejlepší, co Nova vytvořila. Vetchý a Jarda Kužel mi tam připomínají Kožené slunce, tam si taky zahráli spolu a taky fotbalovou tematiku, taky mi přijde, že tenhle seriál pomohl restartovat hereckou kariéru Pavla Kikinčuka, ten je jako Ludva neskutečnej. Jediné, co mi tam nesedí, je Leoš Noha, já toho chlapa prostě nemusím. Tady mu dali roli, která se nezapomíná, ale jinak prostě ne, ale to je můj boj. Zapomenout nemůžu ani na úžasnou Táňu, ta holka má šmrnc. Celkově je Okresní přebor něco, co se pomalu stává kultem, ať už hláškama, nebo třeba tím, že Slavoj Houslice je teď synonymum pro totální fotbalovej prales a žumpu. Skvěle vymyšlené, skvěle napsané, skvěle zahrané.

• 23.2.2018  23:13

Že tomu Mirkovi Etzlerovi jdou takoví slizouni zahrát tak skvěle... Tatínkova holčička, Zobani, teď tohle... jinak se mi to ale zase tolik, ve srovnání s ostatními díly, co jsem viděl, tolik nelíbilo.

• 23.2.2018  23:10
    Oběti - Hadí tanec (E05) (epizoda) (2005)

Vynikající Alois Švehlík. Příběh domácí puťky a starýho tyrana, co si hojí svý komplexy na ubohý ženský. A ona mu dává tolik dalších šancí, až ho jednou zapíchne jak vepře. Bohužel, až moc realistický film.

• 26.1.2018  15:08
    Comeback (TV seriál) (2008)

Vyloženě sitcomy tohoto typu nevím, jak hodnotit. Já jsem nad tím zprvu ohrnoval nos, protože prostě Nova, to je velký mínus pro začátek. Ale nedávno jsem si řekl, že, především díky Zdivočelé zemi, mám rád Dejdara a tady je v naprosto jiný roli. I toho Matonohu mám rád. Naprosto marná Saša, ta je taky případ. No a na Kristýnu se dá dívat furt. Nicméně, pro mě je TOP českým sitcomem Hospoda, to se jen tak nezmění, to je kult mezi kulty a jen abstinent nebo suchar ji nedokážou ocenit. Comeback je jiný, Míň herců, skromnější prostředí, jednodušší témata, někdy naprosto nelogický, což je ve srovnání s Hospodou pouze v tom, že ta vznikla v 90.letech a všechno to bylo nový, jak žánr, tak doba. Největší mínus Comebacku, a to především dělá tu jednu hvězdu, je ten přidanej smích. U Přátel třeba to tak není, ti se natáčeli před živým publikem, tady je to vyloženě přidané, to mi tam vadí nejvíc. Když ale srovnám Comeback s jinými, i zahraničními, sitcomy, vyjde mi z toho překvapivě dobře. Není to moralistická trapárna typu Kroku za krokem, ktrou snad vyrobili na zakázku Vatikánu nebo jiným pošahancům, není to ani lacinej brak vynikajícího předchůdce, jak je to u HIMYM. A ani tam nejsou takový ty protivný postavy, jak to je v TBBT, to taky fakt nemusím. Takže Comeback řadím po Přátelích a Hospodě na sitcomovou úroveň Alfa, kterého jsem měl taky rád, a Červenýho trpaslíka.

• 24.1.2018  16:53

Jak je Viktor Preiss skvělej, tak na Goebbelse se jako dabér fakt nehodí. Jeho plamenným projevům jsem prostě nevěřil. Táňa je TOP herečka, atmosféra 1.republiky, začátků filmu, posléze okupace, je vykreslená opravdu realisticky, ale celkově mě Lída Baarová jako osobnost nezaujala tolik, což ovšem není chyba filmu, ale mého vkusu.

• 24.1.2018  16:51

Na historii založené filmy jsou mým koníčkem. Pět hvězdiček, jednoznačně. Wounded Knee byla jedna obrovská tragédie, moderní genocida. Téma je krásně zpracované, líbilo se mi to víc než Syn jitřní hvězdy.

• 24.1.2018  16:47
    Máma má raka (amatérský film) (2016)

Hrozná chujovina, ale ty hlášky jsou výtečný. Prostě recese a kravina, ale jak miluju tenhle humor a Martyho frky, tak nemůžu dát jinak než 5*. "Do poručíka Dana mi nedělej, to je válečnej veterán, vole." "To jsou žvásty, vole, před deseti rokama ho tady u Jiříkova sežvejknul traktor a od tý doby si hraje na nějakýho nacistickýho veterána."

• 9.11.2017  19:31
    Milada (2017)

Nesmírně silný film. Hvězdu dolů dávám za to, že to je v angličtině. Já jsem tomu sice rozuměl, ale výslovnost některých herců je úděsná. Navíc takový film o takové osobnosti by měl přece jen být česky. Jinak mě to ale naprosto dostalo. Zrůdnost rudýho teroru je až neuvěřitelná. Jak tohle někdo může hájit čí dokonce volit, nad tím zůstává rozum stát.

• 14.10.2017  12:02

Dobrý snímek. Sonda do života mladý holky, které skrz nepochopení okolí, závažnou psychickou nemoc a šikanu zbytečně zabila několik lidí. Deprese je nemoc, o které se nikdo moc nezmiňuje, spousta lidí ji podceňuje, ale je to právě deprese, která je příčinou spousty zmařených lidských životů. Hodně se mi líbil výkon Michaliny Olszańské. Film působí trošku depresivně, což je ovšem dobré pro navození správné atmosféry, stejně jako černobílý obraz.

• 25.8.2017  13:01
    Správnej dres (TV film) (2015)

Mádl neumí zahrát nic normálního, vždycky mu dají roli nějakýho nesympatickýho blbce. Podruhý bych si to nepustil, ale každý film srovnávám s tím, čemu dávám odpad. A tohle se Maisnerům nebo komunistickým propagandistickým žvástům typu Rudé záře nebo Majora Zemana prostě nemůže rovnat. Celkově je to takové o ničem, předvídatelné, jako ostatně všecko tohoto druhu. Ale na dvě hvězdy to stačí ve srovnání s jinými "klenoty" naší kinematografie.

• 21.6.2017  17:03

Já se nestačím divit tomu hodnocení!!!!!!!! Lidi, vy jste se snad úplně zbláznili. Normální člověk hodnotí film nejprve podle obsahu, teprve potom kouká na detaily, jako je scénář, kamera, herecké výkony, atd. Něco je nejen na tomhle serveru, ale i v týhle republice špatně. Jak může mít tenhle film takové nízké hodnocení? Dobře, skvost kinematografie to není, ale je to stoprocentně hodnotnější než Major Zeman, pomník StB. A ten má přesto o 3% vyší hodnocení a punc 144.nejoblíbenějšího seriálu. Stydím se za svý spoluobčany, kteří tento film ohodnotí jako odpad a Zemana obhajují ohledně toho, jak kvalitně to je natočené. I kdyby tohle byl filmařský brak a Zeman vrcholové dílo, tak by se především měl hodnotit obsah, který je zde oproti Zemanovi nebo jiných škvárech typu Krále Šumavy nebo Sokolova morálně i hodnotově daleko ve výšinách!!! Teď k filmu samotnému. Nejprve ohodnotím Vicu, to je prostě plus tohoto filmu a herecky taky nebyla marná. Slizká gestapák Jan Budař ovšem tohle předčí, podle mě je tohle jedna z jeho lepších rolí, trošku mi připomněl Václava Kopeckého z Českého století, tomu taky vtiskl punc nechutnosti (což ovšem u komunistů není tak těžké, ta role je slizká už tím, že je komunista, na herci až tolik nezáleží, a přesto to Budař dokázal povznést). Neřadím to sice mezi oblíbené filmy, ale taky to neodsoudím pod 50%, navíc v konfrontaci se Zemanem si přestávám myslet, že zdejší lidi jsou ve svých hodnoceních svéprávní...

• 2.6.2017  10:26

Nejprve k filmu.... přiznám se, že původní seriál jsem neviděl, takže si dovedu představit a i mně to tak přišlo, že ten film je oproti seriálu hodně "ohulenej". Což mně sice potíže až tak nedělá, protože se v historii vyznám a vím, co se tehdy stalo, ale laik by asi měl spíše vidět seriál, který bude jistě obsáhlejší. Z hereckých výkonů, mimo famózního Čepka, podle mě diváci nemohou tolik ocenit, právě kvůli tomu, že to je hodně ošizené, takže někteří herci tady nemají tolik prostoru, jako v seriálu. Ale i tak mě zaujal třeba Rudolf Hrušínský nebo Lubomír Kostelka. Druhá věc, ta je ale mimo film / seriál, nechápu, jakým právem si Slováci přivlastňují osobu Jana Jesenia. Slováci jsou jako národ něco jako Moraváci, měli svůj stát v 9.století v podobě Nitranského knížectví, pak chvíli pod Velkou Moravou a potom tisíc let Uhry, Felvidék, případně Čechy. Slovenský národ pro mě neexistuje o nic právoplatněji než národ moravský. Svůj stát mají jen díky Masarykovi, který s ideou čechoslovakismu přišel, ale kdykoliv mohli, tak se od nás distancovali. 1939, 1992/3, i v roce 1960 jim lecos nebylo košér. Ale to jen tak na okraj k osobě Jana Jesenia na Wikipedii, kde se tvrdí, že to byl Slovák. Nemohl být, protože Slovák je pojem až tak od Národního obrození, je to taková odnož češtiny, podobně jak Valaši. Tím neútočím na zdejší Slováky, to ne, ale je potřeba se zamyslet nad tím, co píšu, a nad osobou Jana Jesenia a jeho "státní příslušností".... Země Koruny české byly pojem i v R-U monarchii, kdežto Slovensko ne, to vždycky bylo Felvidék, jen kdyby mě náhodou někdo chtěl skrze toto napadat.... ale tahle diskuze asi patří jinam, já jen reaguju na tvrzení, že Jesenius měl být Slovák....

• 29.5.2017  01:14
    Monstrum (TV film) (2017)

Mně se to celekm líbilo. Hvězdu dolů strhávám za ty milostný pletky, já nevím, co je to za americký móresy cpát do každýho filmu nevěru a sexuální pletky. Nemyslím si, jak tu je komentář, že to Čtvrtníček shodil. Proč? Vždyť to je lidskej moment, pochybuju, že běžnej člověk nezkaženej komunistickou zlovůlí by o tom pomníku nemluvil tak, jak Čtvrtníček v tom autě. Dnes se i taková díla musí natáčet lidsky, ne jak strojené komunistické agitky, kdy například z Jana Husa udělali prakticky robota bez přirozených emocí (v tom byl ten Hádkův lepší a říkejte si, co chcete). Dnes je potřeba i do tohoto žánru nacpat lidskost, stejně, jak to bylo v Českém století. Komunisti tu lidskost nenacpali pomalu ani do "komedií", dnes to díky bohu existuje. Takže ani z tohoto pohledu si nemyslím, že by to byl propadák. Každopádně ten zmar autora jedné z největších zrůdností, co kdy byla stvořena, je patrnej. Novotný to zahrál fakt dobře, už jako Beneš v ČS se mi líbil víc než Finger. A Patricie Solaříková jako zarytá mladá komunistka, ta jen dokresluje ten neskutečnej humus, co tady nejen v 50.letech za vlády rudé lůzy převládal. Dal bych plnej počet, kdyby tam necpali naprosto zbytečné milostné pletky...

• 27.4.2017  01:50

Mně to přijde neškodný. Takový spíš milý. Dobře, pro někoho to není komedie v pravým slova smyslu, ale to je podle mě o vkusu, já se zas třeba nezasměju u těch Menšíkovských nebo Sobotovských normalizačních, z mého pohledu rádoby, komedií. Jednoduchý vesnický život jednoduchého chlapa, kterej ale nakonec nějaké své štěstí najde. Říkám, prostě takové nevinné. Nemám problém si to kdykoliv pustit zase. Navíc se v hlavním hrdinovi trochu vidím, proto se mi to tolik líbí. Proto dávám plný počet.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6