Amélie z Montmartru (2001)

Srdcovka! Ta hudba! Ta hudba! Ta hudba! Ty barvy! Ty zbytečné řečičky, které mou duši vždy pohladí u srdce! A že je to kýč? No a co? Všechno dohromady tak krásně funguje, že jsem do tohoto filmu zamilovaný.

Ať žijí duchové! (1977)

Taky jsem do ní byl zamilovaný... krásná pohádka s debutem Uhlířových písniček. Měl bych dát 4*, ale tohle mi srdce nedovolí! 5*!

Bídníci (2012)

Krásné kostýmy s výpravou, krásná malá Cosetta, dobrý zrzek Sasha Baron Cohen a pár chytlavých melodií. Toť vše, bohužel. Zprzněnej příběh, zdůrazněné nepodstatné části příběhu a podstatné chybí. Člověk nemá šanci se s nikým natolik sblížit, aby mu fandil. Největším hříchem jsou téměř úplně vynechané myšlenkové pochody všech postav (především Valjeana), tak důležité, pro pochopení jejich situace a zoufalých činů…

Bio Ráj (1988)

Všechno je nádherné, dojemné a každý si musí v tu chvíli uvědomit tu pomíjivost krásných okamžiků, které nám občas kdosi dovolí zažít! Pohlazení na duši a několik filmových polibků, které časem nezhořknou. A hudba? Morricone je opravdu mistr všech mistrů. Alfredo, pane Noirete, děkuji... a děkuji i Vám, pane Tornatore

Bydlení je hra (2004) (pořad)

Zamiloval jsem se do Soni Malinové! Je skvělá!

Carlitova cesta (1993)

Film se mi dostal náhodou do ruky ve chvíli, kdy jsem o něm nikdy neslyšel, a tak jsem nic neočekával. Ale co nastalo potom? Neuvěřitelné překvapení a nadšení nad geniálností tohoto počinu. Jasný vrchol De Palmovi tvorby. Mistrovství Al Pacina a Seana Penna je ohromné. Carlitova cesta se rázem stala jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Myslím si, že právem.

Ctrl Emotion (2009) (studentský film)

Vojto, přiznej se, pořád sem chodíš obden čekovat, jestli se ti zvedlo hodnocení?:-D Moc se mi líbila atmosféra v baru!

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Když už jde člověk na takový film do kina (jste amík nebo máte hodně dlouhooouuu chvíli), očekává bezmyšlenkovou podívanou, která bude tu a tam napínavá a vtipná. Tohle nebylo nic z toho. Vzduchoprázdno bez emocí. Všichni a všechno Vám bylo úplně jedno, ať si třeba všichni umřou. Kdyby vypnuli v sále elektřinu, nejspíš bych si toho ani nevšimnul.

Do hlubiny (2005)

Film nejde stavět jen na dokonalém těle Jessici Alby...