• Krátkometrážní

Argylle: Tajný agent (2024)

Bál jsem se, že to nebude úplně můj šálek čaje, ale že to bude až takhle vedle... viděl jsem jen dítě, které zběsile běhá po hračkářství, hází hračky na jednu hromadu a přehrává si s nimi všechny scénky, které vidělo doma za poslední půlrok v pohádkách. Pár sympaticky ujetých scén a hlášek to bohužel nezachrání.

Karaoke blues (2023)

Nejsem příliš vyznavačem záměrné stylizace, ale jednou za čas neuškodí. Příjemně lehký humor, hezká kamera a záběry vybroušené do (své stylizované) dokonalosti. KVIFF 2023

Čarodějnictví (2023)

Atmosférické, neklidné... alebv lecčem nějakým podivným způsobem divácky nefungující (reálie, motivace, herecké výkony). KVIFF 2023

Animalia (2023)

Marocká variace na pozvolna budovanou apokalypsu ochucenou náboženským tématem. Zní to hrozně. Ale není. KVIFF 2023

Bod obnovy (2023)

Natočit v našich podmínkách a jako celovečerní debut takto komplexní a uvěřitelný (co do reálií a výpravy) sci-fi film... Klobouk dolů. KVIFF 2023

Hadí plyn (2023)

Předlohu jsem nečetl a ani nechci srovnávat s nesrovnatelným, Apokalypsou. Ale zatímco Coppola na tématu fascinujícím způsobem zobrazil hrůzy (vietnamské) války, zde jakoukoliv přidanou hodnotu postrádám. A texty distributora ani vyjádření režiséra na tom nic nezmění. Jednu hvězdu navíc z nostalgie, za lehký humor a odvahu. KVIFF 2023

Ve jménu cti (2023)

Souboj, rovnoprávnost, souboj, souboj. KVIFF 2023