Jozka7

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 24.5.2019  20:09
    Válečné nevěsty (TV film) (2018)

Výborné téma, zpracování mělo sice určité menší rezervy, ale vše nahradilo poutavé vyprávění těchto skutečně ctihodných anglických dam. Díky za ně i za tento dokument.

• 26.3.2019  20:32
    Rebelové (2001)

Osvěžující barevná limonáda, která osvěží v horké letní večery.

• 11.3.2019  21:08

Úřední postupy pana majora jsou tragické jako ve většině našich kriminálek, ale zápletka byla dobrá.

• 23.2.2019  08:44

Výborné zakončení jedné dračí legendy. O kvalitách série svědčí již to, že vyprávění se trojkou uzavírá a divákům by tak (doufám) neměla hrozit nevolnost z dalšího příběhového žvýkání již několikrát přežvýkané žvýkačky, které je tak typické pro některé jiné, druhdy slavné série (Shrek, Doba ledová). Akce, vtip, romantika a strhující závěr, co více si přát. Technická stránka filmu je bezchybná. Návštěva kina se rozhodně vyplatila.

• 17.2.2019  16:07
    MasterChef Junior (TV pořad) (2013)

Prvotřídní zábava a obrovský obdiv k dětem, jež jsou schopné uvařit jídla, které mám já občas problém vyslovit.

• 9.2.2019  23:28

Drsná a ponurá francouzská kriminálka, jak má být. Navíc na motivy skutečného případu a s hvězdným obsazením.

• 9.2.2019  18:48
    Zahrádka pod hvězdami (TV seriál) (2017)

Jeden z těch nových večerníčkovských seriálů, které se dají.

• 9.2.2019  08:57
    Ronja, dcera loupežníka (TV seriál) (2014)

Japonská verze klasického evropského fantasy příběhu pro děti nedopadla vůbec špatně. Dětem se to líbí hodně.

• 7.2.2019  07:55
    Rytíř Zrezlík (TV seriál) (2013)

Když u dětského animáku dospělý nevěří vlastním očím a malé děti coby cílová skupina diváků se bojí a volají po přepnutí, tak není moc co řešit. Starý šrot patří recyklovat, Herr Direktor Schichl.

• 6.2.2019  20:58
    Španělsko z výšky (TV seriál) (2013)

Tak tohle je fantazie. Pohádkově líbezné jako Středozem.

• 4.2.2019  21:56
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

Tak už trochu moc sci-fi na mě...

• 26.1.2019  19:01
    Mazalové (TV seriál) (2014)

Strašné! Jedna hvězda za nápad.

• 24.1.2019  20:35
    Dobrá zpráva (TV film) (1997)

Geniální počin, snad nejlepší Bakaláři vůbec a rozhodně nejlepší po roce 1989. Fantastický herecký výkon Miroslava Donutila v roli zarytého komunisty Karla Jelečka, kterému zdatně sekunduje Eva Holubová jako přesvědčená prozápadní demokratka. Výborní jsou však i Bohumil Klepl a Vlastimil Bedrna. Pro Jana Hřebejka a Petra Jarchovského pak jde o skvostné preludium před jejich nejlepšími filmy. Tento letní příběh z jižních Čech mi dnes slouží i jako lakmusový papírek k současným politicky zabarveným debatám a názorům. Žel, co se mi v roce 1997 zdálo jako extrémní, to dnes slýchám pomalu od každého druhého spoluobčana. Což ale není problém tohoto díla. Za mě plný počet.

• 22.1.2019  21:49
    V Mosulu (2018)

Nejhorší bylo utrpení dětí. To je člověku až fyzicky zle. Daeš je svinstvo!

• 21.4.2018  23:55
    Tlapková patrola (TV seriál) (2013)

Netradiční integrovaný záchranný systém v přímořském městečku Adventure Bay vede desetiletý chlapec Ryder. Jeho Tlapkami, tedy členy štěněcího záchranářského týmu jsou německý ovčák Chase jako policista (později i zvěd), dalmatin Marshall jako hasič (později i zdravotnický záchranář), labrador Zuma jako vodní záchranář, jedinou fenkou v týmu je zpočátku cockapoo (designový kříženec kokršpaněla a pudla) Skye jako letecký záchranář. Tým doplňují anglický buldok Rubble, který zajišťuje stavební a těžkou transportní činnost, a voříšek Rocky, jenž je mechanik s recyklačním vozem plným náhradních dílů a dalších... věcí. Později se přidává i fenka husky jménem Everest, která slouží jako záchranář horské služby, ale nesídlí s ostatními na Centrále (výjezdová základna Tlapek). V současnosti zdaleka nejoblíbenější seriál našich ratolestí, takže přivřu obě oči (což se mi ostatně u těchto seriálů stává) a dám plný počet.

• 3.4.2017  00:29

Jeden den jednoho muže v jednom zapadlém městečku kdesi na americkém Jihozápadě po 2. světové válce, kde je všehovšudy jedna vlaková zastávka, jeden hotel, jeden bar, jedna pumpa a jeden šerif, ale zato pořádných parchantů hned několik... Dusivá a stále houstnoucí atmosféra, již ještě umocňuje bezútěšné pouštní prostředí, svižné tempo a vynikající herecké výkony (Spencer Tracy) pod taktovkou zkušeného Johna Sturgese jsou hlavními devízami filmu, který mi i dnes přijde stejně dobrý jako tenkrát.

• 18.3.2017  23:56

Výprava dokonalá jako vždy, ale myslím, že to scénáristé už kapku přehání, tohle vyvraždění Luhačovic začíná připomínat Vraždy v Midsomeru. Kdo bude příště, soudce? A rozvinutím gay linie je zřejmě připraven rychlý konec některých hlavních postav, protože sodomie v té době byla trestným činem. Uvidíme v posledním díle.

• 10.3.2017  22:49

Další a tentokrát skutečně drsný případ luhačovické četnické stanice. Vynikající díl. Temné tóny příběhu navíc podtrhuje i tísnivé vědomí, že se něco podobného v naší krásné vlasti kdysi skutečně stalo...

• 3.2.2017  22:10

Tak tohle bylo jakési... nedovařené. Spíše groteskní pojetí dílu mě žel nezaujalo, místy děj dokonce sklouzl až k hranicím trapnosti. Škoda.

• 3.2.2017  21:32

Dost dobrý díl o případu vesnického lynče. Ten seriál je čím dál, tím lepší. A výborně zahráno. Líbí se mi například četné odkazy na válečná léta, například zjevné trauma četnického velitele, které mu oživují okolnosti případu. Úplně jsem prožíval jeho vzteklou bezmoc, ale nakonec byla "fronta prolomena".

• 31.1.2017  23:26

Hmm, archeologie, vražda a Poirot v podání Davida Sucheta, skvělá volba nejen na dlouhý zimní večer.

• 31.1.2017  23:23

Tvůrci tohoto vynikajícího seriálu nezaváhali ani v dramatickém příběhu z Francie na konci 17. století.

• 31.1.2017  22:52

Jeden z vrcholných dílů seriálu. Klobouk dolů před německými kriminalisty, kteří šli po pachateli s důsledností sobě vlastní celých osm let...

• 31.1.2017  22:06
    Dobrodružství kriminalistiky (TV seriál) (1989)

O kvalitě seriálu snad svědčí i to, že se mi líbí ve čtyřiceti stejně jako v deseti. Vynikající práce všech zúčastněných vyústila v dokonalou popularizaci zásadních kapitol dějin kriminalistiky a nadto i v jeden z nejlepších československých seriálů vůbec. Co více si přát.

• 16.1.2017  04:58

Za mě to chtělo ubrat z kanonády vtipů ve prospěch dotažení příběhu, který je dost chabý. Například místo samoúčelné scénky, kde se anděl Petronel modlí ke svatému duchu o pomoc a ten jej následně v podobě holubice pokálí na tvář, by se hodila spíše scénka naznačující zájem prodavače párků o chudou švadlenu. Taková tam totiž není ani jedna, takže závěr pohádky mi přijde hodně na sílu. Jinak formální stránka (výprava, kostýmy, lokace) je dokonalá (byť vzhled nebe je stále "Hirošima rok poté" jako v prvním dílu), stejně tak jsou mimořádné některé herecké výkony (Jiří Dvořák, Boleslav Polívka, Viktor Preiss).

• 6.1.2017  21:33
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Po prvním dílu to vypadalo dobře, ale další pokračování už tak slavné nebylo. Po pátém dílu se však zdá, že seriál má vzestupnou tendenci. Uvidíme.

• 6.1.2017  21:30

Po prvním díle to vypadá na pěkný krimiseriál odehrávající se na moravském východě v zajímavém období těsně po první světové válce. Zaujal zejména typově dobře obsazený Robert Jašków jako četnický velitel, který přes počáteční skepsi má finále případu pevně v rukou. Mimochodem, chudáci četníci, kteří se od své flinty nesměli hnout ani na krok.

• 26.12.2016  23:03
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Dát České televizi třetí šanci se vyplatilo. "Zázračný nos" působí po včerejší zoufalé "Slíbené princezně" jako zjevení (možná tak jde o rafinovanou strategii vedení ČT). Konečně jsme si tedy ve sváteční čas mohli vychutnat příjemnou veřejnoprávní pohádku, která je navíc, kdo by to byl řekl, vhodná dokonce i pro děti. Tvůrci si evidentně věřili a rozehráli hned několik dějových linií, což ale mělo poněkud neblahý vliv na přehlednost a dynamiku děje. Český divák ocenil neokoukané slovenské herce (méně už jejich nepovedený dabing), ze známých českých tváří pak rozhodně zaujala Iva Janžurová.

• 25.12.2016  21:49
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Dodíval jsem se poctivě až do konce. A cítím se, jako kdybych poctivě dojedl sváteční mísu plnou zvratků. Nikdy více.

• 25.12.2016  01:09
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Úroveň Pravého rytíře dobře ilustruje na pohádku nezvykle drsná scéna (SPOILER), kdy jeden z "parťáků" hlavních hrdinů (Martin Kraus) sejme kuší ze zálohy královnu víl (Táňa Pauhofová), aby jí mohl ukrást kouzelný náhrdelník. Přítomný mladší hlavní hrdina, rytíř Vincent (Jan Komínek), následně šíp vyrve ze zad víly, ale ránu jí ničím nezacpe. Tak takhle se, milé děti, neposkytovala první pomoc ani ve středověku. A jak je na závěr pohádky potrestán zmíněný střelec, který kromě pokusu o vraždu a krádeže má na svědomí i další delikty? Kupodivu nijak! Prchá snadněji než Radovan Krejčíř a při útěku ještě drze rozrazí dvojici strážných. Velmi názorné, velmi výchovné. Na druhou stranu, kladně oceňuji pěkné exteriéry, kostýmy a některé herecké výkony, v prvé řadě Lukáše Vaculíka a také Táni Pauhofové a Jitky Ježkové, byť ty měly dost málo prostoru. Jaromíra Hanzlíka jsem potom nepoznal ani já. Celkově však Pravý rytíř posloužil v rámci Štědrého dne 2016 jen jako výplň při čekání na Tři oříšky pro Popelku. Škoda.

<< předchozí 1 2 3 4