Malýprinc

Malýprinc

Josef Troller

okres Příbram

38 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Srdcovka! Ta hudba! Ta hudba! Ta hudba! Ty barvy! Ty zbytečné řečičky, které mou duši vždy pohladí u srdce! A že je to kýč? No a co? Všechno dohromady tak krásně funguje, že jsem do tohoto filmu zamilovaný.

 • poster

  Bio Ráj (1988)

  Všechno je nádherné, dojemné a každý si musí v tu chvíli uvědomit tu pomíjivost krásných okamžiků, které nám občas kdosi dovolí zažít! Pohlazení na duši a několik filmových polibků, které časem nezhořknou. A hudba? Morricone je opravdu mistr všech mistrů. Alfredo, pane Noirete, děkuji... a děkuji i Vám, pane Tornatore

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Nevím, co bych měl psát o tomto skvostu světového filmu. Je vůbec něco potřeba? Prostě jeden z nejlepších filmů všech dob. Zbořil věškeré hranice, které odělovaly lidskou představivost a skutečnost. Když se dá natočit tohle, musí se dát natočit cokoliv!

 • poster

  Carlitova cesta (1993)

  Film se mi dostal náhodou do ruky ve chvíli, kdy jsem o něm nikdy neslyšel, a tak jsem nic neočekával. Ale co nastalo potom? Neuvěřitelné překvapení a nadšení nad geniálností tohoto počinu. Jasný vrchol De Palmovi tvorby. Mistrovství Al Pacina a Seana Penna je ohromné. Carlitova cesta se rázem stala jedním z mých nejoblíbenějších filmů. Myslím si, že právem.

 • poster

  Requiem za sen (2000)

  Geniální střih, hudba, herci (především Ellen Burstyn), režie... pro mě jeden z nejdokonalejších filmů všech dob! A že jste ho ještě neviděli? Tak dejte PLAY a užívejte si bolesti, strachu, návykovosti a jedinečné podívané, kterou nám servíruje pan Darren Aronofsky s nadčasovou hudbou Clinta Mansella!

 • poster

  Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

  Hudba, která vás chytne za srdce s podpisem Dannyho Elfmana. Originalita snímku jménem Tim Burton. Hlasy Deppa a Boham Carterovy byly postavám ušité na míru. A hlavně! Jen z nejkrásnějších konců!

 • poster

  Život Briana (1979)

  Nejspíš nejvtipnější film všech dob! Neumím si představit hlavu člověka, který tohle všechno vymyslel. Pokud milujete britský styl vtipu, neváhejte.

 • poster

  Spalovač mrtvol (1968)

  Pro mě vedle Ucha nejlepší film české kinematografie. Ty pocity, když film shlédnete, se nedají popsat. Dokonalost na druhou a pan Hrušínský byl(ale i je) Bůh!

 • poster

  Zachraňte vojína Ryana (1998)

  Pocit při vylodění v Normandii nikdy nezapomenu. I teď po několika letech je to tak pěkně nadčasově natočené, že se na film podívám pokaždé znovu rád. Pro mne nejlepší akční hollywoodský válečný film.

 • poster

  Ratatouille (2007)

  Snad jediný animák, při kterém jsem na konci zamáčkl slzu. Skvělý scénář zkloubený s výborně vybaným dabingem dělá ze snímku jednu z mých top srdcovek. "Surprise me!"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace