• Krátkometrážní

Život (2017)

Ja mám rada všetky filmy, kde mimozemšťania vyjebávajú s ľuďmi, hlavne, keď sú to ešte naviac američania. To sa idem smiechom potrhať. Je to krásna predstava, že konečne niekto vytrie zrak aj človeku. Uvedomujem si, že to znie cynicky, ale čo už :D Naviac pre Gyllenhaala mám nejakú záhadnú slabosť.

Equalizer (2014)

Prvých 30 minút sa mi páčilo najviac. To čo prišlo potom bolo práve nepravdepodobné a musím ešte vypichnúť, že neznášam spomalené rádoby hrdinské zábery typické pre americké filmy! Na mňa majú presne opačný účinok..

V sedmnácti (2016) odpad!

Vysvetlenie hodnotenia- naznačené zabíjanie sliepky úplne zbytočné, pretože inak má film velmi velký potenciál a aj celkom obstojné spracovanie.

Incident (2002)

Takto nejako sa asi dokážu veci zamotať, keď človek nemá pod kontrolou svoje ego. Viac som verila prvej polovici filmu, pretože bola realistickejšia. Koniec bol vážne veľmi nepravdepodobný a americký.

Vitus (2006)

Asi najviac sa mi páčilo to, že ak človek nemá jednostranný pohľad a dokáže si rozšíriť obzory a posunúť sám sebe hranice, tak dokáže naozaj skoro čokoľvek. Možno si poviete, že Vitus bol geniálny a preto by ste sami nedokázali to, čo on, ale ja si myslím, že každý sa vie v živote niekam posunúť a dokázať úžasné veci aj s priemernou inteligenciou, stačí vyliezť z ulity otvoriť oči a nebáť sa zmeny. Inšpirujúce!

Hijo de Caín (2013) odpad!

Film by to bol uchádzajúci, keby v ňom nebolo toľko surovosti voči zvieratám. Neviem si pomocť je mi z týchto filmárskych praktík na zvracanie. Podľa toho som sa naučila poznať častokrát slabý scenár, že sa za každú cenu snažia vytuniť vraždením nejakého toho psa, mačky či rybičky.. Pokiaľ niekto nie je schopný natočiť napínavý thriller bez týchto sračiek, nech zmení zamestnanie!

Emelie (2015)

No nebudem skákať nadšením, ale necítim sa ani nijako zvlášť ošidená. Priemerný kúsok na nenáročný, pohodový večer.

Delta – Oil’s Dirty Business (2006)

Kým bude ropa bude aj tento biznis. Kým budú peniaze, zapredá človek aj vlastnú mater. Nevadí utrpenie zvierat, nevadia ekologické katastrofy a nevadia ani poničené kúty planéty, ktoré by sme mohli zachovať pre potomkov. Existuje len dnes, po nás potopa! Keby sa miesto vivisekcie skúmali a presadzovali metódy ekologického získavania energie, už dávno by sme mali čistú plnétu. Keby miesto veľkochovov investoval človek do vlastného zdravia, už by sme tu výskyt rakoviny a infarktov znížili na minimum. Keby bolo keby... Ak sa vám zdá, že to čo píšem sem nepatrí, tak len preto, že nevidíte ako sú všetky tieto aspekty prepojené a nepoužívate svoj mozog správnym sposobom.

Harry Brown (2009)

Plný počet som nedala len preto, že mi tam pár vecí prišlo trochu nelogických. Ak píšem pár, myslím naozaj len dve či tri situácie, inak som bola nadmieru spokojná. Takto na ten odpad treba ísť, vystrielať, vypáliť a zbaviť svet špiny. Lenže to by človek nerobil od rány do večera nič iné, pretože týchto a podobných zmrdov sú všade hromady. Každopádne som rada, že sa milý penzista tak rozčertil, že si ešte spomenul na staré časy u mariny. Najviac sa mi páčila scéna s vodítkom, konečne človek prišiel na to ako ho užitočne a zmysluplne využiť!

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Skutočne bravúrne dielo. Natočené z toľkých uhlov pohľadu tak realistických, že to musí byť dielo buď veľmi dobrého psychológa, alebo človeka pekelne znalého ľudskej nátury. Takto to v živote chodí. Naše rozhodnutia sú ovplyvnené okolnosťami, našim momentálnym rozpoložením, zmyslom pre etiku a rozumom. Sama za seba by som chcela dúfať, že posledné dve vždy zvíťazia pretože sú jediné smerodajné, pevné piliere. Skutočný profík nepotrebuje miliónový rozpočet, stačí mu pár bravúrnych hercov a nadpriemerný scenár. A nezabúdajte, že vždy je potrebná trošička pochybností!