Khalesi

vegan for animal rights

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 13.11.2018  17:15
    Annihilation (2018)

Pokiaľ sa človek prekúše prvou, nudnejšou polovicou filmu, čaká ho veľkolepé finále s inteligentným a zmysluplným koncom. Nájdete tu plno odkazov. Podľa komentárov, ktoré som tu našla je jasné, že autorov zámer málokto pochopil, pritom okrem toho, že je názov úplne jednoznačný, nie je nič ľahšie, ako čeknúť ostatnú jeho tvorbu a jeden hneď pochopí, čo sa vlastne divákovi snaží povedať. Netreba v tom hľadať žiadne záludnosti. Slzy v očiach už som dávno pri sledovaní nemala a tak musím snímok oceniť tým, že ho pridám do svojich obľúbených. Proste ak chce človek byť naozaj šťastným a prospešným, bude sa musieť zmeniť...

• 12.11.2018  15:13

Povedala by som, že jeden z najzaujímavejších filmov, čo som za pár posledných týždňov videla...

• 7.7.2018  17:50
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Konečne sa v seiálovom svete nemusíme plácať len v komerčných a stokrát okukaných námetoch! Veľmi sa mi páči, že je práve v tomto zhrnutých hneď niekoľko najviac ožehavých problémov ľudskej civilizácie. Mám rada ak kinematografia skutočne núti k zamysleniu či otvára nové obzory.

• 24.3.2018  16:48
    Veronika (2017)

Keby chvíľkami neboli pasáže pri ktorých som trochu zívala a keby zostal otvorený koniec, dala by som aj plný počet.

• 27.1.2018  15:17

Ja vidím trvalú udržateľnosť ako existenciu istej symbiózy na planéte a to medzi živočíšnymi druhmi navzájom a v súvislosti so životným prostredím. Pokiaľ niečo také má fungovať, musíme vynaložiť určité úsilie a zmeniť životný štýl a celkový prístup k planéte. Základom je uvedomenie si faktu, že naša Zem je jedinečná a nenahraditeľná pre nás a všetko živé čo z nej vzišlo. Preľudnenie je alarmujúcim problémom dnešnej doby. Dokument sa venuje obom témam dosť konkrétne a prináša podnet k hlbokému zamysleniu nad súčasnou situáciou ľudskej civilizácie.

• 22.12.2017  10:19
    7 životů (2017)

Tak musím priznať, že som sa neubránila sklamaniu. Kontrola porodnosti by mala byť samozrejmá a nevyhnutná záležitosť, vzhľadom k aktuálnemu stavu planéty a preľudneniu. Najviac ma potešila reklamná tabuľa s nápisom " Jedna Zem- jedno dieťa!" Taktiež vidím ako dosť pravdepodobné značenie ľudí čipmi, sledovacími zariadeniami a všetky bezpečnostné opatrenia, ktoré sa vo filme vyskytli nás dosť pravdepodobne čakajú už v blízkej budúcnosti. Musím však súhlasiť s whackom, že potenciál zostal veľmi nevyužitý a na koniec celý snímok vyšumel do prázdna, len ako prachsprostý americký akčný thriller. Veľké sklamanie!

• 12.12.2017  15:39
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Sundali Monsanto, Trumpa, peniaze a celkove celú civilizáciu veľmi pútavým a často do konca vtipným štýlom. Keby som mala písať o revolúcii a myslela si, že seriál k nej dokáže postrčiť, bol by to práve tento. Nemusím mať úplne jasno v tom, či to cez pc funguje až takto bravúrne, pretože viem, že hackeri dokážu všeličo, ale nie som zase až taká puntičkárska. Pokiaľ hodnotím pointu, akciu, logiku a taktiež, len tak na okraj príťažlivosť hlavného predstaviteľa- wow, neviem dať menej než plný počet! Geniálne, odvážne a inšpirujúce!

• 1.12.2017  12:06
    Stéphanie Valentin - Chair Amie (hudební videoklip) (2014)

Osobne si myslím, že by mali všetci rodičia svojim potomkom pustiť tento klip, aby ich uviedli do reality sveta, ktorý pre nich s takou láskou vybudovali ! Miesto rozprávok, ktoré aj tak nikdy nezažijú...

• 19.11.2017  14:47
    Klogr - Zero Tolerance (hudební videoklip) (2014)

Vidím tam odkaz na Sea shepard, výborne! Reálne zábery, výborná muzika s posolstvom.

• 19.11.2017  14:43

Teatrálne, ale podstata bola vyjadrená. Tyrania neandertal...to bolo dosť výstižné!

• 17.11.2017  20:10

Vo finále trochu sklamanie. Je to horror, takže nečakám príliš, ale je sledovaný a to je určitá zodpovednosť. Feministické kecy typu- ženy sú lepšie, majú vládnuť svetu... WTF ?? Každý extrémizmus je pičovina. Existujú ženy, ktoré sú schopné zabiť vlastné deti. Viem, že štatisticky sme starostlivejšie a viac emocionálne odolnejšie než muži, ale to neznamená, že sme nadradené. Znamená to len toľko, koľko reálne v živote zvládneme. Možno to moc riešim, ale záverečný dojem je sklamanie.

• 8.11.2017  19:47

Mne sa proste páčila pointa. Prevedenie bolo priemerné.

• 1.10.2017  23:02
    Dexter (TV seriál) (2006)

Páči sa mi myšlienka sériového vraha s morálnym kódexom, bol by to veľmi užitočný človek, ale akosi mi práve tento nejde pod nos. Niečo mi tu nesedí a ja som veľmi intuitívna bytosť, takže úplne presne to asi nevystihnem, ale je to niečo ako kombinácia slizkosti hlavného hrdinu a jeho odpudivý vzhľad a forma akou je seriál podaný. Občas proste mám po zhliadnutí niečoho podobného pocit, že by som sa mala ísť vysprchovať, aby som zo seba ten "odér" toho čo som videla aspoň čiastočne odstránila a toto je práve ten prípad.

• 1.10.2017  20:32
    Mr. Robot - Série 1 (série) (2015)

Anti- society feeling aj pointa tvrdo bije do očí, je prvoplánová, účelová a geniálne nádherná. Zujímavé, paranoidné, svižné a inteligentné. Skladá poctu Klubu bitkárov, nie len menom jedného z hrdinov, ale aj hudbou a predovšetkým myšlienkou. Bojuje za samostatnosť, za slobodu nie len ľudí, ale do konca aj zvierat. Veľmi dobre sa seriálu darí zamestnávať moju hyperaktívnu myseľ. Doporučujem!

• 28.9.2017  10:02

Fim je výborne režisérsky zvládnutý! Vzhľadom k tomu, aký ťažký a nepopulárny námet si tvorcovia vybrali rozhodne nebola brnkačka natočiť ho vierohodne. Herci zo seba vydali maximum aj keď niektoré scény, naozaj len pár, mohli posobiť rozpačito, vzhľadom k náročnosti psychologickej stránky, boli výkony dostatočne presvedčivé. Bardema a Theron mám veľmi rada aj preto, lebo viem, že si role vyberajú a že s nimi vnútorne súhlasia a to je v dnešnej dobe obdivuhodné. Absolútne nesúhlasím s hodnotením, ktoré sa tu pohybuje pod 40%, je jasné, že námet vzalo mnoho užívateľov osobne, a že viac hodnotia film podľa subjektívneho odporu k momentálnej politickej situácii, než podľa jeho skutočnej kvality. Samozrejme rešpektujem názor ostatných užívateľov, ale rozhodne s ním nesúhlasím. Myslím, že takéto podpriemerné hodnotenie produkujú tí, ktorí sa v živote starali len o svoje zadky, maximálne zadky svojich potomkov a nikdy neriešili nezištnú pomoc niekomu, kto im to finančne či inak neoplatí. Základné konflikty tu boli dva, jeden medzi svetom plným lásky medzi mužom a ženou, versus brutalitou a utrpením detí a civilistov v občianskej vojne. Druhý medzi neurotickou povahou hlavnej hrdinky a jej sposobom aktivizmu, ktorý spočíval viac v pomoci masám úradnou a politickou cestou, versus pokornou, vyrovnanou a voľnomyšlienkárskou povahou hlavného hrdinu a jeho aktivizmom spočívajúcom v priamej akcii. Keby sa niekto z užívateľov niekedy angažoval ako aktivista, vedel by, že toto je najvačší konflikt v aktivistickom svete a najčastejšia príčina odchodu jednotlivcov z aktivistickej scény. Častejším je už len ignorancia a útoky verejnosti a tá sa tu na plno prejavila. Pohľad do zrkadla nie je vždy príjemný a niekedy dokáže dať poriadnu facku. Naučte sa tie facky znášať a naučte sa vziať si zo všetkého to dobré, inak budete v živote už len stagnovať, či degenerovať a na svete budete v podstate zbytočný, alebo do konca škodlivý. Celebrita odtrhnutá od reality...no jasne, mohlo by to tak byť, ale ako vieme, že od tej reality nie sú odtrhnutí rovnako tí, čo sa na toto dívajú z pohodlia svojej obývačky? Musím zdorazniť, že sa rozhodne nepovažujem za žiadneho filantropa, ale nenachádzam tu žiadny inteligentný, či aspoň slušný komentár, jediné čo tu vidím sú povrchné a odfláknuté reči ľudí, ktorí sú úplne šokovaní tým, že celebrity prejavili nejaký názor a snahu aspoň trochu pomáhať a to je veľmi smutné...

• 27.9.2017  13:56
    Lonely The Brave - Victory Line (hudební videoklip) (2014)

Byť vlkom nie je práve jednoduché, asi ako dodržať slovo, že? Typicky ľudský prístup a žiaľ aj metafora na typický zvierací osud.

• 24.9.2017  17:23
    Moře (2013)

Každý človek by mal aspoň raz v živote vidieť more. Len keď stojíte zoči voči takej majestátnej prírodnej nádhere, dokážete pochopiť aký ste vlastne malý a že všetko čo znamenáte je len to, na koľko dokážete fungovať ako súčasť nejakého veľkého celku, Zeme. Všetky problémy sú zrazu nepodstatné, pretože svet sa netočí len okolo vás. Myslím, že hlavnou príčinou toho, že sa film natáčal pri mori, bolo presne toto poznanie. Každé trápenie a každý život raz pominie a jediné čo má nejaký zmysel je žiť tu a teraz a robiť šťastným aspoň niekoho, neubližovať a vážiť si život a lásku. Z mora pochádzame všetci, takže chápem úmysel autora, ako akýsi návrat k úplnému počiatku a možno snahu o očistu.

• 22.9.2017  19:30

Musím napísať, že sa mi film neskutočne veľmi páčil. Mám rada všetky o Aspergerovom syndróme a tento sa mi zdal celkom pravdepodobný, aspoň čo sa správania postáv týka. Bez nejakého brnkania na city a bez mazania medu okolo úst. Možno trochu priveľa samostatnosti, ktorá zas nie je u týchto ľudí práve silnou stránkou, ale aj tak som bola hlavne z postavy Isabelle nadšená!

• 20.9.2017  23:13

No ako antiutópia a antisociálna satira to funguje celkom zmysluplne. Vlastne je len súčasná realita prezlečená do futuritického kabátika, ale kto by sa v tom už dnes nenašiel, že?

• 19.9.2017  22:23

Tak nebudem tvrdiť, že to bolo prudko inteligentné, alebo, že ma gilmorka nejako okúzlila, lebo neokúzlila. Tá druhá, to už je iná káva. Celé to bolo pojaté snovo a tak trochu umelecky, aj keď nie som znalec, myslím, že to malo dosť slabín, napriek tomu tam však bolo pár momentov, ktoré sa mi vyložene veľmi páčili, nehovoriac o premakanej vizuálnej stránke a krásnej muzike. Hodnotím benevolentne, ale som vo veľkorysej nálade.

• 18.9.2017  12:08
    Bod zlomu (2015)

Pár pekných myšlienok zaznelo, akurát boli tak namiešané s tými idiotskými, že na koniec z toho vyšiel úplne nezmyselný a nerealistický mišmaš. Nie, eko- aktivistom nejde o nirvánu, prekvapivo im ide o slušné zaobchádzanie a prístup k planéte a ostatným druhom. Nejde im ani o adrenalinové športy, ktoré teda skutočne žiadnu nirvánu nezaručia- btw. Páčila sa mi sloboda, na ktorú sa film celkom zameral a ktorá je tiež to jediné čo tu dávalo zmysel. Vizuálna stránka vynikajúca, nádherná príroda a úžasné zábery na hory, skaly a lesy. Celkovo sa dalo vyťažiť oveľa viac a do konca tak, že by to malo hlavu a patu, škoda.

• 15.9.2017  10:15
    Mládí (1992)

Neviem či to bolo tým, že som nemala pri sledovaní nič moc náladu, ale film mi absolútne nesadol. Postavy typické na 90-ky a tak aj vyzeralo všetko ostané. Prázdne dialógy, nezaujímaví aktéri a klišé na každom kroku. Neoriginálne, až moc jednoduché a 100 krát otrepané. Jediné, čo možno stálo za to, bola muzika. Inak strata času.

• 14.9.2017  12:40

Cirkusy so zvieratami sú prežitok! Sú to dinosauri, ktorí by mali vyhynúť. Spejeme tou cestou vďaka aktivistom a aktivistkám za práva zvierat a ich mravenčej vytrvalej práci v osvete aj na protestoch či petíciách. Každopádne ako ľudská rasa nesmieme podporovať až donekonečna takúto surovú a neinteligentnú formu "zábavy" kde sa človek smeje a vyžíva v scénkach s týranými zvieratami, lebo verte mi a tomuto dokumentu, tie zvieratá týrané sú! Myslím, že cirkusy be zvierat majú slušnú šancu na prežitie, čím rýchlejšie si to ľudia z cirkusovej brandže uvedomia, tým rýchlejšie celý proces prebehne a s minimálnou újmou na ich majetkoch a budúcnosti.

• 12.9.2017  13:03
    Valentina Rubini - Animal Liberation Song (hudební videoklip) (2017)

Pozitívne ladená muzika, milá a inteligentná speváčka. Chlapec trochu so spevom na štíru, ale aspoň vyvoláva milý dojem. Go vegan!

• 12.9.2017  12:41
    Shameless - Three Boys (S01E05) (epizoda) (2011)

Novodobá výchova idiotských jedincov. Pravidlá sú len dve, rešpektuj rodinu a ser na ostatný svet. Prvé sa ruší, keď ťa člen rodiny príliš prudí, kľudne sa vyser aj na neho. Už sa teším na generácie, ktoré budú podobné seriály sledovať a vo svojich pokrútených, civilizáciou vymytých mozočkoch si to preberú po svojom. Nech žije zánik akejkoľvek slušnosti, inteligencie a rešpektuk životu! Hlavne, že je sranda, nie?!

• 12.9.2017  12:35
    Shameless - Pilot (S01E01) (epizoda) (2011)

Musím s poľutovaním oznámiť, že autori sú úplne jebnutí. V dnešnej skurvenej dobe propagovať zabíjanie a týranie zvierat, popularizovať ho cez postavu akéhokoľvek človeka, nie ešte puberťáka! je absolútne choré a mojim zbožným prianím je, aby jedného dňa sami čelili takýmito sračkami odkojeným deckám. Pra mňa týranie kohokoľvek nikdy nebude zábavné, takže ak si myslíte, že mám nejaké pokrútené hodnoty či pohľad na svet, máte pravdepodobne len vy sami v hlave nasraté.

• 15.8.2017  23:15
    Shameless (TV seriál) (2011)

Myslím, že ak seriál sleduje nejaký inteligentný dospelý a berie ho s poriadnou rezervou, dokáže človeka aj celkom pobaviť. Obávam sa však, že pritiahne práve mladších divákov a to je kameň úrazu. Popularizácia alkoholizmu, násilia na zvieratách, alebo strelných zbraní, je myslím absolútne kontraproduktívna pre akúkoľvek spoločnosť a presne takto, myslím, seriál na mládež účinkuje. Mne osobne najviac vadí postava Carla, ktorý týra a zabíja zvieratá. Postavy sú tak zaujímavé a akcie je tu toľko, že by sa seriál bez takéhoto zbytočného extrému kľudne obišiel a nestratil na atraktívnosti. Zrejme mám nastavené iné hranice než tvorcovia a unesení fanúšikovia, ale myslím, že prekračovať určité medze sa nám vymstí. V dobe, keď veľké množstvo detí prakticky vyrastá pred televíznou obrazovkou s minimálnym, alebo žiadnym dohľadom, či vysvetlením od dospelej osoby je pre mladších divákov veľmi jednoduché chápať veci po svojom. Myslím, že svet potrebuje úplný opak než nabádanie ku krádežiam a násiliu, ktorého je už tak príliš. Komentár nemienim ako prázdne moralizovanie, ale ako reálne varovanie pred prekračovaním hraníc, ktoré by sa mali rešpektovať. Humor je fajn, preto tá jedna hviezda zachránila Shameless pred odpadom, ale myslím, že vo finále narobí viac škody ako úžitku a keďže nemám na očiach klapky, snažím sa vidieť a uvažovať v širších súvislostiach.

• 13.8.2017  22:57
    Wonder Woman (2017)

Nie som komiksový fanúšik, to len tak pre začiatok, aby bolo jasné prečo nedávam plný počet. Každopádne mi ani komiksy nijako zvlášť nevadia. Aspoň sa snažia predať nejakú pozitívnu agitku, takže sú lepšie ako hromada dnešných amerických sračiek tváriacich sa ako rozprávky, akurát bez cennejšej pointy. Tentokrát však bola na prvom mieste neskutočná pompéznosť tak teatrálna, že skoro úplne zatienila myšlienku, ktorá teda vlastne pre mňa ani nijako prekvapujúca či nové obzory otvárajúca, nebola. Pre mládež, ktorá to žerie ako by šlo o život, by však užitočná pravdepodobne byť mohla. Podanie asi odpovedá publiku a aby som sa viac nezamotala napíšem už len, že na mňa to je proste príliš veľký tyjátr.

• 13.8.2017  22:21

Najlepšia a najzaujímavejšia časť takýchto filmov je pre mňa vždy tá, kde človek je zahnaný do úzkych predátorom. Je veľmi osviežuúce pripomenúť si, že nie sme pánmi každej situácie, aspoň čo sa týka zvierat. Zametáme s tými slabými a bezbrannými, ale tie nebezpečné z nás urobia fašírku akonáhle sa ocitneme v ich prirodzenom prostredí a bez zbraní. Sme len smiešni a úbohí nafúkanci, a to platí či už film bol, alebo nebol vymakaný k dokonalosti.

• 13.8.2017  21:50

Myslím, že pokiaľ človek žije v bežnej spoločnosti, ako veľká časť populácie, každý deň okolo seba vidí nezmyselné plytvanie. Plytvanie vodou, potravinami, plastmi a podobne. Základom je uvedomiť si, že tento životný štýl je deštruktívny a že za živočíšnymi výrobkami stoja zvieratá, ktoré za ľudské chute často platia životom a slobodou a to až v takom merítku, že si to nedokážeme predstaviť ani v najhorších nočných morách. Kravy sú týrané odobraním mláďat a neustálym dojením až kým im telo nevypovie službu a potom sú odvezené na bitúnky, ako bezcenné veci. Nie len, že je toto jednanie a jednanie s ich mláďatami, celé toto zbytočné utrpenie brutálne, ale často sa mlieko, ktoré náleží teľatám vyhadzuje do koša. Mliečne výrobky, maso a aj iné potraviny končia na smetisku. Debilita a nenásytnosť idú ruka v ruke s potrebou prebytočného luxusu a plytvaním. Potom jeden nevie, či sa má smiať, alebo plakať, keď sa hovorí o krajinách tretieho sveta, kde ľudia trpia hladom a nedostatkom snáď úplne všetkého čo potrebujú k životu. Moderná konzumná spoločnosť nás dostala za hranice rozumu a svedomia. Komentáre, ktoré čítavam pod podobnými dokumentmi ma už ani nešokujú, proste ľudská blbosť vládne svetu!

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24