molotov

koreofil a koreanista

homepage

• 13.8.2006  23:33
    9 Souls (2003)

Nejlepší částí filmu je posledních dvacet minut, které jsou naprosto dokonalé a zvedají moje hodnocení o hvězdičku výše. Předtím je to přehlídka kreatur, které dělají divné věci. Originalita rozhodně neschází, ale naladit se na stejnou vlnovou délku dá dost práce.

• 13.8.2006  01:02
    Chingoo (2001)

Vynikající film o přátelství čtyř kamarádů, které je vystaveno celé řadě zkoušek. Úžasná kamera, neopakovatelná atmosféra, spousta nezapomentulných scén, minimum patosu a klišé, úchvatní herci = mimořádný zážitek.

• 13.8.2006  00:58

Poměrně povedený thriller, kterému k dokonalosti mnoho nechybí. Tou troškou myslím hlavně závěr, který ne že by byl hloupý, ale po jedné pointě následuje ještě další, která už není tak pochopitelná a staví celý příběh do jiného světla. Za vyzdvihnutí ale rozhodně stojí herci včele s minimalistickým Han Suk-kyuem a vynikající soundtrack, netradičně tvořený hlavně západními skupinami (např. Placebo).

• 10.8.2006  17:28
    Ong-bak (2003)

Pokud přistoupíte na to, že film je vlastně jedno velké exhibiční vystoupení Tonyho Jaa, tak se budete neuvěřitelně bavit a věřím, že dáte maximální hodnocení. Kdyby ste hledali nějaké jiné filmové kvality (hlavně od scénaristy), tak musíte jít s hodnocením značně dolů. Já jsem tak napůl cesty, ale Tony mi táhne hodnocení nahorů, takže pěkné čtyři.

• 9.8.2006  22:05
    Perfect Blue (1998)

Skutečný život zpěvačky začínající hereckou kariéru se prolíná s jejími sny, s natáčením jejích filmů, s dějovými liniemi jejich filmů, jejíma halicinacemi a bůhvíčímještě. Po pomalém a celkem normálním začátku se atmosféra stále zahušťuje až je tak hustá, že by se dala krájet:-)

• 8.8.2006  21:10
    Akira (1988)

Mám z toho v hlavě pěkný guláš a kdyby se mě někdo zeptal, o čem to je, tak bych měl dost problémy:-) Ale má to krásnou animaci (na svou dobu rozhodně), skvělou hudbu a neuvěřitelné množství nápadů.

• 7.8.2006  22:36

Do zapadle vesničky přijíždí mladý učitel ze Soulu a chystá se na svoji první učitelskou štaci. Zamiluje se do učitelky, jedna žákyně se zamiluje do něho a všichni žáci si postupně zamilují svého nového učitele. Příjemný malý filmek, který si na nic nehraje, citově nevydírá, nesnaží se být cool, ale každým okamžikem hladí po duši.

• 7.8.2006  00:01
    Hard Boiled (1992)

Akční inferno.

• 6.8.2006  14:57

Na komedii málo vtipné, na sportovní film příliš ulítlé.

• 6.8.2006  14:43
    2046 (2004)

Emocionální a dějový propletenec, který se velmi obtížně rozpletává, ale ta námaha většinou stojí za tu práci.

• 5.8.2006  22:07

Definice popkornového filmu.

• 5.8.2006  22:04
    Auta (2006)

Prostě Pixar:-)

• 3.8.2006  18:30

Neuvěřitelný humor se snoubí s neuvěřitelnou stylizací snímku. Zda to skousnete je na vás, ale já jsem si pochutnal.

• 2.8.2006  18:09
    Zóna smrti (2005)

Donnie Yen is not dead. Donnie strikes back!

• 1.8.2006  22:43
    Tou wen zi D (2005)

To hlavní se točí kolem skvělem natočených závodů, ostatní je tu jen jako doplněk. Poměrně slušná řemeslná stránka vyrovnává absenci jakéhokoliv akceptovatelného děje.

• 1.8.2006  11:47

Co pak na tenhle film asi říkali doma u Baldwinů? Ale Angie je kus ženský, té dávám tu jednu hvězdičku.

• 31.7.2006  20:31
    Mistr (1992)

Opravdu neuvěřitelný kousek. Ten film je tak špatný, až je zábavný. Děj neuvěřitelně strašný, ale co je nejtrapnější, to jsou postavy záporáků. Takový kokoty jen tak neuvidíte. Celé je to navíc rámováno neskutečně příšernou hudbou.

• 30.7.2006  23:45
    San geng 2 (2004)

Park za 5,jako vždycky, Chan a Miike opisovali, stejné chyby, stejné klady, oba za 4:-)

• 30.7.2006  16:37

Žádný zázrak:-(

• 30.7.2006  14:31
    Nekojiru-sō (2001)

Těžko říct, jestli v tom byl ukrytý nějaký smysl, ale jako psychedelická podívaná je to celkem povedený.

• 27.7.2006  19:30

Vynikající atmosféra navozená krásnou animací, ale jinak příběh působí jako by byl vytržený z nějakého vyššího celku. Spousta nedořečených otázek, o minulosti postav nevíme nic a často je nejasná i jejich motivace.

• 27.7.2006  13:55
    Bokusacu tenši Dokuro-čan (TV seriál) (2005)

Kouzelné a zvrhlé zároveň. Protřepat, nemíchat:-)

• 25.7.2006  23:22
    Shinbu sueob (2004)

Tak já taky něco napíšu, aby nebyl jediný koment zrovna od toho, který dal filmu nějnižší hodnocení:-) Děj, který toma.baza nastínil, je opravdu naprostý začátek, takových první deset minut. Co se originality týče, tak vás tenhle film těžko po nějaké stránce dostane do kolen. Hlavní pocit, který mi po shlédnutí zůstal, byla čistota. Formálně čistý (žádné filtry, žádná špinavost, žádné agresivní střihy, žádné techno), dějově čistý (jednoduchý, ale krásný příběh o lásce), emočně čistý (trochu humoru - spíše úsměvnosti, ale hlavně budování vztahu dvou rozdílných povah a pohlaví:-). Celková střídmost a čistota filmu na mě působila celkem osvěžujícím dojmem, ale dokážu pochopit, že někoho to může otrávit nebo znudit.

• 24.7.2006  22:38

Spíš než šílené mi to přišlo viziálně roztomilé a dějově ještě roztomilejší. Na to že se jedná o komedii jsem nesmál tolik, kolik bych čekal, ale několik opravdu vtipných momentů tam určitě je.

• 24.7.2006  17:26
    Úpis (2005)

Přestože by to místy chtělo ubrat (všeho), občas přidat (některé triky), tak se na to nádherně kouká a rozhodně to stojí za vidění, protože něco podobného je vidět málokdy.

• 24.7.2006  14:23
    Šinobi (2005)

Asi budu sám proti proudu, ale na mě film působil více po citové stránce než po té bojové. Příběh je sice jednoduchý, ale v jednoduchosti je síla a jádrem příběhu je láska dvou vůdců znepřátelených rodů, takže v podstatě variace na Romeo a Julie. Slzička sice neukápla, ale jen těsně:-) Jinak bojové scény jsou vynikající a každý souboj jsem si opravdu užíval.

• 23.7.2006  22:56
    Muyeonggeom (2005)

Kdyby měl film trochu větší emocionální dopad, tak bych neváhal s pěti hvězdičkami. Přestože místy citově vydírá, tak mě narozdíl od svých korejských sestřiček romantických komedií k pláči ani omylem nedovedl. Na druhou stranu to bylo to poslední, co jsem od historického fantasy snímku čekal. Většina lidí, co film viděla kritizuje špatný střih. Na tomhle místě se musím střihače zastat. Podle mě odvedl docela slušnou práci, rozhodně ne geniální, ale dobrou. V soubojích sem se nikdy neztrácel a přehled jsem si udržoval slušný. Co se týká samotného stylu boje, tak záleží hodně na vás, co všechno jste ochotni a schopni akceptovat. Zajímavé je, že už celkem v pohodě diváci akceptují létání, ale další vychytávky jim ještě dělají problémy. Například technika popsaná tombacem. Já s tím neměl sebemenší problém, jednou jsem přistoupil na to, že v podstatě koukám na pohádku a akceptují ji takovou, jáká je. Viz vodníci v českých pohádkách. Postavy jsou sice ploší a děj dá se říct velmi předvídatelný, ale to mi zmatku ve Sword in the moon ani trochu nevadilo. Tak asi tak:-)

• 23.7.2006  20:00

I přes drobné výtky nemůžu nedat maximální hodnocení. Formální dokonalé, výpravné, krásně nasnímané. Drsní muži, krásné ženy, krvavé souboje, osudovost... Škoda jen, že většina soubojů se odehravá v noci a děj je dost složitý na pochopení, nakonec do sebe ale všechno zapadne.

• 23.7.2006  14:41
    Ptačí klec (1998)

Dalších Kimův film z neutěšeného, špinavého, industriálního prostředí obývaného podivnými napůl zkaženými a napůl naivně čistými postavami. Tentokrát je v popředí vztah dvou mladých dívek, prostitutky a dcera paní domácí, která ji zpočátku nenávidí.

• 22.7.2006  20:09
    Nana (2005)

Nádherný snímek o přátelství dvou dívek, které se obě jmenují Nana a jejich láskách, touhách, snech, přáních... Nádherně natočené, laděno do bílé, podbarvené rockovou hudbou (občas mi připomínala Smashing Pumpkins) se spoustou nádherných scén (například scény ve vaně). Obě hlavní představitelky jsou navíc velmi okouzlující a každá jiným způsobem.