Jozka7

Česko

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 23.2.2019  08:44

Výborné zakončení jedné dračí legendy. O kvalitách série svědčí již to, že vyprávění se trojkou uzavírá a divákům by tak (doufám) neměla hrozit nevolnost z dalšího příběhového žvýkání již několikrát přežvýkané žvýkačky, které je tak typické pro některé jiné, druhdy slavné série (Shrek, Doba ledová). Akce, vtip, romantika a strhující závěr, co více si přát. Technická stránka filmu je bezchybná. Návštěva kina se rozhodně vyplatila.

• 4.2.2019  21:56
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

Tak už trochu moc sci-fi na mě...

• 11.3.2019  21:08

Úřední postupy pana majora jsou tragické jako ve většině našich kriminálek, ale zápletka byla dobrá.

• 22.1.2019  21:49
    V Mosulu (2018)

Nejhorší bylo utrpení dětí. To je člověku až fyzicky zle. Daeš je svinstvo!

• 24.5.2019  20:09
    Válečné nevěsty (TV film) (2018)

Výborné téma, zpracování mělo sice určité menší rezervy, ale vše nahradilo poutavé vyprávění těchto skutečně ctihodných anglických dam. Díky za ně i za tento dokument.

• 9.2.2019  18:48
    Zahrádka pod hvězdami (TV seriál) (2017)

Jeden z těch nových večerníčkovských seriálů, které se dají.

• 6.1.2017  21:33
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Po prvním dílu to vypadalo dobře, ale další pokračování už tak slavné nebylo. Po pátém dílu se však zdá, že seriál má vzestupnou tendenci. Uvidíme.

• 3.2.2017  22:10

Tak tohle bylo jakési... nedovařené. Spíše groteskní pojetí dílu mě žel nezaujalo, místy děj dokonce sklouzl až k hranicím trapnosti. Škoda.

• 10.3.2017  22:49

Další a tentokrát skutečně drsný případ luhačovické četnické stanice. Vynikající díl. Temné tóny příběhu navíc podtrhuje i tísnivé vědomí, že se něco podobného v naší krásné vlasti kdysi skutečně stalo...

• 3.2.2017  21:32

Dost dobrý díl o případu vesnického lynče. Ten seriál je čím dál, tím lepší. A výborně zahráno. Líbí se mi například četné odkazy na válečná léta, například zjevné trauma četnického velitele, které mu oživují okolnosti případu. Úplně jsem prožíval jeho vzteklou bezmoc, ale nakonec byla "fronta prolomena".

• 6.1.2017  21:30

Po prvním díle to vypadá na pěkný krimiseriál odehrávající se na moravském východě v zajímavém období těsně po první světové válce. Zaujal zejména typově dobře obsazený Robert Jašków jako četnický velitel, který přes počáteční skepsi má finále případu pevně v rukou. Mimochodem, chudáci četníci, kteří se od své flinty nesměli hnout ani na krok.

• 18.3.2017  23:56

Výprava dokonalá jako vždy, ale myslím, že to scénáristé už kapku přehání, tohle vyvraždění Luhačovic začíná připomínat Vraždy v Midsomeru. Kdo bude příště, soudce? A rozvinutím gay linie je zřejmě připraven rychlý konec některých hlavních postav, protože sodomie v té době byla trestným činem. Uvidíme v posledním díle.

• 16.1.2017  04:58

Za mě to chtělo ubrat z kanonády vtipů ve prospěch dotažení příběhu, který je dost chabý. Například místo samoúčelné scénky, kde se anděl Petronel modlí ke svatému duchu o pomoc a ten jej následně v podobě holubice pokálí na tvář, by se hodila spíše scénka naznačující zájem prodavače párků o chudou švadlenu. Taková tam totiž není ani jedna, takže závěr pohádky mi přijde hodně na sílu. Jinak formální stránka (výprava, kostýmy, lokace) je dokonalá (byť vzhled nebe je stále "Hirošima rok poté" jako v prvním dílu), stejně tak jsou mimořádné některé herecké výkony (Jiří Dvořák, Boleslav Polívka, Viktor Preiss).

• 1.12.2016  23:18

Na tenhle film jsem šel do kina v podstatě proti své vůli, jelikož švagr se bál jít na Hacksaw Ridge, že by měl noční můry. No, co k Dr. Strangeovi říct. Nebyla to vyloženě ztráta času ani peněz, to uznávám. Výborný výkon podal dle očekávání Benedict Cumberbatch, jehož arogantní egomaniakální lékař (znám pár takových) patří k tomu nejlepšímu, co film nabízí. Zdravotnická zápletka s Rachel McAdams byla také fajn, byť po odborné stránce to občas fakt nešlo... Co dál. Pár velmi dobrých momentů, některé původní, jiné daly vzpomenout na nedávnou filmovou klasiku typu Batmana, Inception nebo Harryho Pottera. V tomhle má Strange smůlu, že jeho filmová adaptace přišla později. Tilda Swinton mi svým pohledem (ne vzhledem!) připomněla Galadriel z Jacksonovy středozemské série. Kdo má rád triky, užije si jich nadmíru (pro většinu z nás jich bylo až moc, viděno v 3D). Velkou výhradu mám vůči některým principům ztvárněného světa, SPOILER, kde dobro k trvalému efektu své činnosti čerpá sílu ze zla a vůdkyně klaďasů v tomto systematicky klame své následovníky. Obecně není z filmu moc jasné, podle jakých pravidel se tady vlastně hraje. Podtrženo, sečteno, pro normálního diváka je to mírně nadprůměrná a akceptovatelná jednohubka, ideální na rande, kde vás zajímá spíše partnerka než film. Fanoušek nechť si přidá hvězdu, ryzí fanoušek dvě.

• 29.11.2016  23:12

Pro mě je tohle film z kategorie snů. Velký návrat Mela Gibsona, navíc na téma, které je mi velice blízké. Koncentrace silného (a pravdivého) příběhu, skvělých hereckých výkonů a věrného zobrazení děsivého válečného pekla na Okinawě vyústila ve smršť emocí, jakou jsem v kině už dlouho nezažil. Pro mě jednoznačně film roku. Možná doplním několik informací. Americká 77. pěší divize byla v době okinawské bitvy již vcelku zkušeným útvarem, předtím prodělala bitvy o Guam a o Leyte na Filipínách v roce 1944, během nichž si Desmond Doss vysloužil dvakrát vyznamenání Bronze Star za chrabrost. Dossův 1/307 je tedy na začátku Okinawy dobře odpočatý a vypucovaný, ale ne nováčkovský prapor, jak by se mohlo zdát. Dále, jednoho z vojáků, který v bitvě přijde o obě nohy, hraje skutečný válečný invalida, australský voják Damien Thomlinson, který jako člen zvláštních jednotek přišel o obě nohy v Afghánistánu 2009. Nu a konečně, SPOILER, poté, co byl Doss zraněn střepinami granátu a evakuovali jej do týlu (jeho ztracenou Bibli opravdu hledali a našli), tak jej ve skutečnosti ještě zasáhl japonský sniper a kulka mu přerazila levou pažní kost. To již ale do filmu nedali, že by to bylo už příliš neuvěřitelné. Stejně tak nerozváděli, že Doss v době nasazení na Okinawě již trpěl počínající tuberkulózou, kterou se nakazil na Leyte. O to více tedy vyniká jeho fyzicky nesmírně náročná evakuace raněných kamarádů ze srázu Maeda (neboli Hacksaw Ridge).

• 25.12.2016  01:09
    Pravý rytíř (TV film) (2016)

Úroveň Pravého rytíře dobře ilustruje na pohádku nezvykle drsná scéna (SPOILER), kdy jeden z "parťáků" hlavních hrdinů (Martin Kraus) sejme kuší ze zálohy královnu víl (Táňa Pauhofová), aby jí mohl ukrást kouzelný náhrdelník. Přítomný mladší hlavní hrdina, rytíř Vincent (Jan Komínek), následně šíp vyrve ze zad víly, ale ránu jí ničím nezacpe. Tak takhle se, milé děti, neposkytovala první pomoc ani ve středověku. A jak je na závěr pohádky potrestán zmíněný střelec, který kromě pokusu o vraždu a krádeže má na svědomí i další delikty? Kupodivu nijak! Prchá snadněji než Radovan Krejčíř a při útěku ještě drze rozrazí dvojici strážných. Velmi názorné, velmi výchovné. Na druhou stranu, kladně oceňuji pěkné exteriéry, kostýmy a některé herecké výkony, v prvé řadě Lukáše Vaculíka a také Táni Pauhofové a Jitky Ježkové, byť ty měly dost málo prostoru. Jaromíra Hanzlíka jsem potom nepoznal ani já. Celkově však Pravý rytíř posloužil v rámci Štědrého dne 2016 jen jako výplň při čekání na Tři oříšky pro Popelku. Škoda.

• 5.12.2016  23:12
    Příchozí (2016)

Mám rád filmy, které vás motivují zkvalitnit reálný život.

• 25.12.2016  21:49
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Dodíval jsem se poctivě až do konce. A cítím se, jako kdybych poctivě dojedl sváteční mísu plnou zvratků. Nikdy více.

• 26.12.2016  23:03
    Zázračný nos (TV film) (2016)

Dát České televizi třetí šanci se vyplatilo. "Zázračný nos" působí po včerejší zoufalé "Slíbené princezně" jako zjevení (možná tak jde o rafinovanou strategii vedení ČT). Konečně jsme si tedy ve sváteční čas mohli vychutnat příjemnou veřejnoprávní pohádku, která je navíc, kdo by to byl řekl, vhodná dokonce i pro děti. Tvůrci si evidentně věřili a rozehráli hned několik dějových linií, což ale mělo poněkud neblahý vliv na přehlednost a dynamiku děje. Český divák ocenil neokoukané slovenské herce (méně už jejich nepovedený dabing), ze známých českých tváří pak rozhodně zaujala Iva Janžurová.

• 21.2.2015  23:58

Plný počet za technickou i obsahovou stránku filmu. Zdařilá kriminálka z pohledu pachatelů, reálná a (proto) depresivní sonda do řad české svoloče, u jejíhož řádění dnes Policie ČR hraje bohužel až příliš často jen roli stafáže. Oceňuji, že Jan Prušinovský a Jaroslav Žváček ušetřili své diváky dnes tak populárních "angažovaných výpovědí" a zachycují život v tomhle segmentu české společnosti takový, jaký je, ať si každý udělá o příčinách a následcích názor sám. Brilantní Kryštof Hádek v roli společenské a rodinné pijavice, Matěj Hádek v neméně skvostném ztvárnění "chytřejšího bráchy". Žádné laciné karikování, žádné zbytečné pitvoření, ale o to přesvědčivější výkony. A kouzelná Věra Kubánková v roli jejich bezpodmínečně milující a odpouštějící babičky, jako zjevení z časů, kdy byl svět ještě v pořádku. Na 90 let fantastický výkon. Zdáli slyšet Lví řev... Příznačné je mimochodem i to, že z palety ztvárněných zločinů dokáže aparát semlít pouze pachatele "z vášně", který je jinak pro společnost nejméně nebezpečný.

• 8.3.2015  06:23

Film silný a přímočarý jako uvažování texaského kovboje. Na jeho konci, při závěrečných dokumentárních videozáznamech a fotografiích, bylo v kině doslova hrobové ticho. Cestou domů mě napadly verše ze staré písně kapely Poutníci: "I to je lidská historie: od Kartága po Nagasaki, generálům válečné kříže, ty na hřbitovech pro vojáky. A pod obloukem vítězným můžem vzdát hold těm obyčejným. Každému, kdo nemohl dál, když vítr smrti vál, když bezmocně stál - bůh války se mu smál..." Potěšily mě mj. pěkně znázorněný vývoj technologií během jednotlivých misí (nástup MRAPů, dronů) i účast dvou skutečných SEALs ve vedlejších rolích.

• 29.12.2014  20:55

Překvapivě docela špaténka. Snaha tvůrců o odmytologizování slavné předlohy dopadá asi ještě hůře než před deseti lety u Tróji. Čímž ale ztrácí řada nosných událostí v příběhu smysl. Včetně té nejpůsobivěji zpracované, což je samozřejmě deset egyptských ran. Z původního velkolepého souboje Boha Izraele (který v příběhu rozhodně neměl podobu umanutého chlapeckého dalajlámy) s egyptským panteonem pod vedením zbožštěného faraona, kdy každá rána představovala porážku jednoho z egyptských bohů, zbylo oproti předloze jen torzo. Celkově to moc nefunguje, zápletka je místy až neuvěřitelně naivní a nelze se ani divit hněvu současných Egypťanů, jimž Scott a spol. dělají ze slavných předků a tvůrců nejmocnější říše tehdejšího světa tupce k pohledání. A že má Christian Bale po většinu filmu asi poloviční věk bájného hebrejského hrdiny? Holt, kult mládí si žádá své, ostatně ani takovému Bilbovi či Frodovi by nikdo z diváků příslušných trilogií nehádal těch předlohových padesát let, že.

• 30.12.2014  17:00

To, čeho jsem se bál před 15 lety, když jsem se poprvé dozvěděl o natáčení hollywoodské verze Pána prstenů, nastalo. Peteru Jacksonovi zaslouženě patří nehynoucí sláva za věrohodné a velkolepé zhmotnění Středozemě na filmovém plátně v první trilogii. Což ale nijak nezmenšuje obrovské zklamání z jeho současného počinu. Kéž by Hobita co nejdřív natočil někdo jiný... Po vzoru Mattyho odkazuji na komentáře jiných uživatelů ČSFD, které vystihují i moje pocity: flanker.27 (zábavnější a věrohodnější než celý film), kaka (sednoucí srovnání s LOTR), Arbiter (skvělé postřehy), gogo76 (také bych stříhal), Honzua (velmi, velmi trefné), exhoubus (ani já vrrky neviděl), mecano (podepsal bych), Sygauras (mně taky), Fallanga (shodná WTF), Lege (podepsal bych).

• 26.12.2014  14:51
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Nemohl jsem vidět, ale mí bližní ano. Drahá polovička se po shlédnutí pohádky nechala slyšet, že za natočení braku by filmaři měli vracet dotace. Zbytek rodiny přepnul po deseti minutách. +++ Tak shlédnuto. Podobné smažky lze vidět a slyšet kdykoliv třeba v Praze na hlavním.

• 30.12.2014  19:57

Začátek připomínal možnou aktualitu z blízké budoucnosti. Škoda, že hrozba islámské invaze posloužila jen jako hybatel událostí v rámci zápletky a pak je zcela opuštěna. Ale to už by možná bylo příliš nepohádkové. Mimochodem, princ je vlastně mladý uherský král Matyáš Korvín, a ten, jak známo, Turkům skutečně čelil a za manželku si skutečně vzal Beatrix Neapolskou. A, jak rovněž známo, byl v době tohoto sňatku již vdovcem, neboť jeho první choť, česká princezna Kateřina, zemřela při porodu. Bylo jí tehdy sotva 14 let. Ale to je už vlastně také nepříliš pohádkové. Zpět k příběhu. Škoda, že i vypořádání se zajímavě rozehranými (z)rádci ve vlastních řadách proběhlo jen tak mimochodem. Jinak je to pěkná, oddechová podívaná na dlouhé zimní večery a s nádhernými slovenskými exteriéry. Majestátní oravský hrad je místy skutečně dechberoucí.

• 26.1.2019  19:01
    Mazalové (TV seriál) (2014)

Strašné! Jedna hvězda za nápad.

• 26.12.2014  18:12
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Líbilo se až do momentu (SPOILER), kdy král naivně ověřuje totožnost svého ocejchovaného "nástupce". Tak nelogické jednání by skouslo leda pětileté dítě. Asi se scénáristovi ještě nechtělo končit či co. Pak už se to líbilo méně, byť je to stále nadprůměr a vyjma scénáře, který občas skutečně haproval, mají jednotlivé složky pohádky hlavu a patu. A palačinky. :-) Zajímavostí je netradiční lokace hradu, kde tvůrci sáhli k našim západním sousedům. A mají dobrý vkus. Hrad Marksburg v Porýní se líbí celému světu (UNESCO) a Japoncům dokonce natolik, že si u Okinawy postavili jeho kopii.

• 7.4.2014  21:38
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Gemini to vyjádřil přesně. Tenhle seriál má ze současné produkce nejblíže realitě.

• 9.2.2019  08:57
    Ronja, dcera loupežníka (TV seriál) (2014)

Japonská verze klasického evropského fantasy příběhu pro děti nedopadla vůbec špatně. Dětem se to líbí hodně.

• 3.1.2015  23:44

Bláznivá animovaná jízda slavného komanda tučňáků ve stylu starých dobrých Looney Tunes a Merrie Melodies. Akce stíhá akci, vtipy jsou vršeny jeden na druhý se zběsilou kadencí a po většinu filmu se chválabohu nic extra neřeší. Žel to nevyšlo až do úplného konce, takže se tato lahodná jednohubka (či spíše sýrová křupka) ve finále poněkud zasekne v krku. Což však nic nemění na faktu, že taková honička v Benátkách, cesta do Šanghaje či pád z letadla (včetně dopadu) budou jistě patřit do zlatého fondu animovaných grotesek.

<< předchozí 1 2 3 4