brabbik

okres Praha
galiftman

<< předchozí 1 2 3
    • 11.4.2021  22:04

Na střední jsem hltal Police Squad a z toho vycházející Bláznivou střelu. Tohle je z většiny snaživá, ale nedostačující kopie. Doufal jsem, že se člověk bude bavit, ale plno fórů úplně stejných. Akce letěla tempem, za to jedna hvězda, dále pěkné obsazení, které pár dobrých fórů předvedlo - hvězda druhá. Očekával jsem více.

• 9.4.2021  21:55

Moc jsem od seriálu nečekal a start byl trochu pomalejší, ale nakonec nabírá na tempu a prokreslenost se zvedá. I konec na Jungmannově náměstí ve stylu "krev, pot a slzy", to bylo parádní. Trochu brutalita v Praze narůstá u MARVEL postav, ale vzhledem k plánu seriálu to tenhle díl krásně zvedlo nad předchozí velmi.

• 23.3.2021  22:20
    V síti (2020)

Sabina, Anežka i Tereza mají můj velký obdiv, že do toho šly a je hodně mrazivé, čím si během natáčení prošly. Krutá realita, která musí být extrémně náročná a zdrcující i pro dospělé aktérky, co teprve pro děti. Doufám, že budou brzy spát v klidu a bez nočních můr a děsů. Námět nakopl vosí hnízdo do správného místa a je dobré zviditelnit tuto problematiku. Střihy, atmosféra, napětí, smutné překvapení až děs. To vše tahá dokument nahoru. A v titulkách je uveden i králík? :D 90 %

• 28.4.2020  22:37
    La La Land (2016)

Singin' in the rain za slunečného počasí a krásných nocí s dávkou Pomády jasně vystihuje plynutí času a života, ve kterém jsou rozhodující i maličkosti s potenciálem vlivu na velké skutečnosti. Celé pod troubící kapotou úžasného jazzu, který střída "smooth" průnik do srdce diváka s energickým nábojem do života. Víc jak 3 roky jsem se bál, že to nebude ono, ale lituji, že jsem neprožil naplno v kině. 85 %

• 1.3.2020  09:57
    Ježek Sonic (2020)

Slušná podívaná s pěknými efekty a příjemnou náloží vtipu. Jen ten děj je zbytečně prázdnější, mohl být doplněn. Škoda, že film cílí na děti, které Sonica ani nemohou znát snad. Příjemné odreagování a Jim C. skvělá volba. 70 %

• 23.2.2020  15:31

Na remake ''Shall we dance'' z roku 1996 ještě příjemná oddechovka. Jennifer s Richardem se snaží tahat film nahoru, ale nedostane ho tak vysoko, jak by bylo potřeba. Přes některé prázdnější scény je nutné přijmout zdrženlivost s lehkou houževnatostí. Chce to trochu více šťávy, když už to je o tanci.

• 19.1.2020  22:07

vělá jízda po letech, která se udržela v kolejích a dokáže konkurovat starým dobrým Bad boys z přelomu milenia. Papa Lawrence sice slušně vyměkne, ale Reggie, Mike a nálož španělštiny z úst "bruja" to jistí s náloží akce, vtipu i překvapení. 85 %

• 6.12.2019  21:25
    Coco (2017)

Ve španělštině s českými titulky - o to silnější zážitek to byl. Nádherný animák plný vzpomínání a citu. Zajímavé písničky a jeden z nejlepších prožitků z animovaných pohádek. Celý film je sice o vzpomínání na mrtvé, ale všude bují radost, láska a nadšená nálada. Rozhodně něco nového, žádné opakované systémy pohádek. Závěr příjemně vygradoval ke krásnému happy endu. 90 %

• 27.10.2019  23:57
    Filosofové (2013)

Myšlenkové pochody zajímavé, ale trochu cítím upřednostňování humanitních (pseudo)věd nad vše ostatní. Na film je to trochu málo, směry by měly větší uplatnění v ''mind f*uck'' dokumentu. Chce to rozšířit časoprostor a ponořit sledující do většího myšlenkového chodu. 45 %

• 2.9.2019  10:56

Poctivý zásah do šedesátek s dávkou jiného pohledu na dobu hippies, kde jdou lidi se svou svobodou za hranici svobody druhého. Ruku v ruce si to šlape kritický náhled na vrchol herectví s úžasnou atmosférou bydlení a práce v Hollywoodu. Slušná dávka táhlosti s přepadovými šoky a precizností záběrů je dokonalá. Způsob ''vytočení infolinky'' v závěru filmu a jeho okolnosti byly opět úžasnou finální atmosférou, kde se člověk přesvědčil, kam tento film úrovní patří. Jen si říkám, zda nemá Quentin nějaký komplex na pánský rozkrok. Brad Pitt odehrál jednu ze svých vrcholných rolí a Leonardo rozhodně drží svůj standard bravurního herce. 90 %

• 25.8.2019  22:44

Očekávání bylo větší než film ve skutečnosti dokázal prodat. Ondřej Vetchý rozhodně zvedá svou postavou film dosti vzhůru, jen škoda, že i děti podávají divákovi více vtipů a humoru než hlavní herci.Odreagování na večer dobré, ale časoprostor je až zbytečně utažený a zjednodušený. Potenciál mohl být o kus větší.

• 4.7.2019  16:04
    Shazam! (2019)

První třetina filmu byla dosti slabá na rozjezd a zbytečná zmatečnost s neochotou rozpálení děje trochu potápí úvod. V druhé polovině už to nabralo celkem otáčky, ale pořád mi nesedí dětinský hrdina v dospělé podobě. Například konkurenční MARVEL má dětský přístup ke světu v roli SPIDER-MANa skvěle zvládnutý, ale tohle je trochu úlet. Potenciál byl mnohem větší. 65 % primárně za efekty, časoprostor a smrtelné hříchy.

• 7.3.2019  00:23

Vševědoucí Fury je najednou nic netušící bažant. První část trochu suchá, ale následné spojení akce a odkrývání příběhu Nicka Fury s dalšími okolo bylo vyvážené a vše doplní výrazy S. L. Jacksona. Dobře zvládnutá doba Nintendo gameboye a starých dobrých win95. Kino 75 %.

• 1.2.2019  23:44
    Velký dar (2017)

Mám rád matematiku i na vyšších úrovních a přijde mi, že tady to ani nebyl takový přestřel a zároveň se promítla nadanost malé holčičky. Do toho jsem nečekal, že nejlepší hlášky začne střílet malá Mckenna už v prvních minutách filmu. Emoce a lehká absurdita práv, před kterými se malé dítě nemůže samo postavit, to vše film nádherně shrnulo. Pár obrazů mi přišlo zbytečných a soudních jednání bylo na jeden film trochu dost, ale rozhodně skvělá kombinace drama, komedie a vědy. 85%

• 16.12.2018  12:11
    Aquaman (2018)

V dnešní době už je problém vymyslet něco, co zatím na plátně ještě nebylo. Hrdinů je ve filmech tolik, až se opakují, ale tentokrát se objevuje hrdina pod vodou, takže něco zatím neohraného a vizuální efekty opravdu stojí za to. Vyspělá Atlantida proti druhému (jednomu) světu a celkem příjemný humor. Akorát ''pětividličce'' (matčin) vážně říkají trojzubec? 90%

• 23.11.2018  20:48

V celkovém stylu mi to připomíná HP 7 1. část - hodně informací, velká výprava, ale není to prostě to, na co člověk chtěl jít po prvním dílu. Velké plus za překvapení, že před 100 lety byli nařezaní kouzelníci, že si strčí velikány dnešní doby do kapsy. Krásné rozvíjení a proplétání. 75%

• 1.11.2018  11:27

Po mírně vážnější dvojce se tvůrci opět přepli do módu přehnané komedie. Trochu na tom propadl děj, což je velké mínus, ale rozhodně jsem se bavil a to jsem také očekával cestou do kina. Na dvojku to nemá, trochu je struktura trojky jako kopie dvojky s modifikací, ale večerní odreagování skvělé. Zajímavý protipól Bondovek. 70%

• 21.10.2018  16:04
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Možná až příliš utahaný vstup do seriálu, ale po slabších prvních 4 dílech se krásně vyrovnala akce, intriky a seriál měl ten správný náboj. Občas se naivita hlavního hrdiny dostávala až na úroveň nechutě pro diváka, ale to je možné přejít. Hrdina je autentický a seriál představuje více, než někteří kritici myslí. 80 %

• 10.7.2018  22:51

Silná myšlenka, vědecká nálož od disekvilibrace po nehmotné rozměry a napětí jede ruku v ruce se zábavou. Film úžasný a po celém tom drbání mozku završily vše obě potitulkovky. 90%, v něčem dokázala dvojka posunou jedničku

• 20.6.2018  22:07
    Máš ji! (2018)

Bál jsem se, že je to další průměrná odreagovačka na večer, ale omyl. Trailer nebyl jen klam, po kterém by mělo dorazit zklamání. Vtipné scény se prolínají se skvělou myšlenkou držení přátel pohromadě, dospělostí a akčními momenty jak během běžných, tak i výjimečných chvil. Rozhodně se divák pobaví a film tu myšlenku má, jen by mohla být lépe uchopena a více rozvinuta. 80 % zasloužených.

• 17.5.2018  10:03
    Deadpool 2 (2018)

Dvojsmysly, narážky na videoklipy a desítky jiných filmů, černý humor a pořádná dávka akčního násilí. Člověk to bude muset vidět někdy znovu, aby si vůbec všiml všech narážek. Dále se celý film drží akční dějová linie, lítá jedna hláška za druhou a k tomu tuna sprostých slov. Rozhodně mé obavy, že dvojka už nebude nic moc, jsou pryč. Krásných 85%

• 27.10.2017  11:00

Z vážnějšího ''Thor: temný svět'' se pomalu stává komiksová komedie. Jako komedie rozhodně zaboduje, nasmál jsem se celkem hodně, ale očekával jsem trochu jiný styl. Bojím se, aby se tímto směrem v Marvelu nepokračovalo a nestal se z úžasných velkofilmů jen seznam nadprůměrných přestřelených komedií. Kostýmy, boje, vtip a efekty dost slušná práce. 75%

• 16.6.2017  22:25

Šel jsem do kina s pocitem, že se chci zasmát jako už dlouho ne a nechci film s náročným dějem. Pobřežní hlídka dokázala víc než jsem očekával. Nižší hodnocení mě strašilo, ale film překvapil. Děj na Oscara nedosahuje, ale ani nemusí, proti tomu na večerní odreagování úžasný film, kde lítá jedna hláška za druhou. Nic se neprotahuje, pěkné holky, trochu sprostých slov, které sedí jak zadek na hrnci, tak to má být. 85%

• 11.6.2017  23:18
    Eurotrip (2004)

Očividně mají Američané zvláštní představy o pravé půlce Evropy. Za dolar tolik služeb, Bratislava jako rozpadlá díra... A proč se píše u filmu jen USA, když se 90% filmu odehrává v Česku i s mnoha místními herci? Hold se potvrzují výroky turistů, že Praha je krásnější než Paříž a dokáže suplovat plno evropských metropolí. Oddechovka na večer, žádné zbytečné zastavování, nějaké vtípky a trocha té myšlenky pro celý film. 65-70 %

• 5.5.2017  22:34

Trochu jiný nádech strážců galaxie, ale určitě v dobrém. Méně dynamický děj budí strach, že to bude horší jednička, ale záleží na pochopení filmu ze strany diváka. Možná je 5 hvězd odvaha z mé strany a ano, uznávám, jednička byla ta překvapivá a úžasná akční komedie, ale dvojka přináší poznání určitých majoritních souvislostí a více připravuje na hlavní propojení dějové linie. Co se týče Draxe, klaním se za tak úžasný rozvoj jedné z hlavních postav. A v neposlední řadě malý Groot, toho jsem si nejvíc zamiloval a po zážitku v kině ho chci domu. 90%

• 21.4.2017  17:49

Velmi těžké hodnocení z mé strany. Děj je celkem prázdný a trochu zanedbaný, ale hudební část mi dokázala prohnat příjemný mráz na zádech a to dokázalo velmi málo filmů (v řádu jednotek). Díky tomuto pocitu nemohu říct, že je to propadák, ale poté pomyslím na nápis Disney a provedu reflexi myšlenek a z těchto dílen opravdu slabší kousek. Byl tu vyšší potenciál. 65%

• 24.3.2017  20:28
    Příchozí (2016)

Umělecké dílo, lépe to nazvat nelze. Neuvěřitelně výborná myšlenka, nutkání se zamýšlet a držet idee s hlavními postavami a hlavně úplně bravurní separace od ostatních ''UFO''-filmů. Dostatek napětí, trochu protáhlé scény a slušný soundtrack v rámci žánru. První film, o kterém mohu ze svého pohledu říci, že je v rámci Sci-fi thrilleru na 100%.

• 19.3.2017  21:06

Trochu mi myšlenka připomíná skvělou komedii ''Co jsme komu udělal,'' ale bohužel na ni nedosahuje výkonem. Čekal jsem víc, dobrá myšlenka s prostředím milionáře a ukázka prvního dojmu na rodiče, ale nebylo to dostačující na více hvězd. 65%

• 13.3.2017  21:48
    Pasažéři (2016)

Skvělá myšlenka, výborné prostředí, ale trochu prázdný děj. Utahané scény jsou zbytečné. Příště to chce více akce nebo více rozvahy - takto na hranici špatně. Časoprostor krásný, fyzika v mezích alespoň trochu nezapomenuta. Herecké obsazení dobré. 70%

• 5.3.2017  12:36

Perfektní zakončení Loganových příběhů. Slušná dávka akce, napětí a plno vtipných momentů. Začátek by mohl být lepší, ale neskutečně se to rozjelo a stálo to za to. Kino 95%

<< předchozí 1 2 3