Brennos

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 19.4.2018  23:25
    Pomsta (2017)

Rve a trhá se to ve mně jak lidská kůže. Kravina? Art? Splatter? Absurdita? Fraška? All inclusive v potenciálně sympatickém "female revenge" hávu. Líbilo se mi to? Vlastně to celkem šlo. Doporučil bych to někomu? Vlastně ani ne.

• 11.4.2018  19:35

Neskutečná blbina, na kterou se ve 3D IMAXu celkem dobře kouká. A dá se z toho sestříhat poměrně našlapaná a nahláškovaná upoutávka.

• 15.3.2018  18:20
    Kopačky (amatérský film) (2017)

Film je volně ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/6BRsyVWyqZU

• 13.1.2018  12:57
    Vaginator: Dawn of the Bitches (amatérský film) (2017)

Padesát minut pořádně odvázané koniny, která baví od začátku do konce. A žalozpěv při umírací scéně mi bude v hlavě rezonovat ještě hodně dlouho.

• 11.1.2018  12:11

Prostě příjemná "feel good" komedie s fajn obsazením o strastech dospívání.

• 28.12.2017  14:48

Režijně pevně uchopený patos v té nejlepší podobě. Perfektní obsazení v čele s Garfieldem a Weavingem.

• 28.12.2017  09:46

Poměrně příjemný nezávislý film, jehož neukotvenost reflektuje životní postoje hlavních postav. Sympaticky obsazené a zahrané.

• 4.1.2017  13:31
    Bio (amatérský film) (2016)

Film ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/MzRtMQFul18

• 25.12.2016  21:51
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Proboha, to je tak smutné... ale bavil jsem se... čtením přibývajících komentářů na ČSFD.

• 10.11.2016  20:05
    Kvalitní materiál (amatérský film) (2016)

Film ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/Ml7BM0s4ViQ , trochu divočejí film o filmu pak zde: https://youtu.be/UFMXsqtnVIc

• 21.5.2016  15:19
    Varan vs. Kobra (TV film) (2005)

Jedna za guilty pleasure humor, druhá za poslední záběr :-)

• 12.12.2015  09:23
    Vojín Arahos 3: První krev (amatérský film) (2007)

V rámci 10letého výročí od prvního natáčení jsme spojili všechny díly série do jednoho fungujícího chronologického celku, ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/topVyW_2sAU

• 12.12.2015  09:23
    Vojín Arahos 2: Vojna a Fazole (amatérský film) (2005)

• 12.12.2015  09:23
    Vojín Arahos 1: Buddy (amatérský film) (2005)

• 11.12.2015  19:57
    Delirium (amatérský film) (2015)

Film je ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/_ka4n_glA5E (na stejném kanálu naleznete i spoty z natáčení).

• 10.7.2015  09:48

Příjemná kombinace béčkového hororu a demonstrace českého buranství.

• 15.3.2014  20:00

4 hvězdy objektivní, jedna navrch subjektivní. Parádní práce a zábava, srovnatelná s bezva přednáškami Dana Přibáně. Malý sál Světozoru narvaný k prasknutí.

• 2.3.2014  11:42
    Odečet vody (amatérský film) (2013)

Snímek online zde. Celou antologii Pionýři hororu pak naleznete zde.

• 20.6.2013  12:58
    Muž z oceli (2013)

Hlavní herec bez duše, scénář bez duše, hudba bez duše... snad žádný jiný film jsem nevnímal bez emocí jako tento, za což může i neskutečně monotóní hudba bez jakékoliv gradace. Ty dva momenty, které potěšily (z čehož jedním je odkaz na předlohu), celek nezachrání. Na druhou stranu, když píši bez emocí, tak vlastně nebyly ani negativní, prostě jen jednou stranou dovnitř, druhou stranou ven... škoda promrhaného potenciálu a tempa bez zastávky.

• 18.4.2013  11:13

Příjemný krátký snímek, který nenudí, herci odvádí přesvědčivé výkony (když pominu trochu nešťastné televizní zpravodajství), technicky pěkně provedný, působí na mě trochu jako studentský film (čistotou a precizností, občas ale možná až strojovostí). Jako první práce tohoto druhu je to každopádně velmi dobré. Pokud bych měl i trochu kritizovat, mrzel mě nepříliš vypoitnovaný děj, resp. během konce jsem očekával spíše začátek skutečného dění. Nicméně jako úvod do autorovy tvorby je to příjemné dílko, které vytvoří očekávání do budoucna.

• 6.4.2013  19:16
    Vojín Arahos 4: Rande s osudem (amatérský film) (2013)

Celý film k vidění zde: http://youtu.be/_hBxhS8tDlw ; upoutávka: http://youtu.be/S6nKKjqNpt4; poměrně rozsáhlý dokument z natáčení: http://youtu.be/dCITIPtxA3U. Aktualizace: v rámci 10letého výročí od prvního natáčení jsme spojili všechny díly série do jednoho fungujícího chronologického celku, ke zhlédnutí zde: https://youtu.be/topVyW_2sAU.

• 16.10.2012  22:15
    Noc v Myší díře (amatérský film) (2012)

Dal jsem si to dvakrát a s odstupem... a celkově líbilo. Scénář je poplatný béčkovým akčním výplachům, prostě se nic neřeší, logika má dovolenou a v první řadě je akce, hlášky a technická stránka. V tomhle to funguje, ale neodpustím si pár, snad konstruktivních, připomínek. Z hereckých výkonů mě trochu zklamal hlavní hrdina, roli jsem mu často nevěřil, nebylo to procítěné, v případě opačného pojetí ani dostatečně kamenné, na rozdíl od dívky, která ječela bravurně a nedá se jí upřít ani komické nadání. Překvapil boss, i na malém prostoru perfektní. Hudba byla správně béčková, nerušila a dotvářela chladné industriální prostředí. Co do obrazové stránky, skoro mi přišlo, že úvod na toaletách točil někdo jiný, tam bych viděl nedostatky, ale jakmile jsou tyhle prostory opuštěny, je vizuální stránka o třídu výš. Co mi vadilo na celém filmu asi nejvíc, byl zvuk. Škoda že nebyl použit nějaký nádražní background, cokoliv, co by zahladilo stopy střihu zvuku nebo dokonce hluchá místa, to rušilo hodně, nemluvě o situaci, kdy herec otvírá ústa a hlas je vystřihnutý. Ještě mi možná občas neseděl herecký přechod mezi scénami, kdy se výraz herců nepřenesl z jedné scény do druhé a působilo to nepřirozeně, to je spíš otázka režie. Každopáně Choze se v tomhle nezapře, jeho rukopis je jasně čitelný, hlášky, pózy... škoda jen těch pár slabších míst. U poslední hlášky s vlakem (vlastně u všech hlášek) nevím, jestli je opravdu tak umělá a násilně naroubovaná, nebo zatraceně cool, prostě Choze :)

• 13.9.2012  08:06
    Resident Evil: Odveta (2012)

Čekal jsem tady horší hodnocení, alespoň podle reakcí na ČSFD projekci. Těžko totiž hledám nějaký klad. Scénář: tragédie, logika chování postav: často směšná, herecké výkony: mizerné, vizuální stránka: překvapivě průměrná, nezachrání to jedna, dvě svižné akce, zejména v kontaktních soubojích. Je to bezduchá, někdy až směšná akční střílečka, takže jde možná o zdařilé převedení hry do filmu, ale pro diváka těžko stravitelné. Nejsem fanda série, ale čekal jsem alespoň béčkovou zábavu. Silné zklamání.

• 16.7.2012  23:08

Příliš šílené na to, aby se to dalo rozumně hodnotit.

• 11.7.2012  21:48

Občas to skřípalo, občas šustilo, občas pobavilo, občas to byl nářez... 137 minut uteklo jako voda. Zůstává jen mírná pachuť zbytečnosti. Garfield jako Parker, dobrá volba.

• 21.6.2012  11:18
    Dobré ráno (amatérský film) (2012)

Snímek ke zhlédnutí zde: http://youtu.be/esmVlIB0Vx0

• 14.7.2011  10:21
    Procitnutí (amatérský film) (2011)

Film ke zhlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=Sb4Vh9ewQHs

• 7.7.2011  17:25
    Požáry (2010)

Možná jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků a jednoznačně vrchol MFF KV 2011.

• 11.5.2010  09:49
    Andělé na kolejích (amatérský film) (2010)

Jeden z mála českých amatérských filmů, kde se po filmové stránce již prakticky stírá rozdíl mezi profesionální a amatérskou produkcí. Andělé na kolejích si ovšem zaslouží porovnání rovnou s výpravnými historickými snímky. Je až neuvěřitelné, co všechno dokáže vůle, úsilí a píle s jen minimálními finančními prostředky. Nejde o dílko dokonalé, nějaký šrám či nedostatek se najde (ať už chvilkami zakulhá filmová technika nebo projev neherců - u většiny však jde jen o chvilkovou záležitost), nicméně film si zachovává vysokou míru profesionality po všech filmových stránkách, působí velmi emotivně a především uvěřitelně, což je pro historický snímek stěžejní. V rámci amatérské produkce jde o vlajkovou loď a neváhal bych s plným hodnocením, v rámci zdejší filmové databáze hodnotím 4*

• 14.4.2010  08:43

Popcornovka s jedním milým odkazem na originál. Vysloveně nepobouří, nenadchne, hudba příjemně burácí... škoda nevyužitého potenciálu a dějové okleštěnosti ve prospěch akce.

<< předchozí 1 2 3 4 5