• Krátkometrážní

Adoration (2013)

Vynikajúce a prekvapivé. Dlho som nič podobného nevidela a určite zas dlho neuvidím.

Tore tančí (2013)

"Líná huba- holé neštěstí", vravia bratia češi a majú pravdu. V tomto prípade sa aspoň miliónom možností dalo predísť tragickému koncu a vyriešiť veci rozumným sposobom. Lenže to už by Tore nebol pravým mučedníkom a kresťania by zase ďalším "pádnym" dokazom neoslávili moc Ježišovu. Nepochopila som prečo všetci dobrovolne mlčali o týraní a obťažovaní zo strany jedného vyšinutého magora a ticho a trpezlivo znášali jeho praktiky, ba čo viac sa Tore nechával dobrovoľne zneužívať od úchylných pederastov... Nikto v tom príbehu nebol normálny a to jediné bola pravda. Takýto sú ľudia a takto potom vyzerá aj svet v ktorom žijeme. Preto si zaslúži tri hviezdičky, kvoli ľahostajnosti a krutosti, ktorú vám napľuje do tváre a ktorá vás može dokonca aj šokovať ak ste ešte stále žili v domnení, že ľudia sú vo svojej podstate dobrí. Chápem veľmi dobre, o čo sa Tore pokúšal, ale toto už boli extrémy, ktoré by nikto so zdravým rozumom a trochou ľudskej dostojnosti a odvahy proste bez slova neznášal. Všetko má svoje medze a Tore ich prekročil toľkokrát až sa proste stratili, preto všetkým pripadalo v poriadku týranie a ponižovanie, ktorého sa na ňom dopúšťali. Nikdy neprišiel žiadny trest ba ani najmenšie komplikácie za tieto zločiny a keďže im to proste prechádzalo nemali dovod s tým prestať. Nie je dobré takto ľudí preceňovať a myslieť si, že každý máme morálne zásady a oplývame empatiou. Realita je taká, že človek je zmutovaná opica, ktorá vyzerá síce o trochu inak, ale pudmi sa odlišuje minimálne. Nie je dobré očakávať príliš a stavať ľudský druh na piedestál, pretože to skoro vždy končí sklamaním. Nechcem hádzať všetkých do jedného vreca, ale skutočne dobrých ľudí je dnes už ako šafránu a aj tým sa ostatní akurát vysmejú a majú ich za slabochov. Osobne rozhodne nepreferujem žiadne násilné riešenia, ale tiež by som sa nenechala zneužívať len v nádeji, že sa možno raz veci zmenia k lepšiemu. Niekedy sa človek proste musí brániť a jednať.

Sufražetka (2015)

Nepovedala by som, že to bolo len čierno-biele. Nie všetky ženy boli úžasné hrdinky a všetci muži despoti, napríklad manžel Bonham Carter bol skvelý. Proste to tak v tej dobe chodilo, vždy ten "slabší" ťahá za kratší koniec. Možno si to proste muži v dnešnej dobe nedokážu predstaviť, alebo pripustiť, pritom ešte stále netreba ísť ďaleko pre živé príklady. Tiež si myslím, že to bolo trošku nedoladené, ale hlavná myšlienka vynikla dostatočne a o to zrejme tvorcom šlo.

Aleluja (2014)

Absolútne mi v tom nesadol ten spev, síce len jednorázovo, ale s tragickým dopadom na celok. Ani by som nebola proti, keby režisér trochu viac pridal na napatí, neskúšal tam zbytočne a silne amatérsky komponovať akési rádoby umelecké prvky a rázom by to všetko posobilo inak. Chápem, že je to zrejme nejaký jeho špecifický štýl, ale u mňa nevydal na viac ako na tri * a ako vidím nenadchol ani veľa ostatných divákov na čsfd. Netuším, aké ohlasy mal v Belgicku, ale pre mňa z toho vzišla tak trochu nesúrodá zlátanina a premárnená príležitosť, vzhľadom k tomu, že ústredná dvojica bola dosť výstredná a zaujímavá. Možno bude lepšie, ak muzikály či umelecké filmy prenechá profíkom a sám sa venuje žánru thriller , ktorý mu je určite bližší a má ho viac zmáknutý. Niekedy je krása vážne v jednoduchosti.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Niekto vyrastá bez otca a niekto bez matky. Niekoho šikanujú, alebo ponižujú, či už pre národnosť, pre rasu, alebo aj kvoli akejkoľvek inej odlišnosti od stáda. Nie každý však preto zo seba potrebuje robiť hrdinu, alebo mučedníka, hlavne hrať to na efekt. Takýto je život drahý Rytmus, to si nevedel? Nie len tebe sa dostalo sklamaní, všetci sme na tom rovnako, keď skončí naše detstvo, pretože všetci žijeme v tejto degenerovanej civilizácii. Nie je tvoja chyba, že si tupý, že nemáš ani za mak vkusu, alebo súdnosti. Bohužiaľ, ale tvojou chybou je, že tieto komerčné, materialistické a prázdne nezmysly tlačíš do hláv už tak zblbnutým a ovplyvniteľným puberťákom. Kurvíš mi rodinu, pretože moja neter tieto tvoje sračky počúva a má z toho v hlave taký bordel, že nevie, kde je sever. Je fakt, že spoločnosť v ktorej je toľko vymletých jedincov, že z teba v podstate urobili milionára, je už totálne v najhlbšej žumpe. Nesmierne ma mrzí, že niečo tak primitívneho, ako si ty a tvoje texty, ovplyvňuje toľko mladých. Lepšie využitie by si našiel, ako chýbajúci článok v evolúcii človeka, aspoň by si potom nemusel vyvreskovať o Bohu, keby si sa lepšie pozrel do zrkadla, videl by si, že Boh neexistuje.

Bílé maso (2008)

Zdá sa, že tam na východe justícia chlapcom akosi nefunguje. Nepomože ani Budha a ani Ježiš. Každopádne, keby nebolo nelogického počínania množstva postáv, dala by som aj za 5. Oceňujem, že zabitie psíka bolo len naznačené, pretože práve tieto kórejské filmy, veľmi často a úplne zbytočne, násilie na zvieratách v podstate strkajú divákovi pod nos.

Room (2015)

Pár logických medzier tu bolo. Rozhodne som čakala viac, ale zase úplne sklamaná nie som, pretože v podstate bolo prázdnych chvíľok minimum a námet bol tiež originálny. Malý Jack bol famózny a celkovo herci robili čo mohli, takže slabšie štyri hviezdy.

Odhalený přístav (2012)

Tak mi po dlhej dobe vzal film dych. Všetky príbehy boli zvláštne a boli o ľuďoch takých akí skutočne sú. Niektoré boli uveriteľné, iné menej. Najbrutálnejší a aj ten, ktorý sa ma najviac dotkol, bol o malom chlapcovi a jeho psíkovi. Ešte teraz si musím opakovať, že šlo o film, aby som sa nerozplakala. Matka, ktorá toto urobí svojmu vlastnému dieťaťu je s prepáčením obyčajný kus hovna, tak isto ako ktorýkoľvek človek, ktorý niečo také urobí len tak, pretože mu v tom nikto nezabráni a neni to ani trestné. Každopádne určite jedna z najlepších drám, ktoré som videla. Doporučujem!

Bojovnice (2007)

Taká na pol rozprávka a na pol agitka čo sa týka boja za práva žien v muslimskej komunite. Film nakusol príliš mnoho problémov na to aby sa im mohol venovať naplno a do hĺbky. Mne osobne dosť vadilo spracovanie, ktoré bolo jasne určené mladšiemu divákovi, asi tak v období puberty. Obecne to však nemusí byť na škodu, pretože je dosť podstatné, aby problematika zaujala už mládež. Vytknúť by som ešte mohla deštruktívnosť v konaní mladej hrdinky, ktoré mi absolútne nejde do hromady s akoukoľvek filozofiou bojového umenia a preto slabšie štyri hviezdičky.

Sitcom (1998) odpad!

Začalo to celkom sympaticky a skončilo to ako gýč. Taká škoda...A tá krysa v mikrovlnke? To akože fakt? Francúzska kinematografia je buď geniálna, alebo ide až za hranicu nevkusu. Nie všetky medze je nutné prekročiť.