Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Horor
  • Krátkometrážní

plakát

Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Tento seriál ma donutil k zamysleniu. To mám rada. Málo serialov to dokáže, takže rozhodne doporučujem. Nie je to taký druh seriálu, ktorý skuknete rychlostou svetla. Zvolte pomalejší prístup.

BigBug (2022)

Po Amélii z Monmartru je toto druhý film, ktorý som od toho režiséra a scénáristy videla. Rozdiel je však v tom, že tento sa mi na rozdiel od Amélie pozdával o veľa viac. Bola tu agitka, satira, inteligencia, proste všetko čo sa dá od filmu očakávat ak nie viac. Homo ridiculous, ach ako výstižné. Dáte si niekto paštiku z lidských jater? :D

plakát

Neskutečná Anna (2022) (seriál)

Tento seriál je predovsetkym o povrchnosti. Rodičia bolí příliš povrchní na to, aby pochopili a vychovali vlastne decko. Jednoduchsie bolo pre nich vyhlásit, že bola ina a dat od nej ruky prec. Otec jej bol úplne nesprávným prikladom a odniesla si z toho akurat tolko, že sa na neho snažila urobit dojem presne tak, ako ju to naučil. Možno, aby si ju vsimol.  Vztahy mala tak mizerné,  že si ludi kupovala. Tvrdila o sebe, že je geniálna, bola však len mladá, naivna a absolutne nepripravena na prilis velké susto, které si vzala. Snažila sa manipulovat a vzhladom k povrchnosti a snobizmu ostatnych jej to aj ciastocne vychadzalo. Ale nic co nestojí na pevných základoch, ako vieme, nevydrží.  Smutný pribeh o hluposti, nekompetentnosti a naivite.

Ta druhá (2020)

Tak pár krát som sa zasmiala, čo považujem za úspech a na čom mi u komedie záleží v prvom rade. Nedokážem len pochopit, preco pre Krista Vanilla ICE? Preco už neprestane strkat svoj ksicht na obrazovky, nevie hrat, nie je ani vtipný a ani sympatický. Len idiot dokola robí to iste a po každé očakáva iny výsledok.

plakát

Můj otec je šílenec (2012)

Tak ja som trpezlivy divák. Snažím sa, ale tu už mi ta trpezlivost došla. Každý další Sandlerov film je horší a horší. Absolutna absencia humoru, za to však nabitý nechutnými a oplzlými rádoby vtipnými scénami. Velkost jeho fanklubu je desivá, pretože ak je toto umenie, ktore baví tolko ludi, tak sme vážne už totálne v prdeli...

Lov (2020)

Takéto kúsky ja mám velmi rada. Nesmierne ma pobaví všetko, kde sa lovia ludia. Naviac ten záver bol vážne skvelý až vtipný chvílkami, takže mi to proste tentokrát sadlo. Vadilo mi len zabité prasiatko. Inak spokojnosť.

Dokonalý šéf (2015)

Radšej by som veganskú verziu...hi hi :)

Ti, kdo mění svět (2018)

Myslím, že v dokumente nejde ani tak o to, že by mali vegáni zachrániť šport ako taký, ale predovšetkým o to, že aj na vegánskej strave sa dá plnohodnotne žiť. Berie tým vietor z plachiet všetkým, ktorý argumentujú tým, že veganská strava je neplnohodnotná a že vegáni strádajú. Niet už ďalších výhovoriek a nezmyselných argumentácií, prečo nebyť vegánom. Nezoslabnete, neuchradnete a neumriete na podvýživu, tento dokument vám to veľmi jasne predviedol.

Bez věcí nad věcí (2018)

Tak asi som dosť benevolentná, ale tá myšlienka sa mi veľmi páči. Súhlasím bez výhrad aj keď spracovanie je absolútne komerčné a ničím nie výnimočné, dokonca aj dosť naivné. Nevadí, publikum je z veľkej časti komerčné tiež, takže možno práve touto cestou sa ho podarí osloviť najlepšie. Keď už nč iné, pozriete si aspoň komédiu, ktorá má na rozzdiel od ostatných nejaký zmysel a má čo povedaťl

Manhunt (2017) (seriál)

Výhrady mám k tomu, že vlastne celý seriál bol natočený viac zo strany vyšetrovateľa, než zo strany toho po kom je pomenovaný. Musím však napísať, že som rada, že tu nepresadzovali teóriu o Kaczynskiho paranoidnej schizofrénii, pretože podľa pravdivosti a logiky jeho manifestu sa skutočne ako šialenec neprezentuje. Taktiež sa mi páčil záver, ktorý spochybňuje skutočnú slobodu každého z nás, pretože pokiaľ ste sa nad tým niekedy stihli vo vašom hektickom životnom štýle zamyslieť, tak je vám nad slnko jasnejšie, že sloboda v tejto civilizácii nie je ničím iným, než ilúziou.

Ovládací panel
99. nej uživatel Slovensko