• Krátkometrážní

Monika (2022)

Pomalé, citlivé, výborně zahrané. KVIFF 2023

Úsvit (2023)

Ocenit musím zejména silné herecké výkony, vizuální stránku a vlastně i to, že jde o soutěžní film, za který se rozhodne nemusíme stydět. Dojmu ubírají možná až zbytečné artové výstřelky typu popisných titulků přes celý obraz (zatímco ty závěrečné jsou sotva čitelné) a deskriptivní "výukové" pasáže popisující hlavní téma, které ve filmu zazní a je vysvětlováno až příliš často. Jinak se ale jedná o výjimečně výpravný a kvalitně zpracovaný příběh s uvěřitelnými charaktery a zajímavým tématem. KVIFF 2023

Byt č. 10-01 (2023)

Silnému příběhu s velkým potenciálem podtrhávají nohy papírem šustící dialogy a nejisté herecké výkony v klíčových momentech. KVIFF 2023

Tmání (2022)

První polovinu snímku jsem možná vnímal víc formát než obsah, což ovšem není chyba obsahu. Druhou polovinu už jsem se ale naplno ponořil do myšlenek autora a do jejich vizualizace. Chytře zvolený formát doplněný zajímavou diskusí s autorem po projekci.

Cesta za smířením (2021)

Logika si vzala dovolenou a někdy se zbytečně moc tlačilo na pilu (nebo na sekačku), ale co na tom, když to funguje.

Srdce na dlani (2022)

Ta druhá * za reklamu na Vocílku. Teď vážně, je to jako když máte chuť na sladké a dostanete krabičku kostkového cukru... technicky dostanete to, co chcete, ale je to bez chuti, bez emocí, instantní, přímočaré a vlastně až na pár hlášek a dětskou naivitu, prázdné.

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Scenáristická bezmoc, prázdnota protkaná lacinou snahou jen trochu napodobit tolkienovské myšlenky. Marně. Veškeré úsilí končí s "pamatuješ, jak jsi mi říkal..." na tisíc způsobů a rádoby vzletnými myšlenkami o světle a stínu. O dramaturgii, logice, charakterních postavách a silném ději raději ani nemluvím. Není totiž o čem. Vše z bídy tahá jen výprava a hudba, s kterou ale slabá filmařská stránka jednoduše nestačí držet krok, a tak působí až trochu přebujele. Řešit nějaké multi-kulti otázky je v kontextu předchozího ta poslední starost.

610 metrů nad zemí (2022)

Fyzicky nepříjemný film, s dobrým nápadem, ale díky sérii nelogického chování postav (i děje samotného) silně ztrácí na napětí.

Pět let (2022) (seriál)

Velmi povedené, herecky, režijně, příběhem, který není černobílý a tím i chytře nutí k zamyšlení. ****1/2

The Conscientious Objector (2004)

Další důkaz, že když máte silný originální příběh, v hrané adaptaci už není potřeba si tolik domýšlet. Naopak někdy možná až uberete, aby byl vyprávěný příběh vůbec uvěřitelný (Hacksaw Ridge).